Jižní Amerika v kostce aneb 5+1 Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Pro tuto cestu je nutné mít platné očkování proti covid-19 (mělo by být dle českých předpisů, tzn. s posilující dávkou nebo maximálně 270 dní od druhé dávky) a to zejména kvůli návštěvě Bolívie, Chile a Brazílie.

Peru, Bolívie, Chile, Argentina, Brazílie + Paraguay – to vše a víc! Během 17 dnů stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky – včetně Machu Picchu, solné poušti Uyuni, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

1-5 den
Peru - Ollantaytambo, Machu Picchu a Cuzco

Přílet do Limy a následný ranní přelet z Limy do Cuzca. Přejezd do Posvátného údolí Inků a ubytování v jediné zachovalé vesničce z doby Inků – Ollantaytambo. Návštěva solných jezírek z dob Inků: Salineras a prohlídka okolních památek.

Přejezd vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba k Machu Picchu. Prohlídka záhadného inckého města Machu Picchu. Návštěva městečka Pisac. Návrat do Cuzco, kde strávíme dva dny prohlídkou jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše a jeho okolí. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Pevnost Saksayhuamán a mnohem více.

Více informací
6-9 den
Bolívie - La Paz a okolí Salar de Uyuni

Odlet do La Paz, hlavního správního města Bolívie. Prohlídka hlavních památek a zajímavostí – kostel​ a náměstí Sv. Františka, typické tržiště i čarodějnický trh Mercado de las Brujas​, Mercado de Artesanía (možnost nákupu suvenýrů). Teleférico​ (jízda kabinkovou lanovkou nad městem).

Ranní odjezd na letiště a odlet do Uyuni. 3 denní přejezd solné poušti Uyuni a okolí soukromým terénním vozidlem. Hřbitov vlaků, solná poušť Uyuni, ostrov Inca Huasí s obřími kaktusy. Noc v jednoduchém hotýlku ze soli. Další den kaňon Sora, poušť Chuguana s výhledy na vyhaslé sopky, vysokohorská jezera, poušť Siloli a “kamenný strom”. Laguna Colorada – jezero s červenou barvou, plameňáci, NP Avaroa. Gejzíry “Sol de maňana” a bahenní sopky. Noc poblíž termálních lázní uprostřed Altiplana. Poslední den poušť Dali, Laguna Verde, Sopka Licancabur a zde přechod hranic do Chile a příjezd do San Pedro de Atacama (kolem poledne).

Více informací
10-11 den
Chile - poušť Atacama a okolí

San Pedro de Atacama – městečko uprostřed nejsušší pouště na světě Atacama. Po příjezdu odpočinek a pro zájemce ochutnávka chilských vín a nasátí chilské atmosféry. Komentované pozorování noční oblohy – díky absenci světelného znečištění vůbec jedno z nejlepších na celém světě!

Výlet za jedinečnými přírodními scenériemi do okolí: gejzíry El Tatio (nejvýše položené gejzírové pole na světě, počtem gejzírů třetí největší na světě), fascinující skalní útvary Valle de la Luna, Valle de la Muerte a dalšími.

Více informací
12-15 den
Argentina - Salta a vodopády Iguazú

Celodenní přejezd autobusem do Salta v Argentině. Krásná cesta přes hory, ačkoliv po předchozí cestě přes solnou poušť Uyuni a Altiplano už budeme namlsaní. Salta – muzeum MAAM, jedny z nejzachovalejších andských mumií. Prohlídka města. Ochutnávka Argentiny (třeba doslovně? – steak, víno:-)) Večer odjezd na letiště a odlet do Puerto Iguazú.

Prohlídka vodopádů Iguazú, z obou stran, argentinské i brazilské. Zájemci mohou také nakouknout pár kroků do Paraguaye. Odpoledne odjezd na letiště Foz do Iguaçu (Brazílie) a přelet do Ria de Janeira.

Více informací
16-17 den
Brazílie - slavné Rio de Janeiro

Přelet do Rio de Janeiro, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Cukrová homole Pao de Acucar, socha Ježíše Krista – Cristo Redendor. Veselý závěr celé cesty: pláže Ipanema a Copacabana – s typickým brazilským koktejlem caipirinha! Transfer na letiště a odlet do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ NA ZÁVĚR
Tropický ráj na ostrově Ilha Grande jen tři hodiny od Rio de Janeiro. Je to oáza klidu, kde kromě jiného nesmí jezdit auta. Ubytujeme se v přístavním městečku Vila do Abraão. Na ostrově se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Brazílie, pláž Lopes Mendez. Plavba lodí do modré a zelené laguny, zastávka na 3 plážích a výšlap k vodopádu přes deštný prales.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
17.7.-2.8.2023 (4 volná místa)
Program 2023
Přihlásit se
96 900 Kč + letenky 32-38 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování 16 nocí,
  • služby špičkového českého průvodce pro skupinku max. 9 spolucestujících,
  • veškeré přesuny a výlety a také vstupné do národních parků,
  • letenky: Lima – Cuzco, Cuzco – La Paz, La Paz – Uyuni, Salta – Puerto Iguazú, Foz de Iguazú – Rio de Janeiro v celkové ceně max. 25 000 Kč,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • případné fakultativní výlety a aktivity,
  • stravování (mimo přejezdu pouště Uyuni a snídaní v hotelech),
  • vaše cestovní pojištění,
  • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 11.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

Zdá se vám to drahé?
Nám také… Tento zájezd je o hodně dražší než všechny ostatní. Párkrát jsme přepočítávali cenu, snažili se ušetřit, snížili marži, ale levněji už to prostě nezvládneme a standard snižovat nechceme a už vůbec ne zvětšovat velikost skupinky… Jen za všechny letenky utratíme až 25 000 Kč. Ubytování zejména v Chile, Argentině i Brazíli je drahé. Levná není ani cesta terénním vozidlem po solné poušti. Za zpáteční vlakovou jízdenku k Machu Picchu “vysolíme” minimálně 3000 Kč, dalších 1400 Kč za vstup na Machu Picchu, atd, atd…
Tak to jen, abyste věděli, že si na vás nechceme namastit kapsy.

Mezinárodní letenka – nákup mezinárodní letenky koordinujeme. V ideálním případě letí všichni naši spolucestující společně, ale ne vždy se to podaří (někdo chce levně např. z Mnichova, Moraváci létají často raději z Vídně, jiní chtějí z Prahy, apod.). Letenku vám zařídí naše letenkářka (ev. samozřejmě můžete pořídit sami).
Orientační cena letenky: Praha – Lima / Rio de Janeiro – Praha 30 – 38 000 Kč, ze zahraničí (Vídeň, Mnichov, apod.) často levněji.

Program byl výborný, všechno krásně navazovalo i přes veliké vzdálenosti. (…) Průvodkyně učiněný poklad, nikoho takového jsem ještě nezažil. Naprosto dokonalé služby, flexibilita a ochota pomoci každému, ev. přizpůsobit program našim požadavkům, dokonalá znalost prostředí a jazyka (nejen portugalštiny). Prostě nej, nej, nej…

Jirka K., 52 let, Klatovy, Brazílie 2019

Program sestaven velmi dobře (“náročnější” začátek a “oddechový” konec). Dokonalé pozorování a focení hvězd u San Pedro de Atacama. Průvodkyně Jana: 11 bodů z deseti. Samá chvála (veselá, vtipná, profesionální), žádná výtka. Ty 2-3 menší “problémky” hravě během chvilky vyřešila k naší spokojenosti, snažila se upravit program našim přáním. Klidně bych s ní jel znovu 🙂

Petr Š., 38 let, Trutnov, Bolívie+Chile 2019

Program nám ukázal, krajinu, venkov, koloniální etapu, moderní velkoměsto, folklór, zábavu “domorodců” a krásnou přírodu. Co si přát víc? Průvodkyně Denisa byla jedním slovem SKVĚLÁ. Ale to nevyjadřuje její schopnost empatie, improvizace, odhadu co ještě ano a co už skupina nedá. Vše podložené perfektní znalostí lidí i prostředí a jazykové vybavenosti. Nepřeháněla to s historií a čísly, ale zprostředkovala nám “jak tady žijí místní”, včetně zábavy a gastronomie. Každému z nás asi zůstal kousek Brazílie “pod kůží”.

Vladimír a Jaroslava V., 66 let, Železná Ruda, Brazílie 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

Rád bych touto cestou chtěl ještě jednou moc poděkovat za naplnění svého posledního dětského cestovatelského snu. Díky Denise jsme navíc nejen naplnili program zájezdu, ale díky její velké vášni – Brazílii – viděli a slyšeli mnohem více! Neměla to s místními agenturami (svátky, maňana aj.) a prostředím jednoduché, přesto nás BEZPEČNĚ provedla celou cestou až do cíle. Díky Deniso, ale i Vám, pane Brotánku za Vaše porady s očkováním. Snad se s Vámi v budoucnu opět setkám při našich cestovatelských aktivitách.

Luděk D., 61 let, Praha, Brazílie 2018

Program byl sestavený tak, abychom toho viděli v čase patnácti dnů co nejvíce. Já jsem byla spokojená. Města i příroda. Děkuji.

Marika T., 41 let, okres Olomouc, Brazílie 2017

V Brazílii jsem byla 15 dnů, ale přijde mi, že jsem tam byla měsíc, co všechno jsem tam poznala a zažila. Určitě to je jedna z mých nej nej dovolených, děkuji moc za nezapomenutelné zážitky. A jen tak dál!

Lucie R., 35 let, Frýdlant, Brazílie 2017
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jaká bude doprava?

Jaké bude ubytování?

Jaká je náročnost zájezdu?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
28.5.-15.6. (vč. pramenů Amazonky)
volná místa
24.6.-12.7. (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Brazílie to nejlepší za 16 dní

Poznáme ty nejkrásnější pláže, vodopády Iguazú, slavné Rio de Janeiro a mnohem víc.

Termíny:
60 600 

+ letenky 20 000 – 25 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 10 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.