Termín červenec 2019.
Přihlašte se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé skupince 8 os.+průvodce, v přátelské atmosféře.
- Originální program, orientovaný především do míst téměř nezasažených masovou turistikou.
- Krásné přírodní scenérie vodopád Gocta, pohoří Cordillera Blanca.
- Předincké památky Kuelap, Chan Chan , Chavín de Huantar a další
- Krásná koloniální města: Lima, Cajamarca a Trujillo.
- Možnost prodloužení cesty: amazonský deštný prales dobrodružně

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do Limy . Na letišti v Limě na vás budeme čekat a začínáme!


Den 2-4: Odlet do města Cajamarca na severu Peru.
Prohlídka města s koloniální architekturou a tradičními indiánskými textilními výrobky. Termální lázně Baňos del Inca. Výlety do okolí: předincké naleziště Cumbe Mayo s unikátním kamenným akvaduktem. Lehká turistika. Prakticky nenavštěvovaný předincký chrám Kunturwasí na opravdovém peruánském venkově.

Den 5-6: Celodenní přejezd nádhernou krajinou přes kaňon řeky Maraňon (800 m n.m.) přes sedla (3100 a 3600 m n.m.) do malinkého malebného městečka Leimabamba. Výlet horskou krajinou ke komplexu skalních hrobek Reivash z předinckého období.


Den 7-9: Návštěva pevnosti Kuelap, jedné z nejvýznamějších památek z předincké doby v Jižní Americe.
Celodenní pěší výlet horským mlžným pralesem k vodopádu Gocta, jednomu z nejvyšších vodopádů na světě (výška 771 metrů).


Den 10-12: Přejezd nočním autobusem do města Trujillo, koloniální perly pacifického pobřeží severního Peru. Návštěva zříceniny Chan Chan, patrně největšího historického hliněného města na světě. Největší pyramidy v Peru: Chrám Slunce a Měsíce z kultury Moche. Přímořské městečko Huanchaco, možnost surfování a koupání v Pacifiku.

Den 13-16: Huaráz a Cordillera Blanca. Lehká turistika v NP Huascarán. Výlety v pohoří Cordillera Blanca: nejvyšší byliny na světě puya raimondí, ledovec Pastoruri, pohřbené město Yungay. Krásné výhledy na Huascarán, nejvyšší horu v Peru. Vysokohorská laguna Llanganuco. Na závěr výlet k jedné z nejúžasnějších památek v celém Peru: 3000 let staré pevnosti Chavín de Huantár.
Konec oficiálního programu a přejezd (ev. přelet) do Limy a odlet zpět do Evropy.


Den 16-20: PRODLOUŽENÍ AMAZONIE Dlouhý přejezd do Amazonie místními autobusy odlehlým peruánským venkovem. Cestou jednoduchý improvizovaný nocleh v ubytovně v jedné z vesniček.

Příjezd do Tingo María, autentického města v kopcovité části Amazonie. Mezinárodním turismem téměř nedotčená oblast. Exkurze na kakaové plantáže. Návštěva jeskyně Cueva de las Lechuzas.

Dvoudenní výlet pralesem v NP Tingo María, koupání ve vodopádech, unikátní pralesní flóra s množstvím bromélií a orchideí. Přenocování v malé pralesní osadě.

Odjezd do Limy a odlet do Evropy.


nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 8 plus průvodkyně. V malé skupince má průvodkyně více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé. Průvodkyně Katka v Peru nějakou dobu žila a opakovaně se tam vrací.
Tato cesta míří mimo turistické oblasti. Neočekávejte velký komfort a očekávejte různá zdržení a improvizace. Na oplátku poznáte opravdové Peru a život v této krásné zemi. Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je naše cesta speciální?

Jezdíme v malé skupince max. 8 spolucestujících s českým průvodcem, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Čím je náš program výjimečný?

Kulturní památky UNESCO bez davů turistů
Navštívíme dvě památky UNESCO z předincké doby: hliněné město Chan Chan na pobřeží a posvátný chrám kultury Chavín v Andách. Památkou UNESCO je i historické centrum Limy.
Další památky, které navštívíme, o zápis do seznamu světového kulturního dědictví usilují: koloniální města Trujillo a Cajamarca a ohromná pevnost Kueláp.

Příroda a venkov
Krásná příroda bude doprovázet celé naše putování. Hluboké kaňony v Andách, jeden z nejvyšších vodopádů světa, neskutečně fotogenické tropické ledovce v Cordillera Blanca. Své kouzlo má i poušť a pobřeží Tichého oceánu.

Tradice a místní obyvatelé
Navštívíme řadu obyčejných vesniček. Na tradičních tisíce let obdělávaných políčkách pracují od rána do večera místní ve svých krojích a bez jakékoliv mechanizace. Mimo turistické trasy jsou setkání s místními ještě mnohem zajímavější a srdečnější než v podél turistických tras v jižní části Peru.


Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře a v malé skupince,

- chtějí poznat místní lidi a opravdový život v Peru,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!

nahoru

Cena a náklady

37.200 Kč + letenka do Peru*
zahrnuje i vnitrostátní letenku Lima - Cajamarca v Peru
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování utratíte, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 13 nocí, 2 noční přejezdy pohodlným nočním autobusem,
- služby českého průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené v programu.,
- vstupy na všechny památky uvedené v programu
- vnitrostátní letenku Lima-Cajamarca
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování
- cestovní pojištění - prodloužení o návštěvu Amazonie 4 dny, 3 noci - 7.200 Kč (uskuteční se v min. počtu 4 + průvodkyně)
- přesun Huaraz-Lima poslední den základního programu (autobus 500 Kč, ev. letenka od 2000 Kč)

*Mezinárodní letenka:

Letenku si kupujete s naší pomocí sami, většinou prostřednictvím jednoduchého rezervačního systému v češtině. Odhadovaná cena letenky: 20.000-26.000 Kč.
Zájemcům letenky zajistíme za příplatek.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Do Peru jezdíme už téměř každý měsíc. S našimi "peruánskými" ex-spolucestujícími Vás moc rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z cest do Peru:

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)
, Peru 2015
Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let), Peru 2014

Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Cestující by měl být schopen absolvovat až 15 km dlouhé nenáročné pochody s lehkým batohem.
Čeká nás několik vícehodinových přesunů v minibusech a autobusech a dva noční přejezdy pohodlným autobusem.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být teplo (20-25°C). - V horách v nejvyšších bodech naší cesty mohou noční teploty klesat jen těsně nad 0°C. Přes den by mělo být dle nadmořské výšky 15-25°C. Očekáváme jasné počasí bez deště. - V Amazonii bude velké teplo a může kdykoliv pršet.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích.
Ve městech v příjemných a pohodlných hotýlcích se sprchou a wc na pokoji.
Mimo města ubytování jednodušší, většinou v jednoduchých hotýlcích provozovaných místními rodinami.
Neočekávejte od ubytování mimo turistická místa vysokou úroveň služeb.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším spolucestujícím z naší skupiny.
Toužíte-li po komfortu tří-čtyř hvězdičkových hotelů, navštivte s námi turistické itineráře v Peru. Nabídka na www.dojizniameriky.cz.

Doprava

Kombinace veřejné a privátní dopravy, ve městech většinou taxi.

Stravování

Během dne a večer se můžete stravovat v místních restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 40-70 Kč. Pizza apod. dvojnásobek a jen ve větších městech.

Pojištění a odpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se nebudeme pohybovat v Evropě.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, žloutence A+B, do Amazonie proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Nově vypsaný termín na rok 2019.


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde