Chile

Chile je více než 4000  kilometrů dlouhá a v průměru ani 200 kilometrů široká “nudle”. Do Chile jezdíme v rámci zájezdu do Patagonie a také při zájezdu do Bolívie. Naši průvodci zemi tuto na jihoamerické poměry velmi progresivní zemi skvěle znají a rádi o své znalosti podělí na společné cestě. O Chile se dočtete i na těchto stránkách.

Země nejdelší a nejrozvinutější

Chile má neuvěřitelnou délku přes 4 000 km, a proto ukrývá nespočet přírodních zajímavostí a všech klimatických zón. Navíc je to jeden z nejvyspělejších států Jižní Ameriky a zároveň velice bezpečný, města jako Santiago de Chile anebo barevné Valparaíso určitě stojí za návštěvu. Můžete zde obdivovat poušť Atacama, pláže, pohoří And, sopky, gejzíry, ledovce, jezera, slavnou Patagonii anebo navštívit Velikonoční ostrov, ležící uprostřed Pacifiku.

Základní údaje

Hlavní město: Santiago de Chile
Rozloha: 756 626 km²
Počet obyvatel: 17,79 milionů (2017)
Měna: chilské peso (CLP)
Mezinárodní předvolba: +56
Prezident: Sebastián Piñera
Úřední jazyky: španělština

 

 

Zájezdy (cesty) do Chile

Do Chile jezdíme asi 4x ročně, máme zájezdy po středním Chile, Patagonii anebo společně s Bolívií. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Patagonie v malé skupince

Poznejte pravou Patagonii v Chile i v Argentině: ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, ale i třeba málo navštěvovanou Ohňovou zemi v Chile.

Termíny:
prosinec
zatmění slunce v Chile
49 200 

+ případné prodloužení 13 670 Kč + letenky 22 000 – 30 000 Kč

Délka 13 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Bolívie a Chile v malé skupince za 17 dní

Poznáme to nejlepší z Chile a Bolívie: Valparaíso, poušť Atacama, solnou poušť Salar de Uyuni, bájné Potosí a La Paz.

Termíny:
v plánu od dubna 21
volná místa
45 000 

+ letenky 23 000 – 27 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Jižní Amerika v kostce aneb 5+1

Stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky – Machu Picchu, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

Termíny:
v plánu od května 21
volná místa
78 700 

+ letenky 24 000 – 29 000 Kč

Délka 15 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Letenky a letiště

Vízum k turistickým cestám do Chile není zapotřebí, a to na základě česko-chilské bezvízové dohody z roku 1996 a dohod o společné vízové politice zemí schengenské oblasti. Občané České republiky mohou za účelem turistiky pobývat bez víza na chilském území po dobu maximálně 90 dnů. Doporučuje se mít s sebou kopii cestovního pasu pro případ ztráty či odcizení.

Počasí

Vzhledem k tomu, že Chile se pne od severu k jihu, i místní podnebí záleží na klimatickém pásu. Sever, kde se nachází Atacama je velmi suchý a tropický, naopak směrem na jih se mění na subtropické a mírné, na jihu až subarktické. V Santiagu v létě teploty dosahují 25°, v zimě jsou okolo 15°C, ale i pláže okolo Valparaísa dokážou v létě potěšit a zahřát. Nádherná Patagonie nabízí kromě úžasné přírody i extrémní podnebí, místní klima může totiž přinést 4 roční období během jednoho dne. Patagonie je pověstná občasným silným větrem, ale kdo by nechtěl vidět vodopád tekoucí vzhůru nohama nebo zmoknout vodou, kterou vítr odfoukne z hladiny jezera.

Očkování

  • Poradí lékaři. Obecně se uvádí, že není žádné speciální očkování potřeba, za zvážení stojí očkování proti žloutence typu A.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Santiago de Chile

Santiago je hlavním městem Chile, má okolo 6 milionů obyvatel. Patří mezi největší a také nejvyspělejší města Jižní Ameriky. Je také kulturním centrem Chile. Nachází se zde spoustu muzeí, parků, historických budov a monumentů. Čtvrť Bellavista je proslavená svou romantickou atmosférou, ale také muzeem básníka Pabla Nerudy, který možná získal své příjmení po českém Janu Nerudovi.

Ohňová země

Ohňová země je souostroví u jižního cípu Jižní Ameriky, náleží Argentině a Chile. Nachází se mezi proslulým Magellanovým průlivem (ten ji odděluje od pevniny) a Drakeovým průlivem. Ohňová země je pojmenována podle ohňů, které viděl v roce 1520 její objevitel Fernão de Magalhães. Je zde k vidění spousta zvířat, mezi unikáty patří tučňák patagonský.
Hlavním přístupovým bodem do Ohňové země v Chile je malé městečko Porvenir, kam jezdí trajekty a létají malá letadla z nedalekého Punta Arenas. V Argentině je hlavním cílem turistické letovisko Ushuaia, kam se dá snadno dopravit letecky nebo autobusem.

Velikonoční ostrov

Velikonoční ostrov, neboli Rapa Nui (v polynéštině), se nachází asi 3600 km od pobřeží Jižní Ameriky uprostřed Tichého oceánu a náleží Chile. Ostrov je sopečného původu a jeho dominantou jsou sochy moai, které jsou vysoké v průměru 4 metry a váží kolem 14 tun. Soch je na ostrově celkem 900 a pocházejí s největší pravděpodobností ze 13.-15. století.
Zajímavostí je kult Ptačího muže, který spočíval v soutěži o získání prvního vejce ptáka manutara. Vítěz měl pak rok kontrolu na obchodem na ostrově.

Otázky a odpovědi

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.