Brazílie to nejlepší za 16 dní Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Největší systém vodopádů na světě, okouzlující Rio de Janeiro, dechberoucí příroda, místní kultura a lidé, ale i úžasné pláže – to vše a mnohem více zažijeme v malé skupince max. 10 spolucestujících během 16 denního poznávání Brazílie. Podíváme se ale i mimo obvyklé trasy zahraničních turistů – na stolové hory v národním parku Chapada Diamantina nebo do srdce Brazílie: města Salvador de Bahía. Na závěr trošku zabrzdíme a navštívíme tropický ráj: ostrov Ilha Grande.

1-3 den
Vodopády Iguazú z Brazílie i Argentiny

Přílet do Foz do Iguazú. Naši brazilskou cestu začneme návštěvou jednoho ze sedmi přírodních divů světa. Vodopády Iguazú jsou největším systémem vodopádů na Zemi. Porovnáme jejich krásu z brazilského i argentinského břehu. Dostaneme se do samého nitra vodopádu, tzv. “Chřtánu ďábla” (la Garganta del Diablo).

Návštěva ptačího parku a pozorování tukanů, papoušků a kolibříků. Krátce nahlédneme také do Paraguaye a pašeráckého města Ciudad del Este. Odlet do Salvador de Bahía.

Více informací
4-7 den
Stolové hory v NP Chapada Diamantina

Přesun autobusem do národního parku Chapada Diamantina, který je proslulý stolovými horami, pestrými možnostmi treků a panensky čistou přírodou. Ubytování v krásném koloniálním městečku Lencois, jež bylo v minulosti centrem hledačů diamantů. Lehké pěší túry v národním parku. Společně zdoláme stolovou horu Morro do Pai Inacio (mírná zátěž), podíváme se k vodopádům a zatopeným jeskyním. Koupání v křišťálově čisté vodě. Návrat zpět do Salvadoru.

Více informací
7-9 den
Salvador de Bahía a pláže

Salvador de Bahía – původní hlavní město Brazílie. Čtvrť Barra, kde se nachází nejstarší maják na kontinentu. Rybářská kaple v bohémské čtvrti Rio Vermelho. Muzeum slavného spisovatele Jorge Amado. Bazilika Bom Fim, kam se za uzdravením vydávají poutníci z celého světa. Historická část města Pelourinho, označovaná za centrum “tropického baroka”. Svezeme se výtahem Lacerda, který spojuje dvě úrovně města. Mercado Modelo, tradiční trh se šperky, uměleckými předměty a tradičními bahijskými hudebními nástroji.

Fakultativně vystoupení světoznámého místního folklorního baletu (samba, capoeira). Fakultativně účast na večeru afro-brazilského náboženství candomblé. Celodenní výlet na pláž Praia do Forte. Návštěva záchranné stanice mořských želv obrovských. Koupání a šnorchlování na krásné pláži Guarajuba.

Více informací
10-12 den
Tři dny v Rio de Janeiro

Přelet do Rio de Janeiro, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Cukrová homole Pao de Acucar, socha Ježíše Krista – Cristo Redendor. Pláže Ipanema a Copacabana – s typickým brazilským koktejlem caipirinha. Tradiční rituál místních, kteří se potleskem loučí se zapadajícím sluncem.

Pulzující čtvrť Lapa, známá svými historickými památkami i nočním životem. Umělecká čtvrť Santa Teresa, Selarónovy schody, které jsou vytvořeny z tisíců barevných dlaždiček pocházejících z celého světa (i z ČR). Úchvatná moderní katedrála São Sebastião. Možnost návštěvy favely Vidigal (podle aktuální bezpečností situace).

Více informací
13-16 den
Paraty a tropický ráj: ostrov Ilha Grande

Paratymalebné koloniální městečko, které se v minulosti díky obchodu se zlatem těšilo velkému významu. Paraty je také známé jako město, kde se vyrábí velmi kvalitní „Cachaça“, brazilský národní likér vyrobený z cukrové třtiny, který ochutnáme. Tropický ostrov Ilha Grande. Závěr cesty strávíme v této oáze klidu, kde nesmí jezdit auta.

Ubytujeme se v přístavním městečku Vila do Abraão. Na ostrově se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Brazílie, pláž Lopes Mendez, kde strávíme odpoledne. Plavba lodí do modré a zelené laguny, zastávka na 3 plážích a výšlap k vodopádu přes deštný prales.

Více informací

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 10 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • ubytování 15 nocí,
  • služby výborného českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
  • vstupy na všechny památky uvedené v programu,
  • 2 vnitrostátní letenky: Foz de Iguazú – Salvador de Bahia, Salvador de Bahia – Rio de Janeiro,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • stravování (mimo snídaní),
  • případné fakultativní výlety a vstupy,
  • vaše cestovní pojištění,
  • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 12.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

  Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

  DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

  Mezinárodní letenka –  Letenku si kupujete sami nebo můžete využít služeb naší externí letenkářky. Praha (ev. levněji Vídeň nebo nějaké letiště v Německu) – Iguazú / Rio de Janeiro – Praha. Odhadovaná cena letenky: 23 000 – 32 000 Kč.

  Program byl výborný, všechno krásně navazovalo i přes veliké vzdálenosti. (…) Průvodkyně učiněný poklad, nikoho takového jsem ještě nezažil. Naprosto dokonalé služby, flexibilita a ochota pomoci každému, ev. přizpůsobit program našim požadavkům, dokonalá znalost prostředí a jazyka (nejen portugalštiny). Prostě nej, nej, nej…

  Jirka K., 52 let, Klatovy, Brazílie 2019

  Program nám ukázal, krajinu, venkov, koloniální etapu, moderní velkoměsto, folklór, zábavu “domorodců” a krásnou přírodu. Co si přát víc? Průvodkyně Denisa byla jedním slovem SKVĚLÁ. Ale to nevyjadřuje její schopnost empatie, improvizace, odhadu co ještě ano a co už skupina nedá. Vše podložené perfektní znalostí lidí i prostředí a jazykové vybavenosti. Nepřeháněla to s historií a čísly, ale zprostředkovala nám “jak tady žijí místní”, včetně zábavy a gastronomie. Každému z nás asi zůstal kousek Brazílie “pod kůží”.

  Vladimír a Jaroslava V., 66 let, Železná Ruda, Brazílie 2019

  Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

  Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

  Rád bych touto cestou chtěl ještě jednou moc poděkovat za naplnění svého posledního dětského cestovatelského snu. Díky Denise jsme navíc nejen naplnili program zájezdu, ale díky její velké vášni – Brazílii – viděli a slyšeli mnohem více! Neměla to s místními agenturami (svátky, maňana aj.) a prostředím jednoduché, přesto nás BEZPEČNĚ provedla celou cestou až do cíle. Díky Deniso, ale i Vám, pane Brotánku za Vaše porady s očkováním. Snad se s Vámi v budoucnu opět setkám při našich cestovatelských aktivitách.

  Luděk D., 61 let, Praha, Brazílie 2018

  Program byl sestavený tak, abychom toho viděli v čase patnácti dnů co nejvíce. Já jsem byla spokojená. Města i příroda. Děkuji.

  Marika T., 41 let, okres Olomouc, Brazílie 2017

  V Brazílii jsem byla 15 dnů, ale přijde mi, že jsem tam byla měsíc, co všechno jsem tam poznala a zažila. Určitě to je jedna z mých nej nej dovolených, děkuji moc za nezapomenutelné zážitky. A jen tak dál!

  Lucie R., 35 let, Frýdlant, Brazílie 2017
  ...
  Další reference

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Mapa cesty

  Otázky a odpovědi

  Brazílie a covid

  Co s námi zažijete?

  Je to bezpečné?

  Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

  Jaká bude doprava?

  Jaké bude stravování?

  Jaké bude ubytování?

  Jaká je náročnost zájezdu?

  S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

  Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

  Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

  Co když cestuju sám/sama?

  Podobné zájezdy

  Jižní Amerika v kostce aneb 5+1

  Stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky – Machu Picchu, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

  Termíny:
  17.7.-2.8.2023
  4 volná místa
  96 900 

  + letenky 30 000 – 38 000 Kč

  Délka 17 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Velmi lehká

  Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.