Peru (nejen) pro studenty Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Putování po Peru pro vás, kteří máte rádi přírodu, pochodování a nevadí vám jednoduché ubytování ani cestování místními dopravními prostředky. Vylezeme na jednu z nejvyšších písečných dun na světě, uděláme piknik na opuštěné pláži Tichého oceánu, sestoupíme do kaňonu Colca, podíváme se na Duhovou horu. Na závěr zamíříme pod Huascarán do pohoří Cordillera Blanca. Navštívíme ale také Machu Picchu, jezero Titicaca i incké hlavní město Cuzco.
Studenti, učitelé a pracovníci neziskovek mají slevu 2.000 Kč. Tato cesta bude ve skupince 15 os. + průvodce.

1-4 den
Lima, Ica a Nazca

Přílet do Limy, následující den přejezd do města Ica – exkurze v tradičních výrobnách pálenky pisco a vína, ochutnávky, oáza Huacachina. Večer přejezd do města Nazca. Ráno výlet buginou skrze poušť Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka pozorování stovek lachtanů, tučňáků, při štěstí i andských kondorů! Autentické téměř neturistické místo.
Další den brzy ráno výlet na jednu z nejvyšších dun světa Duna Grande.
Odpoledne možnost přeletu nad světově známými obrazci na planině Nazca (cca 100 USD).
Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipy.

Více informací
5-8 den
Arequipa a kaňon Colca

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru – Arequipa – pod sopkou El Mistí.
Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů, vyhlídky.
Fakultativně prohlídka kláštera Santa Catalina (vstup asi 270 Kč).
Další den o
djezd na venkov. Přejezd horami do městečka Yanque (3400 m n.m.) v přírodní rezervaci Colcadruhý nejhlubší kaňon světa. Návštěva termálních lázní. Malý aklimatizační výlet po okolí.
D
voudenní trek kaňonem – první den  sestup na dno kaňonu Colca a jednoduché ubytování v kaňonu. Další den výstup nahoru. Krásná krajina.

Více informací
9-12 den
Puno a ostrovy Titicaca

Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 m n.m.. Zastávka u pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya.
Vyplutí na jezero Titicaca přes plovoucí rákosové ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v místní rodině, prohlídka ostrova a posvátných míst. Při jasném počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolívijské hory. Stravování v místní rodině. Ráno odplutí na další zajímavý ostrov na jezeře Titicaca: Taquile. Plavba zpět do Puna.
Další den p
řesun komfortním autobusem do hlavního města Incké říše – Cuzco. Cestou návštěva památek: archeologické naleziště Pucará, La Raya – nejvyšší bod cesty (4335 metrů nad mořem) – vyhlídka, Andahuaylilas – krásný kostel, Raqchi – incký chrám Wiracocha

Více informací
13-15 den
Ollantaytambo a Machu Picchu

Přejezd do Posvátného údolí Inků. Salineras – solné doly. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé incké vesničce – Ollantaytambo. Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.) – kávové plantáže, koková políčka. Cestou obvykle zastávky na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný adrenalinový přejezd nad ohromným kaňonem do Santa Teresa. Koupání v možná nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod pralesem podél řeky Urubamba a kolejí k Machu Picchu. Celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu objeveného v roce 1911. Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní pod Machu Picchu, ubytování v městečku Aguas Calientes.

Více informací
16-18 den
Cuzco a přesun na sever

Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzca.
Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe. Hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Fakultativně pevnost Saksayhuamán (vstupné cca 550 Kč).
Nezapomenutelná návštěva Duhové hory (Rainbow mountain) – vyjiždíme dříve než ostatní, užijeme si ji téměř sami!
Odpoledne odlet do Limy a přejezd nočním autobusem do
Huarázu.
(Kdo chce už teď skončit v Limě a odletět domů, ušetří 4.500 Kč, ale bude litovat! :-))

 

Více informací
19-22 den
Huaraz a Cordillera Blanca

Příjezd do Huarázu a přesun do podhorské vesničky Mancos. Prohlídka Yungai, města pohřbeného při zemětřesení roku 1970, návštěva místního trhu. Odpočinek s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Peru Huascarán (6768 m.n.m). Celodenní výlet do NP Huascarán k jezeru Laguna 69. Cestou zastávka u krásné laguny Llanganuco. Další den, celodenní výlet k ledovci Pastoruri (nenáročnou trasou překonáme hranici 5000 m n.m.) a k rostlinám puya raimondí (nejvyšší bromélie na světě, výška až 15 metrů). Přejezd do Limy a odlet do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA
Odlet do Puerto Maldonado a přesun autem a lodí po řece Tambopata hlouběji do Amazonie. Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale i jaguára). Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.
Poslední den ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Další den individuální prohlídka Limy a odlet do Evropy.

Celkem 4 dny, cena 7 640 Kč (s anglicky nebo španělsky hovořícím průvodcem) ev. 8 920 Kč (s naším průvodcem v počtu min. 4 os.) + letenka do Amazonie a zpět cca 4 000 Kč.

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Menší skupinka

Cestujeme ve skupince max. 15 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V jednoduchých hotelech ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. S výběrem pomůžeme, rádi vás vezmeme do místní restaurace nebo na trh.
Jak se přihlásit?
prázdniny 2021 (volná místa)
Přihlásit se
36 700 Kč + letenky 19 - 27 000
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování na 19 nocí (+ 2 noční přejezdy autobusem),
  • služby špičkového českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky u Machu Picchu (v ceně cca 1 400 Kč), plavby po jezeru Titicaca, letenky Cuzco – Lima, turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, atd.,
  • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (cca 500 Kč), vstupy v Cuzco, atd.,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Studenti SŠ a VŠ, učitelé a pracovníci neziskových organizací mají na tento zájezd slevu 2.000 Kč.

Cena nezahrnuje

  • vaší mezinárodní letenku (přílet i odlet: Lima),
  • stravování (kromě častých snídaní, na jezeru Titicaca 2x oběd, večeře, výborný oběd také cestou z Puna do Cuzca),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě či Cuzcu),
  • vaše cestovní pojištění.

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenky do Peru vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 22 – 28 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i pod 20 000 Kč. Tyto ceny obsahují i zavazadlo k odbavení. Naši klienti v průměru platí za letenku včetně zavazadel kolem 23 000 Kč, přibližně polovina odlétá z Prahy, druhá polovina z Vídně nebo Mnichova.
Na letišti v Limě na vás bude čekat náš průvodce (příp. taxikář, který vás odveze do hotelu).

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Lachtan hřivnatý

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Jak to bude s dopravou?

S kufrem nebo s batohem?

Je zájezd fyzický náročný, věkově omezený?

Jaké bude ubytování?

Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

Je cestování po Peru bezpečné?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jak to je v Peru se stravováním?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jak je to s nadmořskou výškou?

Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
od července 2021 (snad)
44 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Peru to nejlepší za 10 dní (komfortně)

Zkrácená a komfortnější verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru určená pro každého.

Termíny:
od května 2021 (snad)
volná místa
42 800 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 10 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.