Opravdová Kolumbie v malé skupince Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Pokud chcete tuto úžasnou zemi a destinaci budoucnosti poznat ještě bez masové turistiky, je nejvyšší čas! Vstup volný pro očkované, neočkovaní potřebují antigenní test před odletem.

Aktivní poznávací zájezd do Kolumbie. Během 18 dní budeme objevovat rozmanitosti Kolumbie – zelené svahy And, kávové plantáže, vysoké hory a sopky, poušť a na závěr i pobřeží Karibiku. Poznáme typické venkovany v kloboucích, indiány v horách a na poušti, hrdé majitele kávových plantáží a na závěr i “costeños” – tak trošku lenivé obyvatele karibského pobřeží. Ze zajímavých měst navštívíme krátce Bogotu, Popayán, MedellínCartagenu.
Všechny Kolumbijce spojuje jedno: velké srdce, úsměv a radost ze života. V Kolumbii se ostatně nikdy dříve nežilo bezpečněji a lépe než dnes.
Kolumbie překvapí. Je destinací budoucnosti. Pokud ji chcete poznat dříve než ji objeví davy turistů, je nejvyšší čas vyjet!

1-2 den
Hlavní město Bogotá

Přílet do Bogoty. Krátká prohlídka téměř desetimilonové metropole. Podle času příletu: historické centrum – čtvrť La Candelaria, skrytá perla Bogoty: muzeum Botera. Cesta lanovkou na vyhlídku Monserrate.
Druhý den odlet do Popayánu  (ev. Cali) a přesun do vesničky v horách na území indiánů Coconucos.

POZOR: zájemci o důkladnou prohlídku Bogoty mohou přiletět o den dříve: trh Paloquemao, graffiti tour, muzeum zlata a důkladnější prohlídka historického centra. Prohlídku zařídíme! Při počtu více osob možné i s naším průvodcem.

Více informací
3-5 den
Indiánský venkov, hory a sopka Puracé

Výlety do okolních hor a turistika. Páramo (vysokohorský ekosystém) a tisíce klejovek, též zvaných frailejon. Návštěva fotogenických termálních pramenů vyvěrajících uprostřed unikátního vysokohorského pralesa. Se štěstím po cestě uvidíme i kondory.
Další den se zájemci vystoupíme na vrchol aktivní sopky Puracé (4650 m n.m.), ostatní výjezd na vyhlídku do 4000 m n.m. a lehká turistika v okolí. Zasloužený odpočinek v termální lázních.
Krátká prohlídka krásného koloniálního města Popayán – “bílé město”.
Přejezd do typického městečka Salento v malebné oblasti kávových plantáží (zona cafetera).

Více informací
6-9 den
Kávová oblast, Valle de Cocora a městečko Salento

3 dny v Salentu a jeho okolí.
Valle de Cocora
– ikonické místo s tzv. voskovými palmami. 
Pěší výlet
 (12 km, kdo chce i více) nádhernou přírodou podél říčky do mlžného pralesa na kraji NP Los Nevados. Pozorování kolibříků.
Cesta jeepem nebo terénním vozidlem mimo turistické trasy do největšího lesa voskových palem na světě. Jedinečné výhledy.
Návštěva kávové farmy.
Prohlídka Salenta, za příznivého počasí vyhlídky (mj. na aktivní sopku Ruiz).
Večer si zahrajeme tradiční kolumbijskou hru tejo, ke které patří pivo “poker” nebo “club”.
Odjezd ze Salenta a relaxace v nejkrásnějších termálních lázní v Kolumbii – Santa Rosa de Cabal. Přejezd do Medellínu.
Kdo bude po náročném dni mít ještě síly, může v místních barech ochutnat např. vyhlášený medellínský rum, ostatní napraví další noc. 🙂

Více informací
9-11 den
Medellín a Guatapé

Dvě noci a jeden den v Medellínu. Návštěva skanzenu původního městečka oblasti Antioquía – Pueblito Paisa. Plaza Botero a sochy od místního rodáka.
Netradiční vyhlídka na Medellín a jeho bohatství i chudobu z kabiny veřejné dopravy – lanovky Metrocable.
Exkurze do dříve jedné z nejnebezpečnějších čtvrtí města: comuna 13.
Večerní posezení u piva, rumu nebo koktejlů.
Přejezd do městečka barev: Guatapé, kde se ubytujeme. Výstup na unikátní přírodní rozhlednu Piedra de Peñol. Lehká turistika v okolí.

Více informací
12-14 den
Poloostrov La Guajira a indiáni Wayuú

Přelet na sever Kolumbie ke Karibiku do města Riohacha. Návštěva přírodní rezervace s plameňáky.
Dvoudenní expedice na polostrov La Guajira v terénních vozidlech 4×4 mezi tradiční indiány wayúu. Návštěva místní rodiny a tradičního obydlí tzv. ranchería.
Solné doly.
Krásné pohledy na oceán a poušť z vyhlídek a možnost koupání na okolních plážích.
Přejezd do městečka Palomino.

Více informací
15-18 den
Karibik, národní park Tayrona a Cartagena

Dva dny aktivního odpočinku u Karibiku. Z písečných pláží jsou za jasného počasí vidět ledové vrcholky hor v NP Sierra Nevada de Santa Marta. Možnost koupání ve slané i sladké vodě.
Celodenní výlet do vyhlášeného národního parku Tayrona s nádhernými karibskými plážemi a pralesem. Pozorování místní fauny (obojživelníci, opice, krokodýli).

Přejezd do Cartageny (asi 6 hodin).
Prohlídka nejnavštěvovanějšího města v Kolumbii a památky UNESCO. Krásně upravené historické centrum. Největší opevnění v Jižní Americe, celkem 31 km hradebního systému.
Pokud se nebudete chtít řídit oficiálním sloganem Kolumbie: “Největší nebezpečí je to, že už tu zůstanete.”, tak odlet zpět do Evropy…

Více informací

Prodloužení

ZTRACENÉ MĚSTO (CIUDAD PERDIDA)
4 denní trek ke Ztracenému městu nádhernou přírodou na svazích nepřístupného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Náročný pochod tropickým pralesem, brodění řek. Odměnou za 4 dny ve vedru, mokru a mezi komáry jsou překrásné scenérie a návštěva samotného Ztraceného města. To bylo objeveno pro naši civilizaci teprve v roce 1973. Cesta vede územím indiánů Kogui, Wiwa a Arhuacos, které budete po cestě potkávat.
Jde se v 10-15 členných skupinkách zahraničních turistů (ale každý svým tempem) s místním průvodcem a anglickým tlumočníkem.

Cena 12 000 Kč (platí pouze pro naše klienty) zahrnuje:

 • trek do Ztraceného města viz výše,
 • kompletní stravování během treku a zásoba pitné vody,
 • jednoduché noclehy na palandách s moskytiérou,
 • jedna noc navíc v Santa Marta nebo Cartagena
 • pojištění CK

Cena nezahrnuje stravování mimo trek, dopravu autobusem ze Santa Marta do Cartagena ani taxi ve městech Cartagena/ Santa Marta.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše cena je transparentní a zahrnuje i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
6.4.-23.4.2023 (plno)
Přihlásit se
52 200 Kč + letenky 23 - 29 000 Kč
20.9.-7.10.2023 (nový termín)
Přihlásit se
52 200 Kč + letenky 23 - 29 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 17 nocí,
 • služby špičkové české průvodkyně/ průvodce,
 • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
 • veškerou dopravu veřejnou i soukromou dopravou a dvě vnitrostátní letenky v Kolumbii,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku,
 • stravování (snídaně v ceně),
 • fakultativní výlety (např. jízda na koních),
 • vaše cestovní pojištění,
 • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 9.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? (Nás je jenom 9 plus průvodce.) Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My uvádíme počet dní na místě.) Kdo pojede jako průvodce?

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Nejlepší cesta, kterou jsem kdy podnikla. Naprostá spokojenost. Průvodce skvělý, celý tým zájezdu přátelský.

Jarmila J., 65 let, okres Ústí nad Orlicí, Kolumbie 2019

Díky Vaší agentuře jsem prožila životní dovolenou a zkušenosti a zážitky jsou opravdu nezapomenutelné. Díky ještě jednou.

Dana K., 55 let, okres Třebíč, Kolumbie 2019

Jsem velice spokojen, určitě bych třeba já za sebe maličko upravil časový rozvrh a dal na různé aktivity více času, což by ve výsledku znamenalo prodloužení zájezdu o dva až tři dny. Je mi jasné, že třeba ne všichni disponují volným časem a následnému přizpůsobení pracovní činnosti jako to mohu udělat já. Proto říkám s ohledem na ostatní….skvělý program.

Vladimír R., 52 let, okres Mělník, Kolumbie 2019

Program zvolený tak, že obsahuje všechna možná prostředí a tím vynikají kontrasty v životní úrovni obyvatel a také různé typy přírody.

Anonym, Kolumbie 2019

Program byl bezkonkurenční a sestaven se zcela evidentní dokonalou znalostí země, lidí a technických možností. Umožnil mi být na chvíli součástí, ne jenom turistickým pozorovatelem ve všech rozličných oblastech.(…) Pro mne splněný sen. (…) Děkuji za krásnou dovolenou, určitě doporučím ve svém okolí, přeji Vám pevné zdraví a držím palce.

Anonym, Kolumbie 2019

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo byt i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně.

Vladislav O., 51 let, Uherský Brod, Kolumbie 2018

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Kolumbie: informace související s covidem

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jak je to s bezpečností v Kolumbii?

Jaké bude stravování?

Jaké bude ubytování?

Jaká je náročnost zájezdu?

Čím je náš program v Kolumbii výjimečný?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
28.5.-15.6. (vč. pramenů Amazonky)
volná místa
24.6.-12.7. (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Ekvádor: země tří světů + Galapágy

Navštivte s námi ekvádorské pobřeží, hory, mlžné pralesy, indiánské komunity i vstupní bránu do Amazonie. Zájemci pak Galapágy či nitro Amazonie.

Termíny:
23.4.-9.5.2023
1 volné místo
28.9.-14.10.2023
nový termín
Další termíny
50 100 

+ letenky 25 000 – 32 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Patagonie, střední Chile a Argentina v malé skupince

Poznejte pravou Patagonii v Chile i v Argentině: ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, ale i třeba málo navštěvovanou Ohňovou zemi v Chile.

Termíny:
(26.10.) 31.10. - 12.11.
volná místa
(2.11.) 7.11. - 19.11.
volná místa
Další termíny
60 500 

+ případné prodloužení 20 400 Kč + letenky 27 000 – 33 000 Kč

Délka 13 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.