Termín: 21.-30.9. 2018 (jen 6 dní dovolené!)
Možnost prodloužení o cestu do Amazonie (3 nebo 4 dny).
Podobné zájezdy: Peru (+Bolívie) 18-22 dní, více termínů. Přihlašte se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé skupince 8 spolucestujících +průvodce, v přátelské atmosféře.
- Pohodlné ubytování v příjemných hotelech
- Na Machu Picchu už za svítání a s dostatkem času.
- Jezero Titicaca, návštěva plovoucích ostrůvků a tradičního ostrova Taquile.
- Kaňon Colca, druhý nejhlubší kaňon světa: možnost pozorování kondorů.
- Nejkrásnější města Peru: Lima , Arequipa a Cuzco .
Druhý nejhluší kaňon světa Colca, možnost pozorování kondorů, "bílé město" Arequipa, jezero Titicaca, plovoucí rákosové ostrůvky, největší incké památky, Machu Picchu, hlavní město Inků Cusco.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do Limy , setkání na letišti, ubytování. Podle času příletu možná večerní procházka nad oceánem.


Den 2: Přelet do Arequipa - "bílého města". Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Dle preferencí prohlídka kláštěra Santa Catalina. Katedrála. Kostely. Vyhlídky. Návštěva typické peruánské tržnice s ochutnávkou místních dobrot a džusů. Prohlídka muzea, kde se dozvíte vše o zpracování vlny z alpak a vikuní.


Den 3: Odjezd do údolí Colca po jedné z nejvyšších jihoamerických silnice (nejvyšší bod cesty 4880 m n.m.!). Cesta vede přes přírodní rezervaci Salinas-Aguada Blanca, možnost pozorování divokých vikuní a alpak. Ubytování. Návštěva termálních lázní, muzea. Lehká procházka krásnou krajinou k předinckým památkám.


Den 4: Údolí Colca. Vystoupení tradičních tanců v jedné z vesniček. Prohlídka koloniálních kostelíků a vesniček. Ohromující výhledy do okolí a jednoho z nejhlubších kaňonů světa. Možnost pozorování kondorů. Pro zájemce lehká turistika po hraně kaňonu a mezi políčky v údolí Colca do jedné místní vesničky. Odpoledne přejezd přes Altiplano k jezeru Titicaca do města Puno.


Den 5: Výlet lodí k jedné z největších turistických atrakcí v Peru - plovoucím ostrovům Uros. Plavba na ostrov Taquile - krátká procházka, místní kultura, tradiční zvyky, typický oběd na ostrově. Krásná vyhlídka na jezero Titicaca.


Den 6: Celodenní přejezd do města Cusco komfortním turistickým autobusem. Po cestě návštěva zajímavých předinckých a inckých památek včetně chrámu Virakoči - inckého boha-stvořitele a úžasného kostela v Andahuaylillas.

Den 7: Přejezd do Posvátného údolí Inků, po cestě návštěva incké zemědělské laboratoře Moray, stále používaných solných políček Salineras z doby Inků a dalších památek po cestě.
Prohlídka jediného zachovalého města z doby Inků - Ollantaytambo. Odpoledne krásný přejezd vlakem údolím řeky Vilcanota pod Machu Picchu. Noc ve vesničce pod Machu Picchu.

Den 8: Od svítání nezapomenutelná prohlídka inckého města Machu Picchu . Času bude dost a zájemci mohou navštívit jednu z hor nad komplexem: Wayna Picchu nebo Machu Picchu Montaňa. Navečer odjezd vlakem a minibusem zpět do Cusco.


Den 9: Dopolední prohlídka města Cusco - Chrám Slunce, Incké muzeum, původní uličky, indiánské trhy. Prohlídka památek v okolí Cuzco, mimojiné ohromující pevnost Sacsayhuamán. Večer odlet do Limy.


Den 10: Lima. Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe). Památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. Odlet zpět do Evropy.


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ:

Den 10-12: Amazonie. Komfortní pobyt v srdci Amazonie s bohatým programem - pozorování divoké přírody, zvířat - opic, papoušků, obrovských stromů. Noční pozorování kajmanů. Výborné stravování. Příplatek pro naše klienty 7650 Kč + letenka do Amazonie (cca 3000 Kč) - v angličtině nebo španělštině. Cena s českým průvodcem na vyžádání dle počtu zájemců.

nahoru

10 důvodů proč jet s námi do Peru na 10 dní

1. Špičkový průvodce

Naši průvodci jsou zkušení, přátelští a Peru skvěle znají, pravidelně tam jezdí, někteří tam i nějakou dobu žili.

2. Osobní přístup

Zaměřujeme se pouze na cesty do Jižní Ameriky. Jsme menší cestovní kancelář a při plánování máme dostatek času věnovat se každému klientovi. Osobně Vám poradíme se vším, co souvisí s přípravou dovolené a s Vaší přípravou na cestu. Se zájemci se sejdeme na předodjezdové schůzce.

3. Bezpečnost a zdraví

Bezpečnost a Vaše zdraví je naší jednoznačnou prioritou. Největší nebezpečí číhá na silnicích, proto jezdíme s prověřenými dopravci a řidiči, kteří řídí bezpečně a nespěchají! Peru dobře známe a pohybujeme se pouze v místech, kde je bezpečno.

4. Jen 6 dní dovolené (a jeden svátek)

Tento zájezd je pro ty z vás, kteří máte málo času. V pátek ráno odletíte a další týden v pondělí už jste zpátky v Evropě. Mezitím navštívíte všechny hlavní památky v Peru a pokud si dopřejete další tři dny dovolené, zažijete i Amazonii.

5. Flexibilní program pro skupinky

Malým skupinkám (už od 4 osob) upravíme tento zájezd na míru a vypravíme kdykoliv během roku. Známe bezvadně celou trasu i její okolí, proto rádi pomůžeme s úpravou základního programu přesně podle Vašich preferencí.

6. Možnost cesty do Amazonie

Cusco je jen 40 minut letu od amazonského deštného pralesa. Nabízíme možnost prodloužení programu o nezapomenutelný pobyt uprostřed největšího pralesa na světě, v povodí řeky Amazonky.

7. Příznivá cena

Máme minimální náklady na reklamu, neplatíme drahý pronájem kanceláře a máme rozumně nastavené marže. Proto vás dovolená s námi v malé skupince vyjde levněji, než byste čekali. To vše při špičkovém servisu a osobním přístupu.

8. Cesta pro každého

Program je vhodný skoro pro všechny. Tuto cestu jsme už bez problémů absolvovali s dětmi (nejmladší 8 let) a seniory nad 70 let. Jen musíte být připraveni na více přejezdů. Pokud máte pochyby, konzultujte s námi.

9. Garance kvalitních služeb

Spokojenost našich klientů je naší absolutní prioritou. Jejich reference si můžete přečíst na našich stránkách. Rádi Vás spojíme přímo s našimi bývalými klienty, abyste s nimi probrali veškeré Vaše pochybnosti.

10. Respekt k místním a k přírodě

Respektujeme místní, jejich zvyky a způsob života. Preferujeme spolupráci s místními agenturami a hotely před službami nadnárodních společností. Snažíme se chránit přírodu a zanechat po sobě v Peru co nejmenší stopu.


nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 8 plus průvodce. Průvodce má více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Cena a náklady

67.800 Kč (v ceně i letenka do Peru v ceně do 25.000 Kč, více níže)
zahrnuje i veškeré vstupy v Peru
Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování potřebujete, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s mimo snídaní a dvou obědů NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 9 nocí,
- služby českého průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše včetně např. vlakové jízdenky k Machu Picchu (v ceně cca 150 USD), plavbě po jezeře Titicaca, turistického autobusu Puno - Cuzco, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1100 Kč), památek v okolí Cuzco (asi 950 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), další vstupy v Cusco, Arequipě, atd..
- vnitrostátní letenky Lima-Arequipa a Cuzco-Lima - mezinárodní letenku v ceně do 25.000 Kč*
- pojištění CK proti úpadku

*Mezinárodní letenka:

Letenku z Prahy nebo z Vídně vám zajistíme v hodnotě do 25.000 Kč. Pokud by byla cena letenky vyšší, doplatek nám po předchozí domluvě zaplatíte, ev. můžeme mírně upravit termín příp. změnit místo odletu. (Nebojte, vše po společné domluvě!)


nahoru

To nej...

... od autora programu

Program jsem navrhnul tak, aby se v maximální míře omezily zbytečné dlouhé přejezdy. Proto dvakrát využijeme vnitrostátní lety. I když v Peru strávíme jen deset dní, nechci, abychom lítali největší možnou rychlostí od památky k památce. Proto jsem vybral ty opravdu nejlepší a na jejich poznání budeme mít dostatek času.

Rád bych Vám také jako člověk, který do Peru jezdí několikrát ročně, doporučil pár zajímavých bodů z programu:

- Osobně nejsem příznivcem davů turistů, ale přesto se pokaždé těším na Machu Picchu. Je prostě jedinečné! My pod Machu Picchu spíme, abychom tuhle úžasnou památku mohli navštívit už se svítáním!

- V údolí Colca mě ještě více než pozorování kondorů fascinují výhledy. Ať už ty na stovky prastarých políček ve strmých svazích hor, na hluboký kaňon nebo se štěstím i na kouřící sopku. Protože máme vlastní auto, není problém kdekoliv zastavit.

- Kostel v Andayhuaylillas prostě musíte vidět na vlastní oči. Jeho výzdoba je jednoduše dechberoucí. Dokud neuvidíte, neuvěříte, že se něco takového ocitlo zrovna v malé vesničce v Andách!

Honza Brotánek - autor programu, průvodce, majitel CK a zakladatel projektu doJIŽNÍAMERIKY.cz


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Do Peru jezdíme už téměř každý měsíc. S našimi "peruánskými" ex-spolucestujícími Vás moc rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)
, Peru 2015
Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let), Peru 2014

Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Cestující by měl být schopen absolvovat až 6 km dlouhé nenáročné pochody s lehkým batohem. Všechny pěší výlety je možné vynechat bez narušení programu.
Čeká nás několik vícehodinových přesunů v soukromých minibusech a jeden celodenní přejezd (7 hodin jízdy, 3 hodiny přestávek) komfortním turistickým autobusem s přestávkami na prohlídky památek po cestě.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- V horách mohou noční teploty klesat 0°C (červenec-srpen), naopak v lednu-březnu by neměly klesnout příliš pod 10°C. Přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet. - V tzv. "období dešťů" (listopad-duben) může občas pršet, srážky nás zatím nikdy na naší cestě více neomezily, většinou prší jen krátce. Výhodou je ovšem krásně zelené Peru a mnohem menší množství turistů. V období sucha (květen-říjen) jsou srážky mimo okolí Machu Picchu výjimečné.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením na pokoji.
Bydlíme v příjemných a velmi pohodlných hotelech, které by v ČR většinou odpovídali tří hvězdičkovým hotelům. Ve městech jsme vždy v pěší vzdálenosti od historického centra města.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším spolucestujícím z naší skupiny.
Toužíte-li ve městech po komfortu těch úplně nejluxusnějších hotelů, které Peru nabízí, kontaktujte nás. Pokusíme se vyjít vstříc.

Doprava

Soukromá doprava, ve městech taxi nebo uber, mimo města soukromé minibusy a 1 x sdílený komfortní turistický autobus, k Machu Picchu a zpět vlak.

Stravování

Snídaně v hotelech. Během dne a večer se můžete stravovat v místních i v turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 50-70 Kč, v turistických 80-200 Kč i více.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Jižní Americe.

Očkování

Poradí lékaři. Povinné není žádné. Většinou se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, žloutence A+B, do Amazonie proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Právě jsme vypsali termín na září 2018!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde