Peru to nejlepší za 18 dní Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

POZOR – upravený “covidový” program tohoto zájezdu najedete zde.
K tomuto původnímu programu se vrátíme hned, až bude situace zase v normálu.

Váš nejoblíbenější poznávací zájezd. V Peru se rozhodně neomezujeme jen na klasické turistické okruhy. Poznáme spoustu úžasných míst, kde pravděpodobně sami: u lachtanů a tučňáků na pobřeží Tichého oceánu nebo na cestě k Machu Picchu “zadem” či na předincké pevnosti v údolí Colca. V komorní skupince také můžeme proniknout mezi místní, ať už do lokálních restaurací, na trhy nebo na venkov a společně nakouknout do opravdového Peru, které se značně liší od toho “turistického”.
Ale nebojte, navštívíme samozřejmě i hlavní památky: Machu Picchu, jezero Titicaca, Cuzcokaňon Colca.

1-2 den
Lima a Ica

Přílet do Limy, na letišti vás vyzvedneme a začínáme! Další den ráno přejedeme po pobřeží do Ica, kde nás čeká exkurze v tradiční výrobně pálenky “pisco” a vína, ochutnávky a v podvečer také fotogenická oáza Huacachina uprostřed písečných dun. Přesun do Nazca.

Více informací
3-4 den
Nazca - obrazce i cesta k Pacifiku

Celodenní výlet buginou skrze poušť Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka budeme pozorovat tučňáky, stovky lachtanů, často i kondory! Po cestě s trochou štěstí uvidíme například pouštní lišky nebo guanacos. Otužilci se mohou v Pacifiku vykoupat, pláž bude jen naše.
Fakultativně možnost přeletu nad světoznámými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Obrazce si prohlédneme také z vyhlídkové věže.
Exkurze po zajímavých archeologických památkách v okolní poušti.
Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipy.

Více informací
5 den
Arequipa

Arequipa: prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Procházka po městě. Vyhlídky. Navštívíme místní trh, ochutnáme lokální dobroty i džusy.
Fakultativně (mimo program) také možnost prohlídky kláštera Santa Catalina (cca 280 Kč) nebo muzea s mumií Juanity (cca140 Kč).

Více informací
6-8 den
Údolí Colca - opravdový peruánský venkov

Odjezd na venkov. Přejezd přes jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4 910 m n. m.) do městečka Yanque (3400 m n. m.) v údolí Colca, kde zůstaneme v hotýlku u místní rodiny 3 noci (2 celé dny).
Pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí (šance vyšší než 95 procent).
Pořádně se prohřejeme v termálních lázních.
Prohlídka místního muzea. Návštěva několika krásných kostelíků. Lehká turistika po okolí mezi políčky (mj. plodina quinua).
Se zájemci podnikneme pěší výlet k pevnosti z předincké doby s překrásnými výhledy do kaňonu Colca, který je druhým nejhlubším na světě.

Více informací
9-11 den
Jezero Titicaca a plavba na tři ostrovy

Přesun soukromým minibusem přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3 850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek: vyhlídka na aktivní sopky, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků. Zastávka u krásných pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya. Většinou i návštěva tradiční místní rodiny.
Plavba po jezeru Titicaca přes plovoucí ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Ubytujeme se ve skromných podmínkách u místní rodiny – kečuánských indiánů. Ti nám budou také vařit. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Za dobrého počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské hory. Večerní krátká, ale veselá oslava se živou hudbou. Naučíme se místní tanec ve výšce téměř 4 000 metrů nad mořem!
Další den odplujeme na ostrov Taquile, známý mj. tkaním (UNESCO).
Plavba zpět do Puna.

Více informací
12-13 den
Cuzco a Posvátné údolí Inků

Celodenní přesun do Cuzka komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará – předincké pyramidy na Altiplanu, La Raya – nejvyšší bod cesty (4 335 m n. m.) – vyhlídka, Raqchi – incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha, Andahuaylillas – fantastický kostel na venkově, který zaujme i zapřísáhlé ateisty. Výborný bufetový oběd (zveme vás my).
Procházka po Cuzcu, jednom z vůbec nejkrásnějších měst v Jižní Americe, bývalého hlavního města Incké říše.
Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zbožím. Kolem poledne přejezd do Posvátného údolí Inků. Návštěva tradiční tkalcovské dílny. Salineras – fotogenické solné doly, které nepřetržitě fungují už od inckých dob. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé vesničce z dob Inků – Ollantaytambo.

Více informací
14-15 den
Machu Picchu a krásná cesta k němu

Přejezd přes sedlo Abra Málaga (4320 m n. m.) do vesničky Santa María (1170 m n. m.!). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové, čajové a banánové plantáže i koková políčka (psssst :-)). Po cestě zastavíme na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo na čaj v (až moc) tradiční místní “restauraci”.
Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Odpoledne pochod pralesem podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu (13 km, možné jet i vlakem: cca 700 Kč).
Jeden z vrcholů programu: celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Možnost vylézt na horu Machu Picchu nebo na horu Wayna Picchu (pro obojí nutnost včasného přihlášení).
Více o Machu Picchu asi nemá cenu psát: pro mnohé den, na který v životě nezapomenou!

Více informací
16-18 den
Cuzco podruhé a Lima

Ráno cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Po cestě můžeme v místní vesničce ochutnat morče nebo nakoupit suvenýry v typickém městečku Pisac. Odpoledne návrat do Cuzka, kde budeme pokračovat v prohlídce toho, co se nestihlo. Máme na to jeden večer a velkou část dalšího dne.
Zájemci možnost fakultativní cesty k Duhové hoře – Rainbow mountain (cena podle počtu zájemců 700-1000 Kč, jedeme soukromým vozidlem už po třetí hodině ráno, abychom na místě byli mezi prvními – dříve, než přijedou davy turistů). Navečer odlet do Limy.
Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, … San Cristobal – velmi zajímavá, ale poměrně depresivní, vyhlídka na celé město.
Odlet do Evropy – ev. odlet do Amazonie.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA
Den 19-22: Přenocování v Cuzco a následný odlet do Puerto Maldonado a přesun autem a lodí po řece Tambopata hlouběji do Amazonie. Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale i jaguára). Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.
Poslední den ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Další den individuální prohlídka Limy a odlet do Evropy.

Cena 7 640 Kč (s anglicky nebo španělsky hovořícím průvodcem) ev. 8 920 Kč (s naším průvodcem v počtu min. 4 os.) + noc navíc v Cuzcu a letenka z Amazonie (celkem cca 3 000 Kč).

Jaguár americký

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Pomůžeme vám s výběrem. Zájemce vezmeme do místních restaurací a na trhy.
Jak se přihlásit?
od července 2021 (snad)
Přihlásit se
44 700 Kč + letenky 19-27 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování na 16 nocí (+1 noční přejezd autobusem), více informací níže,
  • služby špičkového českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky u Machu Picchu (v ceně cca 1 400 Kč), plavby po jezeru Titicaca, nočního přejezdu komfortním autobusem Nazca – Arequipa, turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, cesty autobusem ke vstupní bráně na Machu Picchu a zpět dolů (cca 500 Kč), atd.
  • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), vstup do údolí Colca (cca 500 Kč), vstupy v Cuzco, atd.,
  • vnitrostátní letenku Cuzco – Lima (v ceně cca 2 000 Kč),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (snídaně v ceně až na jednu výjimku, též plná penze na ostrově Amantaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě nebo Duhová hora),
  • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte ceny, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme pouze počet dní v Peru!
Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 22 – 28 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i pod 20 000 Kč. Tyto ceny obsahují i zavazadlo k odbavení. Naši klienti v průměru platí za letenku kolem 22 000 Kč, přibližně polovina odlétá z Prahy, druhá polovina z Vídně nebo Mnichova. Na letišti v Limě na vás vždy bude čekat náš průvodce (výjimečně taxikář, který vás odveze do hotelu).

 

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

Je cestování po Peru bezpečné?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jak to je v Peru se stravováním?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jak je to s nadmořskou výškou?

Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

Podobné zájezdy

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
prázdniny 2021
volná místa
36 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 21
Skupina max. 15 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Peru to nejlepší za 10 dní (komfortně)

Zkrácená a komfortnější verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru určená pro každého.

Termíny:
od května 2021 (snad)
volná místa
42 800 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 10 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Severní Peru za 16 dní

Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

Termíny:
v plánu od června 21
volná místa
40 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.