Ekvádor: země tří světů + Galapágy Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Aktivní poznávací zájezd do Ekvádoru, naší nejoblíbenější země v Jižní Americe. Během 17 dní navštívíme tři naprosto odlišné ekvádorské světy: pobřeží, hory, nakoukneme do Amazonie a zájemci mohou poznat i čtvrtý “svět” – Galapágy.

Program je zaměřený především na přírodu, navštívíme ale i místa, kde dodnes žijí původní indiáni, venkov, historická města a památky. Na pobřeží Tichého oceánu na nás čekají krásné pláže, v horách vystoupáme až rovníkovým andským ledovcůmsopečným jezerům. Nakoukneme do amazonského pralesa, v mlžných pralesích budeme pozorovat kolibříkytukany. Ve skupince 9 osob můžeme snadno proniknout mezi místní, ať už do lokálních restaurací (kde ochutnáme místní speciality) či na barevné indiánské trhy.

Zájemci mohou také navštívit primární deštný prales v nitru Amazonie nebo jet na Galapágy, jedinečné souostroví s ještěry, želvami či tučňáky!

1-3 den
Tři aktivní dny u Tichého oceánu: NP Machalilla, Isla de la Plata, velryby, pláže

Přílet do Guayaquilu a přejezd do malé vesničky na pobřeží Tichého oceánu (cca 3 hodiny). Tři noci v příjemném hotelu u krásných pláží.

Aktivní program na pobřeží – výlet do národního parku Machalilla (vzácný suchý tropický les), lehké pochodování, koupání a odpočinek na nádherných plážích. Následující den ranní návštěva tradiční rybářské vesničky v době, kdy se rybáři vrací z oceánu s úlovky.

Výlet na ostrov Isla de la Plata. Lehká turistika, pozorování ptáků (např. terej modronohý), šnorchlování, želvy. V sezóně (červen-září) nezapomenutelné pozorování velryb z lodi, často z bezprostřední blízkosti. 

Chcete si užít více krásné pobřeží Ekvádoru? Přileťte dříve! Zařídíme vám hezké ubytování na bezpečném místě, dopravíme vás do hotelu a poradíme s programem: od odpočinku na různých místních plážích, možnost surfování, výlet do okolního pralesa nebo za rybáři na čerstvou rybu. Na ochlazení doporučujeme místní pivo “Pilsener”, fresh nebo koktejl z tropického ovoce.

Více informací
4-5 den
Národní park Cajas a jedno z nejkrásnějších měst v Ekvádoru Cuenca

Přejezd směrem k horám a národnímu parku Cajas (4000 m n. m.). Lehké pochodování v typické vysokohorská přírodě (“páramo”) se spoustou jezírek s nádhernými výhledy do okolí.

Přejezd do koloniální Cuency, prohlídka historického centra, katedrála, kostely, uličky, tržnice.

Více informací
6-7 den
Chimborazo, indiánská komunita a lázeňské městečko Baños

Přejezd pod nejvyšší horu v EkvádoruChimborazo (6 263 m n. m.), jejíž vrchol je nejvzdálenějším bodem na světě od zemského středu. Ubytování vysoko v horách na území spravovaném kečuánskými indiány. Výlet po okolních kopcích indiánského venkova.

Výjezd vysokohorskou krajinou k nejvyšší ekvádorské hoře Chimborazo. Jednoduchý výstup až do 5 000 m n. m. na svazích sopky Chimborazo (kdo chce možnost dojít až k laguně do 5 100 m n. m.). Divoké vikuně.

Dechberoucí (ale bezpečná!) cesta napříč všemi vegetačními stupni – od ledovců v 5000 m n. m. do Baňos se Santa Agua v 1800 m n. m. Lázeňské městečko Baños je jeden z nejznámějších turistických cílů v Ekvádoru, kde si každý najde to svoje: termální lázně, vyhlídky na aktivní sopku Tungurahua, dobré restaurace, ale i trh s místními specialitami (mj. morče).

Více informací
8-9 den
Tzv. “cesta vodopádů” a ochutnávka tropické Amazonie

“Cesta vodopádů” s krásnými vyhlídkami na prudké svahy And zarostlé mlžnými pralesy. Zastávka u několika krásných vodopádů, na prudkých říčkách, které tečou z okolních národních parků. Jedinečná příroda východních svahů And. Navečer přejezd do tropické Amazonie, noční procházka pralesem. Ubytování v jednoduchých chatkách na břehu řeky.

Celodenní program v Amazonii s místním průvodcem. Lehké pochodování pralesem, návštěva posvátných vodopádů, kulturní program. Vyhlídky. Atmosféra tropického pralesa. Odpočinek. Stravování v ceně – zajištěno místní indiánskou komunitou.

V této části Amazonie už není primární prales. I tak je její návštěva velkým zážitkem a příjemným odpočinkem. Pokud chcete zažít Amazonii se vším všudy, přihlaste se na prodloužení zájezdu o Amazonii, které probíhá ve vzácném neporušeném deštném pralese.

 

Více informací
10-12 den
Avenida vulkánů: Quilotoa, Cotopaxi

Přejezd po tzv. avenidě vulkánů s vyhlídkami na aktivní sopky k jezeru Quilotoa v kráteru stejnojmenné sopky.
Ubytování ve vesničce na hraně kráteru. Sestup do kráteru. Nádherné výhledy. Výlet malebnou vysokohorskou krajinou.

Národní park Cotopaxi a návštěva jeho nejkrásnějších míst. Výstup k vysokohorské chatě pod ledovec jedné z nejkrásnějších sopek v Jižní Americe.

Přejezd okolo Quita do Minda.

Více informací
13-14 den
Mlžné pralesy a jedinečná ptačí oblast okolo Minda

Aktivní program v okolí městečka Mindo uprostřed krásné přírody mlžného pralesa na západních svazích And. Jedná se unikátní endemickou ptačí oblast – žijí tu desítky druhů kolibříků, tukanů, papoušků, ale i motýlů a žab.

Čekají nás procházky v mlžném pralese, kaskády, krásné říčky, návštěva kakaové farmy s ochutnávkami čokolády. Pro zájemce také kávová tour, pozorování ptáků s místním průvodcem, canopy či další atrakce.

Více informací
15-17 den
Indiánské Otavalo a okolní hory, rozloučení

Po cestě do Otavala zastavíme na turistické atrakci “Mitad del Mundo” přímo na rovníku.

Otavalo – tradiční indiánské město s každodenními barevnými indiánskými trhy. Laguna Cuicocha – nádherné sopečné jezero pod horou Cotacachi, pěší turistika, orchideje, andská flóra. 

Odlet z Quita do Evropy ev. individuální prodloužení na Galapágách či návštěva Amazonie.

Více informací

Prodloužení

A) GALAPÁGY

Návštěva naprosto unikátního souostroví Galapág.

1. Okružní plavba na lodi (preferujeme malé s 16-24 pasažéry). Délka plavby 4-8 dní.

Výhody: Dostanete se na vzdálené ostrovy a místa nedostupná při jednodenních výletech z jednotlivých ostrovů. Vše zorganizované do posledního detailu, nemusíte se o nic starat.

Nevýhody: “Svázanost” přesně daným programem a ubytováním na lodi. Vyšší cena.

Orientační ceny:
1. zpáteční letenka + vstup na Galapágy cca 16.000 Kč (620 dolarů)
2. ceny za plavby začínají na 7.500 Kč (300 dolarech za den), průměrná cena cca 50.000 Kč (2000 dolarů) za 5 denní plavbu.

2. Pobyt na jednotlivých ostrovech a výlety z nich. Doporučené délka pobytu 6-12 dní (čím déle, tím lépe, dnů navíc nebudete litovat). Možné s naším průvodcem nebo i bez něj.

Výhody: Větší flexibilita. Program přesně na míru. Nižší cena.

Nevýhody: Nedostanete se na vzdálenější místa a některé ostrovy, kam se jezdí pouze při vícedenních plavbách.

Orientační ceny:
1. zpáteční letenka + vstup na Galapágy cca 16.000 Kč (620 dolarů)
2. pobyt na Galapágy na míru – průměrná cena 30.000 Kč za 8 denní program

B) AMAZONIE

Na rozdíl od nakouknutí do Amazonie v základním programu se vydáme hluboko do Amazonie, do vzácného primárního pralesa v přírodní rezervaci Cuyabeno

Den 17-20: přejezd z Otavala do města Lago Agrio a další den na lodi do nitra přírodní rezervaci Cuyabeno. Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů uprostřed deštného pralesa. Bohatý program v doprovodu místního průvodce. Pochodování v primárním pralese – léčivé byliny, stromy, budeme hledat zvířata – opice, ptáky, hady, ale i sladkovodní růžové delfíny a minimálně stopy větších savců. Noční procházka pralesem. Pozorování kajmanů.

Veškeré stravování v ceně!

V Cuyabeno žije přes 500 druhů ptáků (včetně harpyje), 10 druhů opic, 3 druhy mravenečníků, 2 druhy lenochodů, tapíři, ale také jaguár, ve vodě růžoví delfíni a ryby (piraňa, arapaima – velká přes 2 metry)!

Pozn. Jsme v pralese, ne v zoo, někdy toho uvidíte více, jindy méně, taková je příroda. Každopádně slibujeme obrovský zážitek z návštěvy Amazonie.

21-22: Návrat zpět do civilizace, přejezd z Amazonie do lázní Papallacta, koupání v nejznámějších termálních lázních v Ekvádoru s nádhernými výhledy. Přesun na letiště a odlet do Evropy

CENA dle velikosti skupinky 15 – 20.000 Kč/os.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Pomůžeme vám s výběrem. Zájemce vezmeme do místních restaurací a na trhy.
Jak se přihlásit?
23.4.-9.5.2023 (1 volné místo)
Přihlásit se
50 100 Kč + letenky 26 000 - 32 000 Kč
28.9.-14.10.2023 (nový termín)
Přihlásit se
50 100 Kč + letenky 25 000 - 32 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 16 nocí více informací níže,
 • veškeré snídaně a stravování v Amazonii i u indiánů
 • služby špičkového českého průvodce,
 • všechny přejezdy soukromým pohodlným minibusem,
 • veškeré přesuny a výlety dle programu,
 • všechny vstupy z programu,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku,
 • stravování (snídaně v ceně + strava v Amazonii a u indiánů),
 • fakultativní výlety a aktivity mimo program (např. pronájem surfu, jízda na koni, canopy apod.),
 • vaše cestovní pojištění,
 • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 9.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

Pokud porovnáváte ceny, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme pouze počet dní v Ekvádoru! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady jiných CK doplácíte na místě (vstupenky apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka (přílet do Guayaquilu, odlet z Quita) – s jejím zařízením pomůžeme. Cena závisí především na místě odletu.

Orientační cena letenky : 25 000 – 32 000 Kč dle místa odletu a vybraného letu. Preferujeme odlety z Prahy nebo Vídně a lety společnosti KLM s jedním krátkým přestupem v Amsterdamu.

Neviem si predstaviť vidieť a hlavne zažiť za 3 týždne viac. Všetky ubytovania ma milo prekvapili a najviac v Amazónii.

Anna B., 54 let, Bratislava, Ekvádor 2021

Pro první návštěvu země ideální, umožňuje poznat všechny geoklimatické části. Ubytování výborně zvolené, jak lokalitou, tak nabízeným komfortem a čistotou. Jediná “kaňka” je netekoucí voda v ubytování v oblasti Caňar, to ale byla smůla, nesouvisí s výběrem ubytování. Doprava velmi komfortní tím, že jsme po celou dobu mohli využívat jedno auto s řidičem.

Barbora S., 48 let, Praha, Ekvádor 2021

Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Covid 19 a Ekvádor

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Jaká je náročnost zájezdu?

Čeho se nemusíte bát?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
28.5.-15.6. (vč. pramenů Amazonky)
volná místa
24.6.-12.7. (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Opravdová Kolumbie v malé skupince

Vydejte se do rozmanité Kolumbie dříve než ostatní. Vezmeme vás od Karibiku po vrcholy hor, od pouště po kávové plantáže.

Termíny:
6.4.-23.4.2023
plno
20.9.-7.10.2023
nový termín
Další termíny
52 200 

+ letenky 20 000 – 28 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Ekvádor a Kolumbie za 21 dní

Poznejte to nejlepší z Ekvádoru a z Kolumbie. Navštivte s námi největší památky i spoustu neturistických míst.

Termíny:
58 700 

+ letenky 20 000 – 25 000 Kč

Délka 21 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.