Peru to nejlepší za 11 dní (komfortně) Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Poznejte s námi Peru v malé skupince devíti osob v doprovodu špičkového českého průvodce. V jedenácti dnech navštívíme to nejlepší z přírodníchkulturních památektři krásná města zapsaná na seznamu UNESCO: Arequipu, CuzcoLimu.
Vydáme se mezi místní obyvatele na venkov do údolí Colca, k jezeru Titicaca i na Duhovou horu. V Posvátném údolí Inků poznáme spoustu historických památek a vrcholem programu bude návštěva dechberoucího Machu Picchu. Slibujeme také výbornou gastronomii, jíž je Peru pověstné.

1-2 den
Lima a Arequipa

Přílet do Limy, setkání na letišti, ubytování. Další den ráno přelet do města Arequipa, jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod majestátní sopkou El Mistí.

Prohlídka unikátního klášterního komplexu Santa Catalina. Hlavní náměstí, katedrála, kostely, vyhlídky. Návštěva typické peruánské tržnice s ochutnávkou místních dobrot a džusů. Krásný západ slunce (se sklenkou pisco sour v ruce).

Více informací
3-4 den
Údolí Colca a venkov

Odjezd na venkov přes přírodní rezervaci Salinas-Aguada Blanca, pozorování divokých vikuní a alpak. Vyhlídky na aktivní šestitisícové sopky. První ochutnávka kokového čaje. Přejezd přes jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4 910 m n. m.) do městečka Yanque (3 400 m n. m.) v údolí Colca.

Lehká procházka krásnou krajinou k předinckým památkám. Pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Návštěva termálních lázní, prohlídka koloniálních kostelíků a vesniček. Ohromující výhledy do jednoho z nejhlubších kaňonů světa. Pro zájemce lehká turistika po hraně kaňonu.

Více informací
5-6 den
Jezero Titicaca, plovoucí ostrovy a Altiplano

Přesun do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3 850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek: vyhlídka na aktivní sopky, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků. Zastávka u pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya.

Následující den plavba lodí po jezeru Titicaca a návštěva plovoucích ostrovů Uros. Návrat na pevninu a cesta po náhorní plošině Altiplano přes průsmyk La Raya až na samotný počátek Posvátného údolí Inků do vesničky Raqchi, kde se nachází incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha. Lehká procházka na vyhlídku nad chrámem. Večeře v kečuánské indiánské komunitě proslavené svou keramikou. Ubytování v malé vesničce nedaleko Duhové hory.

Více informací
7-8 den
Duhová hora a Posvátné údolí Inků

Pěší výlet na Duhovou horu, jeden z nejúžasnějších přírodních úkazů v Peru. (Možné absolvovat i na koních). Nahoře budeme mezi prvními! 

Andahuaylillas – překrásně zdobený kostel ve stylu andského baroka přezdívaný též Sixtinská kaple Jižní Ameriky. Zastávka v typickém městečku Pisac a přejezd do Ollantaytamba – poslední zachovalé incké vesničky. Po cestě je možné v populární místní restauraci ochutnat pečené morče

Výlety v Posvátném údolí Inků, mj. návštěva incké zemědělské laboratoře Moray, tradiční textilní dílny a fotogenických solných dolů Maras z předinckých dob. Lehká pěší turistika. Krásné výhledy. Večerní přejezd vlakem pod Machu Picchu.

Více informací
9 den
Machu Picchu

Jeden z vrcholů programu: návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Pro mnohé nejsilnější zážitek celé cesty! Možnost vyjít na horu Machu Picchu s nádhernými výhledy na celý komplex a okolní hory. Navečer odjezd scénickým vlakem údolím řeky Vilcanota a soukromým minibusem do Cuzca.

Více informací
10-11 den
Cuzco, Lima a rozloučení

Cuzco – prohlídka bývalého hlavního města incké říše a jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe. Chrám Slunce (Qoricancha), čtvrť San Blas, původní uličky, hlavní náměstí s katedrálou, indiánské trhy. Návštěva ohromující pevnosti Sacsayhuaman. Večer odlet do Limy.
(Kdo by chtěl vynechat prohlídku Limy a vrátit se o den dříve, možné letět z Cuzca rovnou do Evropy s krátkým přestupem v Limě, cena letenky obvykle o 6-10.000 Kč vyšší.)

Prohlídka historického centra hlavního města Peru. Náměstí Plaza de Armas, katedrála, prezidentský palác, kostel a klášter San Francisco s katakombami. Odlet zpět do Evropy.

Více informací

Prodloužení

NÁVŠTĚVA AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA 4 DNY

4 dny (3 noci) v přírodní rezervaci Tambopata: výchozí bod Puerto Maldonado.
Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů v neporušeném deštném pralese na břehu řeky Tambopata. 

Pestrý program se zkušeným místním průvodcem. Vyjížďka lodí na unikátní solisko, kam se každé ráno slétají desítky papoušků ara a amazoňanů. Možnost pozorování opic, kapybar, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale několikrát i jaguára (!)). Pochodování v primárním pralese – léčivé rostliny, obří stromy. Úžasná noční procházka, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Noční pozorování kajmanů. Lovení ryb – vč. piraní, projížďka na kajaku. Vyhlídková věž nad korunami stromů. 

Nejsme v zoo, ale v opravdovém pralese. Někdy toho uvidíme více, jindy méně, taková je příroda. Každopádně slibujeme nezapomenutelný zážitek v jedinečné Amazonii.

Tento program je zaměřený výhradně na přírodu, setkání s domorodci není jeho součástí.

Cena 19.000 Kč zahrnuje:

 • kompletní program  v Amazonii s anglicky hovořícím certifikovaným průvodcem (4 dny / 3 noci), 
 • ubytování v chatce ve dvoulůžkovém pokoji,
 • plná penze během pobytu v Amazonii,
 • 1 noc navíc v Cuzcu a závěrečná noc v Limě,
 • transfery z hotelu v Cuzcu, do hotelu v Limě a na letiště v Limě, 
 • dva vnitrostátní lety: Cuzco – Puerto Maldonado, Puerto Maldonado – Lima (v celkové ceně max. 9.000 Kč).

Možnost absolvovat s naším průvodcem, příplatek dle počtu zájemců.
Místo vnitrostátního přeletu Cuzco – Puerto Maldonado možnost pohodlného nočního autobusu, sleva 3.500 Kč.
V případech, kdy je na cestu do Amazonie jenom jeden zájemce, cena vyšší v závislosti na obsazenosti ubytování v Amazonii.
Možnost pobyt v Amazonii zkrátit na 3 dny / 2 noci.

 

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový česky hovořící průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

Velmi pohodlné ubytování v hotelech odpovídajících *** v Evropě. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
4.7.-14.7.2023 (plno..)
Přihlásit se
55 000 Kč + letenky 30 – 38 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování se snídaní na 10 nocí,
 • služby špičkového českého průvodce,
 • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. zpáteční vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 3 000 Kč), plavba soukromou lodí po jezeře Titicaca, cesty autobusem ke vstupní bráně na Machu Picchu a zpět dolů atd.,
 • dvě vnitrostátní letenky Lima – Arequipa, Cuzco – Lima,
 • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), vstupy v Cuzcu, Arequipě atd.,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenky,
 • stravování (snídaně v ceně),
 • fakultativní výlety a vstupy (případná extra muzea v Arequipě, Cuzcu či Limě),
 • vaše cestovní pojištění,
 • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 8.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka – nákup letenek zařizuje naše (externí) letenkářka, ev. si můžete koupit sami. Na letišti v Limě na vás bude čekat náš průvodce. Cena letenky závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Se vším vám pomůžeme, poradíme!

 

Naprostá spokojenost, vše bylo skvěle naplánováno, připraveno. Průvodkyně Monika H. je profesionál, vždy bylo vše zařízeno a domluveno tak, že vše na sebe navazovalo. Rozhodnutí obsadit maximálně 8 účástníků hodnotím taktéž velice kladně.To co děláte, děláte podle mne dobře a vaše informovanost o jednotlivých situacích v zemích Jižní Ameriky je na vysoké úrovni. Děkuji za Peru, jako celek nabito programem a zážitky, palec nahoru, ve všem.

Pavel K., 52 let, Kladno, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl velmi hezky zpracovaný a myslím, že jsme nevynechali nic, co by nebylo pro Peru typické. Ohledně ubytování vše hezké a čisté na dobře zvolených místech.

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl super, nádherny zážitek na celý život. Jste opravdu jednička na cestu do Peru. Byla to moje životní cesta. Ubytování bylo skvělé až na 4 noci v horách. Teplá voda moc nefungovala a možná bych vypustila noc na Amantani a uvítala bych možnost se vrátit na pevninu. Jinak není co vytknout. Doprava super, vzpomínám na luxusní autobus do Arequipy ?

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2022

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Chtěl bych poděkovat za služby v souvislosti s naší dovolenou v Peru. Myslím, že se moc vydařila. Výběr programu a hotelů zcela odpovídal našim představám. Rádi se v budoucnu opět obrátíme na Vaši CK.

Jiří H., 56 let, Praha-západ, Peru 2018

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

❗ Potřebuji očkování nebo test na covid-19?

Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

Je cestování po Peru bezpečné?

Jaká bude doprava?

Jaké bude ubytování?

Jaké je náročnost zájezdu?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Jak to je v Peru se stravováním?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jak je to s nadmořskou výškou?

Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

Podobné zájezdy

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
13.8.-4.9.2023
3 volná místa
46 800 

+ letenky 28 000- 35 000 Kč

Délka 23 dní
Skupina max. 12 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
13.9.-1.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
plno..
12.10.-30.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Severní Peru za 17 dní

Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

Termíny:
červen - červenec 2024
nový termín
50 200 

+ letenky 22 000 – 29 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.