Peru to nejlepší za 10 dní (komfortně) Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Poznejte v malé skupince to nejkrásnější z Peru – město Arequipa, údolí Colca, jezero Titicaca, město Cuzco a jeho okolí, místní obyvatele, výbornou gastronomii, dech beroucí Machu Picchu a hlavní město Limu. Vše zvládneme v deseti dnech a s velkou mírou komfortu.

1-2 den
Lima a Arequipa

Přílet do Limy, setkání na letišti, ubytování. Přelet do Arequipa. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Dle preferencí prohlídka kláštera Santa Catalina. Katedrála, kostely, vyhlídky. Návštěva typické peruánské tržnice s ochutnávkou místních dobrot a džusů. Prohlídka muzea, kde se dozvíte vše o zpracování vlny z alpak a vikuní.

Více informací
3-4 den
Údolí Colca a venkov

Odjezd do údolí Colca po jedné z nejvyšších jihoamerických silnic (nejvyšší bod cesty 4910 m n.m.!). Cesta vede přes přírodní rezervaci Salinas-Aguada Blanca, možnost pozorování divokých vikuní a alpak. Vyhlídky na aktivní šestitisícové sopky. Ubytování. Návštěva termálních lázní, muzea. Lehká procházka krásnou krajinou k předinckým památkám. Prohlídka koloniálních kostelíků a vesniček. Ohromující výhledy do okolí a jednoho z nejhlubších kaňonů světa. Možnost pozorování kondorů. Pro zájemce lehká turistika po hraně kaňonu a mezi políčky v údolí Colca do jedné místní vesničky. Odpoledne přejezd přes Altiplano k jezeru Titicaca do města Puno.

Více informací
5-6 den
Jezero Titicaca a jeho ostrovy

Výlet lodí k jedné z největších turistických atrakcí v Peru – plovoucím ostrovům Uros. Plavba na ostrov Taquile – krátká procházka, místní kultura, tradiční zvyky, typický oběd na ostrově. Krásné vyhlídky na jezero Titicaca. Další den celodenní přejezd do města Cusco komfortním turistickým autobusem. Po cestě návštěva zajímavých předinckých a inckých památek včetně chrámu Virakoči – inckého boha-stvořitele a úžasného kostela ve vesničce Andahuaylillas.

Více informací
7-8 den
Údolí Inků a Machu Picchu

Přejezd do Posvátného údolí Inků, po cestě návštěva incké zemědělské laboratoře Moray, stále používaných solných políček Salineras z doby Inků a dalších památek po cestě. Prohlídka jediného zachovalého města z doby Inků – Ollantaytambo. Odpoledne krásný přejezd vlakem údolím řeky Vilcanota pod Machu Picchu. Noc ve vesničce pod Machu Picchu. Další den nezapomenutelná prohlídka inckého města Machu Picchu. Času bude dost a zájemci mohou navštívit jednu z hor nad komplexem: Wayna Picchu nebo Machu Picchu Montaňa. Navečer odjezd vlakem a minibusem zpět do Cuzca.

Více informací
9-10 den
Cuzco, Lima a rozloučení

Dopolední prohlídka města Cuzco – Chrám Slunce, Incké muzeum, původní uličky, indiánské trhy. Prohlídka památek v okolí Cuzca, mimo jiné ohromující pevnost Sacsayhuaman. Výlet do městečka Pisac v Posvátném údolí Inků. Večer odlet do Limy. Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe). Památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. Odlet zpět do Evropy.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA
Den 10-12: Amazonie. Pobyt v srdci Amazonie s bohatým programem – pozorování divoké přírody, zvířat – opic, papoušků, obrovských stromů. Noční pozorování kajmanů. Výborné stravování. Různé varianty, cena dle komfortu a typu pobytu od 8 000 Kč (s místním průvodcem).

Zaměření zájezdu

Hory
Města
Fauna
Příroda
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
od května 2021 (snad) (volná místa)
Přihlásit se
42 800 Kč + letenky 19 – 27 000
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování na 9 nocí,
  • služby českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1 500 Kč), plavby po jezeře Titicaca, turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, atd.,
  • vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cuzcu, atd.,
  • letenku Lima – Arequipa, Cuzco – Lima,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (kromě častých snídaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě),
  • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka – s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Na letišti v Limě na vás vždy bude čekat náš průvodce nebo taxíkář, který vás odveze do hotelu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 22 – 26 000 Kč v hlavní sezóně, z Německa nebo z Vídně často seženeme většinou levněji.

Ubytování bylo všude super, vždy tekla teplá voda + WIFI,  co víc si může člověk přát 🙂 (…) Až na to, že bylo dovolená krátká, tak neměla chybu :-). Byla to prostě nádhera a tato dovolená předčila mé očekávání. Moc a moc děkuji.

Anonym, Peru to nejlepší 2019

Chtěl bych poděkovat za služby v souvislosti s naší dovolenou v Peru. Myslím, že se moc vydařila. Výběr programu a hotelů zcela odpovídal našim představám. Rádi se v budoucnu opět obrátíme na Vaši CK.

Jiří H., 56 let, Praha-západ, Peru 2018

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Jaké bude stravování?

Jaká bude doprava?

Jaké bude ubytování?

Jaké je náročnost zájezdu?

Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Co když cestuju sám/sama?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
od července 2021 (snad)
44 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Peru (nejen) pro studenty s turistikou

Zájezd do Peru pro ty, kteří mají rádi přírodu a turistiku a nevadí jim jednodušší ubytování ani přeprava místními dopravními prostředky.

Termíny:
prázdniny 2021
volná místa
36 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 21
Skupina max. 15 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Severní Peru za 16 dní

Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

Termíny:
v plánu od června 21
volná místa
40 700 

+ letenky 19 000 – 27 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.