Peru to nejlepší za 17 dní - “covidový program” Jedinečná místa Malá skupinka Skvělá průvodkyně

Váš nejoblíbenější poznávací zájezd v upravené verzi. Peru otevřelo od 15.3. hranice pro zahraniční turisty! Do 31.5. vláda ČR zakázala cesty do Peru… 🙁

Vysokohorská příroda v Andách, mlžné lesy u Machu Picchu, předincké, incké i koloniální památky. Obyčejný život, spousta zážitků. Budeme v Peru téměř jediní zahraniční turisté. I hojně navštěvovaná místa si užijeme v poklidu.
Poznáme spoustu úžasných, málo známých míst:
prameny Amazonky, cestu k Machu Picchu “zadem” či předinckou pevnost v údolí Colca.
Samozřejmě navštívíme i hlavní památky: Machu Picchu, jezero Titicaca, Cuzco, kaňon Colca či Duhovou horu.
Pro zájemce možné prodloužení o návštěvu
Amazonského pralesa či přelet nad obrazci Nazca.

Vzhledem k situaci ohledně covid-19 pro tuto cestu platí výhodné storno podmínky, placení záloh na posledních chvíli apod. Všechny výjimečnosti kvůli covid-19 naleznete níže. Až pomine pandemie, budeme nabízet opět náš standardní program.

1-2 den
Lima a Arequipa

Přílet do Limy v podvečerních hodinách, ubytování blízko letiště. A začínáme!
Další den krátký vnitrostátní přelet do Arequipy. Zde na nás bude čekat soukromý pohodlný minibus s řidičem. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Procházka po městě. Vyhlídky. Prohlídka citadely Santa Catalina.
Noc v Arequipě (2300 m n.m.).

Více informací
3-6 den
Údolí Colca - opravdový peruánský venkov

Odjezd na venkov. Přejezd přes jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4 910 m n. m.) do městečka Yanque (3400 m n. m.) v údolí Colca, kde zůstaneme v hotýlku u místní rodiny 4 noci (3 celé dny).
Pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí (šance vyšší než 95 procent).
Pořádně se prohřejeme v termálních lázních. Prohlídka místního muzea. Návštěva několika krásných kostelíků. Lehká turistika po okolí mezi políčky (mj. plodina quinoa)
.

Výjimečný celodenní výlet terénním autem mimo běžně navštěvovaná místa k pramenům Amazonky (5150 m n.m.), které změřil český výzkumný tým. Zájemci mohou v případě příznivých podmínek dokonce vystoupit za pomoci našich indiánských přátel na přilehlou horu Mismi (5597 m n.m.) – drobný příplatek pro místní průvodce.

Pěší výlet k pevnosti z předincké doby s překrásnými výhledy do kaňonu Colca, který je druhým nejhlubším na světě.

Více informací
7-8 den
Jezero Titicaca a plavba na ostrovy

Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3 850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek: vyhlídka na aktivní sopky, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků. Zastávka u krásných pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya. Většinou i návštěva tradiční místní rodiny.

Návštěva plovoucích ostrovů Uros.

Plavba loďkou (pouze pro nás) po jezeru Titicaca na tradiční ostrov Amantaní. Ubytujeme se ve skromných podmínkách u místní rodiny – kečuánských indiánů. Ti nám budou také vařit. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Za dobrého počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské šestitisícové hory, v noci pak za jasného počasí ničím nerušené výhledy na překrásnou noční oblohu.

Více informací
9-10 den
Přejezd po Altiplanu a Duhová hora

Plavba zpět na “pevninu”.
Celodenní cesta po náhorní plošině s návštěvou památek: Pucará – předincké pyramidy na Altiplanu, La Raya – nejvyšší bod cesty (4 335 m n. m.) – vyhlídka, Raqchi – incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha.

Další den pěší výlet na Duhovou horu a do Červeného údolí. (Zájemci mohou výstup absolvovat na koních – příplatek na místě pro průvodce s koněm.)

Po cestě do Posvátného údolí návštěva Andahuaylillas – fantastického kostela na venkově, který zaujme i zapřisáhlé ateisty.
Ubytování v Posvátném údolí Inků (Valle Sagrado).

Více informací
11-12 den
Posvátné údolí Inků: Ollantaytambo a Pisac

Návštěva incké zemědělské laboratoře Moray, Salineras (fotogenické solné doly, které nepřetržitě fungují už od inckých dob) a dalších památek.

Ochutnáme v místní vesničce pečené morče?

Prohlídka jediného zachovalého města z doby Inků – Ollantaytambo a městečka Pisac. Pěší turistika.

Více informací
13-14 den
Machu Picchu a krásná cesta k němu

Přejezd přes sedlo Abra Málaga (4320 m n. m.) do vesničky Santa María (1170 m n. m.!). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové, čajové a banánové plantáže i koková políčka (psssst :-)).

Po cestě zastavíme na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo na čaj v (až moc) tradiční místní “restauraci”. Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Odpoledne pochod pralesem podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu (13 km, možné jet i vlakem: cca 700 Kč).

Jeden z vrcholů programu: návštěva záhadného inckého města Machu Picchu v rozsahu, který nám umožní správci památky, ideálně též výstup na jednu z hor Wayna Picchu či Machu Picchu. Více o Machu Picchu asi nemá cenu psát: pro mnohé den, na který v životě nezapomenou!

Více informací
15-17 den
Cuzco a Lima

Ráno cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návštěva tradiční tkalcovské dílny.

Příjezd do  Cuzka. Procházka po jednom z vůbec nejkrásnějších měst v Jižní Americe, bývalého hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Pevnost Saksayhuamán s kamennými bloky o váze až 200 tun, mezi které se nevejde ani čepel nože.
V případě zájmu navštívíme i trhy s tradičním indiánským zbožím. Navečer odlet do Limy.
(Zájemci o prodloužení o Amazonii druhý den ráno odlet do Amazonie.)

Výlet na ostrovy Palomino poblíž Limy s pozorováním stovek volně žijících lachtanů. Vykoupeme se s nimi?
Rozloučení a odlet do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA

Den 17-21: Ráno odlet z Cuzka do Puerto Maldonado. Přesun autem a lodí po řece Tambopata hlouběji do Amazonie. Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale i jaguára). Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Plná penze. Poslední den ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Noc Lima poblíž letiště. Další den individuální program v Limě dle domluvy. Odlet do Evropy.
Cena vč. plné penze a kompletního programu v Amazonii cca 13 000 Kč vč letenek (v závislosti na ceně letenek).

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU OBRAZCŮ NAZCA

Den 18-20: Ranní odjezd do Nazca, po cestě návštěva oázy Huacachina. Druhý den ráno přelet nad světoznámými obrazci na planině Nazca. Možná návštěva archeologických památek v okolí či prohlídka muzea Maria Reiche. Odjezd do Limy a odlet do Evropy. 

Cena dle počtu zájemců a druhu dopravy (autobus / soukromá doprava).

Jaguár americký

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. Zájemce vezmeme do místních restaurací.
Jak se přihlásit?
snad v červnu... (volná místa)
Přihlásit se
44 700 Kč + letenky 21-24 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování na 16 nocí, více informací níže,
 • služby špičkové české průvodkyně,
 • veškeré přesuny (soukromým pohodlným minibusem) a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky u Machu Picchu (v ceně cca 1 400 Kč), plavby po jezeru Titicaca, cesty autobusem ke vstupní bráně na Machu Picchu a zpět dolů (cca 500 Kč), cestu terénními auty 4×4 k pramenům Amazonky atd. 
 • všechny vstupy z programu včetně vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), vstup do údolí Colca (cca 500 Kč), vstupy v Cuzco, vstup do kláštera Santa Catalina (cca 300 Kč), vstupy v Posvátném údolí a památky kolem Cuzco (cca 800) atd.,
 • vnitrostátní letenky Lima-Arequipa a Cuzco – Lima,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.
 • nově také: antigenní test po příletu do Peru (900 Kč) a PCR test před odletem z Peru (cca 1.500 Kč)

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenky,
 • stravování (snídaně v ceně, též plná penze na ostrově Amantaní),
 • fakultativní výlety a vstupy (v podstatě jen příplatek za výstup na horu Mismi) 
 • vaše cestovní pojištění, které se bude vztahovat i na léčebné výlohy spojené s onemocněním covid-19 a také bude krýt pobyt ve vyšších nadmořských výškách (sportovní činnost)
 • PCR test před odletem do Peru cca 1 700 Kč  (v Praze od 1 300 Kč, poradíme) včetně jeho lékařského potvrzení v angličtině (Pozn. další PCR test bude potřeba i po návratu do ČR)

Pokud porovnáváte ceny, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme pouze počet dní v Peru.
Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme.
Cena závisí především na místě odletu.
Orientační cena letenky do Limy:
– z Prahy (odkud zřejmě poletí hlavní část skupinky vč. průvodkyně) i z Vídně 21 – 22 000 Kč (+ 2.000 Kč odbavené zavazadlo), velmi pravděpodobně let KLM s jedním krátkým přestupem v Amsterdamu.

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

❗Jaké budou výjimečnosti kvůli covid-19

❗Různé dotazy k zájezdu v souvislosti s covid-19

Pro koho je/není tato speciální cesta vhodná?

Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

Jaké bude ubytování?

Podobné zájezdy

Zájezd za přírodou Ekvádoru – “covidový program”

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii a zájemci i čtvtý: Galapágy.

Termíny:
snad opět v červenci
volná místa - nový termín
45 000 

+ letenky 18 000 – 28 000 Kč

Délka 20
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.