Patagonie v malé skupince Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci Patagonie v malé skupince Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci Patagonie v malé skupince Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Zájezd pro milovníky divoké přírody a pochodování. V Patagonii budeme chodit bez těžkého batohu a i v národních parcích budeme spát v chatkách.
Prozkoumáme Patagonii v Chile i v Argentině. Navštívíme jak její turistické části: světoznámý ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine NP Los Glaciares, tak i málo navštěvované oblasti: chilskou část Ohňové zeměokolí Punta Arenas.
Ve volné přírodě máme velkou šanci pozorovat mj. tučňáky patagonské, kondory, lamy guanako, plameňáky, pštrosy nandu, se štěstím uvidíme také delfíny, lachtany, dokonce jsme několikrát viděli i velryby, jednou také pumu!
Naše šestidenní prodloužení zájezdu o střední Chile (na začátku) nabízíme pouze za cenu nákladů a volí ho 95 procent klientů. Poznáme Pucón a krásnou přírodu v jeho okolí a také vodopády Petrohué pod sopkou Osorno.

1-3 den
Punta Arenas a Ohňová země

Přílet do jediného většího města na jihu Chile – Punta Arenas (120 tis. obyv). Výjimečná dvoudenní návštěva Ohňové země (Tierra del Fuego).
Plavba trajektem přes Magallanův průliv do městečka Porvenir.
Cesta opuštěnou přírodou Ohňové země za kolonií unikátních tučňáků patagonských (“pinguino rey” = “tučňák královský“). Jednoduchý nocleh v Porveniru s dokonalou atmosférou konce světa. Návrat zpět do Punta Arenas.
Celodenní výlet podél Magallanova průlivu na jih směrem k nejjižnějšímu pevninskému bodu Jižní Ameriky. Turistika podél moře. Cestou vyhlídky na Dawsonův ostrov.
Přejezd do rybářského města Puerto Natales.

Více informací
4-7 den
Puerto Natales a Torres del Paine

Treking v jedné z nejvyhlášenějších přírodních oblastí na světě, v národním parku Torres del Paine. Čtyřdenní pochodování s lehkým batohem (10-15 km denně s možnostmi zajímavých prodloužení až na 25 km) od chaty k chatě po trase zvané “W”.
Navštívíme nejkrásnější místa parku. Uvidíme vrchol Paine Grande, horu Cuernos del Paine, Valle Francés mezi oběma horami. Prohlédneme si vodopád Salto Grande, jezera Lago GreyLago Nordenskjöld a lago Pehoé, po kterém pojedeme na katamaránu. Jako bonbónek na závěr si necháme samotné vrcholy Torres del Paine, slavnou kompozici tří skalních věží.
Návrat do Puerto Natales.

Více informací
8-9 den
El Calafate a ledovec Perito Moreno

Přejezd z Puerto Natales přes hraniční přechod do El Calafate – letoviska uprostřed Patagonie v Argentině. Po cestě poznáme pravý rozměr Patagonie – její rozlehlost a nekonečné obzory. Z autobusu můžeme vidět guanako – příbuzné lamy, lišku, dravé ptáky, možná i pštrosa nandú. Pumu raději slibovat nebudeme 🙂
Nezapomenutelná návštěva obrovského ledovce Perito Moreno známého častým odlamováním ohromných mas ledu. Silný zážitek pro oči i pro uši.
Fakultativně možnost výletu lodí blíže k ledovci (asi 600 Kč).

Více informací
10-13 den
NP Los Glaciares

Přejezd do osady El Chaltén, výchozího bodu pro nejslavnější treky v oblasti národního parku Los Glaciares.
Celodenní pochody z osady El Chaltén divokou patagonskou přírodou, podél říček s pitnou vodou, jezer, pod strmými horami a ledovci. Překrásné vyhlídky v naprosto unikátní přírodě jedné z nejvyhlášenějších pochodovacích oblastí světa. Trek pod horu Fitz Roy (3 405 m n. m.).
Trek podél řeky Fitz Roy pod druhou dominantu NP Los Glaciares – skalní „jehlu“, kilometr vysoký útes Cerro Torre za ledovcem “Grande”.
Délka výletů podle zdatnosti, kolem 15-20 km, zájemci mohou zvolit alternativní trasy, jak delší, tak i kratší.
Po večerech sraz u vynikajícího argentinského steaku, u lahve vína nebo třeba v místním minipivovaru.
Přejezd zpět do El Calafate a odlet do Evropy. (většinou s “povinným přespáním” v Buenos Aires).

Více informací

Prodloužení

PRODLOUŽENÍ “Příroda středního Chile”,  6 dní – na začátku:

Den 1-4: Přílet na letiště v Santiago de Chile a rovnou letecký a pozemní přesun do Pucónu (1,5 hod let, 1 hod přejezd), kde strávíme 3 noci. Výlety do panenské přírody v okolí Pucónu:
– Návštěva vodopádů, pěší turistika, návštěva termálních lázní v krásné přírodě.
– Celodenní pochod v okolní přírodě – domov obřích stromů araucarií – “živoucích fosílií”.
– Zájemci možnost raftingu, jízdy na koni, canopy apod., ev. dovolí-li to podmínky fakultativně výstup na aktivní sopku Villarica (asi 2 700 Kč).

Den 4-6: Přesun do městečka Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue s výhledy na sopku Osorno. Návštěva impozantních vodopádů Petrohue a možnost pěší turistiky přímo pod sopkou Osorno. V případě dobrého počasí výjezd vysoko na svahy této sopky, lehká turistika, fantastické výhledy.

Odlet z Puerto Montt na jih Patagonieden 6 = den 1 hlavního programu.

Cena 20 400 Kč (V ceně ubytování 5 nocí, 2 letenky, veškerá doprava a vstupy dle programu.)

DALŠÍ MOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
– můžete navštívit Valparaíso (je necelé 2 hodiny od Santiaga, krásné a svérázné přístavní město, památka UNESCO, krásné uličky, kopce, vyhlídky, slavné výtahy, duny, pláže a mnohem více – cena dle skutečných nákladů) – na začátku, 2 dny
– unikátní návštěva Velikonočního ostrova (3600 km od pevniny) – na začátku, 3-5 dní (záleží na letovém řádu, po covidu nepravidelné lety)
– cesta k vodopádům Iguazú (po skončení, letecky z Buenos Aires) – 2-4 dny
Ushuaia, nejjižnější město světa a okolní příroda (po skončení letecky z El Calafate) – 2-4 dny
– příp. Rio de Janeiro a třeba také pláže v okolí (po skončení, letecky z Buenos Aires) – 2-6 dní

Naším krédem je individuální přístup ke klientům, všem se maximálně snažíme vyjít vstříc s jakýmikoliv požadavky. Neváhejte napsat!

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
(26.10.) 31.10. - 12.11. (poslední volná místa)
Přihlásit se
60 500 Kč + letenky 29 - 40 000 Kč
(2.11.) 7.11. - 19.11. (poslední volná místa)
Přihlásit se
60 500 Kč + letenky 29 - 40 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 9 (příp. 14) nocí v hotelech včetně snídaní a 3 noci v chatách* v národním parku Torres del Paine (2x polopenze),
 • služby špičkového českého průvodce pro skupinku max. 9 spolucestujících,
 • veškeré přesuny a výlety,
 • vstupné do národních parků,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

* pokud není kapacita v chatách (v průměru 1 noc v každé druhé skupince), spí se v předem připravených stanec, více info viz níže “ubytování”

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku,
 • případné fakultativní výlety a aktivity, většinou místo hlavního programu – část klientů zvolí plavbu lodí pod ledovec Perito Moreno (cca 600 Kč) a menší část výstup na sopku Villarica (cca 3 000 Kč),
 • stravování (mimo snídaně a polopenze 2 dny na treku v Torres del Paine),
 • vaše cestovní pojištění,
 • prodloužení zájezdu “příroda středního Chile (6 dní)” – 20.400 Kč, v ceně jsou i vnitrostátní letenky Santiago – TemucoPuerto Montt – Punta Arenas,
 • případný příplatek za garanci jednolůžkového pokoje 11.000 Kč, u cesty i s prodloužením o střední Chile 14.000 Kč (sólo cestovatelé, kterým nevadí sdílet pokoj s dalším spolucestujícím stejného pohlaví, žádný příplatek neplatí).

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka
A. P
ro zájemce o prodloužení zájezdu: Praha – Santiago de Chile / El Calafate – Buenos Aires – Praha (cena cca 27 – 36 000 Kč, z Vídně nebo z Německa většinou levněji).
B. Pro zájemce POUZE o hlavní program: Praha – Santiago de Chile – Punta Arenas / El Calafate – Buenos Aires – Praha (cena cca 29 – 37 000 Kč, z Vídně nebo Německa většinou o něco levnější).
S pořízením letenky samozřejmě pomůžeme!

Nikdy jsem nebyla s cestovkou a byla jsem překvapená jak dobře a plně byl  tenhle program připraven, prakticky bez hluchých míst. Absolutní mimořádností byl vstup do teritoria přátel průvodkyně, která nás s sebou vzala  a tím cesta získala ještě úplně jiný rozměr.

Hana F., 58 let, Mělník, Patagonie 2019

Program splnil mé očekávání, byla jsem nadšena situacemi, které se vyskytly nad rámec. (…) Vrcholem bylo Torres del Paine a Los Glaciares – nádherná příroda (děkuji i za objednané počasí :-)), líbilo se mi, že každý si mohl zvolit trasy dle svých možností. Nesmím opomenout ani zajímavé pozorování zvířátek ve všech navštívených destinacích a seznamování se s místní flórou. Všechno mělo v programu své místo. Mám ráda horskou turistiku, ale vkládání dnů s méně náročným programem mi vyhovovalo. (…) Dosud jsem dávala přednost cestování po vlastní ose, teď musím poděkovat vaší CK, že mi umožnila navštívit část světa, do které bych si netroufla naplánovat a uskutečnit cestu sama.

Anonym, Patagonie 2019

Vzhledem k vzdálenosti destinace jsme byli maximálně spokojeni s rozšířením o trek Isla Navarina – díky za tuto možnost. Veškeré ubytování bylo velmi příjemné, skvělá byla bývalá bramborárna v Puerto Varas – pochvala.

Lenka a Radek, 54 let, okres Liberec, Patagonie 2018

Chci Vám stejně ještě takto moc poděkovat za skvělou dovolenou s fantastickou průvodkyní Katkou. Už jsem cestovala s mnoha různými cestovními kancelářemi i sama, takže mohu srovnávat, a myslím si, že Váš koncept malých skupinek a spolehlivých a velmi schopných průvodců je na našem trhu zcela bezkonkurenční.

Jitka D., 44 let, okres Tábor, Patagonie 2019

S výběrem navštívených destinací jsme byli spokojeni, výborná organizace – nikdy jsme ani vzhledem k přesunům neměli pocit promarněného času nebo prostojů.

Pavlína a Josef Č., 56 a 61 let, okres Nymburk, Patagonie 2019

Celková spokojenost, bez připomínek, bezva atmosféra. Poděkování i Janě za pomoc a organizaci v přípravné fázi.

Eva a Miloš L., 57 a 58 let, Olomouc, Patagonie 2018

Program výborný, průvodce operativně reagoval na situaci a počasí a vždy se snažil zorganizovat co nejzajímavější program. Ubytování v pohodě, i to takzvaně ‘jednoduché’. Večeře na treku výborné.

Filip Z., 49 let, Praha-východ, Patagonie 2018

Program byl vyvážený pro všechny navštěvované NP, já bych se ještě více věnovala Ohňové zemi … Moc se mi líbí u Vaší CK, že se snažíte ukázat málo navštěvovaná místa … Proto, když se nakonec dostaneme na ty “pecky” jako Macchu Picchu nebo NP Torres del Paine a Los Glaciares a vidím to množství lidí, tak jsem trochu zklamaná. Ale to Vy nemáte šanci ovlivnit, resp. bude ještě hůř 🙂

Blanka D., 56 let, Trutnov, Patagonie 2018

Stručně shrnuto: další skvělá dovolená v Jižní Americe s Honzou Brotánkem. Nádherná země, dobrá parta a překvapivě hezké počasí. Byl bych moc rád, kdyby nám to někdy vyšlo do třetice.

Honza H., 52 let, Příbram, Patagonie 2018
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

❗ Potřebuji očkování nebo test na covid-19?

Proč nejezdíme do Patagonie v prosinci, lednu a v únoru?

Proč v tomto programu není Ushuaia v Ohňové zemi?

Potřebuju nějaké očkování?

Jaké bude počasí?

Jak to bude s dopravou?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Jaké bude stravování?

Je zájezd fyzicky náročný?

Jaké bude ubytování?

Čím je náš program výjimečný?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Opravdová Kolumbie v malé skupince

Vydejte se do rozmanité Kolumbie dříve než ostatní. Vezmeme vás od Karibiku po vrcholy hor, od pouště po kávové plantáže.

Termíny:
20.9.-7.10.2023
7 volných míst
9.-25.11.2023
expedice v 6 osobách: Amazonie a Pacifik
Další termíny
52 200 

+ letenky 20 000 – 28 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Argentinská Patagonie v malé skupince

Poznejte krásnou přírodu Argentiny: Bariloche a NP Nahuel Huapi, NP Los Glaciares, ledovec Perito Moreno a Ohňová země s NP Tierra del Fuego a nejjižnějším městem světa: Ushuaia.

Termíny:
77 300 

+ letenky 24 000 – 28 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.