Ekvádor

Ekvádor je jednoznačně nejoblíbenější jihoamerickou zemí našich průvodců. Skvěle ho známe, moc rádi tam jezdíme a je nám líto, že do této krásné země třech světů (pobřeží Tichého oceánu, Andy a Amazonie) jezdí relativně málo našich klientů. Ekvádor vám moc rádi představíme na společných cestách a částečně také na této stránce.

Země, která překvapí

Ekvádor je rozlohou poměrně malý, je to druhý nejmenší stát Jižní Ameriky, ale určitě má co nabídnout. Od krásného pobřeží a pláží, vrcholků And, aktivních sopek, Amazonie až po hlavní město Quito, které bylo historicky vůbec první na seznamu UNESCO. Neuvěřitelná příroda a živočichové se skrývají také na souostroví Galapágy, které k Ekvádoru patří.

Základní údaje

Hlavní město: Quito
Rozloha: 283 560 km²
Počet obyvatel: 16,29 milionů (2017)
Měna: americký dolar (USD)
Mezinárodní předvolba: +593
Prezident: Guillermo Lasso (od roku 2021)
Úřední jazyky: španělština, kečujština a šuárština

 

 

Zájezdy (cesty) do Ekvádoru

Do Ekvádoru jezdíme několikrát ročně. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce. Ti neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Ekvádor: země tří světů + Galapágy

Navštivte s námi ekvádorské pobřeží, hory, mlžné pralesy, indiánské komunity i vstupní bránu do Amazonie. Zájemci pak Galapágy či nitro Amazonie.

Termíny:
23.4.-9.5.2023
1 volné místo
28.9.-14.10.2023
nový termín
Další termíny
50 100 

+ letenky 25 000 – 32 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Letenky a letiště

Od roku 2008 Ekvádor jednostranně zrušil vízovou povinnost pro občany většiny zemí světa k turistickým cestám v maximální délce do 90 dnů, takže i my Češi můžeme strávit v Ekvádoru turisticky právě těchto 90 dnů. Při vstupu do země se vyplňuje statistický lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. Ke vstupu na území Ekvádoru je potřebný cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Doporučujeme s sebou vždy mít i kopii pasu pro případ ztráty.

Počasí

Počasí v Ekvádoru velmi závisí na tom, v jaké oblasti se pohybujete a také jestli ho navštěvujeme v období sucha anebo během období dešťů. Na pobřeží může průměrná teplota dosahovat okolo 25°C (v období dešťů je ještě mnohem vyšší), na jihu naopak mnohem méně prší. Náhorní roviny nejsou na srážky tak náchylné. Počasí v horách a vyšších nadmořských výškách je poměrně konstantní, okolo 15°C, rozdíly mezi denní a noční teplotou však mohou překvapit. Průměrné teploty okolo rovníku jsou mezi 26° – 28°C, většinou zde hodně prší. V Amazonii je celoročně teplo až vedro a velké vlhko.

Vodopád San Rafael, Ekvádor

Očkování

  • Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, teoreticky antimalarika na pobřeží a do Amazonie. Není povinné se nechat očkovat proti žluté zimnici, nicméně při opakovaných pobytech v Latinské Americe se toto očkování doporučuje.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Hlavní město Ekvádoru, Quito, je zapsané na seznamu UNESCO

Quito

San Francisco de Quito je hlavní město Ekvádoru. Leží v nadmořské výšce kolem 2800 metrů nad mořem. Díky svému historickému centru, které je největší a nejvíce zachovalé v celé Jižní Americe, bylo Quito jako vůbec první město na světě zařazeno na seznam kulturních památek UNESCO. V krásně zrekonstruovaném historickém centru stojí za návštěvu místní bazilika, katedrála, kostely, historická ulička La Ronda a řada muzeí. Kousek od Quita leží rovník a komplex muzeí a aktivit “Mitad del Mundo”. Krajina a vysoké aktivní sopky, které město obklopují, dodávají Quitu jedinečnou atmosféru. Na vyhlídku pod sopku Pichincha lze vyjet lanovkou.

Čtvrť Santa Anna ve městě Guayaquil, Ekvádor

Guayaquil

Celým názvem Santiago de Guayaquil je největší město Ekvádoru a zároveň významným přístavem. Pyšní se zajímavou architekturou z koloniální doby, ale také promenádou Malecón 2000, která má 2,5 km a získala titul nejlepšího urbanistického projektu Jižní Ameriky. Čtvrť Las Peñas je populární díky svým kavárnám, barům, bohémské atmosféře a vyhlídce, která umožňuje spatřit celé město.

Leguán mořský vyhřívající se na sopečných útesech nad hladinou oceánu, Galapágy, Ekvádor

Galapágy

Souostroví Galapágy se skládá z 19 sopečných ostrovů a mnoha dalších ostrůvků, které leží asi 1000 km západně od Ekvádoru. Některé ze sopek jsou stále činné. Galapágy jsou slavné především díky unikátním druhům zvířat, které zde dosud žijí, jako například obrovští ještěři, suchozemské želvy, leguáni, volavky, lachtani anebo tučňáci galapážští. Také se proslavily díky slavnému výzkumu Charlese Darwina o živočiších a jejich přizpůsobování se odlišnému prostředí, tzv. evoluční teorii.

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.