Laguna Colorada na jižním altiplanu, Bolívie Peru, Bolívie a Chile:
to nejlepší z andských zemí v 19 dnech
Jedinečná místa Malá skupinka Skvělý průvodce

Naše nová aktivní poznávací cesta přes tři země Jižní Ameriky. Nahlédneme do andské kultury a tradic a budeme ochutnávat místní kuchyni.
Navštívíme nejznámější památky v Peru: Machu Picchu, Cuzco, Duhovou horu, jezero Titicaca a další.
Bolívii nás čeká největší město La Paz, odpočinek v tropech (kam zájemci mohou dojet na kolech po “silnici smrti”) a jeden z vrcholů celé cesty: třídenní přejezd fantastické solné pouště Uyuni a hor v okolí terénními vozidly.
Chile podnikneme výlety na poušti Atacama a na závěr prohlídku bohémského města Valparaíso na břehu Tichého oceánu.

1-2 den
Přílet do Limy a Posvátné údolí Inků

Přílet do hlavního města Peru Limy, kde se ubytujeme poblíž letiště.
Další den brzy ráno pokračujeme letecky do Cuzca (let cca 1,5 hod) a dále soukromým minibusem do Posvátného údolí Inků.
Navštívíme záhadné incké kruhové stavby Moray. Opravdu sloužily jako zemědělské laboratoře? Zastavíme se také v tradiční indiánské textilní dílně.
Prohlédneme si fotogenické solné doly Maras z předinckých dob.
Ubytujeme se v jediné zachovalé vesničce z doby Inků – Ollantaytambo.

Více informací
3-4 den
Machu Picchu a “zadní” cesta k němu

Krásný přejezd přes sedlo Abra Málaga (4320 m n. m.) pod posvátnou horou “Nevado Verónica” až do údolí řeky Urubamba o 3200 výškových metrů níže. Během dvou hodin projedeme několika vegetačními stupni. Nahoře potomci Inků pěstují speciální mrazuvzdorné brambory, níže budeme projíždět okolo kávových, čajových a banánových plantážích a dokonce uvidíme i koková políčka. Zastavíme na krásných vyhlídkách i u nenavštěvovaných inckých staveb.
Vykoupeme se v nejhezčích termálních lázních v Peru a vydáme se na pochod mlžným pralesem (13 km) podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu. Kdo chce šetřit síly, může jet vlakem.

Další den nás už od svítání čeká jeden z vrcholů celé cesty: návštěva záhadného inckého města Machu Picchu s možností vyjít na horu Machu Picchu s panoramatickou vyhlídkou na celý komplex a v případě jasného počasí také na posvátné zaledněné hory v okolí.

Pozdě odpoledne pojedeme vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba zpět do mestečka Ollantaytambo (cca 2 hodiny jízdy) a následně dojedeme minibusem až do Cuzca (další dvě hodiny).

Více informací
5-6 den
Cuzco a okolí

Cuzcobývalé hlavní město Incké říše, památka UNESCO a jedno z nejkrásnějších měst v Jižní Americe.
Navštívíme mj. Coricancha (chrám Slunce) – bývalý hlavní chrám incké říše, hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky i trhy s tradičním indiánským zbožím.
Nad Cuzcem se vydáme k impozantní pevnosti Sacsayhuaman. Dodnes není jasné, jakým způsobem dokázali Inkové spojit téměř bez mezery až 200 tunové balvany. Krásné vyhlídky na město a okolí.

Druhý den přejedeme do nenápadné vesničky Andahuaylillas, kde nám doslova vyrazí dech úžasně zdobený kostel San Pedro, kterému se právem přezdívá “Sixtinská kaple Jižní Ameriky”.
Raqchi – rozlehlý chrám ve kterém se dochovaly původní až 12 metrů vysoké zdi, incká skladiště, domy, posvátné fontány a další stavby v krásné přírodě. Tradiční večeře v místní indiánské komunitě nedaleko Duhové hory.

Více informací
7 den
Duhová hora a přejezd do Puna

Ráno si přivstaneme a mezi prvními dojdeme na druhou nejnavštěvovanější atrakci v Peru – Duhovou horu Vinicunca.
Trasa pěšího výletu (celkem 9 km a 450 výškových metrů), :). Kdo by se na pochod necítil, může většinu cesty vyjet na koních. Zpět od Duhové hory půjdeme jinou cestou přes scénické Červené údolí.

Cesta nejvyšší částí Posvátného údolí Inků a přes sedlo la Raya až na náhorní plošinu Altiplano. Cestou navštívíme archeologické naleziště Pucará – předincké stavby na Altiplanu – a muzeum se zajímavými sochami z předinckých dob.
Večer příjezd do města Puno na břehu jezera Titicaca.

Více informací
8-9 den
Jezero Titicaca v Peru i v Bolívii

Krátká plavba po jezeru Titicaca a návštěva tradičních plovoucích ostrovů Uros a jejich obyvatel – indiánů etnické skupiny Uros s jedinečnou historií, kulturou, jazykem a tradicemi

Přejezd do Bolívie, do malebného městečka Copacabana na břehu jezera Titicaca.
Výstup křížovou cestou na kopec Calvario, poutní místo s tajemnou atmosférou a především s neskutečnými výhledy na jezero Titicaca.
Návštěva katedrály, jedné z nejvýznamnějších sakrálních staveb v Bolívii, ve které je umístěna soška panenky Marie Copacabanské, patronky celé Bolívie.
Po náhorní plošině s výhledy na vrcholky zaledněných šestitisícovek přejedeme do La Pazu, největšího města Bolívie.

Více informací
10-12 den
La Paz a tropické Coroico

La Paz: prohlédneme si hlavní památky a zajímavostí, např. kostel​ a náměstí Sv. Františka, typické tržiště i bylinkový trh Mercado de las Brujas (“Trh čarodějnic”)​, trh se suvenýry Mercado de Artesanía. Svezeme se kabinkovou lanovkou (Teleférico), která je součástí místní veřejné dopravy a propojuje celé město. V případě hezkého počasí jedinečné výhledy na město a okolní šestitisícové hory.

Další den pro zájemce sjezd světoznámé “silnice smrti” na horských kolech. Začátek vysoko v horách a konec v tropech, na 64 kilometrech nebudeme muset téměř šlápnout do pedálu. Ostatní pojedou doprovodným minibusem. Krásné výhledy.
V městečku Coroico, přezdívaném vstupní branou do Amazonie, nás čeká skvělé klima, koupání, lehká pěší turistika a aktivní odpočinek v okolní přírodě.
Další den večer se vrátíme (už ne na kole! :)) zpět do La Pazu.

Více informací
13-15 den
Solná poušť Uyuni

Přelet do Uyuni a třídenní nezapomenutelná cesta terénním vozidlem solnou pouští, náhorní plošinou s přilehlými horami, mnoha barevnými jezery a dalšími přírodními unikáty.
Návštěva bizarního “hřbitova vlaků” a vesničky na hraně Salaru de Uyuni. Přejezd největší solné pouště na světě, kde nás budou obklopovat pouze nekonečné bílé plochy, ztratíme nejen perspektivu, ale i pojem o vzdálenostech a nebe a země nám budou splývat v jedno. Noc v jednoduchém solném hotýlku.
Druhý den přejezd po liduprázdné andské náhorní plošině s mnoha přírodními zajímavostmi – kaňon Sora, poušť Chuguana s výhledy na vyhaslé sopky, vysokohorská jezera, poušť Siloli a ikonický “kamenný strom”. Laguna Colorada – jezero s červenou barvou, plameňáci. Velmi jednoduché ubytování v hloubi Altiplana. Gejzíry “Sol de maňana”, bahenní sopky a Laguna verde. Kolem majestátní sopky Licancabur přejezd do Chile a příjezd do San Pedra de Atacama, kde bude i uprostřed pouště Atacama teplá sprcha a fajn ubytování.
Odměnou za spoustu hodin strávených v terénním v autě na nepohodlných cestách (občas i necestách) v náročných klimatických podmínkách nám budou úchvatné scenérie jako z jiného světa. Upozorňujeme na opravdu jednoduché ubytování. Strava zajištěna a je v ceně.

Více informací
16 den
San Pedro de Atacama

San Pedro de Atacama – městečko uprostřed nejsušší pouště světa – Atacama. Výlety za jedinečnými přírodními scenériemi do okolí: gejzíry El Tatio (nejvýše položené gejzírové pole na světě, počtem gejzírů třetí největší na světě), fascinující skalní útvary Valle de la Luna, Valle de la Muerte a další.
Za příznivých podmínek komentované pozorování noční oblohy – díky absenci světelného znečištění vůbec jedno z nejlepších na celém světě!

Více informací
17-19 den
Valparaíso, Viña del Mar a odlet

Přesun na letiště do Calama a přelet do Santiaga de Chile, odkud se rovnou přesuneme do naší závěrečné “základny” – města Valparaíso.
Prohlídka Valparaísa (zvaného “Valpo”), krásného přístavního města rozkládajícího se na prudkých svazích přímo nad Tichým oceánem. Valpo (památka UNESCO) je známé svými barevnými domy, uměleckou scénou a bohémskou atmosférou.
Možnost navštívit dům básníka Pabla Nerudy.
Výlet do přilehlého plážového letoviska Viña del Mar, oblíbené víkendové destinace bohatých obyvatel Santiaga. Procházka po obrovských písečných dunách, dle počasí možnost koupání v Pacifiku nebo jen posezení u pláže u poslední skleničky skvělého chilského vína.
Přejezd na letiště do Santiaga de Chile a odlet do Evropy.

Více informací

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Pomůžeme vám s výběrem. Zájemce vezmeme do místních restaurací a na trhy.
Jak se přihlásit?
28.10.-15.11. 2023 (možnost Lima den navíc) (plno..)
Přihlásit se
64 000 Kč + letenky 24-30 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování (16 nocí hotel, 2 noci jednoduché ubytování na cestě u solné poušti Uyuni)
 • služby špičkového česky hovořícího průvodce pro skupinku max. 9 spolucestujících
 • veškeré přesuny a výlety a také veškeré vstupy na místa uvedená v programu
 • jeden vnitrostátní let v Peru (Lima – Cuzco), jeden vnitrostátní let v Bolívii (La Paz – Uyuni) a jeden vnitrostátní let v Chile (Calama – Santiago de Chile)
 • snídaně každý den a kompletní stravovaní na při přejezdu pouště Uyuni
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku z Evropy do Peru a zpět z Chile (viz výše)
 • případné fakultativní výlety a aktivity
 • stravování (mimo přejezdu pouště Uyuni a snídaní v hotelech)
 • vaše cestovní pojištění
 • případný nepovinný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 12.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí, jednolůžkový pokoj nelze zajistit při přejezdu na poušti Uyuni a okolních hor)

Pokud porovnáváte ceny, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme pouze počet dní v na cestě v Jižní Americe.
Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky z Prahy 25 – 30 000 Kč, z Německa nebo z Vídně seženeme i většinou o něco levnější. Tyto ceny obsahují i zavazadlo k odbavení.
Na letišti v Limě na vás vždy bude čekat náš průvodce (přilétáte-li jindy než skupinka, tak taxikář, který vás odveze do hotelu).

 

Naprostá spokojenost, vše bylo skvěle naplánováno, připraveno. Průvodkyně Monika H. je profesionál, vždy bylo vše zařízeno a domluveno tak, že vše na sebe navazovalo. Rozhodnutí obsadit maximálně 8 účástníků hodnotím taktéž velice kladně.To co děláte, děláte podle mne dobře a vaše informovanost o jednotlivých situacích v zemích Jižní Ameriky je na vysoké úrovni. Děkuji za Peru, jako celek nabito programem a zážitky, palec nahoru, ve všem.

Pavel K., 52 let, Kladno, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl velmi hezky zpracovaný a myslím, že jsme nevynechali nic, co by nebylo pro Peru typické. Ohledně ubytování vše hezké a čisté na dobře zvolených místech.

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl super, nádherny zážitek na celý život. Jste opravdu jednička na cestu do Peru. Byla to moje životní cesta. Ubytování bylo skvělé až na 4 noci v horách. Teplá voda moc nefungovala a možná bych vypustila noc na Amantani a uvítala bych možnost se vrátit na pevninu. Jinak není co vytknout. Doprava super, vzpomínám na luxusní autobus do Arequipy ?

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2022

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Program sestaven velmi dobře (“náročnější” začátek a “oddechový” konec). Dokonalé pozorování a focení hvězd u San Pedro de Atacama. Průvodkyně Jana: 11 bodů z deseti. Samá chvála (veselá, vtipná, profesionální), žádná výtka. Ty 2-3 menší “problémky” hravě během chvilky vyřešila k naší spokojenosti, snažila se upravit program našim přáním. Klidně bych s ní jel znovu 🙂

Petr Š., 38 let, Trutnov, Bolívie+Chile 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Otázky a odpovědi

❗ Potřebuji očkování nebo test na covid-19?

Potřebuju očkování na covid nebo jiná očkování?

Jaká je náročnost zájezdu?

Jaké bude ubytování?

Jaká bude doprava?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
13.8.-4.9.2023
3 volná místa
46 800 

+ letenky 28 000- 35 000 Kč

Délka 23 dní
Skupina max. 12 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
13.9.-1.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
plno..
12.10.-30.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Ekvádor: země tří světů + Galapágy

Navštivte s námi ekvádorské pobřeží, hory, mlžné pralesy, indiánské komunity i vstupní bránu do Amazonie. Zájemci pak Galapágy či nitro Amazonie.

Termíny:
27.9.-13.10.2023
poslední volné místo
50 100 

+ letenky 25 000 – 32 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.