Poznáme přírodní rozmanitost Kolumbie: pralesy, zelené svahy And, kávové plantáže, vysoké hory a sopky, poušť a na závěr i pobřeží! Budeme v malé skupince objevovat také kulturní rozmanitost Kolumbie: přátelské obyvatele Bogoty, typické venkovany v kloboucích, občas stále na koních, indiány v horách i na poušti, hrdé majitele kávových plantáží a na závěr i “costeños” – trošku lenivé obyvatele karibského pobřeží. Všechny spojuje jedno: velké srdce, úsměv a radost z toho, že navštívíme jejich zemi. Kolumbie obrovsky překvapí, je jednoznačně destinací budoucnosti a pokud ji chcete poznat dříve než ji objeví davy turistů, je nejvyšší čas vyjet!

1-2 den
Bogotá

Přílet do Bogoty. Prohlídka téměř desetimilionové metropole. Historické centrum – čtvrť La Candelaria. Cesta lanovkou na vyhlídku Monserrate (3150 m n.m.). Muzeum zlata, jedno z nejlepších muzeí v Jižní Americe. Zájemce vezmeme i na obrovský trh Paloquemao. Cesta pohodlným nočním autobusem do městečka San Agustín.

Více informací
3-5 den
San Agustín

San Agustín a tradiční kolumbijský venkov.
Návštěva největšího komplexu předkolumbovských soch a monumentů v Jižní Americe (památka UNESCO). Kaňon řeky Magdalena a návštěva dalších archeologických lokalit v okolí. Lehká pěší turistika po krásném kolumbijském venkově. Možnost jízdy na koních. Přesun autobusem jedinečnou vysokohorskou krajinou národního parku Puracé do Popayánu.

Více informací
6-7 den
Popayán, venkov a sopka Puracé

Krátká prohlídka krásného koloniálního města Popayán – “bílé město”.
Odjezd do hor na venkov, do malé indiánské vesničky pod aktivní sopkou Puracé. Návštěva termálních pramenů San Juan vyvěrajících uprostřed unikátního vysokohorského pralesa. Se štěstím uvidíme i kondory.
Zájemci mohou vystoupit na vrchol aktivní sopky Puracé (4650 m n.m.) – doporučujeme! Odpočinek v termálních lázních.

Více informací
8-10 den
Oblast kávy a městečko Salento

Přejezd do typického městečka Salento v malebné oblasti kávových plantáží (zona cafetera). Návštěva jedné z tradičních kávových farem. Pěší výlet (11 km) nádhernou přírodou do mlžného pralesa na kraji národního parku Los Nevados. Pozorování kolibříků. Možnost jízdy na koni. Návštěva možná nejkrásnějších termálních lázní v Kolumbii a sympatického městečka Santa Rosa de Cabal pověstného tradičními klobásami a výbornými cukrárnami. Městečko Salento – po večerech možnost zahrát si biliár nebo tradiční kolumbijskou hru tejo – ani v jednom nemáme proti místním šanci :-).

Více informací
11-14 den
Poloostrov La Guajira a indiáni Wayuú

Přelet na sever Kolumbie ke Karibiku do města Riohacha. Odjezd na poušť na poloostrově La Guajira, kterou obývají indiáni Wayuú. Ubytování ve vesničce Cabo de la Vela. Panoramatický pohled na oceán a poušť z vyhlídky Pan de Azúcar. Možnost koupání na okolních plážích. Přejezd pouště terénním vozidlem k nejsevernějšímu výběžku Jižní Ameriky – Punta Gallinas. Písečná duna Taroa, která klesá až do moře.
Atmosféra konce světa mezi velmi jednoduše žijícími indiány Wayuú. Přejezd do městečka Palomino na pobřeží.

Více informací
15-18 den
Karibské pláže, příroda a Cartagena

Dva dny aktivního odpočinku u Karibiku. Z písečných pláží jsou vidět ledové vrcholky nedaleké nejvyšší kolumbijské hory v národním parku Sierra Nevada de Santa Marta. Možnost koupání ve slané i sladké vodě. Výlet k vodopádům. Návštěva místní indiánské komunity Kogi (pokud budou indiáni ochotni vpustit turisty). Fakultativně, místo jiného programu, možnost celodenního výletu do národního parku Tayrona.
Přejezd do Cartageny. Prohlídka nejnavštěvovanějšího města v Kolumbii a památky UNESCO. Krásně upravené historické centrum. Největší opevnění v Jižní Americe, celkem 31 km hradebního systému. Pokud se nebudete chtít řídit oficiálním sloganem Kolumbie: “Největší nebezpečí je to, že už tu zůstanete.”, tak odlet zpět do Evropy.

Více informací

Prodloužení

ZTRACENÉ MĚSTO (CIUDAD PERDIDA)
4 denní trek ke Ztracenému městu nádhernou přírodou na svazích nepřístupného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Náročný pochod tropickým pralesem, brodění spousty řek. Odměnou za 4 dny ve vedru, mokru a mezi komáry jsou překrásné scenérie a návštěva samotného Ztraceného města, které bylo objeveno teprve v roce 1973. Cesta vede územím indiánů Kogui, Wiwa a Arhauca.
Jde se v 10-15 členných skupinkách (každý svým tempem) s místním průvodcem a anglickým tlumočníkem. V ceně 7 500 Kč (platí pouze pro naše klienty) je zahrnuto stravování i jednoduché noclehy na palandách nebo v hamakách.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
6.-23.11.2019 (3 volná místa)
Přihlásit se
43 100 Kč + letenky 16 - 23 000 Kč
srpen 2020 (volná místa)
Přihlásit se
43 100 Kč + letenky 16 - 23 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování 16 nocí,
  • služby české průvodkyně/ průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
  • vnitrostátní letenku z kávové oblasti do města Riohacha,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku,
  • stravování (kromě častých snídaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (např. jízda na koních, sjezd řeky Palomino na duších – cca 400 Kč, celodenní návštěva NP Tayrona – asi 800 Kč vč. vstupů, apod.),
  • vaše cestovní pojištění.

Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupy, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka – odhadovaná cena letenky 16 000 – 23 000 Kč, záleží na místu odletu, počtu přestupů a také na štěstí 🙂 Letenku si kupujete s naší pomocí sami – většinou prostřednictvím rezervačního systému v češtině.  V případě zájmu se o vaši letenku za mírný poplatek (do 1 000 Kč) kompletně postaráme. 

Splnil se mi sen. Sen, jsem si ani netroufal mít, protože neumím žádný cizí jazyk a bez španělštiny,domníval jsem se, je mi Jižní Amerika nedostupná. (…) Za měsíc v Kolumbii jsme toho mnoho viděli: Byli jsme v jednom z národních parků, v muzeích, procházeli pouští, bydleli na ostrůvku, potápěli se, stanuli na nejsevernějším místě Jižní Ameriky, spali v indiánské vesnici, … Díky Honzovým průvodcovským schopnostem a jeho znalosti prostředí jsme na mnoha místech byli jediní turisté. Prostě nádhera. Děkuji H. Brotánkovi za nádhernou a netradiční dovolenou, kterou naplánoval dle našich představ.

Lukáš F., 36 let, Horky u Čáslavi, Kolumbie 2012

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo byt i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně.

Vladislav O., 51 let, Uherský Brod, Kolumbie 2018

Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Co když cestuju sám/sama?

Jaká je náročnost zájezdu?

Čím je náš program v Kolumbii výjimečný?

Jaká je aktuální bezpečností situace?

S jakým zavazadlem cestovat?

S námi nebo sám?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
15.1.-1.2. 2020
1 volné místo
březen
volná místa
Další termíny
44 700 

+ letenky 20 000 – 26 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Ekvádor a jeho tři tváře za 18 dní

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii, aktivní sopky a jezera, ale také nádherné Quito.

Termíny:
1.-18.3.2020
volná místa
43 400 

+ letenky 20 000 – 23 000 Kč

Délka 18 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.