Během 13 dní prozkoumáme Patagonii v Chile i v Argentině. Navštívíme jak její turistické části: světoznámý ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, horu Fitz Roy a úžasné treky v NP Los Glaciares, tak i málo navštěvované oblasti: chilskou část Ohňové země a okolí Punta Arenas.
Ve volné přírodě máme velkou šanci pozorovat mj. tučňáky patagonské, kondory, lamy guanako, plameňáky, pštrosy nandu, s trochou štěstí také delfíny, lachtany, dokonce jsme několikrát viděli i velryby! Naše šestidenní prodloužení zájezdu o střední Chile nabízíme za cenu nákladů a volí ho přes 90 procent klientů. Poznáte na něm nádherné město Valparaíso, Pucón a krásnou přírodu v jeho okolí vč. NP Huerquehue a také vodopády Petrohué pod sopkou Osorno.
Do Patagonie jezdíme výhradně v listopadu a v březnu, abychom se vyhnuli největším davům turistů a nemuseli v národním parku Torres del Paine čekat fronty na přechod můstků přes řeku…

1-3 den
Punta Arenas a Ohňová země

Přílet do jediného většího města na jihu Chile – Punta Arenas (120 tis. obyv). Krátká pěší turistika v okolí (“kouzelný” les v národní přírodní rezervaci). Výjimečná návštěva Ohňové země (Tierra del Fuego). Plavba lodí přes Magallanův průliv do městečka Porvenir.
Cesta opuštěnou přírodou Ohňové země za kolonií unikátních tučňáků patagonských (“pinguino rey” = “tučňák královský”). Jednoduchý nocleh v Porveniru s dokonalou atmosférou konce světa. Další den návrat do Punta Arenas. Průzkum města na břehu Magallanova průlivu.

Více informací
4-8 den
Puerto Natales a Torres del Paine

Cesta podél Magallanova průlivu na jih směrem k nejjižnějšímu pevninskému bodu Jižní Ameriky. Pěší turistika podél moře. Cestou vyhlídky na Dawsonův ostrov. Puerto del Hambre (Přístav hladu), smutně proslulé místo spojené s nejstarší historií osidlování konce světa. Večer přejezd do rybářského města Puerto Natales. Treking v jedné z nejvyhlášenějších přírodních oblastí na světě, v národním parku Torres del Paine. Čtyřdenní pochodování s lehkým batohem (10-15 km denně s možnostmi zajímavých prodloužení až na 25 km) od chaty k chatě po trase zvané “W”. Ubytování v chatkách.
Navštívíme nejkrásnější místa parku. Uvidíme Paine Grande, horu Cuernos del Paine, Valle Francés mezi oběma horami. Prohlédneme si jezera Lago Grey a Lago Pehoé a Lago Nordenskjöld, vodopád Salto Grande. Jako bonbónek na závěr si necháme samotné vrcholy Torres del Paine, slavnou kompozici tří skalních věží.

Více informací
9-10 den
El Calafate a ledovec Perito Moreno

Přejezd z Puerto Natales přes hraniční přechod do El Calafate – městečka uprostřed Patagonie v Argentině. Poznáme pravý rozměr Patagonie – její rozlehlost a nekonečné obzory. Cestou guanako – příbuzné lamy, draví ptáci, možná i pštros Nandu. Pumu raději slibovat nebudeme 🙂 Odpoledne nezapomenutelná návštěva obrovského ledovce Perito Moreno známého častým odlamováním ohromných mas ledu. Silný zážitek pro oči i pro uši. Přejezd do osady El Chaltén, výchozího bodu pro nejslavnější treky v oblasti národního parku Los Glaciares. První krátká túra po okolí.

Více informací
11-13 den
NP Los Glaciares

Celodenní pochody z osady El Chaltén divokou patagonskou přírodou, podél říček s pitnou vodou, jezer, pod strmými horami a ledovci. Překrásné vyhlídky v naprosto unikátní přírodě jedné z nejvyhlášenějších pochodovacích oblastí světa. Trek pod horu Fitz Roy (3 405 m n. m.). Trek podél řeky Fitz Roy pod druhou dominantu NP Los Glaciares – skalní „jehlu“, kilometr vysoký útes Cerro Torre za ledovcem “Grande”. Zájemci mohou zvolit alternativní trasy, jak delší, tak i výrazně kratší. Po večerech sraz u vynikajícího argentinského steaku, u lahve vína nebo třeba v místním minipivovaru.
Přejezd zpět do El Calafate a odlet do Evropy.

Více informací

Prodloužení

PRODLOUŽENÍ STŘEDNÍ CHILE 6 dní – na začátku:

Den 1-3: Přílet na letiště v Santiago de Chile. Přejezd do Valparaíso – krásného přístavního města, památky UNESCO. Prohlídka Valparaísa. Krásné uličky, bohémská atmosféra, kopce, vyhlídky. Možnost navštívit dům básníka Pabla Nerudy. Odjezd pohodlným nočním autobusem na jih Chile, do střediska Pucón. Návštěva nedalekého vodopádu. Zájemci možnost raftingu, jízdy na koni, canopy apod., ev. dovolí-li to podmínky fakultativně výstup na aktivní sopku Villarica.

Den 4-6: Celodenní pochod v NP Huerquehue, domov obřích stromů araucarií, jediných původních jehličnanů v Jižní Americe. Přesun do městečka Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue s výhledy na sopku Osorno. Návštěva impozantních vodopádů Petrohue a možnost pěší turistiky přímo pod sopkou Osorno, v případě dobrého počasí dokonce vysoko na svazích této sopky. Odlet z Puerto Montt na jih Patagonie – den 6 = den 1 hlavního programu.

Cena 12 670 Kč

MOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
Spolu s místními agenturami jsme po skončení oficiálního programu schopni zajistit vám další program v Chile nebo v Argentině dle vašich preferencí, s anglicky hovořícím průvodcem. Nabízí se například návštěva Velikonočního ostrova. Naším krédem je individuální přístup ke klientům, všem se maximálně snažíme vyjít vstříc s jakýmikoliv požadavky.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
březen 2020 (všech 5 termínů plno)
Přihlásit se
48 000 Kč + letenky 22 - 30 000 Kč
říjen 2020 (brzy vypíšeme)
Přihlásit se
?? ??? Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování 9 (příp. 14) nocí v hotelech včetně snídaní a 3 noci v chatách v národním parku Torres del Paine (2x polopenze),
  • služby špičkového českého průvodce pro skupinku max. 8 spolucestujících,
  • veškeré přesuny a výlety a také vstupné do národních parků,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • případné fakultativní výlety a aktivity (namísto hlavního programu),
  • stravování (mimo snídaní a polopenze 2 dny na treku v Torres del Paine),
  • vaše cestovní pojištění,
  • prodloužení zájezdu Valparaíso a střední Chile (6 dní) – 12.670 Kč vč. vnitrostátní letenky Puerto Montt – Punta Arenas.

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka – pro zájemce o prodloužení zájezdu: Praha – Santiago de Chile / El Calafate – Praha (cena cca 26 – 30 000 Kč z Prahy, často i mírně nad 20 000 Kč z Vídně nebo z Německa).
Pro zájemce POUZE o hlavní program: Praha – Punta Arenas / El Calafate – Praha (cena cca 30 000 Kč, z Vídně nebo Německa často levnější). S hledáním a případně i rezervací nejvhodnější letenky dle vašich preferencí ochotně pomůžeme. Nechcete-li si o nic starat, letenku vám za mírný poplatek (do 1 000 Kč) zařídíme.

Stručně shrnuto: další skvělá dovolená v Jižní Americe s Honzou Brotánkem. Nádherná země, dobrá parta a překvapivě hezké počasí. Byl bych moc rád, kdyby nám to někdy vyšlo do třetice.

Honza H., 52 let, Příbram, Patagonie 2018

Program byl vyvážený pro všechny navštěvované NP, já bych se ještě více věnovala Ohňové zemi … Moc se mi líbí u Vaší CK, že se snažíte ukázat málo navštěvovaná místa … Proto, když se nakonec dostaneme na ty “pecky” jako Macchu Picchu nebo NP Torres del Paine a Los Glaciares a vidím to množství lidí, tak jsem trochu zklamaná. Ale to Vy nemáte šanci ovlivnit, resp. bude ještě hůř 🙂

Blanka D., 56 let, Trutnov, Patagonie 2018

Program výborný, průvodce operativně reagoval na situaci a počasí a vždy se snažil zorganizovat co nejzajímavější program. Ubytování v pohodě, i to takzvaně ‘jednoduché’. Večeře na treku výborné.

Filip Z., 49 let, Praha-východ, Patagonie 2018

Vzhledem k vzdálenosti destinace jsme byli maximálně spokojeni s rozšířením o trek Isla Navarina – díky za tuto možnost. Veškeré ubytování bylo velmi příjemné, skvělá byla bývalá bramborárna v Puerto Varas – pochvala.

Lenka a Radek, 54 let, okres Liberec, Patagonie 2018

Celková spokojenost, bez připomínek, bezva atmosféra. Poděkování i Janě za pomoc a organizaci v přípravné fázi.

Eva a Miloš L., 57 a 58 let, Olomouc, Patagonie 2018

S výběrem navštívených destinací jsme byli spokojeni, výborná organizace – nikdy jsme ani vzhledem k přesunům neměli pocit promarněného času nebo prostojů.

Pavlína a Josef Č., 56 a 61 let, okres Nymburk, Patagonie 2019
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Proč nejezdíme do Patagonie v prosinci, lednu a v únoru?

Proč nejezdíme do Ushuaia v Ohňové zemi?

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Jak to bude s dopravou?

Co když cestuju sám/sama?

Je zájezd fyzicky náročný?

Pro koho je zájezd vhodný?

Jaké bude počasí?

Potřebuju nějaké očkování?

Čím je náš program výjimečný?

Je to bezpečné?

S jakým zavazadlem cestovat?

S námi nebo sám?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Podobné zájezdy

Brazílie to nejlepší za 16 dní

Poznáme ty nejkrásnější pláže, vodopády Iguazú, slavné Rio de Janeiro a mnohem víc.

Termíny:
15.11. - 30.11.2019
4 volná místa
1.-16.3.2020
volná místa
Další termíny
48 700 

+ letenky 19 000 – 25 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 10 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
15.1.-1.2. 2020
1 volné místo
březen
volná místa
Další termíny
44 700 

+ letenky 20 000 – 26 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Ekvádor a jeho tři tváře za 18 dní

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii, aktivní sopky a jezera, ale také nádherné Quito.

Termíny:
1.-18.3.2020
volná místa
43 400 

+ letenky 20 000 – 23 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.