Peru (nejen) pro studenty Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Putování po Peru pro vás, kteří máte rádi přírodu, pochodování a nevadí vám jednoduché ubytování ani cestování místními dopravními prostředky. Vylezeme na jednu z nejvyšších písečných dun na světě, uděláme piknik na opuštěné pláži Tichého oceánu, sestoupíme do kaňonu Colca, podíváme se na duhovou horu. Na závěr zamíříme pod Huascarán do pohoří Cordillera Blanca. Navštívíme ale také Machu Picchu, jezero Titicaca i incké hlavní město Cuzco.
Tato cesta bude ve skupince 12 os. + průvodce.

1-4 den
Lima, Ica a Nazca

Přílet do Limy, následující den přejezd do města Ica – exkurze v tradičních výrobnách pálenky pisco a vína, ochutnávky, oáza Huacachina. Večer přejezd do města Nazca. Ráno výlet buginou skrze poušť Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka pozorování stovek lachtanů, tučňáků, při štěstí i andských kondorů! Autentické téměř neturistické místo.

Výstup na jednu z nejvyšších písečných dun na světě – Cerro Blanco (2080 m n. m., 800 metrů jen písek(!)). Odpoledne možnost přeletu nad světově známými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD, v případě větrného počasí nelze uskutečnit). Ostatní návštěva vyhlídkové věže nad obrazci.
Noční přejezd komfortním autobusem do města Arequipa.

Více informací
5-8 den
Arequipa a kaňon Colca

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru – Arequipa – pod sopkou El Mistí.
Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů, vyhlídky.
Fakultativně prohlídka kláštera Santa Catalina (vstup asi 250 Kč).

Další den odjezd na venkov. Přejezd horami do městečka Yanque (3400 m n. m.) v přírodní rezervaci Colcadruhý nejhlubší kaňon světa. Návštěva termálních lázní. Malý aklimatizační výlet po okolí. Pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí (šance vyšší než 95 procent).

Dvoudenní trek do kaňonu Colca, převýšení 1200 výškových metrů. První den sestup na dno kaňonu, do tropického počasí. Jednoduché ubytování v kaňonu. Další den výstup zpět nahoru a přesun zpět do Yanque.

 

Více informací
9-10 den
Puno a ostrovy Titicaca

Rozloučení s údolím Colca. Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek: vyhlídka na aktivní sopky, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků. Zastávka u pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umayo, večer ubytování ve městě Puno.

Plavba lodí po jezeru Titicaca a dopoledne návštěva plovoucích ostrovů Uros, poté pokračování na tradiční ostrov Amantaní. Ubytujeme se ve skromných podmínkách u místní rodiny – kečuánských indiánů. Ti nám budou také vařit. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Za dobrého počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské šestitisícové hory, v noci pak za jasného počasí ničím nerušené výhledy na překrásnou noční oblohu.

Více informací
11-14 den
Duhová hora a Posvátné údolí Inků

Ráno plavba zpět na “pevninu”. Celodenní cesta po náhorní plošině s návštěvou památek: Pucará – předincké pyramidy na Altiplanu, La Raya – nejvyšší bod cesty (4335 m n. m.) – vyhlídka, Raqchi – incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha. Přespání v malé autentické vesničce, kde turisty nepotkáte.

Brzy ráno pěší výlet na méně známou duhovou horuCesta do Posvátného údolí Inků, po cestě návštěva Andahuaylillas – fantastického kostela na venkově, který zaujme i zapřísáhlé ateisty. Odpolední příjezd, zastávka v městečku Pisac ubytování v Ollantaytambo – v jediné zachovalé incké vesničce.

Následující den  návštěva Posvátného údolí Inků. Prohlídka fotogenických solných dolů Salineras, které nepřetržitě fungují už od inckých dob. Zastávka ve vesničce Chinchero, kde se nacházejí tradiční tkalcovské dílny. Celodenní pěší výlet mimo turistické trasy k inckým zříceninám nad Posvátným údolím Inků (16 km, 1100 výškových metrů).

Více informací
15-18 den
Ollantaytambo a Machu Picchu

Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m n. m.) do vesničky Santa María (1170 m n. m.) – kávové i banánové plantáže, koková políčka. Cestou obvykle zastávky na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný adrenalinový přejezd nad ohromným kaňonem do Santa Teresa. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu.

Návštěva záhadného inckého města Machu Picchu objeveného v roce 1911. Pro mnohé nejsilnější zážitek cesty! Pozdní odpoledne cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba zpět do vesničky Ollantaytambo. Odtud přesun soukromou dopravou do Cuzca.

Procházka po jednom z vůbec nejkrásnějších měst v Jižní Americe, bývalém hlavním městě Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Následující den vše co nestihneme (obrovská spousta možností). Večer přelet do Limy a přesun nočním autobusem na sever Peru do Huarázu.

 

Více informací
19-23 den
Huaraz a Cordillera Blanca

Ráno příjezd do Huarazu. Prohlídka Yungai, města pohřbeného při zemětřesení roku 1970, návštěva místního trhu. Odpočinek s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Peru Huascarán (6768 m n. m.).

Celodenní výlet do NP Huascarán k jezeru Laguna 69. Cestou zastávka u krásné laguny Llanganuco. Další den, celodenní výlet k ledovci Pastoruri (nenáročnou trasou překonáme hranici 5000 m n. m.) a k rostlinám puya raimondí (nejvyšší bromélie na světě, výška až 15 metrů). Výlet k jedné z nejúžasnějších památek v celém Peru: 3000 let staré pevnosti Chavín de Huantár. Přejezd do Limy a odlet do Evropy.

Více informací

Prodloužení

NÁVŠTĚVA AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA 5 DNÍ

4 dny (3 noci) v přírodní rezervaci Tambopata: výchozí bod Puerto Maldonado.
Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů v neporušeném deštném pralese na břehu řeky Tambopata. 

Pestrý program se zkušeným místním průvodcem. Vyjížďka lodí na unikátní solisko, kam se každé ráno slétají desítky papoušků ara a amazoňanů. Možnost pozorování opic, kapybar, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale několikrát i jaguára (!)). Pochodování v primárním pralese – léčivé rostliny, obří stromy. Úžasná noční procházka, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Noční pozorování kajmanů. Lovení ryb – vč. piraní, projížďka na kajaku. Vyhlídková věž nad korunami stromů. 

Nejsme v zoo, ale v opravdovém pralese. Někdy toho uvidíme více, jindy méně, taková je příroda. Každopádně slibujeme nezapomenutelný zážitek v jedinečné Amazonii.

Tento program je zaměřený výhradně na přírodu, setkání s domorodci není jeho součástí.

Cena 16.000 Kč zahrnuje:

 • kompletní program  v Amazonii s anglicky hovořícím certifikovaným průvodcem (4 dny / 3 noci), 
 • ubytování v chatce ve dvoulůžkovém pokoji,
 • plná penze během pobytu v Amazonii,
 • 1 noc navíc v Cuzcu a závěrečná noc v Limě,
 • transfery z hotelu v Cuzcu, do hotelu v Limě a na letiště v Limě, 
 • noční pohodlný autobus Cuzco – Puerto Maldonado,
 • letenka Puerto Maldonado – Lima (v ceně max. 5.000 Kč).

Možnost absolvovat s naším průvodcem, příplatek dle počtu zájemců.
Místo nočního autobusu Cuzco – Puerto Maldonado možnost vnitrostátního přeletu (v tuto chvíli lety pouze 3x týdně), příplatek dle ceny letenky.
V případech, kdy je na cestu do Amazonie jenom jeden zájemce, cena vyšší v závislosti na obsazenosti ubytování v Amazonii.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Menší skupinka

Cestujeme ve skupince max. 12 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Špičkový průvodce, znalec Jižní Ameriky.
4

Ubytování

V jednoduchých hotelech ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí. S výběrem pomůžeme, rádi vás vezmeme do místní restaurace nebo na trh.
Jak se přihlásit?
14.8.-5.9.2023 (volná místa)
Přihlásit se
46 800 Kč + letenky 28 - 35 000
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování na 20 nocí (+ 2 noční přejezdy autobusem),
 • služby špičkového českého průvodce,
 • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky u Machu Picchu, plavby po jezeru Titicaca, letenky Cuzco – Lima, atd.,
 • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu, do údolí Colca, vstupy v Cuzco, atd.,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • vaší mezinárodní letenku (přílet i odlet: Lima),
 • stravování (kromě častých snídaní, na jezeru Titicaca 2x oběd, večeře, výborný oběd také cestou z Puna do Cuzca),
 • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě či Cuzcu),
 • vaše cestovní pojištění.

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenky do Peru vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místu odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy kolem 30 000 Kč, z Německa nebo z Vídně nebo lety s více přestupy často seženeme levnější.
Na letišti v Limě na vás bude čekat náš průvodce (příp. taxikář, který vás odveze do hotelu).

Naprostá spokojenost, vše bylo skvěle naplánováno, připraveno. Průvodkyně Monika H. je profesionál, vždy bylo vše zařízeno a domluveno tak, že vše na sebe navazovalo. Rozhodnutí obsadit maximálně 8 účástníků hodnotím taktéž velice kladně.To co děláte, děláte podle mne dobře a vaše informovanost o jednotlivých situacích v zemích Jižní Ameriky je na vysoké úrovni. Děkuji za Peru, jako celek nabito programem a zážitky, palec nahoru, ve všem.

Pavel K., 52 let, Kladno, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl velmi hezky zpracovaný a myslím, že jsme nevynechali nic, co by nebylo pro Peru typické. Ohledně ubytování vše hezké a čisté na dobře zvolených místech.

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

Program byl super, nádherny zážitek na celý život. Jste opravdu jednička na cestu do Peru. Byla to moje životní cesta. Ubytování bylo skvělé až na 4 noci v horách. Teplá voda moc nefungovala a možná bych vypustila noc na Amantani a uvítala bych možnost se vrátit na pevninu. Jinak není co vytknout. Doprava super, vzpomínám na luxusní autobus do Arequipy ?

Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2022

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Covid-19 a Peru

Jak to bude s dopravou?

S kufrem nebo s batohem?

Je zájezd fyzický náročný, věkově omezený?

Jaké bude ubytování?

Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

Je cestování po Peru bezpečné?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

Jak to je v Peru se stravováním?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Jak je to s nadmořskou výškou?

Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
28.5.-15.6. (vč. pramenů Amazonky)
volná místa
24.6.-12.7. (vč. pramenů Amazonky)
1 volné místo
Další termíny
51 400 

+ letenky 23 000 – 32 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Peru to nejlepší za 11 dní (komfortně)

Zkrácená a komfortnější verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru určená pro každého.

Termíny:
4.7.-14.7.2023
plno..
55 000 

+ letenky 21 000 – 37 000 Kč

Délka 11 dní
Skupina max. 9 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Velmi lehká

Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.