Patagonie

Do Patagonie, do její chilské i argentinské části, jezdíme většinou mimo hlavní turistickou sezónu, během patagonského jara a podzimu. Nádherné hory, vodopády i nekonečná divočina se jednou pro vždy zapíšou do srdce každého milovníka přírody. Naše znalosti Patagonie Vám rádi předáme při naší společné cestě a částečně i na této stránce.

Nedotčená příroda přímo vybízející k turistice

Patagonie je území, které se nachází na úplném jihu Jižní Ameriky. Ohraničují ho Andy na severozápadě a na severu Río Colorado. Větší část území náleží Argentině, menší část Chile. Nachází se zde známé národní parky Torres del Paine a NP Los Glaciares, které se vyznačují velkým množstvím ledovců, ledovcových jezer, fjordů, úžasných hor, sopek a vodopádů, ale velké množství patagonského území pokrývají i stepi. Můžete zde opravdu přijít do kontaktu s nádhernou, nedotčenou přírodou a také různorodými zvířaty. K území Patagonie náleží souostroví Ohňová země i slavné Falklandy.

Základní údaje

Země, kde se rozkládá: Argentina a Chile
Největší města: Ushuaia, Río Grande, Puerto Natales, Porvenir, Chaitén, Punta Arenas
Rozloha: 1 060 631 km²
Počet obyvatel: cca 2,7 mil. (2017)
Fauna: tučňák královský, lachtan, lvoun, lama guanaco, pásovec, pštros nandu, plameňák, ibis, kondor andský
Flóra: horský buk, nížinný buk, blahočet, cypriš alerce

 

 

Zájezdy (cesty) do Patagonie

Do Patagonie jezdíme většinou na jaře a na podzim. Vypisuje zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Patagonie, střední Chile a Argentina v malé skupince

Poznejte pravou Patagonii v Chile i v Argentině: ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, ale i třeba málo navštěvovanou Ohňovou zemi v Chile.

Termíny:
(26.10.) 31.10. - 12.11.
volná místa
(2.11.) 7.11. - 19.11.
volná místa
Další termíny
60 500 

+ případné prodloužení 20 400 Kč + letenky 27 000 – 33 000 Kč

Délka 13 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Letenky a letiště

Je třeba se řídit pravidly země, v které se právě nacházíte a v rámci které do Patagonie cestujete. Momentálně ani Chile ani Argentina nepodléhá vízové povinnosti pro turistické cesty občanů České republiky při pobytech kratších 90 dnů, takže potřebujete jen cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců od data vstupu do země. Doporučujeme s sebou vždy mít i kopii pasu pro případ ztráty.

Počasí

Patagonie nabízí kromě úžasné přírody i extrémní podnebí, místní klima může totiž přinést 4 roční období během jednoho dne. Patagonie je pověstná občasným silným větrem, ale kdo by nechtěl vidět vodopád tekoucí vzhůru nohama nebo zmoknout vodou, kterou vítr odfoukne z hladiny jezera. Obvykle je zde krátké jaro a podzim, ale naopak dlouhé zimy, vždy je třeba počítat s velkými teplotními rozdíly ve dne a v noci. Nejlepší období na návštěvu Patagonie je mezi listopadem a březnem, kdy je zde méně lidí a naopak přívětivější počasí.

Vodopád Salto Grande v národním parku Torres del Paine, chilská Patagonie

Očkování

  • Nejlépe poradí lékaři, ale obecně platí, že není potřeba žádné speciální očkování. Za zvážení stojí očkování proti žloutence typu A.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Vrcholky Tres Torres v národním parku Torres del Paine v Chile

Národní park Torres del Paine

Tento národní park se nachází v chilské části Patagonie a vyznačuje se monumentálními horami (Cuernos del Paine, Paine Grande), ledovcovými jezery, vodopády a krásnou flórou a faunou. Jsou zde k vidění lamy guanaco, lišky, kondoři, orli, nandu a dokonce i jeden druh papoušků. Se štěstím jsou vidět i pumy nebo pásovci. Treky v Torres del Paine jsou právem považované zajedny z nejkrásnějších na světě. V národním parku je výborná turistická infrastruktura, která umožňuje pohodlné vícedenní přechody.

Pozorování tučňáků v Ohňové zemi (Tierra del Fuego), Patagonie v Chile

Ohňová země

Ohňová země je souostroví u jižního cípu Jižní Ameriky, náleží Argentině a Chile. Nachází se mezi proslulým Magellanovým průlivem (ten ji odděluje od pevniny) a Drakeovým průlivem. Ohňová země je pojmenována podle ohňů, které viděl v roce 1520 její objevitel Fernão de Magalhães. Je zde k vidění spousta zvířat, mezi unikáty patří tučňák patagonský.
Hlavním přístupovým bodem do Ohňové země v Chile je malé městečko Porvenir, kam jezdí trajekty a létají malá letadla z nedalekého Punta Arenas. V Argentině je hlavním cílem turistické letovisko Ushuaia, kam se dá snadno dopravit letecky nebo autobusem.

Divoká příroda - Fitz Roy v národním parku Los Glaciares, Patagonie, Argentina

Národní park Los Glaciares

Tento národní park se nachází v argentinské části Patagonie. Je slavný hlavně pro obrovský počet ledovců, které se zde nacházejí. Podle toho se i nazývá, jelikož glaciar znamená ve španělštině ledovec. Tím nejznámějším je Perito Moreno, jeden z mála ledovců, který se stále zvětšuje. Jeho šířka dosahuje 5 km, délka přes 30 km a průměrná výška je okolo 60 metrů nad hladinou jezera Argentino. Díky silnici, která vede přímo k čelu ledovce lze Perito Moreno pozorovat a poslouchat z bezprostřední blízkosti. V další části národního parku se nachází odlehlé letovisko El Chaltén, východisko k množství nádherných treků, pro mnohé ještě zajímavějších, než v národním parku Torres del Paine.

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.