Ekvádor a jeho tři tváře
za 18 dní
Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

POZOR – SPECIÁLNĚ UPRAVENÝ “COVIDOVÝ” PROGRAM TÉTO CESTY NALEZNETE ZDE.

První termín “covidové cesty” proběhl s velkým úspěchem v listopadu, druhý bude snad v dubnu.
K tomuto původnímu programu se vrátíme hned, až bude situace zase v normálu.

Ekvádor je nejoblíbenější jihoamerickou zemí našich průvodců. Nabízí především krásnou a neuvěřitelně rozmanitou přírodu na relativně malé ploše. Podíváme se do třech ekvádorských světů: pobřeží, hory a Amazonie – ten čtvrtý: Galapágy, dokážeme zprostřekovat na závěr.
Naší cestu začneme u Tichého oceánu, kde máme připravený aktivní program v zajímavé přírodě. Poté zamíříme do hor. Přiletíme do jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe – Quita a odsud se vydáme na venkov pod nejkrásnější hory a jezera Ekvádoru. Z hor se na čtyři dny “odskočíme” ohřát do  Amazonie, kde budeme ubytování v nitru pralesa. Závěr patří slavným indiánským trhům v Otavalu, ale také přírodním krásám v jeho okolí.

1-3 den
Magrovy a místní komunita u pobřeží

Přílet do Guayaquilu. Kdo nepřiletí až večer: prohlídka největšího ekvádorského města.
Další den návštěva nejzachovalejších mangrovů v Ekvádoru.
Přejezd do odlehlé komunity uprostřed unikátního pobřežního suchého pralesa. Lehká túra – možná uvidíme i opičky. Kulturní program. Jednoduché ubytování u místních.

Více informací
3-5 den
Tři aktivní dny u Tichého oceánu

Pobřeží Tichého oceánu: tři noci v příjemném hotelu pár kroků od nekonečných písečných pláží. Bydlíme v klidné vesničce nedaleko populárního letoviska Montaňita.
Aktivní program na pobřeží – výlet do národního parku Machalilla (vzácný suchý tropický les, nádherné pláže). Výlet na ostrov Isla de la Plata.  Lehká turistika, pozorování ptáků (např. terej modronohý), šnorchlování, želvy.
Zájemci mohou místo aktivního programu zvolit i odpočinek na místních plážích s koktejly, v rytmech salsy a merengue. Možnost surfování, možnost nočního programu.

Více informací
6-8 den
Quito, Cotopaxi a jezero Quilotoa

Přelet do Quita. Prohlídka historického centra Quita (památka UNESCO, první na světě). Prohlídka kostela La Compaňía.
Odjezd na venkov a ubytování poblíž přírodní rezervace Iliniza. Návštěva nejkrásnějších míst v národním parku Cotopaxi.
Jezero Quilotoa v kráteru stejnojmenné sopky. Ubytování v indiánské osadě na hraně kráteru. Sestup do kráteru, jízda na lodičce. Nádherné výhledy.

Více informací
9-11 den
Chimborazo, Baňos a okolí

Přejezd do městečka Baňos po tzv. “avenidě vulkánů”. Cestou návštěva přírodní rezervace Chimborazo u nejvyšší hory Ekvádoru. Divoké vikuně. Výjezd a jednoduchý výstup až do 5000 m n.m.
Termální lázně. Procházky a vyhlídky v okolí lázeňského letoviska přímo pod aktivní sopkou Tungurahua.
Dobré restaurace, můžeme ochutnat i morče 🙂
Cyklovýlet (cca 15 km) směrem do tropů po tzv. “cestě vodopádů”.  Po cestě krásné vodopády, mlžné pralesy, tropické ovoce – jedinečná příroda východních svahů And. Fakultativně možnost canopy (asi 1000 metrů), bungee jumpingu a dalších atrakcí. Přejezd do Amazonie nočním autobusem . (v případě vhodných letových řádů možnost: noc v Baňos, nad ránem přesun na letiště a přelet do Amazonie – cena navíc 3.200 Kč)

Více informací
12-15 den
Nezapomenutelná cesta do Amazonie

Ráno příjezd do města Lago Agrio v Amazonii. 4 denní cesta do přírodní rezervace Cuyabeno.
Přesun kus po silnice, zbytek na lodi. Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů uprostřed deštného pralesa. Bohatý program v doprovodu místního průvodce. Pochodování v primárním pralese – léčivé byliny, stromy, budeme hledat zvířata – opičky, ptáky, hady, ale i sladkovodní delfíny a minimálně stopy větších savců. Noční procházka pralesem. Pozorování kajmanů.
Veškeré stravování v ceně!
V Cuyabeno žije přes 500 druhů ptáků (včetně harpyje), 10 druhů opic, 3 druhy mravenečníků, 2 druhy lenochodů, tapíři, ale také jaguár, ve vodě delfíni a další ryby (piraňa, arapaima – velká přes 2 metry)!
Pozn. Jsme v pralese, ne v zoo, někdy toho vidíme více, jindy méně, taková je příroda. Každopádně slibujeme obrovský zážitek z návštěvy Amazonie.

Více informací
15-18 den
Indiánské Otavalo a okolní hory

Návrat do civilizace, přelet Lago Agrio – Quito a minibusem do Otavala. Cestou přejezd rovníku!
Otavalo – tradiční indiánské město. Obrovské každodenní indiánské trhy, pravděpodobně největší (a nejhezčí :-)) v celé Jižní Americe.
Výlety do okolí: Laguna Cuicocha – nádherné sopečné jezero pod horou Cotacachi, pěší turistika, orchideje, andská flóra.
Odlet z Quita do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU:
Souostroví Galapágy, kde se nacházejí ještěři, želvy, tučňáci a mnohem více!
Přibližná cena plavby od 220 dolarů na den (krát 4-8 dní) plus 600 dolarů letenka a vstupy.

Zaměření zájezdu

Hory
Pláže, moře
Města
Fauna
Příroda
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
od července 2021
Přihlásit se
43 400 Kč Kč + letenky 18 - 29 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 16 nocí (+ 1 noční přejezd autobusem), více informací níže,
 • služby špičkového českého průvodce,
 • veškeré přesuny a výlety dle programu
 • všechny vstupy z programu,
 • cestu + pobyt v Amazonii, 4 dny/3 noci v doprovodu českého a místního průvodce, vč. stravování,
 • 2 vnitrostátní letenky (Guayaquil – Quito, Coca (Lago Agrio) – Quito),
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku,
 • stravování (snídaně většinou v ceně, v Amazonii plná penze),
 • fakultativní výlety a aktivity (např. jízda na koni, canopy, rafting, …), apod.,
 • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte ceny, ptejte se: Kolik lidí bude ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní v Ekvádoru. Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka (přílet do Guayaquilu, odlet z Quita) – s jejím zařízením pomůžeme. Průměrná cena, kterou naši klienti platili za letenku do Ekvádoru v posledních letech je 23 000 Kč. Cena závisí mj. na vašich preferencích (místo odletu, délka letů, …). Na letišti ve Guayaquilu na vás čeká náš průvodce (výjimečně taxikář, který vás odveze do hotelu).

Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Jaká je náročnost zájezdu?

Čeho se nemusíte bát?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší za 17 dní – “covidový program”

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
snad v dubnu...
volná místa
snad v dubnu...
volná místa
Další termíny
41 700 

+ letenky 19 000 – 30 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Zájezd za přírodou Ekvádoru – “covidový program”

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii a zájemci i čtvtý: Galapágy.

Termíny:
duben (předpoklad)
poslední volná místa
45 000 

+ letenky 18 000 – 28 000 Kč

Délka 20
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Brazílie to nejlepší za dva týdny – “covidový program”

Během dvoutýdenní cesty po Brazílii poznáme vodopády Iguazú, slavné Rio de Janeiro, stolové hory v národním parku Chapada Diamantina, nejkrásnější brazilské pláže a mnohem více.

Termíny:
květen (předpoklad)
volná místa
45 000 

+ letenky od 12 500 Kč

Délka 14 dní
Skupina max. 10 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.