Ekvádor

Ekvádor je jednoznačně nejoblíbenější jihoamerickou zemí našich průvodců. Skvěle ho známe, moc rádi tam jezdíme a je nám líto, že do této krásné země třech světů (pobřeží Tichého oceánu, Andy a Amazonie) jezdí relativně málo našich klientů. Ekvádor vám moc rádi představíme na společných cestách a částečně také na této stránce.

Země, která překvapí

Ekvádor je rozlohou poměrně malý, je to druhý nejmenší stát Jižní Ameriky, ale určitě má co nabídnout. Od krásného pobřeží a pláží, vrcholků And, aktivních sopek, Amazonie až po hlavní město Quito, které bylo historicky vůbec první na seznamu UNESCO. Neuvěřitelná příroda a živočichové se skrývají také na souostroví Galapágy, které k Ekvádoru patří.

Základní údaje

Hlavní město: Quito
Rozloha: 283 560 km²
Počet obyvatel: 16,29 milionů (2017)
Měna: americký dolar (USD)
Mezinárodní předvolba: +593
Prezident: Lenín Moreno
Úřední jazyky: španělština, kečujština a šuárština

 

 

Zájezdy (cesty) do Ekvádoru

Do Ekvádoru jezdíme několikrát ročně. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Ekvádor a jeho tři tváře za 18 dní

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii, aktivní sopky a jezera, ale také nádherné Quito.

Termíny:
14.11.-1.12.2020
speciální program
43 400 

+ letenky 18 000 – 25 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Letenky a letiště

Od roku 2008 Ekvádor jednostranně zrušil vízovou povinnost pro občany většiny zemí světa k turistickým cestám v maximální délce do 90 dnů, takže i my Češi můžeme strávit v Ekvádoru turisticky právě těchto 90 dnů. Při vstupu do země se vyplňuje statistický lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. Ke vstupu na území Ekvádoru je potřebný cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Doporučujeme s sebou vždy mít i kopii pasu pro případ ztráty.

Počasí

Počasí v Ekvádoru velmi závisí na tom, v jaké oblasti se pohybujete a také jestli ho navštěvujeme v období sucha anebo během období dešťů. Na pobřeží může průměrná teplota dosahovat okolo 25°C (v období dešťů je ještě mnohem vyšší), na jihu naopak mnohem méně prší. Náhorní roviny nejsou na srážky tak náchylné. Počasí v horách a vyšších nadmořských výškách je poměrně konstantní, okolo 15°C, rozdíly mezi denní a noční teplotou však mohou překvapit. Průměrné teploty okolo rovníku jsou mezi 26° – 28°C, většinou zde hodně prší. V Amazonii je celoročně teplo až vedro a velké vlhko.

Očkování

  • Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, teoreticky antimalarika na pobřeží a do Amazonie. Není povinné se nechat očkovat proti žluté zimnici, nicméně při opakovaných pobytech v Latinské Americe se toto očkování doporučuje.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Přírodní rezervace Cuyabeno

Tato rezervace se nachází v severovýchodní části Amazonie a je to jedno z míst s největší biodiverzitou na světě. Je zde více než deset jezer, mnoho řek, vodopádů a obrovský tropický les. Fauna a flóra je také velice rozmanitá, žije zde mnoho druhů ptactva, ryb, plazů a savců. Běžně je možné pozorovat například papoušky, anakondy, kajmany, piraně a želvy, ale také tapíry, lenochody, mravenečníky nebo opice a při štěstí i jaguáry. Je zde k vidění mnoho endemických rostlin a stromů, ale také více než 60 druhů orchidejí.

Národní park Machalilla

Tento park je pojmenován po předkolumbovské kultuře Machalilla a nachází se na jihozápadním pobřeží Ekvádoru. Jedním z nejzajímavějších míst je ostrov Isla de la Plata a také pláž nazývaná los Frailes. Pod chráněné území patří jak suchozemská část, tak ta mořská. Je zde k vidění mnoho druhů savců, ptactva a ryb, dají se zde pozorovat například velryby, lachtani nebo mořské želvy. K raritám patří zástupce ptačí říše terej modronohý, kterého můžete najít také na Galapágách.

Quito

San Francisco de Quito je hlavní město Ekvádoru. Leží v nadmořské výšce kolem 2800 metrů nad mořem. Díky svému historickému centru, které je největší a nejvíce zachovalé v celé Jižní Americe, bylo Quito jako vůbec první město na světě zařazeno na seznam kulturních památek UNESCO. V krásně zrekonstruovaném historickém centru stojí za návštěvu místní bazilika, katedrála, kostely, historická ulička La Ronda a řada muzeí. Kousek od Quita leží rovník a komplex muzeí a aktivit “Mitad del Mundo”. Krajina a vysoké aktivní sopky, které město obklopují, dodávají Quitu jedinečnou atmosféru. Na vyhlídku pod sopku Pichincha lze vyjet lanovkou.

Otázky a odpovědi

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.