Peru to nejlepší za 18 dní Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Váš nejoblíbenější poznávací zájezd. V Peru se rozhodně neomezujeme jen na klasické turistické okruhy. Poznáme spoustu úžasných míst, kde pravděpodobně sami: u lachtanů a tučňáků na pobřeží Tichého oceánu nebo na cestě k Machu Picchu “zadem” či na předincké pevnosti v údolí Colca. V komorní skupince také můžeme proniknout mezi místní, ať už do lokálních restaurací, na trhy nebo na venkov a společně nakouknout do opravdového Peru, které se značně liší od toho “turistického”.
Ale nebojte, navštívíme samozřejmě i hlavní památky: Machu Picchu, jezero Titicaca, Cuzcokaňon Colca.

1-2 den
Lima a Ica

Přílet do Limy, na letišti vás vyzvedneme a začínáme! Další den ráno přejedeme po pobřeží do Ica, kde nás čeká exkurze v tradiční výrobně pálenky “pisco” a vína, ochutnávky a v podvečer také fotogenická oáza Huacachina uprostřed písečných dun. Přesun do Nazca.

Více informací
3-4 den
Nazca - obrazce i cesta k Pacifiku

Celodenní výlet buginou skrze poušť Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka budeme pozorovat tučňáky, stovky lachtanů, často i kondory! Po cestě s trochou štěstí uvidíme například pouštní lišky nebo guanacos. Otužilci se mohou v Pacifiku vykoupat, pláž bude jen naše.
Fakultativně možnost přeletu nad světoznámými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Obrazce si prohlédneme také z vyhlídkové věže.
Exkurze po zajímavých archeologických památkách v okolní poušti.
Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipy.

Více informací
5 den
Arequipa

Arequipa: prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Procházka po městě. Vyhlídky. Navštívíme místní trh, ochutnáme lokální dobroty i džusy.
Fakultativně (mimo program) také možnost prohlídky kláštera Santa Catalina (cca 280 Kč) nebo muzea s mumií Juanity (cca140 Kč).

Více informací
6-8 den
Údolí Colca - opravdový peruánský venkov

Odjezd na venkov. Přejezd přes jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4 910 m n. m.) do městečka Yanque (3400 m n. m.) v údolí Colca, kde zůstaneme v hotýlku u místní rodiny 3 noci (2 celé dny).
Pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí (šance vyšší než 95 procent).
Pořádně se prohřejeme v termálních lázních.
Prohlídka místního muzea. Návštěva několika krásných kostelíků. Lehká turistika po okolí mezi políčky (mj. plodina quinua).
Se zájemci podnikneme pěší výlet k pevnosti z předincké doby s překrásnými výhledy do kaňonu Colca, který je druhým nejhlubším na světě.

Více informací
9-11 den
Jezero Titicaca a plavba na tři ostrovy

Přesun soukromým minibusem přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3 850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek: vyhlídka na aktivní sopky, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků. Zastávka u krásných pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya. Většinou i návštěva tradiční místní rodiny.
Plavba po jezeru Titicaca přes plovoucí ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Ubytujeme se ve skromných podmínkách u místní rodiny – kečuánských indiánů. Ti nám budou také vařit. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Za dobrého počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské hory. Večerní krátká, ale veselá oslava se živou hudbou. Naučíme se místní tanec ve výšce téměř 4 000 metrů nad mořem!
Další den odplujeme na ostrov Taquile, známý mj. tkaním (UNESCO).
Plavba zpět do Puna.

Více informací
12-13 den
Cuzco a Posvátné údolí Inků

Celodenní přesun do Cuzka komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará – předincké pyramidy na Altiplanu, La Raya – nejvyšší bod cesty (4 335 m n. m.) – vyhlídka, Raqchi – incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha, Andahuaylillas – fantastický kostel na venkově, který zaujme i zapřísáhlé ateisty. Výborný bufetový oběd (zveme vás my).
Procházka po Cuzcu, jednom z vůbec nejkrásnějších měst v Jižní Americe, bývalého hlavního města Incké říše.
Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zbožím. Kolem poledne přejezd do Posvátného údolí Inků. Návštěva tradiční tkalcovské dílny. Salineras – fotogenické solné doly, které nepřetržitě fungují už od inckých dob. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé vesničce z dob Inků – Ollantaytambo.

Více informací
14-15 den
Machu Picchu a krásná cesta k němu

Přejezd přes sedlo Abra Málaga (4320 m n. m.) do vesničky Santa María (1170 m n. m.!). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové, čajové a banánové plantáže i koková políčka (psssst :-)). Po cestě zastavíme na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo na čaj v (až moc) tradiční místní “restauraci”.
Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Odpoledne pochod pralesem podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu (13 km, možné jet i vlakem: cca 700 Kč).
Jeden z vrcholů programu: celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Možnost vylézt na horu Machu Picchu nebo na horu Wayna Picchu (pro obojí nutnost včasného přihlášení).
Více o Machu Picchu asi nemá cenu psát: pro mnohé den, na který v životě nezapomenou!

Více informací
16-18 den
Cuzco podruhé a Lima

Ráno cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Po cestě můžeme v místní vesničce ochutnat morče nebo nakoupit suvenýry v typickém městečku Pisac. Odpoledne návrat do Cuzka, kde budeme pokračovat v prohlídce toho, co se nestihlo. Máme na to jeden večer a velkou část dalšího dne.
Zájemci možnost fakultativní cesty k Duhové hoře – Rainbow mountain (cena podle počtu zájemců 700-1000 Kč, jedeme soukromým vozidlem už po třetí hodině ráno, abychom na místě byli mezi prvními – dříve, než přijedou davy turistů). Navečer odlet do Limy.
Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, … San Cristobal – velmi zajímavá, ale poměrně depresivní, vyhlídka na celé město.
Odlet do Evropy – ev. odlet do Amazonie.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA
Den 19-22: Přenocování v Cuzco a následný odlet do Puerto Maldonado a přesun autem a lodí po řece Tambopata hlouběji do Amazonie. Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale i jaguára). Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.
Poslední den ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Další den individuální prohlídka Limy a odlet do Evropy.

Cena 7 640 Kč (s anglicky nebo španělsky hovořícím průvodcem) ev. 8 920 Kč (s naším průvodcem v počtu min. 4 os.) + noc navíc v Cuzcu a letenka z Amazonie (celkem cca 3 000 Kč).

Jaguár americký

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Pomůžeme vám s výběrem. Zájemce vezmeme do místních restaurací a na trhy.
Jak se přihlásit?
v plánu od 2021 (volná místa)
Přihlásit se
44 700 Kč + letenky 19-27 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování na 16 nocí (+1 noční přejezd autobusem), více informací níže,
  • služby špičkového českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky u Machu Picchu (v ceně cca 1 400 Kč), plavby po jezeru Titicaca, nočního přejezdu komfortním autobusem Nazca – Arequipa, turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, cesty autobusem ke vstupní bráně na Machu Picchu a zpět dolů (cca 500 Kč), atd.
  • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), vstup do údolí Colca (cca 500 Kč), vstupy v Cuzco, atd.,
  • vnitrostátní letenku Cuzco – Lima (v ceně cca 2 000 Kč),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (snídaně v ceně až na jednu výjimku, též plná penze na ostrově Amantaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě nebo Duhová hora),
  • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte ceny, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme pouze počet dní v Peru!
Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 22 – 28 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i pod 20 000 Kč. Tyto ceny obsahují i zavazadlo k odbavení. Naši klienti v průměru platí za letenku kolem 22 000 Kč, přibližně polovina odlétá z Prahy, druhá polovina z Vídně nebo Mnichova. Na letišti v Limě na vás vždy bude čekat náš průvodce (výjimečně taxikář, který vás odveze do hotelu).

 

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jak je to s nadmořskou výškou?

Jak to je v Peru se stravováním?

Jaké bude ubytování?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Je cestování po Peru bezpečné?

Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

Podobné zájezdy

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
prázdniny 2021
volná místa
36 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 21
Skupina max. 15 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Peru to nejlepší za 10 dní (komfortně)

Zkrácená a komfortnější verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru určená pro každého.

Termíny:
v plánu od 2021
volná místa
42 800 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 10 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Severní Peru za 16 dní

Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

Termíny:
v plánu od května 21
volná místa
40 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.