Peru to nejlepší za 14 dní

Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Úžasný poznávací zájezd do země Inků. Poznejte v malé skupince moře, úžasné hory, přírodu, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, džungli, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky a jezero Titicaca. Naše cesta do Peru je zaměřena předvším na poznání přírody a kultury, ale zamíříme i do 3 krásných měst – památek UNESCO.

1-3 den
Lima a Arequipa

Přílet do Limy, ubytujeme se přímo v historickém centru města. Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. Kopec San Cristobal – vyhlídka na město. Večer odlet do Arequipy. Arequipa – prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru přímo pod sopkou El Mistí. Návštěva místního trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů, první seznámení s kokou. Muzeum zpracování vlny z lam a alpak. Pro zájemce fakultativně prohlídka kláštera Santa Catalina a/nebo muzea s mumií Juanity, 12 leté dívky obětované “bohům” kolem roku 1450.

Více informací
4-6 den
Údolí Colca a jeho okolí

Odjezd na venkov po jedné z nejvyšších silnic světa – sedlo Abra Patapampa (4910 m n.m). Vyhlídka na šestitisícové aktivní sopky. Cesta přes přírodní rezervaci Salinas y Aguada Blanca. Jedeme vlastní dopravou a můžeme stavět kde chceme, čas nás netlačí. Přejezd do městečka Yanque (3400 m n.m.) v údolí řeky Colca. Aklimatizační den na tradičním peruánském venkově obydleném potomky Inků, kteří mezi sebou hovoří jazykem kečua. Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí – předincké město, tradiční krajina s políčky, plodina quinua. Cesta údolím Colca plných nádherných vyhlídek a vesniček s krásnými koloniálními kostelíky. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Procházka na okraji druhého nejhlubšího kaňonu světa. Po obědě přesun přes a Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů.

Více informací
7-8 den
Rozmanité ostrovy Titicaca

Plavba po jezeru Titicaca. Plovoucí rákosové ostrovy Uros. Tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v domě místní rodiny, stravování spolu s rodinou. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské hory.
Další den odplutí na ostrov Taquile, návštěva dalšího velmi tradičního ostrova, známého mj. tkaním (kulturní dědictví UNESCO). Plavba zpět do Puno. Stravování na ostrovech v ceně.

Více informací
9-10 den
Posvátné údolí Inků

Přesun do Cuzca komfortním turistickým autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará – předincké pyramidy, Raqchi – incký chrám stvořitele-Wiracocha a zlatý hřeb Andahuaylillas (kdo si zapamatuje název pivo zdarma :-)) – dechberoucí koloniální kostelík v malé vesničce v Andách. Na výborný oběd vás opět zveme my! Přejezd do Posvátného údolí Inků. Návštěva inckých památek. Morai – záhadné kruhové konstrukce, zemědělská laboratoř (nebo něco jiného?), Salineras – solné doly z inckých dob. Pro zájemce lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé vesničce z dob Inků – Ollantaytambo.

Více informací
11-12 den
Magické Machu Picchu

Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové plantáže, koková políčka. Opět máme vlastního řidiče, který nám po cestě zastaví na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo – budeme je mít sami pro sebe. Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu. Jeden z vrcholů programu: celodenní individuální návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Možnost vylézt na horu Machu Picchu nebo na horu Wayna Picchu (nutnost včasného přihlášení). Více asi nemá cenu psát – pro mnohé den, na který v životě nezapomenou! Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod.

Více informací
13-14 den
Cuzco a rozloučení

Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Cuzco – prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, dříve hlavního města Incké říše. Pokračování v prohlídce Cuzco. Chrám Coricancha (chrám Slunce a dříve centrum Incké říše). Pevnost Saksayhuamán s kamennými bloky o váze až 200 tun, mezi které se nevejde ani čepel nože. Možnost nákupů nebo návštěvy dalších památek, kostelů a muzeí. Navečer odlet do Limy a do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU
3 dny: Ica – výrobny pálenky z vína (pisco) – oáza Huacachina – Nazca, přelet nad obrazci na poušti – archeologické památky v okolí Nazca
4 dny / 3 noci: jedinečná návštěva Amazonie v přírodní rezervaci Tambopata (cena od 350 USD + doprava do Amazonie)

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • ubytování na 13 nocí,
  • služby průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, atd.,
  • vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cuzcu, atd.,
  • letenku Lima – Arequipa a také letenku Cuzco – Lima (cca 2 000 Kč),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (kromě častých snídaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě),
  • vaše cestovní pojištění.

  Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

  DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

  Mezinárodní letenka – s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 20 – 26 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i kolem 20 000 Kč.

  Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

  Anonym, Peru to nejlepší 2019

  Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

  Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

  S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

  Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

  Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

  Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

  Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

  Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

  Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

  Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

  Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

  Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
  ...
  Další reference

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Mapa cesty

  Otázky a odpovědi

  Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

  Je cestování po Peru bezpečné?

  Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

  Jak to je v Peru se stravováním?

  S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

  Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

  Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

  Co když cestuju sám/sama?

  Jak je to s nadmořskou výškou?

  Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

  Podobné zájezdy

  Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

  Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

  Termíny:
  od července 2021 (snad)
  44 700 

  + letenky 19 000 – 27 000 Kč

  Délka 18 dní
  Skupina max. 8 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Lehká

  Severní Peru za 16 dní

  Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

  Termíny:
  v plánu od června 21
  volná místa
  40 700 

  + letenky 19 000 – 27 000 Kč

  Délka 16 dní
  Skupina max. 8 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Nové termíny e-mailem


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.