Termín 5.-19.listopadu 2017 - VYPRODÁNO. Další termín červenec 2018 a listopad 2018
Přihlaste se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé skupince 8 os.+průvodce, v přátelské atmosféře.
- Originální program, orientovaný na poznání nejkrásnějších přírodních památek, měst a pláží Brazílie.
- Krásné přírodní scenérie národního parku Chapada Diamantina i vodopády Iguazú .
- Dvě úžasná města: Salvador de Bahía - rodiště brazilské kultury a Rio de Janeiro .
- Tři dny v tropickém ráji - na ostrově Ilha Grande.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do Foz do Iguaçu .


Den 2-3: Naši brazilskou cestu začneme u nádherných vodopádů Iguazú, které jsou největším systémem vodopádů na Zemi (mimochodem jsou čtyřikrát širší než Niagárské vodopády!). Porovnáme jejich krásu z brazilského i argentinského břehu. Dostaneme se do samého nitra vodopádu, tzv. “Chřtánu ďábla” (la Garganta del Diablo). Půldenní návštěva ptačího parku. Krátká návštěva Paraguaye do města Ciudad del Este.
Techničtí nadšenci budou mít šanci prohlédnout si zblízka obří hydroelektrárnu Itaipu.

Den 4: Přelet do Salvador de Bahia a následný přesun do národního parku Chapada Diamantina.


Den 5-7: Národní park Chapada Diamantina. Pobyt ve strategicky umístěném Lençóis - v minulosti centrum hledačů diamantů a bohaté koloniální městečko. Treky za krásnými řekami s vodopády, zatopenými jeskyněmi, výhledy na stolové hory.


Den 7-9: Salvador de Bahia - první hlavní město Brazílie. Africká kultura. Nádherné pláže. Historická část města, Pelourinho, označovaná za centrum “tropického baroka”. Zlatem vykládaný kostel São Francisco. Svezeme se výtahem Lacerda, který spojuje dvě části města. Bývalý otročí trh Mercado Modelo, dnes trh se šperky, uměleckými předměty, tradičními hudebními nástroji, ... Bylinková lékárna, kde se prodávají bylinky z celé Brazílie, a také Amazonie. Nejstarší maják na americkém kontinentu ve čtvrti Barra.
Fakultativně vystoupení světoznámého místního folklorního baletu (samba, capoeira).
Fakultativně účast na večeru afro-brazilského náboženství candomblé, které k Bahii neodmyslitelně patří.
Výlet lodí za překrásnými tropickými plážemi poblíž bývalého rybářského městečka Morro de Sao Paulo.

Den 9-11: Přelet do Rio de Janeiro, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Cukrová homole Pao de Acucar, socha Ježíše Krista - Cristo Redendor. Návštěva favely Vidigal a výšlap na vrchol kopce Dos Irmaos.
Pláže Ipanema a Copacabana - s typickým brazilským koktejlem caipirinha. Tradiční rituál místních, kteří se potleskem loučí se zapadajícím sluncem.
Pulzující čtvrť Lapa, známá svými historickými památkami (mj. akvadukt z 18.století) i nočním životem. Půvabná umělecká čtvrť Santa Teresa. Selarónovi schody, které jsou vytvořeny z tisíců barevných dlaždiček pocházejících z celého světa (i z ČR). A mnohem, mnohem více! Fakultativně návštěva legendárního stadionu Maracaná.


Den 12: Paraty - malebné koloniální městečko, které se v minulosti díky obchodu se zlatem těšilo velkému významu. Mimo jiné zde ochutnáme tradiční „Cachaçu“, likér vyrobený z cukrové třtiny.


Den 13-15: Vrchol celého zájezdu: tropický ráj Ilha Grande. V této oáze klidu, kde mimochodem nesmí jezdit auta, se nachází jedna z nejkrásnější pláží Brazílie, pláž Lopes Mendez. Ubytujeme se v přístavním městečku Vila do Abraão, odkud budeme vycházet přes deštný prales na další krásné pláže.
Na Ilha Grande se vyskytuje unikátní fosforeskující plankton. Pokud budeme mít štěstí, tak v noci ozáří celou pláž.
Fakultativně možnost plavby kolem ostrova.


nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 8 plus průvodkyně. V malé skupince má průvodkyně více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé. Průvodkyně Denisa v Brazílii žila a opakovaně se tam vrací.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je naše cesta speciální?

Jezdíme v malé skupince max. 8 spolucestujících s českým průvodcem, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Co s námi zažijete?

Vodopády Iguazú a tři země ve dvou dnech jako bonus.
K vodopádům Iguazú se vydáme jak z brazilské, tak z argentinské strany. Se zájemci vkročíme i na území Paraguyaje. Dechberoucí vodopády Iguazú jsou širší než Viktoriny vodopády, vyšší než Niagarské vodopády a nabízí v délce téměř 3 kilometrů nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 metrů.

národní park Chapada Diamantina
Brazílie, to nejsou jen pláže a Amazonie. Navštívíme Národní park Chapada Diamantina ve státu Bahia. Stolové hory, rozlehlé planiny, řeky, vodopády, jezírka a zatopené jeskyní. Při našich trecích můžeme narazit na papoušky, kapybary, tukany a ještěrky..

Pláž Garoupa
Celodenní relax na překrásné pláži, kde pravděpodobně budeme skoro sami. Pláž je orámovaná kokosovými palmami a tropickým lesem. Možnost hodinového výletu na kánoi mezi mangrovy, průvodci jsou sběrači šneků, místní pochoutky, která patří k hlavním zdrojům příjmu.

Tři dny v tropickém ráji Ilha Grande
3 dny v ráji. Ilha Grande je ostrov, který se nachází jen 200 km od Ria de Janeira. Na ostrov nesmí auta. Mata Atlantica, ekosystém vyznačující se hustým tropický porostem, vodopády, mangrovy. Ostrov je protkaný cestičkami vedoucími podél pobřeží, tropickým lesem i na vrcholky hor. Za nejkrásnější pláž ostrova se považuje Lopes Mendes (je zařazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa).


Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře a v malé skupince,

- chtějí poznat místní kulturu a opravdový život v Brazílii,

- chtějí v 15 dnech poznat to nejlepší z Brazílie bez "lítání" od jedné památky ke druhé

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!

nahoru

Cena a náklady

44.700 Kč + letenka do Brazílie*
zahrnuje i vnitrostátní letenky Foz de Iguacu - Salvador de Bahia, Salvador de Bahia - Rio de Janeiro
Pokud porovnáváte s jinými nabídkami, ptejte se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování utratíte, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech. V ceně nejsou zahrnuty různé fakultativní výlety nabízené nad rámec programu

Cena zahrnuje:

- ubytování 14 nocí,
- služby českého průvodce (náš průvodce obvykle čeká na letišti v Brazílii),
- veškeré přesuny a výlety uvedené v programu.,
- vstupy na všechny památky uvedené v programu
- 2 vnitrostátní letenky Foz de Iguacu - Salvador de Bahia, Salvador de Bahia - Rio de Janeiro
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování
- cestovní pojištění
- fakultativní výlety a vstupy

*Mezinárodní letenka:

Praha (ev. levněji Vídeň nebo nějaké letiště v Německu) - Iguacu / Rio de Janeiro - Praha.
Letenku si kupujete s naší pomocí sami, většinou prostřednictvím jednoduchého rezervačního systému v češtině. Odhadovaná cena letenky: 17.000-25.000 Kč.
Zájemcům letenky zajistíme za příplatek.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Do této části Brazílie pojedeme letos poprvé. Přečtěte si recenze od našich dalších klientů ze zájezdů do dalších zemí Jižní Ameriky:

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015


Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Zájezd není fyzicky náročný. Lehkou turistiku s pochody kolem 10 km budeme podnikat v národním parku Chapada Diamantina. Kratší pochody nás čekají na Ilha Grande a také nás čeká chození ve městech po památkách a zajímavostech.
Jednodušší je cestovat s batohem, ale menší část našich spolucestujících volí kufr.

Počasí

V době našeho zájezdu začíná v Brazílii léto. Teplotní maxima by se měly blížit ke třicíte, i v noci bude často přes 20 stupňů. Během naší cesty může občas pršet, takže pro jistotu pláštěnku s sebou.
Moře ve státu Bahía by mělo mít teplotu kolem 27 stupňů, v Rio de Janeiro cca 23 stupňů.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých, ale čistých a příjemných typicky brazilských "pousadas", ve volném překladu "bed and breakfasts".

Doprava

Dva vnitrostátní přelety, na delší vzdálenosti většinou veřejná doprava, na kratší vzdálenosti většinou soukromá doprava.

Stravování

Snídaně v ceně ubytováni. Brazilská snídaně je známá svou pestrostí, nikdy nechybí ovoce, dobrá brazilská káva a toasty nebo brazilské palačinky z tapioky. Po zbytek dne se budeme stravovat jak Brazilci. Velkou výhodou jsou restaurace "comida por quilo". Bufet, kde si můžete vybrat na co máte chuť, maso, ryby, zelenina, sushi, atd. Platí se za váhu. Milovníci masa se mohou těšit na churrasco (lepší než argentinský steak :-)) a vegetariáni zase na objevování exotického ovoce. Ceny stravování jsou o trochu vyšší než v ČR.

Pojištění a odpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se nebudeme pohybovat v Evropě.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, žloutence A+B, do Amazonie proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Brazílie a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Máme plno, ale vypsali jsme další dva termíny.


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde