Reference do Jižní Ameriky

Jitka D., 44 let, okres Tábor, Patagonie 2019

Chci Vám stejně ještě takto moc poděkovat za skvělou dovolenou s fantastickou průvodkyní Katkou. Už jsem cestovala s mnoha různými cestovními kancelářemi i sama, takže mohu srovnávat, a myslím si, že Váš koncept malých skupinek a spolehlivých a velmi schopných průvodců je na našem trhu zcela bezkonkurenční.

Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

Pavlína a Josef Č., 56 a 61 let, okres Nymburk, Patagonie 2019

S výběrem navštívených destinací jsme byli spokojeni, výborná organizace – nikdy jsme ani vzhledem k přesunům neměli pocit promarněného času nebo prostojů.

Petr Š., 38 let, Trutnov, Bolívie+Chile 2019

Program sestaven velmi dobře (“náročnější” začátek a “oddechový” konec). Dokonalé pozorování a focení hvězd u San Pedro de Atacama. Průvodkyně Jana: 11 bodů z deseti. Samá chvála (veselá, vtipná, profesionální), žádná výtka. Ty 2-3 menší “problémky” hravě během chvilky vyřešila k naší spokojenosti, snažila se upravit program našim přáním. Klidně bych s ní jel znovu 🙂

Jiří H., 56 let, Praha-západ, Peru 2018

Chtěl bych poděkovat za služby v souvislosti s naší dovolenou v Peru. Myslím, že se moc vydařila. Výběr programu a hotelů zcela odpovídal našim představám. Rádi se v budoucnu opět obrátíme na Vaši CK.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru+Bolívie+Brazílie 2017

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Luděk D., 61 let, Praha, Brazílie 2018

Rád bych touto cestou chtěl ještě jednou moc poděkovat za naplnění svého posledního dětského cestovatelského snu. Díky Denise jsme navíc nejen naplnili program zájezdu, ale díky její velké vášni – Brazílii – viděli a slyšeli mnohem více! Neměla to s místními agenturami (svátky, maňana aj.) a prostředím jednoduché, přesto nás BEZPEČNĚ provedla celou cestou až do cíle. Díky Deniso, ale i Vám, pane Brotánku za Vaše porady s očkováním. Snad se s Vámi v budoucnu opět setkám při našich cestovatelských aktivitách.

Eva a Miloš L., 57 a 58 let, Olomouc, Patagonie 2018

Celková spokojenost, bez připomínek, bezva atmosféra. Poděkování i Janě za pomoc a organizaci v přípravné fázi.

Lenka a Radek, 54 let, okres Liberec, Patagonie 2018

Vzhledem k vzdálenosti destinace jsme byli maximálně spokojeni s rozšířením o trek Isla Navarina – díky za tuto možnost. Veškeré ubytování bylo velmi příjemné, skvělá byla bývalá bramborárna v Puerto Varas – pochvala.

Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

Filip Z., 49 let, Praha-východ, Patagonie 2018

Program výborný, průvodce operativně reagoval na situaci a počasí a vždy se snažil zorganizovat co nejzajímavější program. Ubytování v pohodě, i to takzvaně ‘jednoduché’. Večeře na treku výborné.

Lidovky, Katka Smolová, článek z května 2017

Lidovky, Katka Smolová, článek z dubna 2016

Lidovky, Jiří Kalát, článek ze září 2018

Blanka D., 56 let, Trutnov, Patagonie 2018

Program byl vyvážený pro všechny navštěvované NP, já bych se ještě více věnovala Ohňové zemi … Moc se mi líbí u Vaší CK, že se snažíte ukázat málo navštěvovaná místa … Proto, když se nakonec dostaneme na ty “pecky” jako Macchu Picchu nebo NP Torres del Paine a Los Glaciares a vidím to množství lidí, tak jsem trochu zklamaná. Ale to Vy nemáte šanci ovlivnit, resp. bude ještě hůř 🙂

Honza H., 52 let, Příbram, Patagonie 2018

Stručně shrnuto: další skvělá dovolená v Jižní Americe s Honzou Brotánkem. Nádherná země, dobrá parta a překvapivě hezké počasí. Byl bych moc rád, kdyby nám to někdy vyšlo do třetice.

Vladislav O., 51 let, Uherský Brod, Kolumbie 2018

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo byt i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně.

Marika T., 41 let, okres Olomouc, Brazílie 2017

Program byl sestavený tak, abychom toho viděli v čase patnácti dnů co nejvíce. Já jsem byla spokojená. Města i příroda. Děkuji.

Lucie R., 35 let, Frýdlant, Brazílie 2017

V Brazílii jsem byla 15 dnů, ale přijde mi, že jsem tam byla měsíc, co všechno jsem tam poznala a zažila. Určitě to je jedna z mých nej nej dovolených, děkuji moc za nezapomenutelné zážitky. A jen tak dál!

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

Lukáš F., 36 let, Horky u Čáslavi, Kolumbie 2012

Splnil se mi sen. Sen, jsem si ani netroufal mít, protože neumím žádný cizí jazyk a bez španělštiny,domníval jsem se, je mi Jižní Amerika nedostupná. (…) Za měsíc v Kolumbii jsme toho mnoho viděli: Byli jsme v jednom z národních parků, v muzeích, procházeli pouští, bydleli na ostrůvku, potápěli se, stanuli na nejsevernějším místě Jižní Ameriky, spali v indiánské vesnici, … Díky Honzovým průvodcovským schopnostem a jeho znalosti prostředí jsme na mnoha místech byli jediní turisté. Prostě nádhera. Děkuji H. Brotánkovi za nádhernou a netradiční dovolenou, kterou naplánoval dle našich představ.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Danča M., 39 let, Praha, Ekvádor 2013

Byla to fantastická dovolená. Nejmíň se mi líbily rafty a pak trochu Guayaquil (i když Malecón, las Peňas a jídlo za to stálo!). A nejvíc se mi libilo všechno ostatní 🙂 hory, města, lázně, kolo, vodopády, džungle, kuchyně, flámování, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek. Navíc se už těším až se tam vrátím!