- Poznávací zájezd v malé skupince max. 8 osob zaměřený na poznání největších památek a přírody v Peru - v komfortnějším podání.
- Kvalitní a příjemné ubytování.
- V doprovodu opravdových znalců Jižní Ameriky!

- Nejkrásnější města: Arequipa a Cuzco , příp. Lima .
- Tajemné Machu Picchu a další incké památky v okolí.
- Jezero Titicaca, návštěva plovoucích ostrůvků a tradičního ostrova Taquile.
- Kaňon Colca, druhý nejhlubší kaňon světa: možnost pozorování kondorů.

- Možnost prodloužení: návštěva Amazonie - deštného pralesa!
Druhý nejhluší kaňon světa Colca, možnost pozorování kondorů, "bílé město" Arequipa, jezero Titicaca, plovoucí rákosové ostrůvky, největší incké památky, Machu Picchu, hlavní město Inků Cusco.

PROGRAM

Den 1: Přílet do Limy . ZAČÁTEK PROGRAMU. Ubytování.


Den 2: Přelet do Arequipa , "bílého města" pod sopkou El Mistí. Prohlídka kláštera Santa Catalina. Katedrála. Vyhlídky. Návštěva klasické peruánské tržnice.


Den 3: Přesun do údolí Colca přes přírodní rezervaci Salinas-Aguada Blanca po jedné z nejvyšších jihoamerických silnic (přes 4900 m n.m.). Možnost pozorování vikuní. Návštěva termálních lázní. Procházka krásnou krajinou k předinckým památkám.


Den 4: Údolí Colca. Vystoupení tradičních tanců v jedné z vesniček. Prohlídka nádherných koloniálních kostelíků a vesniček. Ohromující výhledy do okolí a do druhého nejhlubšího kaňonu světa. Možnost pozorování kondorů. Odpoledne přejezd přes Altiplano k jezeru Titicaca.


Den 5: Výlet lodí po jezeru Titicaca k plovoucím ostrovům Uros a tradičnímu ostrovu Taquile. Seznámení s místní kulturou a zvyky. Procházka po ostrově. Typický oběd (v ceně). Navečer možnost prohlídky města Puno.


Den 6: Celodenní přejezd komfortním autobusem do Cusco . Cestou návštěva zajímavých předinckých i inckých památek: mj. muzeum a pyramidy Pucará, chrám Virakoči - inckého boha-stvořitele, úžasný andský kostelík v Andahuaylillas.

Den 7: Dopoledne prohlídka města Cusco - dříve hlavního města Incké říše. Chrám Slunce (Qorikancha)), původní uličky, místní trhy, koloniální kostely, ... Prohlídka další památek v blízkém okolí Cuzco: mj. ohromující pevnost Sacsayhuamán. Odpoledne přejezd do Posvátného údolí Inků a ubytování v jednom z tradičních městeček.


Den 8: Prohlídka jediného zachovaného města z doby Inků - Ollantaytambo. Návštěva dalších inckých památek v Posvátném údolí Inků (Valle Sagrado): incká zemědělská laboratoř Moray a solných políček Salineras de Maras. Přejezd vláčkem pod Machu Picchu.

Den 9: Vrchol programu. 20 minut autobusem po serpentýnách k inckému komplexu Machu Picchu . Dostatek času na prohlídku inckých chrámů, paláců a teras. Odjezd zpět vlakem údolím řeky Vilcanota a přesun do Cuzco.


Den 10: Odlet do Limy. Prohlídka hlavních památek v historickém centru Limy . Dříve nejvýznamější město na jihoamerickém kontinentu. KONEC PROGRAMU. Odlet zpět do Evropy.


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ:

Den 10-12: Amazonie. Pobyt v srdci Amazonie s bohatým programem - pozorování divoké přírody, zvířat - opic, papoušků, obrovských stromů. Noční pozorování kajmanů. Příplatek 340-490 USD dle vybrané varianty + letenka do Amazonie (od 3000 Kč) - místní průvodce v angličtině. Cena s českým průvodcem na vyžádání.

nahoru

Cena

58.700 Kč + letenky do Peru*

- ubytování 9 nocí ve příjemných hotelech se snídaní - odpovídají ***
- služby špičkového česky hovořícího průvodce,
- vnitrostátní letenky Lima - Arequipa, Cusco-Lima včetně všech letištních poplatků v ceně cca 300 USD
- pozemní transfery v Peru
- taxi, privátní doprava, 1 x komfortní turistický autobus - vlak k Machu Picchu a zpět v ceně cca 160 USD
- vstupy všech památek uvedených v programu vč. Machu Picchu (~850 Kč), údolí Colca (~500 Kč), Posvátné údolí Inků a další incké památky u Cusco (~900 Kč), atd.
- veškeré výlety uvedené v programu včetně plavby na jezeru Titicaca
- 2 x tradiční oběd
- pomoc se zařízením co nejvýhodnější letenky do Peru - pojištění CK proti úpadku

Náklady neobsahují:

- stravování vyjma výše uvedeného
- zpáteční mezinárodní letenku* Praha (Německo, Vídeň) - Lima - orientační cena viz níže
- Vaše cestovní pojištění
- příp. příplatek za jednolůžkové pokoje

*Cena letenky:

Běžná cena letenky je 24.000-32.000 Kč, ale občas lze letenky sehnat i v cenách kolem 20.000 Kč. Dobré je nakupovat letenky s velkým předstihem. Se vším poradíme!

Pokud srovnáváte...

... nesrovnájete jablka s hruškami:

- My pojedeme v malé skupince (max. 8 osob)
- V ceně jsou všechny vstupy!
- Do doby zájezdu počítáme POUZE dny strávené v Peru
- Průvodce = znalec Jižní Ameriky


nahoru

10 důvodů proč jet s námi.

1. Malá skupinka, přátelské atmosféra

Malá skupinka v našem podání znamená max. 8 spolucestujících + průvodce. Výhody: individuální přístup našeho průvodce, větší flexibilita, přátelská atmosféra.

2. Špičkový průvodce

Zkušení, přátelští a znalí průvodci. Na tuto cestu pojede buď Honza Brotánek - zakladatel projektu www.doJIZNIAMERIKY.cz, který strávil v Jižní Americe více než 3 roky nebo Martin Mykiska, který do Jižní Ameriky jezdí už přes 20 let!

3. Zájezd pro každého

Program je vhodný skoro pro všechny - tuto cestu jsme bez problémů absolvovali s dětmi (nejmladší 8 let) a seniory nad 70 let. Pokud máte pochyby, konzultujte s námi.

4. Osobní přístup

Jsme malá CK, specialisté na Jižní Ameriku. Osobně Vám poradíme se vším, co souvisí s přípravou dovolené a Vaší přípravou na cestu.

5. Jen 5 dní dovolené

Během cesty jsou dva státní svátky! V pátek ráno 1.7. odletíte z Evropy, večer jste v Limě. V pondělí 11.7. už jste zpátky v Evropě. Mezitím navštívíte všechny hlavní památky v Peru. Pokud si dopřejete tři další dny, zažijete i Amazonii.

6. Možnost cesty do Amazonie

Cusco je jen půlhodinu letu od Amazonského deštného pralesa. Nabízíme možnost prodloužení programu o nezapomenutelný pobyt uprostřed největšího pralesa na světě, v povodí řeky Amazonky.

7. Rozumná cena

Díky množství zkušeností a kontaktů na místě máme speciální slevy, které promítáme do ceny zájezdu. Do ceny zahrnujeme veškeré vstupy i vnitrostátní letenky.

8. Garance kvalitních služeb

Vaše spokojenost je hlavní měřítko naší úspěšnosti. Přečtěte si reference našich klientů. Rádi Vás s nimi spojíme a vy s nimi můžete probrat například jakékoliv Vaše případné pochybnosti.

9. Bezpečnost a zdraví

Bezpečnost a Vaše zdraví je naší jednoznačnou prioritou. Naše klienty vždy důsledně před cestou i během ní seznamujeme se všemi riziky, které vyplývají s cestování po Peru a do Amazonie.

10. Respekt k místním a k přírodě

Respektujeme místní, jejich zvyky a způsob života. Preferujeme spolupráci s místními agenturami a hotely před službami nadnárodních společností. Snažíme se chránit přírodu a zanechat po sobě v Peru co nejmenší stopu.


nahoru

To nej...

... od autora programu

Program jsem navrhnul tak, aby se v maximální míře omezily zbytečné dlouhé přejezdy. Proto dvakrát využijeme vnitrostátní lety. I když v Peru strávíme jen deset dní, nechci, abychom lítali největší možnou rychlostí od památky k památce. Proto jsem vybral ty opravdu nejlepší a na jejich poznání budeme mít dostatek času.

Rád bych Vám také jako člověk, který do Peru jezdí několikrát ročně, doporučil pár zajímavých bodů z programu:

- Osobně nejsem příznivcem davů turistů, ale přesto se pokaždé těším na Machu Picchu. Je prostě jedinečné! My pod Machu Picchu spíme, abychom tuhle úžasnou památku mohli navštívit už se svítáním!

- V údolí Colca mě ještě více než pozorování kondorů fascinují výhledy. Ať už ty na stovky prastarých políček ve strmých svazích hor, na hluboký kaňon nebo se štěstím i na kouřící sopku. Protože máme vlastní auto, není problém kdekoliv zastavit.

- Kostel v Andayhuaylillas prostě musíte vidět na vlastní oči. Jeho výzdoba je jednoduše dechberoucí. Proč se něco takového ocitlo zrovna v malé vesničce v Andách?

Honza Brotánek - autor programu, průvodce a zakladatel projektu doJIŽNÍAMERIKY.cz


nahoru

Mapa


nahoru

Praktické informace

Jak je to s náročností?
Čeká nás několik krátkých procházek v délce do 6km. Kdo chce, nemusí je absolvovat, kdo naopak chce pochodovat trochu více a častěji, rádi během cesty vyjdeme vstříc!

Co s sebou?
Nic speciálního není potřeba. Včas posíláme informace k tomu jak se nejlépe sbalit na cestu. Vhodný je kufr i batoh.

Jaké bude počasí?
Budeme projíždět různými klimatickými zónami: - Na pobřeží by mělo být teplo (až ke 30°C), - v horách mohou noční teploty klesat k nule, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, nemělo by pršet. - V Amazonii (pro zájemce) bude velké teplo a obrovská vlhkost.

Kdo s Vámi pojede?
Cestujete s česky hovořícím zkušeným průvodcem - na některé specializované prohlídky také objednáváme služby lokálních průvodců, kteří dokonale znají danou památku. Průvodcem pro tento termín bude Martin Mykiska nebo Honza Brotánek

Uvidíme kondory?
Nikdo v divoké přírodě nedokáže garantovat pozorování zvířat (kondoři v údolí Colca, zvířata v Amazonii). Slíbit Vám ovšem můžeme, že uděláme maximum pro to, abychom divoká zvířata viděli.

Jsem sama/sám, musím platit příplatek?
NE! Pokud jste sami, můžete s námi cestovat bez příplatku, jste-li ochotni sdílet pokoj s jiným/jinou spolucestující. V opačném případě je nutné zaplatit příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 7.600 Kč.

Upozorňujeme na možnost drobných úprav v programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

Termín

Termín: 1.7. - 10.7.2016 (2 víkendy, 2 státní svátky!)


nahoru

KONTAKT

Chcete-li se přihlásit, příp. máte-li jakékoliv dotazy, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz. Rádi Vám také zavoláme - stačí poslat telefonní číslo.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY

nový termín: 1.7.-10.7.2016

"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany
Peru 2014


více referencí zde