Argentina

Argentina nabízí mnohé: pozorování velryb, výstup na nejvyšší horu Jižní Ameriky – Aconcagua, ale také toulky po divoké Patagonii nebo naopak pohodlné návštěvy vinic s ochutnávkami luxusního vína. Naše znalosti Argentiny vám předáme během společných cest a částečně také zde, na tomto webu.

Země ledovců a tanga

Argentina je druhá největší země Jižní Ameriky, a proto není překvapením, že v ní návštěvník může naleznout všechno co hledá. Především příroda ve slavné Patagonii, ale i Ohňová země, okouzlí každého dobrodruha díky své panenské kráse. Jsou zde k vidění pampy, vodopády, Andy, tropické pláže, ledovcová jezera, ale i ledovce samotné. Také zde žije mnoho druhů zvířat, od slavných patagonských tučňáků po mořské delfíny či velryby. Pro fanoušky kultury k zemi neodmyslitelně patří temperamentní tango, fotbalová utkání, víno a steaky.

Základní údaje

Hlavní město: Buenos Aires
Rozloha: 2 780 400 km²
Počet obyvatel: 44,29 milionů (2017)
Měna: argentinské peso (ARS)
Mezinárodní předvolba: +54
Prezident: Alberto Fernández
Úřední jazyky: španělština

Zájezdy (cesty) do Argentiny

Do Argentiny jezdíme hlavně mimo hlavní sezónu a to několikrát ročně. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Jižní Amerika v kostce aneb 5+1

Stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky – Machu Picchu, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

Termíny:
17.7.-2.8.2023
4 volná místa
96 900 

+ letenky 30 000 – 38 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Patagonie, střední Chile a Argentina v malé skupince

Poznejte pravou Patagonii v Chile i v Argentině: ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, ale i třeba málo navštěvovanou Ohňovou zemi v Chile.

Termíny:
(26.10.) 31.10. - 12.11.
volná místa
(2.11.) 7.11. - 19.11.
volná místa
Další termíny
60 500 

+ případné prodloužení 20 400 Kč + letenky 27 000 – 33 000 Kč

Délka 13 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Letenky a letiště

Argentina zrušila vízovou povinnost pro turistické cesty občanů České republiky v roce 2000. K cestě do Argentiny kratší než 90 dní proto potřebujete jen cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců od data vstupu do země. Doporučuje se mít s sebou kopii cestovního pasu pro případ ztráty či odcizení, příp. kontroly při placení kreditní kartou (běžná praxe v některých státech Jižní Ameriky).

Počasí

Vzhledem k tomu, že i Argentina se nachází na opačné polokouli, všeobecně platí, že od prosince do února má Argentina léto, zatímco červen až srpen jsou měsíci zimními. V zimě se proto doporučuje cestovat spíše na sever – severozápad. V tomto období ustupuje období dešťů a vysoké teploty klesají. Argentina je obrovská, a proto má skoro všechna klimatická pásma. Spíše na severu je tropické horké podnebí, narozdíl od toho na jihu je až subarktické podnebí. Nádherná Patagonie proto nabízí kromě úžasné přírody i extrémní podnebí, místní klima může totiž přinést 4 roční období během jednoho dne. Patagonie je pověstná občasným silným větrem, ale kdo by nechtěl vidět vodopád tekoucí vzhůru nohama nebo zmoknout vodou, kterou vítr odfoukne z hladiny jezera :-).

Monumentální Fitz Roy na podzim, argentinská Patagonie

Očkování

  • Do Argentiny se nevyžaduje zvláštní očkování, nejlépe určitě poradí lékař podle toho, kam přesně budete cestovat.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Pozorování tučňáků v Ohňové zemi (Tierra del Fuego), Patagonie v Chile

Ohňová země

Ohňová země je souostroví u jižního cípu Jižní Ameriky, náleží Argentině a Chile. Nachází se mezi proslulým Magellanovým průlivem (ten ji odděluje od pevniny) a Drakeovým průlivem. Ohňová země je pojmenována podle ohňů, které viděl v roce 1520 její objevitel Fernão de Magalhães. Je zde k vidění spousta zvířat, mezi unikáty patří tučňák patagonský.
Hlavním přístupovým bodem do Ohňové země v Chile je malé městečko Porvenir, kam jezdí trajekty a létají malá letadla z nedalekého Punta Arenas. V Argentině je hlavním cílem turistické letovisko Ushuaia, kam se dá snadno dopravit letecky nebo autobusem.

Divoká příroda - Fitz Roy v národním parku Los Glaciares, Patagonie, Argentina

Národní park Los Glaciares

Tento národní park se nachází v argentinské části Patagonie. Je slavný hlavně pro obrovský počet ledovců, které se zde nacházejí. Podle toho se i nazývá, jelikož glaciar znamená ve španělštině ledovec. Tím nejznámějším je Perito Moreno, jeden z mála ledovců, který se stále zvětšuje. Jeho šířka dosahuje 5 km, délka přes 30 km a průměrná výška je okolo 60 metrů nad hladinou jezera Argentino. Díky silnici, která vede přímo k čelu ledovce lze Perito Moreno pozorovat a poslouchat z bezprostřední blízkosti. V další části národního parku se nachází odlehlé letovisko El Chaltén, východisko k množství nádherných treků, pro mnohé ještě zajímavějších, než v národním parku Torres del Paine.

Nejznámější vodopády v Jižní Americe: vodopády Iguazú

Národní park Iguazú

Tento národní park se nachází na hranici Brazílie a Argentiny. Nachází se na seznamu UNESCO, zejména kvůli slavným vodopádům, které se nacházejí na řece Iguazú. Vodopády Iguazú jsou největším systémem vodopádů na Zemi (jsou dokonce čtyřikrát širší než Niagarské vodopády). Vodopády jsou přístupné jak z brazilské, tak z argentinské strany.

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.