Reference do Jižní Ameriky

Anna B., 54 let, Bratislava, Ekvádor 2021

Neviem si predstaviť vidieť a hlavne zažiť za 3 týždne viac. Všetky ubytovania ma milo prekvapili a najviac v Amazónii.

Barbora S., 48 let, Praha, Ekvádor 2021

Pro první návštěvu země ideální, umožňuje poznat všechny geoklimatické části. Ubytování výborně zvolené, jak lokalitou, tak nabízeným komfortem a čistotou. Jediná “kaňka” je netekoucí voda v ubytování v oblasti Caňar, to ale byla smůla, nesouvisí s výběrem ubytování. Doprava velmi komfortní tím, že jsme po celou dobu mohli využívat jedno auto s řidičem.

Veronika B., 28 let, Praha, Madeira to nejlepší s turistikou v malé skupince, říjen 2021

Program byl nad mé očekávání. Nejen to, co bylo dopředu řečeno, ale hlavně ty doprovodné aktivity, věci, které v programu nebyly, ale průvodkyně Jana nám je doporučila, navrhla a vždy to bylo skvělé.

Jana, 60 let, Brno, Madeira to nejlepší s turistikou v malé skupince, červenec 2021

Program byl nabitý, poznali jsme maximum, co se dalo v tom čase vidět a poznat. Ubytování luxusní,na to že jsme tam trávili minimum času, až moc. Doprava taxíky i auty byla bez problémů.

Hana F., 58 let, Mělník, Patagonie 2019

Nikdy jsem nebyla s cestovkou a byla jsem překvapená jak dobře a plně byl  tenhle program připraven, prakticky bez hluchých míst. Absolutní mimořádností byl vstup do teritoria přátel průvodkyně, která nás s sebou vzala  a tím cesta získala ještě úplně jiný rozměr.

Pavel K., 52 let, Kladno, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Naprostá spokojenost, vše bylo skvěle naplánováno, připraveno. Průvodkyně Monika H. je profesionál, vždy bylo vše zařízeno a domluveno tak, že vše na sebe navazovalo. Rozhodnutí obsadit maximálně 8 účástníků hodnotím taktéž velice kladně.To co děláte, děláte podle mne dobře a vaše informovanost o jednotlivých situacích v zemích Jižní Ameriky je na vysoké úrovni. Děkuji za Peru, jako celek nabito programem a zážitky, palec nahoru, ve všem.

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl velmi hezky zpracovaný a myslím, že jsme nevynechali nic, co by nebylo pro Peru typické. Ohledně ubytování vše hezké a čisté na dobře zvolených místech.

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2022

Program byl super, nádherny zážitek na celý život. Jste opravdu jednička na cestu do Peru. Byla to moje životní cesta. Ubytování bylo skvělé až na 4 noci v horách. Teplá voda moc nefungovala a možná bych vypustila noc na Amantani a uvítala bych možnost se vrátit na pevninu. Jinak není co vytknout. Doprava super, vzpomínám na luxusní autobus do Arequipy ?

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Patagonie 2019

Program splnil mé očekávání, byla jsem nadšena situacemi, které se vyskytly nad rámec. (…) Vrcholem bylo Torres del Paine a Los Glaciares – nádherná příroda (děkuji i za objednané počasí :-)), líbilo se mi, že každý si mohl zvolit trasy dle svých možností. Nesmím opomenout ani zajímavé pozorování zvířátek ve všech navštívených destinacích a seznamování se s místní flórou. Všechno mělo v programu své místo. Mám ráda horskou turistiku, ale vkládání dnů s méně náročným programem mi vyhovovalo. (…) Dosud jsem dávala přednost cestování po vlastní ose, teď musím poděkovat vaší CK, že mi umožnila navštívit část světa, do které bych si netroufla naplánovat a uskutečnit cestu sama.

Jirka K., 52 let, Klatovy, Brazílie 2019

Program byl výborný, všechno krásně navazovalo i přes veliké vzdálenosti. (…) Průvodkyně učiněný poklad, nikoho takového jsem ještě nezažil. Naprosto dokonalé služby, flexibilita a ochota pomoci každému, ev. přizpůsobit program našim požadavkům, dokonalá znalost prostředí a jazyka (nejen portugalštiny). Prostě nej, nej, nej…

Jarmila J., 65 let, okres Ústí nad Orlicí, Kolumbie 2019

Nejlepší cesta, kterou jsem kdy podnikla. Naprostá spokojenost. Průvodce skvělý, celý tým zájezdu přátelský.

Anonym, Peru a Cordillera Blanca 2019

Není co vytknout – pokud by v Peru trval den déle, stálo by za to věnovat jednotlivým lokalitám více času, jenže bohužel den je krátký :-)(…) Nevím, co zlepšit, ale Cordillera Blanca byla úžasná volba! Jakmile našetřím, máte mě tam zase :-). (…) Moc vám všem děkuji za splnění životního snu! 

Dana K., 55 let, okres Třebíč, Kolumbie 2019

Díky Vaší agentuře jsem prožila životní dovolenou a zkušenosti a zážitky jsou opravdu nezapomenutelné. Díky ještě jednou.

Petr Š., 38 let, Trutnov, Bolívie+Chile 2019

Program sestaven velmi dobře (“náročnější” začátek a “oddechový” konec). Dokonalé pozorování a focení hvězd u San Pedro de Atacama. Průvodkyně Jana: 11 bodů z deseti. Samá chvála (veselá, vtipná, profesionální), žádná výtka. Ty 2-3 menší “problémky” hravě během chvilky vyřešila k naší spokojenosti, snažila se upravit program našim přáním. Klidně bych s ní jel znovu 🙂

Vladimír R., 52 let, okres Mělník, Kolumbie 2019

Jsem velice spokojen, určitě bych třeba já za sebe maličko upravil časový rozvrh a dal na různé aktivity více času, což by ve výsledku znamenalo prodloužení zájezdu o dva až tři dny. Je mi jasné, že třeba ne všichni disponují volným časem a následnému přizpůsobení pracovní činnosti jako to mohu udělat já. Proto říkám s ohledem na ostatní….skvělý program.

Vladimír a Jaroslava V., 66 let, Železná Ruda, Brazílie 2019

Program nám ukázal, krajinu, venkov, koloniální etapu, moderní velkoměsto, folklór, zábavu “domorodců” a krásnou přírodu. Co si přát víc? Průvodkyně Denisa byla jedním slovem SKVĚLÁ. Ale to nevyjadřuje její schopnost empatie, improvizace, odhadu co ještě ano a co už skupina nedá. Vše podložené perfektní znalostí lidí i prostředí a jazykové vybavenosti. Nepřeháněla to s historií a čísly, ale zprostředkovala nám “jak tady žijí místní”, včetně zábavy a gastronomie. Každému z nás asi zůstal kousek Brazílie “pod kůží”.

Anonym, Kolumbie 2019

Program zvolený tak, že obsahuje všechna možná prostředí a tím vynikají kontrasty v životní úrovni obyvatel a také různé typy přírody.

Lenka a Radek, 54 let, okres Liberec, Patagonie 2018

Vzhledem k vzdálenosti destinace jsme byli maximálně spokojeni s rozšířením o trek Isla Navarina – díky za tuto možnost. Veškeré ubytování bylo velmi příjemné, skvělá byla bývalá bramborárna v Puerto Varas – pochvala.

Anonym, Kolumbie 2019

Program byl bezkonkurenční a sestaven se zcela evidentní dokonalou znalostí země, lidí a technických možností. Umožnil mi být na chvíli součástí, ne jenom turistickým pozorovatelem ve všech rozličných oblastech.(…) Pro mne splněný sen. (…) Děkuji za krásnou dovolenou, určitě doporučím ve svém okolí, přeji Vám pevné zdraví a držím palce.

Zora V., 56 let, Praha, Peru a Cordillera Blanca 2019

Já vnímám program tak, že byl připravovaný s cílem skupině ukázat ty nejzajímavější místa, nádhernou přírodu, zažít nové i známé jako např. Machu Picchu, poznat místní obyvatele, jídlo, kulturu a to za velice omezený čas, který turisté mají k dispozici, takže pro mně byl program bohatý a intenzivní a to mi vyhovuje.

Jitka D., 44 let, okres Tábor, Patagonie 2019

Chci Vám stejně ještě takto moc poděkovat za skvělou dovolenou s fantastickou průvodkyní Katkou. Už jsem cestovala s mnoha různými cestovními kancelářemi i sama, takže mohu srovnávat, a myslím si, že Váš koncept malých skupinek a spolehlivých a velmi schopných průvodců je na našem trhu zcela bezkonkurenční.

Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

Pavlína a Josef Č., 56 a 61 let, okres Nymburk, Patagonie 2019

S výběrem navštívených destinací jsme byli spokojeni, výborná organizace – nikdy jsme ani vzhledem k přesunům neměli pocit promarněného času nebo prostojů.

Jiří H., 56 let, Praha-západ, Peru 2018

Chtěl bych poděkovat za služby v souvislosti s naší dovolenou v Peru. Myslím, že se moc vydařila. Výběr programu a hotelů zcela odpovídal našim představám. Rádi se v budoucnu opět obrátíme na Vaši CK.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Luděk D., 61 let, Praha, Brazílie 2018

Rád bych touto cestou chtěl ještě jednou moc poděkovat za naplnění svého posledního dětského cestovatelského snu. Díky Denise jsme navíc nejen naplnili program zájezdu, ale díky její velké vášni – Brazílii – viděli a slyšeli mnohem více! Neměla to s místními agenturami (svátky, maňana aj.) a prostředím jednoduché, přesto nás BEZPEČNĚ provedla celou cestou až do cíle. Díky Deniso, ale i Vám, pane Brotánku za Vaše porady s očkováním. Snad se s Vámi v budoucnu opět setkám při našich cestovatelských aktivitách.

Eva a Miloš L., 57 a 58 let, Olomouc, Patagonie 2018

Celková spokojenost, bez připomínek, bezva atmosféra. Poděkování i Janě za pomoc a organizaci v přípravné fázi.

Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

Filip Z., 49 let, Praha-východ, Patagonie 2018

Program výborný, průvodce operativně reagoval na situaci a počasí a vždy se snažil zorganizovat co nejzajímavější program. Ubytování v pohodě, i to takzvaně ‘jednoduché’. Večeře na treku výborné.

Lidovky, Katka Smolová, článek z května 2017

Lidovky, Katka Smolová, článek z dubna 2016

Lidovky, Jiří Kalát, článek ze září 2018

Blanka D., 56 let, Trutnov, Patagonie 2018

Program byl vyvážený pro všechny navštěvované NP, já bych se ještě více věnovala Ohňové zemi … Moc se mi líbí u Vaší CK, že se snažíte ukázat málo navštěvovaná místa … Proto, když se nakonec dostaneme na ty “pecky” jako Macchu Picchu nebo NP Torres del Paine a Los Glaciares a vidím to množství lidí, tak jsem trochu zklamaná. Ale to Vy nemáte šanci ovlivnit, resp. bude ještě hůř 🙂

Marika T., 41 let, okres Olomouc, Brazílie 2017

Program byl sestavený tak, abychom toho viděli v čase patnácti dnů co nejvíce. Já jsem byla spokojená. Města i příroda. Děkuji.

Honza H., 52 let, Příbram, Patagonie 2018

Stručně shrnuto: další skvělá dovolená v Jižní Americe s Honzou Brotánkem. Nádherná země, dobrá parta a překvapivě hezké počasí. Byl bych moc rád, kdyby nám to někdy vyšlo do třetice.

Vladislav O., 51 let, Uherský Brod, Kolumbie 2018

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo byt i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně.

Lucie R., 35 let, Frýdlant, Brazílie 2017

V Brazílii jsem byla 15 dnů, ale přijde mi, že jsem tam byla měsíc, co všechno jsem tam poznala a zažila. Určitě to je jedna z mých nej nej dovolených, děkuji moc za nezapomenutelné zážitky. A jen tak dál!

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!