Peru to nejlepší za 14 dní

Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Úžasný poznávací zájezd do země Inků. Poznejte v malé skupince moře, úžasné hory, přírodu, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, džungli, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky a jezero Titicaca. Naše cesta do Peru je zaměřena předvším na poznání přírody a kultury, ale zamíříme i do 3 krásných měst – památek UNESCO.

1-3 den
Lima a Arequipa

Přílet do Limy, ubytujeme se přímo v historickém centru města. Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. Kopec San Cristobal – vyhlídka na město. Večer odlet do Arequipy. Arequipa – prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru přímo pod sopkou El Mistí. Návštěva místního trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů, první seznámení s kokou. Muzeum zpracování vlny z lam a alpak. Pro zájemce fakultativně prohlídka kláštera Santa Catalina a/nebo muzea s mumií Juanity, 12 leté dívky obětované “bohům” kolem roku 1450.

Více informací
4-6 den
Údolí Colca a jeho okolí

Odjezd na venkov po jedné z nejvyšších silnic světa – sedlo Abra Patapampa (4910 m n.m). Vyhlídka na šestitisícové aktivní sopky. Cesta přes přírodní rezervaci Salinas y Aguada Blanca. Jedeme vlastní dopravou a můžeme stavět kde chceme, čas nás netlačí. Přejezd do městečka Yanque (3400 m n.m.) v údolí řeky Colca. Aklimatizační den na tradičním peruánském venkově obydleném potomky Inků, kteří mezi sebou hovoří jazykem kečua. Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí – předincké město, tradiční krajina s políčky, plodina quinua. Cesta údolím Colca plných nádherných vyhlídek a vesniček s krásnými koloniálními kostelíky. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Procházka na okraji druhého nejhlubšího kaňonu světa. Po obědě přesun přes a Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů.

Více informací
7-8 den
Rozmanité ostrovy Titicaca

Plavba po jezeru Titicaca. Plovoucí rákosové ostrovy Uros. Tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v domě místní rodiny, stravování spolu s rodinou. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské hory.
Další den odplutí na ostrov Taquile, návštěva dalšího velmi tradičního ostrova, známého mj. tkaním (kulturní dědictví UNESCO). Plavba zpět do Puno. Stravování na ostrovech v ceně.

Více informací
9-10 den
Posvátné údolí Inků

Přesun do Cuzca komfortním turistickým autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará – předincké pyramidy, Raqchi – incký chrám stvořitele-Wiracocha a zlatý hřeb Andahuaylillas (kdo si zapamatuje název pivo zdarma :-)) – dechberoucí koloniální kostelík v malé vesničce v Andách. Na výborný oběd vás opět zveme my! Přejezd do Posvátného údolí Inků. Návštěva inckých památek. Morai – záhadné kruhové konstrukce, zemědělská laboratoř (nebo něco jiného?), Salineras – solné doly z inckých dob. Pro zájemce lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé vesničce z dob Inků – Ollantaytambo.

Více informací
11-12 den
Magické Machu Picchu

Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové plantáže, koková políčka. Opět máme vlastního řidiče, který nám po cestě zastaví na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo – budeme je mít sami pro sebe. Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu. Jeden z vrcholů programu: celodenní individuální návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Možnost vylézt na horu Machu Picchu nebo na horu Wayna Picchu (nutnost včasného přihlášení). Více asi nemá cenu psát – pro mnohé den, na který v životě nezapomenou! Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod.

Více informací
13-14 den
Cuzco a rozloučení

Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Cuzco – prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, dříve hlavního města Incké říše. Pokračování v prohlídce Cuzco. Chrám Coricancha (chrám Slunce a dříve centrum Incké říše). Pevnost Saksayhuamán s kamennými bloky o váze až 200 tun, mezi které se nevejde ani čepel nože. Možnost nákupů nebo návštěvy dalších památek, kostelů a muzeí. Navečer odlet do Limy a do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU
3 dny: Ica – výrobny pálenky z vína (pisco) – oáza Huacachina – Nazca, přelet nad obrazci na poušti – archeologické památky v okolí Nazca
4 dny / 3 noci: jedinečná návštěva Amazonie v přírodní rezervaci Tambopata (cena od 350 USD + doprava do Amazonie)

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • ubytování na 13 nocí,
  • služby průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, atd.,
  • vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cuzcu, atd.,
  • letenku Lima – Arequipa a také letenku Cuzco – Lima (cca 2 000 Kč),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (kromě častých snídaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě),
  • vaše cestovní pojištění.

  Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

  DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

  Mezinárodní letenka – s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 20 – 26 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i kolem 20 000 Kč.

  Naprostá spokojenost, vše bylo skvěle naplánováno, připraveno. Průvodkyně Monika H. je profesionál, vždy bylo vše zařízeno a domluveno tak, že vše na sebe navazovalo. Rozhodnutí obsadit maximálně 8 účástníků hodnotím taktéž velice kladně.To co děláte, děláte podle mne dobře a vaše informovanost o jednotlivých situacích v zemích Jižní Ameriky je na vysoké úrovni. Děkuji za Peru, jako celek nabito programem a zážitky, palec nahoru, ve všem.

  Pavel K., 52 let, Kladno, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

  Program byl velmi hezky zpracovaný a myslím, že jsme nevynechali nic, co by nebylo pro Peru typické. Ohledně ubytování vše hezké a čisté na dobře zvolených místech.

  Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2021

  Program byl super, nádherny zážitek na celý život. Jste opravdu jednička na cestu do Peru. Byla to moje životní cesta. Ubytování bylo skvělé až na 4 noci v horách. Teplá voda moc nefungovala a možná bych vypustila noc na Amantani a uvítala bych možnost se vrátit na pevninu. Jinak není co vytknout. Doprava super, vzpomínám na luxusní autobus do Arequipy ?

  Anonym, Peru to nejlepší za 18 dní, 2022

  Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

  Anonym, Peru to nejlepší 2019

  Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

  Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

  S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

  Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

  Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

  Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

  Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

  Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

  Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

  Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

  Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

  Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
  ...
  Další reference

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Mapa cesty

  Otázky a odpovědi

  ❗ Potřebuji očkování nebo test na covid-19?

  Pro koho je zájezd vhodný? Pro koho ne?

  Je cestování po Peru bezpečné?

  S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

  Jak to je v Peru se stravováním?

  Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

  Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

  Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

  Co když cestuju sám/sama?

  Jak je to s nadmořskou výškou?

  Seženu v Peru pivo a jiný alkohol? :-)

  Podobné zájezdy

  Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

  Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

  Termíny:
  13.9.-1.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
  plno..
  12.10.-30.10.2023 (vč. pramenů Amazonky)
  1 volné místo
  Další termíny
  51 400 

  + letenky 23 000 – 32 000 Kč

  Délka 18 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Lehká

  Severní Peru za 17 dní

  Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

  Termíny:
  červen - červenec 2024
  nový termín
  50 200 

  + letenky 22 000 – 29 000 Kč

  Délka 17 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.