Gastelugatxe, skalnatý ostrov v Biskajském zálivu Baskicko a národní park Picos de Europa Originální program Malá skupinka Fajn atmosféra Výhledy z pěšího výletu na trase Larano - Boca do Risco, Madeira Zelené Španělsko: Slide Slide

Rozšiřujeme nabídku zájezdů o cesty do nejoblíbenějších destinací našich průvodců mimo Jižní Ameriku. Naše nejnovější cesta kombinuje aktivní poznání Baskicka a středně náročnou turistiku v národním parku Picos de Europa.

Baskicko, v místním jazyce Euskal Herria, je úchvatný kout Evropy – zelené hory porostlé hustými lesy se snoubí s divokým pobřežím Atlantiku a možná nejkrásnějšími plážemi Evropy. Žijí zde lidé, jejichž původ a jazyk je nejstarším v Evropě a dodnes je opředen tajemstvím. K tomu všemu přidejte světovou gastronomii.

Národní park Picos de Europa leží na zeleném severu Španělska. Svůj název získal podle námořníků vracejících se z Ameriky do Evropy – dokonale bílé vápencové štíty čnící nad Kantaberským mořem byly totiž tím prvním, co na své dlouhé pouti spatřili. 

V Baskicku navštívíme divoké pobřeží i klidné pláže, tradiční vesnice a městečka, vinice, poznáme místní gastronomii a zavítáme i do tamních neturistických horských oblastí.
Ve druhé části se přesuneme do jednoho z nejatraktivnějších pohoří Evropy, vůbec prvního národního parku Španělska, Picos de Europa. Zde během pěti dnů podnikneme jednodenní túry a výlety. Kdo by se na všechny túry necítil, vždy je možnost je zkrátit nebo individuálně upravit program.
Veškeré přesuny podnikneme
soukromou dopravou a bydlet budeme jen na dvou místech.

V malé skupince (max. 9 osob + průvodce) si aktivní poznávání Baskicka a turistiku v Picos de Europa užijeme v přátelské atmosféře a s velkou flexibilitou

Na této cestě vás bude provázet Honza Korba, který se nejdříve zamiloval do baskické ženy a následně i do Baskicka – pro jeho neopakovatelné pobřeží a blízkost krásných opuštěných pohoří. Navíc si velmi oblíbil místní gastronomii, miluje mořské plody a typický místní nápoj sidru.

1-3 den
Pobřeží Baskicka - útesy a vinice

Přílet do Bilbaa a přejezd podél divokého pobřeží Atlantiku do městečka Zumaia. Gastelugatxe scénický skalnatý ostrůvek v Biskajském zálivu, který je s pobřežím spojen umělým kamenným mostem. Návštěva biosférické rezervace Urdaibai, delta řeky Mundakako Itsasadarra a krátký výlet po vysokých útesech.

Geopark UNESCO Costa Vasca – prohlédneme si jedinečné geologické útvary v okolí – Flysch de Zumaia – a projedeme se lodí podél pobřeží Biskajského zálivu až do městečka Deba. Zpět se vydáme pěšky podél pobřeží cca 10 km s mírným převýšením a krásnými výhledy na dramatické pobřeží v oblasti Sakoneta. Večer bude možnost navštívit tzv. sidreria – venkovské restaurace, kde kromě výborné tradiční gastronomie můžeme ochutnat typický baskický alkoholický nápoj sidru, uchovávaný ve velkých dubových sudech.

Návštěva Donostia/San Sebastián, města na pobřeží Atlantského oceánu necelých 20 km od francouzské hranice a v minulosti známého jako letovisko evropské šlechty. Prohlídka města – historické centrum, Monte Urgull, možnost výstupu na Monte Igueldo s krásnými výhledy na záliv la Conxa. Relaxace na jedné z nejkrásnějších městských pláží Španělska La Conxa či na druhé městské pláži Zurriola. Tradiční restaurace s řadou rybích specialit. Cestou zpět návštěva rybářské vesničky Getaria – rodiště prvního námořníka, který obeplul svět. Centrum baskického vinařství – prohlídka vinic a ochutnávka speciální baskické odrůdy, suchého vína Txakoli doplněná pinchos, místními tradičními chuťovkami.

Více informací
4-6 den
Hornaté Baskicko - méně známé oblasti

Celodenní pěší výlet do masivu Aitxuri  (1551m) – nádherné vápencové pohoří s úžasnými výhledy – cca 16 km, převýšení cca 700 m, možnost kratší/delší varianty. Krátká prohlídka poutního místa Arantzazu s velmi neobvyklou moderní církevní architekturou. 

Jednodenní výlet do hor Sierra de Gamboa – výstup na “baskický Matterhorn” horu Txindoki (1342 m n. m.), špičatý vápencový vrchol, z něhož uvidíme pobřeží Atlantiku. Délka treku cca 10 km, převýšení cca 800 m, 

Návštěva Salinas de Aňana, jednoho z nejstarších solných dolů na světě, kde se sůl těží vypařováním. V případě dobrých podmínek výlet (cca 11 km, bez převýšení) k 200 metrů vysokému vodopádu Salto del Nervion, nejvyššímu na Pyrenejském poloostrově. Přesun pod Picos de Europa. 

Více informací
7-11 den
Turistika v Picos de Europa

Picos de Europa – jedno z nejatraktivnějších pohoří Evropy se svými bílými vápencovými štíty a úchvatnou přírodou je zapsáno v UNESCO a zároveň se jedná o nejstarší národní park Španělska.

Budeme ubytováni na jednom místě, odkud budeme vyrážet na jednodenní výlety a túry.

Navštívíme nejkrásnější místa Picos de Europa jako je kaňon řeky Cares, laguny Covadonga, vyvezeme se zubačkou k zapadlým vesničkám Bulnes Abajo a Bulnes Arriba s nádhernými výhledy na ikonické Naranjo de Bulnes. Vyjedeme lanovkou Fuente Dé do vyšších nadmořských výšek a odsud podnikneme túru do sedla s možností výstupu na okolní vrcholy.

Budeme pochodovat cca 6-7 hodin denně s maximálním převýšením 800 m.

Více informací
12 den
Bilbao a odlet

Ranní přesun do Bilbaa (nebo večer předtím), krátká prohlídka největšího města v Baskicku – historické centrum Casco Viejo, tržnice Ribera, alternativně Gugenheim muzeum, odlet.

Více informací

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Sympatický průvodce
4

Ubytování

V dobře vybavených aparmánech.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Zájemce vezmeme do místních restaurací.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • 11x ubytování (detaily viz otázky),
  • soukromou dopravu, v Bilbau taxi/uber a mhd (detaily viz otázky),
  • všechny vstupy dle programu,
  • českého průvodce,
  • zákonné pojištění CK.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku (cena cca 3000 – 5000 Kč podle místa odletu a zavazadel) –  lety společnosti Lufthansa z Prahy s přestupem v Německu), pomůžeme vám vybrat a koupit letenku,
  • stravování,
  • fakultativní výlety apod.

  Naše cena zahrnuje i veškeré vstupy a případný antigenní test před odletem z Bilbaa.
  Jednotlivci bez příplatku!
  (Budete bydlet na pokoji s osobou stejného pohlaví. V
  případě požadavku jednolůžkového pokoje příplatek na vyžádání.)

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Otázky a odpovědi

  Jaká jsou v Baskicku omezení?

  Jaké jsou podmínky vstupu a návratu do Španělska?

  Jaké bude v Baskicku a v horách počasí?

  Bude zájezd fyzicky náročný? Zvládnu ho?

  Jak to bude s dopravou?

  Jak to bude se stravováním?

  Jaké bude ubytování?

  Podobné zájezdy

  Madeira – to nejlepší (s turistikou), v malé skupince

  Pojeďte s námi na Madeiru. Užijte si aktivní dovolenou na jednom z nejkrásnějších ostrovů v Evropě.

  Termíny:
  31 200 

  + letenky 7 000 – 12 000 Kč

  Délka 12 dní
  Skupina max. 8 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Mallorca – horský přechod + krásy severního pobřeží

  Pojeďte s námi na Mallorcu. Užijte si aktivní dovolenou na jednom z nejkrásnějších ostrovů ve Středomoří.

  Termíny:
  27 700 

  + letenky 3 000 – 7 000 Kč

  Délka 10 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.