Kolumbie

Kolumbie patří k našim nejoblíbenějším zemím na jihoamerickém kontinentu. Její špatná pověst je hodně vzdálená od dnešní reality a oficiální slogan země: “Největším nebezpečím je, že už tady budete chtít zůstat!”, není až tak daleko od pravdy. Spoustu zkušeností ze země srdečných lidí a nádherné přírody vám předáme na společné cestě a částečně i na této stránce.

Země rozmanitá a tajuplná

Kolumbie ukrývá mnohá tajemství a ten kdo ji jednou pozná se prostě musí vrátit. Její rozmanitost je neuvěřitelná – Amazonie, zelené svahy And, kávové plantáže, vysoké hory, poušť i zářivě bílý písek na pobřeží Karibiku. K tomu slavná města Cartagena a Bogotá, kde můžete užívat rytmů hudby cumbia a vallenato. Pojďte ji s námi objevit!

Základní údaje

Hlavní město: Bogotá
Rozloha: 1 142 000 km²
Počet obyvatel: 49,23 milionů (2017)
Měna: kolumbijské peso (COP)
Mezinárodní předvolba: +57
Prezident: Iván Duque Márquez
Úřední jazyky: španělština

 

 

Zájezdy (cesty) do Kolumbie

Do Kolumbie jezdíme několikrát ročně. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Opravdová Kolumbie v malé skupince

Vydejte se do rozmanité Kolumbie dříve než ostatní. Vezmeme vás od Karibiku po vrcholy hor, od pouště po kávové plantáže.

Termíny:
v plánu od 2021
volná místa
44 500 

+ letenky 16 000 – 23 000 Kč

Délka 19 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Letenky a letiště

Občané ČR mohou s účinností od roku 2004 cestovat do Kolumbie bez víz. K turistice je povolen bezvízový pobyt 90 dnů s možností prodloužení o dalších 90 dnů, přičemž tato povolená délka pobytu se týká každého kalendářního roku. Ke vstupu na území Kolumbie je potřebný cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Doporučujeme s sebou mít i kopii pasu pro případ ztráty.

Počasí

V Kolumbii se najdou snad všechny klimatické zóny, i proto je Kolumbie celoroční destinací. Pro pobyt v horách je lepší zvolit sušší období od prosince do března a od července do srpna. I když v Kolumbii může kdykoliv pršet a to i častěji. Ale právě díky dešti je Kolumbie celoročně krásně zelená :-). V Bogotě je většinou takové jarní počasí, nejteplejšími měsíci na návštěvu jsou leden až březen. Na jihu Kolumbie a v nížinách očekávejte teplejší počasí, v okolí kávové oblasti bývá příjemně, ani zima ani vedro. Naopak na severu v oblasti Karibiku je většinou teplo, spíše vedro, a velká vlhkost.

Očkování

  • Poradí lékaři. Většinou se doporučuje zejména očkování proti žluté zimnici, ev. proti břišnímu tyfu, žloutence A+B. Při příletu z některých zemí Kolumbie vyžaduje očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici.
  • Po ruce je dobré mít také repelent či odpuzovač komárů. Je třeba se mít na pozoru před onemocněním horečkou dengue, které způsobuje štípnutí infikovaným komárem. Proti této nemoci neexistuje očkování, platí pouze prevence.

 

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Ztracené město (Cuidad perdida)

Předkolumbovská památka na svazích posvátných hor Sierra Nevada de Santa Marta. Ztracené město bylo pro západní svět objeveno až v 70. letech a leží v oblasti, která patří indiánům Arhuaco, Kogi a Wiwa, kteří město navštěvují odjakživa. Cestu ke Ztracenému městu lze uskutečnit pouze pěšky a v doprovodu certifikovaného průvodce a trvá minimálně čtyři dny.

San Agustín

Oblast byla zapsána na seznam UNESCO v roce 1995 a tvoří jednu z nejvýznamnějších předkolumbovských památek v Kolumbii. San Agustín se nachází v jihozápadní části země, na svazích And a je proslavený kamennými sochami zvířat, lidí, ale i bohů. Sochy, některé pocházející už z 6. století před naším letopočtem, jsou rozptýleny po celém údolí řeky Magdaleny, proto se údolí nazývá Údolím soch. Návštěva archeologického parku umožňuje poznat velkou sbírku náboženských památek, kamenné sochy, ale i významné pohřebiště.

Indiáni Wayuú

Toto indiánské etnikum se nachází na hranici Kolumbie a Venezuely, zejména na poloostrově La Guajira. Hovoří stejnojmenným jazykem wayuú. Tradičně se živí hlavně zemědělstvím, rybolovem a chovem dobytka, hlavně pak koz. Místní indiáni žijí velice jednoduše ve vesnicích o několika klanech a je zde povolena polygamie. Mít více žen je výsada bohatství a prestiže, kterou si může dovolit jen malá hrstka příslušníků komunity.

Otázky a odpovědi

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.