Další termín připravujeme na začátek roku 2018. Můžete nám napsat už dnes - info@dojizniameriky.cz

- To nejlepší z Kolumbie a Ekvádoru v 16 dnech - venkov, hory i města.
- Poznávání rovníkových And od 1400 do 4000 m.n.m (zájemci i výše).
- Návštěva několika krásných koloniálních měst - Quito, Bogotá a Popayán
- V malé skupince a v přátelské atmosféře.
- Zcela originální program s průvodcem - znalcem místního prostředí!
Kávové plantáže, národní park Los Nevados, možnost výstupu na aktivní sopku, termální lázně, spousta vodopádů, koloniální města Quito, Bogotá a Popayán, možnost pobytu u moře nebo prodloužení cesty o Amazonii nebo Galapágy.

PROGRAM

Den 1-2: Přílet do Bogoty. Prohlídka destimiliónové metropole. Cesta vláčkem, lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Monserrate (3150 m), prohlídka historického jádra. Fascinující Muzeum zlata a možnost návštevy mnoha dalších muzeí. Možnost návštěvy autentického trhu Paloquemao. Fakultativně návštěva solné katerály Zipaquira.


Den 3-5: Přesun do malebné oblasti kávových platáží (Zona Cafetera). Prohlídka kávové farmy a seznámení se s výrobou kafe. Celodenní pěší výlet nádhernou přírodou do mlžného pralesa pod pohořím Los Nevados - cestou voskové palmy a kolibříci. Možnost jízdy na koni, na kole nebo dalších pěších výletů.
Přátelské městečko Salento - večer možnost hrát biliár nebo tradiční kolumbijskou hru tejo.


Den 6-8: Přesun podél plantáži s cukrovou třtinou přes město Calí do Popayánu - "bílého města". Prohlídka Popayánu.
Ubytování v malé vesničce pod aktivní sopkou Puracé - pěší výlety v krásné okolní krajině - vodopády, řeky, hluboká údolí, zájemci možnost vystoupit na vrchol sopky (4650 m n.m.). Návštěva nedalekých termálních lázní.


Den 9-10: Noční přesun na ekvádorské hranice pohodlným autobusem. Návštěva vysokohorských jezer pod sopkou Chiles, pohádkového "lesu" květin frailejon, vysokohorského pralesa a relaxace v siřičitých termálních lázních (až 55°C). Přejezd do města Otavalo.


Den 11-12: Návštěva obrovských indiánských trhů v Otavalo. Výlet k sopečnému jezeru Cuicocha pod horou Cotacachi, výlet okolo jezera v krásné přírodě se spoustou květin a orchidejí. Pro zájemce možnost zorganizovat výstup na horu Imbabura (4630 m n.m.)..


Den 13-14: Přesun do Quito - hlavního města Ekvádoru s krásným historickým centrem. Prohlídka města, kostel Compaňía de Jesús, ulička La Ronda, klášter San Francisco, muzea. Vyhlídka Panecillo. Možnost cesty lanovkou do výšky 4270 m n.m. (pro zájemce možnost vystoupit na vrchol sopky Pichincha).

Den 15-16: Přejezd po tzv. "avenidě vulkánů" do lázeňského městečka Baňos přímo pod vysoce aktivní sopkou Tungurahua. Příjemný cyklovýlet podél vodopádů směrem do pralesa. Krátké pěší výlety v okolí. Lázně, odpočinek. V případě vysoké aktivity sopky, pozorování lávy a výbuchů. Odjezd do Quito na letiště a odlet (den 17)


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ A ROZŠÍŘENÍ:
- pobřeží Pacifiku (letovisko Montaňita, klidné okolní vesničky, NP Machalilla, pláže, koktejly, možnost surfování)
- Galapágy (viz informace o Galapágách)
- Amazonie (expedice nebo výlet do Amazonie - NP Cuaybeno nebo NP Yasuní)
- Amazonie v Kolumbii (cesta do Amazonie na úvod programu)
- Výstup na hory Iliniza Norte (5126m n.m.), Cotopaxí (5897 m n.m.) nebo Chimborazo (6268 m n.m.)

nahoru

Termíny 2018

První volný termín vypíšeme na začátek roku 2018. Sledujte naše stránky nebo nám napište pro další informace. Další termíny podobných cest: viz www.dojizniameriky.cz.
Program je vhodný pro všechny - jsme flexibilní a věkový rozdíl ve skupinkách nám zatím nikdy nezpůsoboval žádné problémy. Několikrát s námi byly i děti!

Jak bude probíhat cesta?

Jsme jiní než většina cestovních kanceláří. Náš styl přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás cestuje maximálně 8 plus 1 průvodce. Spolu nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou.

- se nedomluví španělsky.

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena

35.800 Kč + letenky - za 16 denní program

Cena zahrnuje:

- ubytování 14/15 nocí,
- služby průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše,,
- vstupy na všechny atrakce v uvedené v programu - pojištění CK proti úpadku a obecné odpovědnosti

Cena nezahrnuje:

- letenky (viz níže)
- stravování
- příp. fakultativní výlety a vstupy
- vaše cestovní pojištění

Cena letenek:

Praha-Bogotá/ Quito-Praha orientační cena 25-35.000 Kč (lze letět z Německa nebo jiného místa v Evropě obvykle v cenách o cca 5-10.000 Kč nižších) Se zařizováním samozřejmě letenek pomůžeme.
Bogotá-Armenia (Pereira) obvykle 1400-2900 Kč + přesun do Salento (100-1200 Kč - dle druhu dopravy a počtu osob). Alternativně cesta autobusy přes noc (cca 10 hodin, v ceně)


Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!
DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cenou se rozumí VŠE co na našem putováním potřebujete s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje na rozdíl od nabídek cestovních kanceláří i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.
nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Praktické informace

Náročnost

Jednotlivé túry a pěší výlety je možné upravit dle Vašich požadavků případně je možné je zcela vynechat - kde je možné doporučíme alternativní program. Nabízíme možnost s pomocí organizace výstupu na sopky Puracé v Kolumbii a Imbabura v Ekvádoru.
Čeká nás jeden noční přesun komfortním autobusem v Kolumbii a 7-10 hodin dlouhý denní přesun v Kolumbii.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- V regionu kávových plantáží a v Baňos by mělo být relativně teplo (přes den až 25°C),
- Většinou se ale budeme pohybovat ve výškách 2000-3200 m n.m. V noci mohou teploty klesnou jen těsně nad nulu. Přes den by mělo být kolem 20°C. Občas může pršet. - Při výstupech na vrcholy hor můžeme zažít extrémní počasí: velký vítr, zimu, déšť nebo sněžení.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých hotýlcích a ubytovnách.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem z naší skupiny.
Jednu noc strávíme v komfortním autobusu.

Stravování

Můžete se stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle max. 50-80 Kč. Při cestě Vám se vším pomůžeme a poradíme. Cestujeme v malé skupině, na každého máme dostatek času a velmi často chodíme jíst společně.
Na venkově budou občas možnosti stravování omezené, ale hlady neumřeme :-)

Pojištění

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (stojí pár set Kč). Doporučuji také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Žlutá zimnice - doporučeno zejména pro cestu do Amazonie nebo na pobřeží.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobných úprav v programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek, stávek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

Bezpečnost

Špatná pověst Kolumbie pochází z minulosti a první dny se cestovatelé většinou diví, jak je tato země vyspělá a klidná. Bezpečnostní situace je podobná jako v okolních zemích, ale samozřejmě je potřeba dodržovat "jihoamerická pravidla", se kterými jsou naši spolucestující opakovaně seznamováni. (Pohybovat se tam, kde víte, že je bezpečno, nenosit u sebe cenné věci, příp. mít cennosti schované na těle, atd.)

nahoru

Jak se přihlásit?

1. Pečlivě se seznamte s programem a se stylem, jakým cestujeme.
2. Napište nám na info@dojizniameriky.cz.
Ideálně napište pár slov o sobě. Snažíme se jezdit v neanonymních skupinkách.


... a co Vás čeká po přihlášení?

1. Nákup letenek. Jakmile se naplní skupinka, sháníme co nejvýhodnější letenky (obvykle 5-7 měsíců před odletem). Ne vždy letí všichni společně (někdo chce co nejlevněji a nevadí mu dlouhý let, někdo to mají blízko do Vídně, jiný do Německa, atd...). V tom nejideálnějším případě ale poletíte všichni společně z Prahy a letenka stojí kolem 25.000 Kč.
S nákupem letenek vám pomáháme dle vašich individuálních požadavků. Vyhledáme a poradíme jak a kde koupit. Příp. za příplatek necháme Vaší letenku zařídit a nemusíte se o nic starat.
2. Současně s nákupem letenek uzavíráme "smlouvu o zájezdu" (online), probíhá platba zálohy (40 procent z ceny zájezdu) a posíláme vám poštou "potvrzení o zájezdu". Doplatek je splatný 3 týdny před odletem.
3. Před cestou většinou máme společné setkání, kde se všichni seznámíme, projdeme společně program zájezdu a všechno, co vás zajímá.

4. Setkání v Bogotě na letišti.


nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Kolumbie a Ekvádoru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Pokud raději komunikujete telefonicky, pošlete nám telefonní číslo a rádi vám zavoláme zpět.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Připravujeme nový termín na rok 2018

"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany
Peru 2014


více hodnocení zde