Termín: 5.-19.7.2019, přesný program zde

Podobné zájezdy: Peru (+Bolívie) 18-22 dní, více termínů. Přihlašte se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé skupince max. 9 spolucestujících +průvodce, v přátelské atmosféře.
- Pohodlné ubytování v příjemných hotelech
- Na Machu Picchu už za svítání a s dostatkem času.
- Jezero Titicaca, návštěva plovoucích ostrůvků a tradičního ostrova Taquile.
- Kaňon Colca, druhý nejhlubší kaňon světa: možnost pozorování kondorů.
- Nejkrásnější města Peru: Arequipa a Cuzco , případně Lima .
Druhý nejhluší kaňon světa Colca, možnost pozorování kondorů, "bílé město" Arequipa, jezero Titicaca, plovoucí rákosové ostrůvky, největší incké památky, Machu Picchu, hlavní město Inků Cusco.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do Limy , setkání na letišti, ubytování. Podle času příletu možná večerní procházka nad oceánem.


Den 2: Přelet do Arequipa - "bílého města". Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Dle preferencí prohlídka kláštěra Santa Catalina. Katedrála. Kostely. Vyhlídky. Návštěva typické peruánské tržnice s ochutnávkou místních dobrot a džusů. Prohlídka muzea, kde se dozvíte vše o zpracování vlny z alpak a vikuní.


Den 3: Odjezd do údolí Colca po jedné z nejvyšších jihoamerických silnice (nejvyšší bod cesty 4880 m n.m.!). Cesta vede přes přírodní rezervaci Salinas-Aguada Blanca, možnost pozorování divokých vikuní a alpak. Vyhlídky na aktivní šestitisícové sopky. Ubytování. Návštěva termálních lázní, muzea. Lehká procházka krásnou krajinou k předinckým památkám.


Den 4: Údolí Colca. Vystoupení tradičních tanců v jedné z vesniček. Prohlídka koloniálních kostelíků a vesniček. Ohromující výhledy do okolí a jednoho z nejhlubších kaňonů světa. Možnost pozorování kondorů. Pro zájemce lehká turistika po hraně kaňonu a mezi políčky v údolí Colca do jedné místní vesničky. Odpoledne přejezd přes Altiplano k jezeru Titicaca do města Puno.


Den 5: Výlet lodí k jedné z největších turistických atrakcí v Peru - plovoucím ostrovům Uros. Plavba na ostrov Taquile - krátká procházka, místní kultura, tradiční zvyky, typický oběd na ostrově. Krásné vyhlídky na jezero Titicaca.


Den 6: Celodenní přejezd do města Cusco komfortním turistickým autobusem. Po cestě návštěva zajímavých předinckých a inckých památek včetně chrámu Virakoči - inckého boha-stvořitele a úžasného kostela ve vesničce Andahuaylillas.

Den 7: Přejezd do Posvátného údolí Inků, po cestě návštěva incké zemědělské laboratoře Moray, stále používaných solných políček Salineras z doby Inků a dalších památek po cestě.
Prohlídka jediného zachovalého města z doby Inků - Ollantaytambo. Odpoledne krásný přejezd vlakem údolím řeky Vilcanota pod Machu Picchu. Noc ve vesničce pod Machu Picchu.

Den 8: Od svítání nezapomenutelná prohlídka inckého města Machu Picchu . Času bude dost a zájemci mohou navštívit jednu z hor nad komplexem: Wayna Picchu nebo Machu Picchu Montaňa. Navečer odjezd vlakem a minibusem zpět do Cusco.


Den 9: Dopolední prohlídka města Cusco - Chrám Slunce, Incké muzeum, původní uličky, indiánské trhy. Prohlídka památek v okolí Cuzco, mimojiné ohromující pevnost Sacsayhuamán. Výlet do městečka Pisac v Posvátném údolí Inků. Večer odlet do Limy.


Den 10: Lima. Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe). Památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. Odlet zpět do Evropy.


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ:

Den 10-12: Amazonie. Pobyt v srdci Amazonie s bohatým programem - pozorování divoké přírody, zvířat - opic, papoušků, obrovských stromů. Noční pozorování kajmanů. Výborné stravování. Různé varianty, cena dle komfortu a typu pobytu od 8.000 Kč (s místním průvodcem).

nahoru

10 důvodů proč jet s námi do Peru na 10 dní

1. Špičkový průvodce

Naši průvodci jsou zkušení, přátelští a Peru skvěle znají, pravidelně tam jezdí, někteří tam i nějakou dobu žili.

2. Osobní přístup

Zaměřujeme se pouze na cesty do Jižní Ameriky. Jsme menší cestovní kancelář a při plánování máme dostatek času věnovat se každému klientovi. Osobně Vám poradíme se vším, co souvisí s přípravou dovolené a s Vaší přípravou na cestu. Se zájemci se sejdeme na předodjezdové schůzce.

3. Bezpečnost a zdraví

Bezpečnost a Vaše zdraví je naší jednoznačnou prioritou. Největší nebezpečí číhá na silnicích, proto jezdíme s prověřenými dopravci a řidiči, kteří řídí bezpečně a nespěchají! Peru dobře známe a pohybujeme se pouze v místech, kde je bezpečno.

4. Jen 6 dní dovolené (a jeden svátek)

Tento zájezd je pro ty z vás, kteří máte málo času. V pátek ráno odletíte a další týden v pondělí už jste zpátky v Evropě. Mezitím navštívíte všechny hlavní památky v Peru a pokud si dopřejete další tři dny dovolené, zažijete i Amazonii.

5. Flexibilní program pro skupinky

Malým skupinkám (už od 4 osob) upravíme tento zájezd na míru a vypravíme kdykoliv během roku. Známe bezvadně celou trasu i její okolí, proto rádi pomůžeme s úpravou základního programu přesně podle Vašich preferencí.

6. Možnost cesty do Amazonie

Cusco je jen 40 minut letu od amazonského deštného pralesa. Nabízíme možnost prodloužení programu o nezapomenutelný pobyt uprostřed největšího pralesa na světě, v povodí řeky Amazonky.

7. Příznivá cena

Máme minimální náklady na reklamu, neplatíme drahý pronájem kanceláře a máme rozumně nastavené marže. Proto vás dovolená s námi v malé skupince vyjde levněji, než byste čekali. To vše při špičkovém servisu a osobním přístupu.

8. Cesta pro každého

Program je vhodný skoro pro všechny. Tuto cestu jsme už bez problémů absolvovali s dětmi (nejmladší 8 let) a seniory nad 70 let. Jen musíte být připraveni na více přejezdů. Pokud máte pochyby, konzultujte s námi.

9. Garance kvalitních služeb

Spokojenost našich klientů je naší absolutní prioritou. Jejich reference si můžete přečíst na našich stránkách. Rádi Vás spojíme přímo s našimi bývalými klienty, abyste s nimi probrali veškeré Vaše pochybnosti.

10. Respekt k místním a k přírodě

Respektujeme místní, jejich zvyky a způsob života. Preferujeme spolupráci s místními agenturami a hotely před službami nadnárodních společností. Snažíme se chránit přírodu a zanechat po sobě v Peru co nejmenší stopu.


nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 9 plus průvodce. Průvodce má více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Cena a náklady

42.800 Kč (+letenka do Peru dle sezóny a místa odletu v ceně do 19.000-31.000 Kč, více níže)
zahrnuje i veškeré vstupy v Peru
Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování potřebujete, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s mimo snídaní a dvou obědů NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 9 nocí,
- služby českého průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše včetně např. vlakové jízdenky k Machu Picchu (v ceně cca 150 USD), plavbě po jezeře Titicaca, turistického autobusu Puno - Cuzco, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1100 Kč), památek v okolí Cuzco (asi 950 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), další vstupy v Cusco, Arequipě, atd..
- vnitrostátní letenky Lima-Arequipa a Cuzco-Lima - pojištění CK proti úpadku

*Mezinárodní letenka:

Cena letenky z Prahy bývá 22.000-26.000 Kč, v sezóně (hlavně červenec-srpen kolem 30.000 Kč). Letenky z Vídně a Německa bývají levnější. Zajistíme vám letenku dle vašich požadavků. (Za tuto službu si neúčtujeme nic navíc.)


nahoru

To nej...

... od autora programu

Program jsem navrhnul tak, aby se v maximální míře omezily zbytečné dlouhé přejezdy. Proto dvakrát využijeme vnitrostátní lety. I když v Peru strávíme jen deset dní, nechci, abychom lítali největší možnou rychlostí od památky k památce. Proto jsem vybral ty opravdu nejlepší a na jejich poznání budeme mít dostatek času.

Rád bych Vám také jako člověk, který do Peru jezdí několikrát ročně, doporučil pár zajímavých bodů z programu:

- Osobně nejsem příznivcem davů turistů, ale přesto se pokaždé těším na Machu Picchu. Je prostě jedinečné! My pod Machu Picchu spíme, abychom tuhle úžasnou památku mohli navštívit už se svítáním!

- V údolí Colca mě ještě více než pozorování kondorů fascinují výhledy. Ať už ty na stovky prastarých políček ve strmých svazích hor, na hluboký kaňon nebo se štěstím i na kouřící sopku. Protože máme vlastní auto, není problém kdekoliv zastavit.

- Kostel v Andayhuaylillas prostě musíte vidět na vlastní oči. Jeho výzdoba je jednoduše dechberoucí. Dokud neuvidíte, neuvěříte, že se něco takového ocitlo zrovna v malé vesničce v Andách!

Honza Brotánek - autor programu, průvodce, majitel CK a zakladatel projektu doJIŽNÍAMERIKY.cz


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Do Peru jezdíme už téměř každý měsíc. S našimi "peruánskými" ex-spolucestujícími Vás moc rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)
, Peru 2015
Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let), Peru 2014

Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Cestující by měl být schopen absolvovat až 6 km dlouhé nenáročné pochody s lehkým batohem. Všechny pěší výlety je možné vynechat bez narušení programu.
Čeká nás několik vícehodinových přesunů v soukromých minibusech a jeden celodenní přejezd (7 hodin jízdy, 3 hodiny přestávek) komfortním turistickým autobusem s přestávkami na prohlídky památek po cestě.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- V horách mohou noční teploty klesat 0°C (červenec-srpen), naopak v lednu-březnu by neměly klesnout příliš pod 10°C. Přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet. - V tzv. "období dešťů" (listopad-duben) může občas pršet, srážky nás zatím nikdy na naší cestě více neomezily, většinou prší jen krátce. Výhodou je ovšem krásně zelené Peru a mnohem menší množství turistů. V období sucha (květen-říjen) jsou srážky mimo okolí Machu Picchu výjimečné.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením na pokoji.
Bydlíme v příjemných a velmi pohodlných hotelech, které by v ČR většinou odpovídaly tří hvězdičkovým hotelům. Ve městech jsme vždy v pěší vzdálenosti od historického centra města.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším spolucestujícím z naší skupiny.
Toužíte-li ve městech po komfortu těch úplně nejluxusnějších hotelů, které Peru nabízí, kontaktujte nás. Pokusíme se vyjít vstříc.

Doprava

Soukromá doprava, ve městech taxi nebo uber, mimo města soukromé minibusy a 1 x sdílený komfortní turistický autobus, k Machu Picchu a zpět vlak.

Stravování

Snídaně v hotelech. Během dne a večer se můžete stravovat v místních i v turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 50-70 Kč, v turistických 80-200 Kč i více.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Jižní Americe.

Očkování

Poradí lékaři. Povinné není žádné. Většinou se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, žloutence A+B, do Amazonie proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Právě jsme vypsali termín na září 2018!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde