V prosinci, krátce po odvolání prezidenta, začaly zejména na jihu Peru protesty.
Některé z nich vedly ke střetům s bezpečnostními složkami a dokonce způsobily na několik dní uzavření letišť v Arequipě a v Cuzcu a blokádu řady silnic na jihu Peru.

Během vánočního období byly protesty přerušeny a situace se vrátila k normálu, ale od 4.1. byly opět obnoveny. Zejména v okolí Puna (jezero Titicaca) je situace velmi komplikovaná – celá oblast je v těchto dnech (stav 16.1.)  téměř nepřístupná.

Některé silnice jsou zablokovány i v okolí Cuzca. Letiště je otevřené, stejně tak i Machu Picchu a přístup k němu (včetně vlakového spojení).

Situace v Peru se každým dnem mění a nelze předvídat její vývoj. V případě např. brzkého vyhlášení nového termínu voleb nebo odstoupení nové prezidentky se může okamžitě uklidnit.

Vývoj v Peru pečlivě sledujeme.

Doporučujeme všem, kteří cestují v dalších měsících do Peru, ať už s námi, s jinou CK nebo individuálně, nepodléhat panice a sledovat aktuální informace.

Termíny našich cest do Peru.

Informace pro naše spolucestující:
Pokud by naše cesta do Peru nebyla bezpečná nebo bychom kvůli blokádám nemohli navštívit hlavní místa na trase zájezdu, zájezd zrušíme nejpozději 7 dní před odletem a okamžitě všem klientům vrátíme 100 procent ceny zájezdu.

Za CK doJižníAmeriky.cz,
Honza Brotánek