Brazílie

Brazílie je obrovská země s téměř dvojnásobnou rozlohou než celá EU. Vedle klasických turistických lákadel jako Rio de Janeiro nebo vodopády Iguazú, patří k poznávání Brazílie i seznámení se s nesmírně veselými Brazilci a jejich kulturou. A právě k tomu vás zveme na našich společných cestách do Brazílie a částečně i na této stránce.

Země úžasné přírody a karnevalu

Brazílie je největší zemí Jižní Ameriky a také jedinou zemí, kde je úředním jazykem portugalština, i když Portugalci tvrdí, že je to úplně jiný jazyk :-). Také je to země velmi multikulturní, díky migraci z Afriky, je zde velké množství afrického vlivu. Slavné Rio de Janeiro a karneval, bílé pláže jako Copacabana, Amazonský prales, vodopády Iguazú, rytmus bossa nova anebo tance capoeira vás doslova pohltí!

Ostrov Ilha Grande - tropický ráj, Brazílie
Veselá obyvatelka Brazílie (stát Salvador)

Základní údaje

Hlavní město: Brasília
Rozloha: 8 511 970 km²
Počet obyvatel: 209,91 milionů (2017)
Měna: brazilský real (BRL)
Mezinárodní předvolba: +55
Prezident: Jair Bolsonaro
Úřední jazyky: portugalština

 

 

Zájezdy (cesty) do Brazílie

Do Brazílie jezdíme obvykle dvakrát ročně. Vypisujeme zájezdy, na které se může přihlásit každý i cesty na míru pro skupinky od 4 os., které rádi doplníme dalšími zájemci. Cesty jsou vhodné i pro jednotlivce, kteří neplatí žádný příplatek a budou sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví.

Jižní Amerika v kostce aneb 5+1

Stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky – Machu Picchu, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

Termíny:
17.7.-2.8.2023
4 volná místa
96 900 

+ letenky 30 000 – 38 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Brazílie to nejlepší za 16 dní

Poznáme ty nejkrásnější pláže, vodopády Iguazú, slavné Rio de Janeiro a mnohem víc.

Termíny:
60 600 

+ letenky 20 000 – 25 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 10 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Letenky a letiště

Brazilská vláda se rozhodla v roce 2005 o jednostranné zrušení vízové povinnosti pro občany ČR cestující do země za účelem turistiky. Délka povoleného bezvízového pobytu v Brazílii je 90 dnů. Bezvízový pobyt nelze prodloužit. Ke vstupu na území Brazílie je potřebný cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Doporučuje se mít s sebou kopii cestovního pasu pro případ ztráty.

Počasí

Brazílie je země obrovská, takže není divu, že se v ní nacházejí všechna klimatická pásma. Nejstudenějším měsícem je červenec, nejteplejší naopak leden, ale vždy je třeba brát v úvahu to, kde se nacházíte. U vodopádů Iguazú může být v červenci chladněji, přes den mírně nad 20° stupňů a v noci 10°. Srážky jsou v Brazílii poměrně pravidelné, takže pro jistotu pláštěnku s sebou. Oblast Amazonie je tropická a vyznačuje se velkou vlhkostí. Města jako Rio de Janeiro nebo São Paulo jsou nejteplejší mezi prosincem až únorem, kdy se teploty pohybují okolo 30° – 35°C.

Nejznámější vodopády v Jižní Americe: vodopády Iguazú

Očkování

  • Obecně se doporučuje především očkování proti žluté zimnici a břišnímu tyfu, ale na zvážení je určitě i očkování proti žloutence A+B. V každém případě se poraďte s lékaři!
  • Po ruce je dobré mít také repelent či odpuzovač komárů. Je třeba se mít na pozoru před onemocněním horečkou dengue, které způsobuje štípnutí infikovaným komárem. Proti této nemoci neexistuje očkování, platí pouze prevence.

Nejzajímavější místa, památky a aktivity

Ostrov Ilha Grande - tropický ráj, Brazílie

Ilha Grande

Tento ostrov se nachází ve státě Rio de Janeiro a patří na seznam UNESCO. Je považován za oázu klidu a to zejména díky svým bílým plážím, průzračné vodě a nádherná přírodě, ale také proto, že zde nejsou silnice, tedy ani motorová vozidla. Ilha Grande je proto ideální na dlouhé procházky, při kterých můžete obdivovat místní rostliny, ale také opičky, papoušky, kajmany, mořské želvy nebo delfíny.

Kouzelný večer v Salvador de Bahía, Brazílie

Salvador de Bahía

Bývalé hlavní město Brazílie, současně třetí největší město Brazílie se nachází na severním pobřeží. Díky velkému množství africké populace se mu přezdívá “Roma Negra” (Černý Řím). Zajímavé je spojení dvou náboženství, křesťanství a candomblé (pocházejícího z Afriky), které je zde patrné. Za návštěvu stojí čtvrť Barra, Pelourinho anebo čtvrť Rio Vermelho, kde se nachází rybářská kaple. Unikátním zážitkem je veřejný výtah Lacerda, který spojuje dvě úrovně tohoto města.

Pohled na brazilské Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Slavné Rio je druhé největší město Brazílie, je proslavené především kvůli svým karnevalům, divokým oslavám a bílým plážím jako Copacabana. Jeho dominantou je socha Krista Spasitele, která hledí na celé město. Rio de Janeiro je slavné i díky svým chudinským čtvrtím, tzv. favelas, kde žije přibližně čtvrtina populace, v mnohých panuje velká kriminalita, naopak některé se transformovaly a jejich návštěva s místním průvodcem je unikátním zážitkem.

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.