Opravdová Kolumbie v malé skupince Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

PŘIPRAVUJEME SPECIÁLNÍ CESTU NA DUBEN 2021.

Aktivní poznávací zájezd do Kolumbie. Během 19 dní budeme objevovat rozmanitosti Kolumbie – zelené svahy And, kávové plantáže, vysoké hory a sopky, řeky, poušť a na závěr i pobřeží. Z krásných měst navštívíme krátce Bogotu, PopayánCartagenu. Poznáme typické venkovany v kloboucích, indiány v horách a na poušti, hrdé majitele kávových plantáží a na závěr i “costeños” – tak trošku lenivé obyvatele karibského pobřeží. Všechny Kolumbijce ale spojuje jedno: velké srdce, úsměv a radost ze života. V Kolumbii se ostatně nikdy dříve nežilo bezpečněji a lépe než dnes. Kolumbie překvapí. Je destinací budoucnosti. Pokud ji chcete poznat dříve než ji objeví davy turistů, je nejvyšší čas vyjet!

1-2 den
Bogotá

Přílet do Bogoty. Prohlídka téměř desetimilionové metropole. Historické centrum – čtvrť La Candelaria. Cesta lanovkou na vyhlídku Monserrate (3150 m n.m.). Muzeum zlata, jedno z nejlepších muzeí v Jižní Americe. Muzuem Botero – kdo neznal, bude se divit.
Cesta pohodlným nočním autobusem do městečka San Agustín.

Více informací
3-5 den
San Agustín

San Agustín a tradiční kolumbijský venkov.
Návštěva největšího komplexu předkolumbovských soch a monumentů v Jižní Americe (památka UNESCO).
Kaňon řeky Magdalena a návštěva dalších archeologických lokalit v okolí. Lehká pěší turistika (8-12 km) po krásném kolumbijském venkově.
Možnost jízdy na koních. Přesun autobusem jedinečnou vysokohorskou krajinou národního parku Puracé do Popayánu.

Více informací
6-7 den
Popayán, venkov a sopka Puracé

Krátká prohlídka krásného koloniálního města Popayán – “bílé město”.
Odjezd do hor a na venkov mezi indiány, do malé vesničky pod aktivní sopkou Puracé.
Návštěva termálních pramenů vyvěrajících uprostřed unikátního vysokohorského pralesa. Občas po cestě vídáme i kondory.
Se zájemci vystoupíme na vrchol aktivní sopky Puracé (4650 m n.m.) – doporučujeme! Pokud zbyde čas, koupání v termální lázních.

Více informací
8-11 den
Oblast kávy a městečko Salento

Přejezd do typického městečka Salento (celkem 6-8 hodin) v malebné oblasti kávových plantáží (zona cafetera). Návštěva jedné z tradičních kávových farem. Pěší výlet (12 km, kdo chce i více) nádhernou přírodou podél říčky do mlžného pralesa na kraji NP Los Nevados. Pozorování kolibříků.
Další možnost jízdy na koních. Návštěva možná nejkrásnějších termálních lázní v Kolumbii.  Po cestě ochutnávka pověstných klobás. Městečko Salento – možnost procházek, nákupů, návštěvy špičkových kaváren a cukráren. Také si zahrajeme tradiční kolumbijskou hru tejo.

Více informací
12-15 den
Poloostrov La Guajira a indiáni Wayuú

Přelet na sever Kolumbie ke Karibiku do města Riohacha. Třidenní expedice na polostrově La Guajira mezi tradiční indiány wayúu v terénních vozidlech 4×4. Solné doly. Panoramatický pohled na oceán a poušť z vyhlídky. Možnost koupání na okolních plážích. Přejezd pouště k nejsevernějšímu výběžku Jižní AmerikyPunta Gallinas. Písečná duna Taroa, která klesá až do moře.
Atmosféra konce světa.
Přejezd do městečka Palomino.

Více informací
16-19 den
Karibské pláže, příroda a Cartagena

Dva dny aktivního odpočinku u Karibiku. Z písečných pláží jsou za jasného počasí vidět ledové vrcholky hor v NP Sierra Nevada de Santa Marta.
Možnost koupání ve slané i sladké vodě. Výlet k vodopádům. Návštěva místní indiánské komunity Kogi (pokud budou indiáni ochotni vpustit turisty, pěší výlet 14 km).
Fakultativně, místo jiného programu, možnost celodenního výletu do vyhlášeného NP Tayrona (vstup asi 500 Kč).
Přejezd do Cartageny (asi 5 hodin).

Prohlídka nejnavštěvovanějšího města v Kolumbii a památky UNESCO. Krásně upravené historické centrum. Největší opevnění v Jižní Americe, celkem 31 km hradebního systému.
Pokud se nebudete chtít řídit oficiálním sloganem Kolumbie: “Největší nebezpečí je to, že už tu zůstanete.”, tak odlet zpět do Evropy…

Více informací

Prodloužení

ZTRACENÉ MĚSTO (CIUDAD PERDIDA)
4 denní trek ke Ztracenému městu nádhernou přírodou na svazích nepřístupného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Náročný pochod tropickým pralesem, brodění řek. Odměnou za 4 dny ve vedru, mokru a mezi komáry jsou překrásné scenérie a návštěva samotného Ztraceného města, které bylo objeveno teprve v roce 1973. Cesta vede územím indiánů Kogui, Wiwa a Arhauca, které budete po cestě potkávat..
Jde se v 10-15 členných skupinkách (ale každý svým tempem) s místním průvodcem a anglickým tlumočníkem.
Cena 8 300 Kč (platí pouze pro naše klienty, cena na rok 2019) a je v ní zahrnuto kompletní stravování i jednoduché noclehy na palandách nebo v hamakách.

Zaměření zájezdu

Hory
Pláže, moře
Města
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše cena je transparentní a zahrnuje i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
duben (předpoklad) (připravujeme speciální program)
Přihlásit se
44 500 Kč + letenky 16 - 23 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování 16 nocí,
  • služby špičkové české průvodkyně/ průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
  • veškerou dopravu veřejnou i soukromou dopravou a vnitrostátní letenku z kávové oblasti do města Riohacha,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • stravování (kromě častých snídaní),
  • fakultativní výlety (např. jízda na koních, návštěva NP Tayrona vstup asi 500 Kč vč. vstupů, apod. – o moc více navíc se toho už stihnout nedá ;-)),
  • vaše cestovní pojištění.

Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My uvádíme počet dní na místě.) Kdo pojede jako průvodce?
Naše cena je transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u řady zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupy, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka – odhadovaná cena letenky 16 000 – 23 000 Kč. Záleží na místu odletu, počtu přestupů a také na štěstí. 🙂 Letenku vám pomůže zařídit naše letnekářka nebo můžete koupit sami.

Nejlepší cesta, kterou jsem kdy podnikla. Naprostá spokojenost. Průvodce skvělý, celý tým zájezdu přátelský.

Jarmila J., 65 let, okres Ústí nad Orlicí, Kolumbie 2019

Díky Vaší agentuře jsem prožila životní dovolenou a zkušenosti a zážitky jsou opravdu nezapomenutelné. Díky ještě jednou.

Dana K., 55 let, okres Třebíč, Kolumbie 2019

Jsem velice spokojen, určitě bych třeba já za sebe maličko upravil časový rozvrh a dal na různé aktivity více času, což by ve výsledku znamenalo prodloužení zájezdu o dva až tři dny. Je mi jasné, že třeba ne všichni disponují volným časem a následnému přizpůsobení pracovní činnosti jako to mohu udělat já. Proto říkám s ohledem na ostatní….skvělý program.

Vladimír R., 52 let, okres Mělník, Kolumbie 2019

Program zvolený tak, že obsahuje všechna možná prostředí a tím vynikají kontrasty v životní úrovni obyvatel a také různé typy přírody.

Anonym, Kolumbie 2019

Program byl bezkonkurenční a sestaven se zcela evidentní dokonalou znalostí země, lidí a technických možností. Umožnil mi být na chvíli součástí, ne jenom turistickým pozorovatelem ve všech rozličných oblastech.(…) Pro mne splněný sen. (…) Děkuji za krásnou dovolenou, určitě doporučím ve svém okolí, přeji Vám pevné zdraví a držím palce.

Anonym, Kolumbie 2019

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo byt i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně.

Vladislav O., 51 let, Uherský Brod, Kolumbie 2018

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jaká je aktuální bezpečností situace v Kolumbii?

Jaké bude stravování?

Jaké bude ubytování?

Jaká je náročnost zájezdu?

Čím je náš program v Kolumbii výjimečný?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
od července 2021 (snad)
44 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
prázdniny 2021
volná místa
36 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 21
Skupina max. 15 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Ekvádor a jeho tři tváře za 18 dní

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii, aktivní sopky a jezera, ale také nádherné Quito.

Termíny:
od července 2021
43 400 

+ letenky 18 000 – 25 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.