Ekvádor je nejoblíbenější jihoamerickou zemí našich průvodců, nabízí především fantastickou přírodu, ale i výbornou turistickou infrastrukturu, je levný, bezpečný a mimořádně přátelský. Dost dobře nerozumíme tomu, proč ho ještě neobjevily davy turistů. My se během 18 dní podíváme do třech ekvádorských světů. Začneme na pobřeží, kde máme připravený aktivní program plný přírodních krás a v červnu – září i pozorování velryb. Následně přeletíme do jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe – Quita a odsud se vydáme do hor. Na programu je lehká turistika. Z hor si na čtyři dny “odskočíme” do přírodní rezervace v Amazonii, kde budeme ubytování v nitru pralesa.

1-3 den
Vítejte v Ekvádoru a v Guayaquil

Přílet do Guayaquilu. Prohlídka největšího ekvádorského města. Návštěva nejzachovalejších ekvádorských mangrovů v nedaleké ekologické rezervaci. Přejezd do odlehlé komunity uprostřed unikátního pobřežního mlžného pralesa. Lehká túra – možná uvidíme i opičky. Večer kulturní program.

Více informací
3-5 den
Montañita a jeho okolí

Přesun na pobřeží Tichého oceánu do vesničky poblíž populárního letoviska Montañita u nekonečných písečných pláží. Ubytování tři noci v kvalitním hotelu. Aktivní program na pobřeží – výlet do NP Machalilla (vzácný suchý tropický les, nádherné pláže), brzká ranní návštěva tradiční rybářské vesničky v době, kdy se rybáři vrací z oceánu s úlovky. Zájemci mohou individuálně zvolit i program na místních plážích s koktejly, v rytmech salsy a merengue, možnost surfování, noční program.

Více informací
6-8 den
Quito, venkov a jezero Quilotoa

Přelet do Quita. Prohlídka historického centra Quita (jedna z prvních památek UNESCO), také prohlídka kostela La Compaňía. Odjezd na venkov – přírodní rezervace Iliniza. Lehká pěší turistika – les stromů polylepis a tropický vysokohorský ekosystém páramo. V případě dobrého počasí nádherné výhledy na blízkou sopku Cotopaxí i na Quito. Přesun k sopečnému jezeru Quilotoa. Jednoduché ubytování ve stejnojmenné indiánské vesničce na hraně kráteru. Sestup do kráteru k jezeru. Možnost jízdy na lodičce. Lehká turistika s nádhernými výhledy vysoko v horách.

Více informací
9-11 den
Přírodní rezervace Chimborazo

Přejezd do Baňos po tzv. “avenidě vulkánů”. Cestou návštěva přírodní rezervace Chimborazo u nejvyšší hory Ekvádoru. Divoké lamy a vikuně. Výjezd a jednoduchý výstup až do 5000 m n.m. Termální lázně, turistika v okolí lázeňského letoviska přímo pod aktivní sopkou Tungurahua. Dobré restaurace, můžeme ochutnat i morče 🙂 Cyklovýlet směrem do tropů po tzv. cestě vodopádů. Prohlídka vodopádů, mlžné pralesy, tropické ovoce – jedinečná příroda východních svahů And. Cestou také fakultativně možnost canopy (asi 1000 metrů), bungee jumping a dalších atrakcí. Noční přejezd autobusem do Amazonie.

Více informací
12-15 den
Amazonie a její krásy

Ráno příjezd do města Lago Agrio v Amazonii, 4 denní cesta do přírodní rezervace Cuyabeno. Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů uprostřed deštného pralesa – příjezd po silnici a po řece. Bohatý program v doprovodu místního průvodce. Pochodování v primárním pralese – léčivé byliny, stromy, budeme hledat zvířata – opičky, ptáky, hady, ale i sladkovodní delfíny a alespoň stopy větších savců. Noční procházka pralesem. V Cuyabeno žije přes 500 druhů ptáků (včetně harpyje), 10 druhů opic, 3 druhy mravenečníků, 2 druhy lenochodů, tapíři, ale také jaguár, ve vodě delfíni a další ryby (piraňa, arapaima – velká přes 2 metry)! Pozorování kajmanů. Pozn. Jsme v pralese, ne v zoo, někdy toho vidíme více, jindy méně, taková je příroda. Veškeré stravování v ceně!

Více informací
15-18 den
Quito, Otavalo a rozloučení

Návrat do civilizace, přelet Lago Agrio – Quito. Po cestě z letiště přejezd rovníku! Otavalo – tradiční indiánské město v Andách. Tradiční indiánské trhy, pravděpodobně nejhezčí a největší v celé Jižní Americe. Výlety do okolí: Laguna Cuicocha – nádherné sopečné jezero pod horou Cotacachi, pěší turistika, orchideje, andská flóra. Vysokohorské jezero Mojanda a možnost výstupu na horu Fuya-Fuya (4260 m n.m.). Odlet z Quita do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU
Souostroví Galapágy, kde se nacházejí ještěři, želvy, tučňáci a mnohem více!

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
říjen, listopad (připravujeme)
Přihlásit se
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování 17 nocí – popis viz níže,
  • služby českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety a vstupy dle programu,
  • cestu + pobyt v Amazonii, 4 dny/3 noci v doprovodu českého a místního průvodce, vč. stravování,
  • 2 vnitrostátní letenky (Guayaquil – Quito, Coca (Lago Agrio) – Quito),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • stravování (ale v Amazonii ano :-)),
  • fakultativní výlety a aktivity (např. jízda na koni, canopy, rafting, …), apod.,
  • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte cenu, ptejte se: Kolik lidí bude ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě. Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenkas jejím zařízením maximálně pomůžeme. Průměrná cena, kterou naši klienti platili za letenku Praha – Quito – Praha v posledních letech byla 23 000 Kč. Při odletu ze zahraničních letišť je často možné sehnat letenky ještě levněji.

Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Čeho se určitě nemusíte bát?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jaká je náročnost zájezdu?

Jaké bude stravování?

Jaké bude ubytování?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Podobné zájezdy

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
24.8.-14.9.2020
posledních 5 míst
36 700 

+ letenky 18 000 – 26 000 Kč

Délka 21
Skupina max. 15 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Ekvádor a Kolumbie za 21 dní

Poznejte to nejlepší z Ekvádoru a z Kolumbie. Navštivte s námi největší památky i spoustu neturistických míst.

Termíny:
58 700 

+ letenky 20 000 – 25 000 Kč

Délka 21 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Peru to nejlepší za 10 dní (komfortně)

Zkrácená a komfortnější verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru určená pro každého.

Termíny:
16.-25.7. 2020
volná místa
42 800 

+ letenky 22 000 – 28 000 Kč

Délka 10 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.