+ krásy severního pobřeží Originální program Malá skupinka Fajn atmosféra Výhledy z pěšího výletu na trase Larano - Boca do Risco, Madeira Mallorca - horský přechod Slide Slide

Rozšiřujeme naší nabídku zájezdů o cesty do nejoblíbenějších destinací našich průvodců v Evropě

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody – moře, hory, borovicové lesy, olivové háje, historie – gotická architektura i římské osídlení, výborného španělského jídlamilých místních obyvatel.

Společně nás čeká především jedinečný čtyřdenní přechod nejkrásnější části treku GR221 horským masivem Serra de Tramuntana. Budeme procházet starobylými španělskými vesničkami, užívat si nádherné výhledy na hory i na moře a ochutnávat místní dobroty. Půjdeme nalehko, denně ujdeme cca 14-20 km a přespávat budeme v horských chatách. 

V druhé části si užijeme severní pobřeží, kdy soukromou dopravou prozkoumáme nejkrásnější přírodní i kulturní zajímavosti. Podíváme se na mys Formentor, navštívíme přírodní park Albufera, nekropoli Son Real, prozkoumáme poloostrov Alcúdia a také si užijeme úžasné pláže

Cestování v malé skupince (max. 9 osob + průvodce) znamená přátelskou atmosféruvelkou flexibilitu

Na této cestě vás bude provázet Monika Hubičková, která ve Španělsku strávila více než dva roky. Mallorca ji učarovala tím, že na malé rozloze našla vše, co tolik miluje – hory, moře, španělštinu (resp. mallorquín), sluníčko a skvělou gastronomii.

1-2 den
Přílet a prohlídka Palma de Mallorca

Přílet na Mallorcu, přesun z letiště do penzionu v centru Palma de Mallorca, ubytování a aklimatizace. Večerní prohlídka historického jádra města.

Prohlídka hlavního města ostrova Palma de Mallorca (pobřežní promenáda, středověké hradby, katedrála La Seu, tržnice, královský palác Almudaina), případně návštěva hradu Castell de Bellver. Nebude chybět ochutnávka tradičních tapas nebo nápoje Palo de Mallorca, který má léčivé účinky.

Více informací
3 den
První den přechodu: vesnička a klášter Valldemossa, horský masiv Serra de Tramuntana

Ráno přesun z Palma de Mallorca do městečka Valldemossa (asi 30 minut), kde začneme 4-denní trek po unikátní horské stezce GR 221Ruta de Pedra en Sechorským masivem Serra de Tramuntana. Prohlídka vesničky Valldemossa, jejích malebných uliček a slavného kláštera Cartoixa de Valldemossa, kde údajně žil Frederic Chopin. Poté začne první etapa našeho treku do vesničky Deia, celkem 14 km (stoupání 700 výškových metrů, klesání 910 m). Nádherné výhledy z vrcholu Es Caragolí (944 m n. m.) i první poznání toho, proč se celá trasa jmenuje v překladu “cesta suchého kamene”. 

Mapa a výškový profil cesty

Více informací
4 den
Druhý den přechodu: olivovníky, citrusy, výhledy na moře z hor i koupání

Další den půjdeme kolem prastarých olivovníků a citrusových plantáží, směrem do městečka Port de Sóller. Užijeme si nádherné výhledy na moře. Poté sejdeme až do přístavu, kde se zchladíme a vykoupeme. Kdo bude chtít, může si užít i jízdu historickou tramvají, která jede z přístavu do městečka Sóller, kde se ubytujeme. Tato etapa má 18 km (stoupání 600 výškových m, klesání 750 m), kdo pojede na závěr tramvají, pár kilometrů ušetří :-).

Mapa a výškový profil cesty

Více informací
5 den
Třetí den přechodu: vesničky, terasy, horský hřeben

Čeká nás nejnáročnější etapa celého pochodu. Budeme pokračovat v naší trase GR 221 a to do vesničky Biniaraix. Poté začneme stoupat kolem zemědělských teras až do sedla Coll de l´Ofrel. Odměnou nám budou výhledy na zářivě modrou vodní nádrž Cúber, kolem které dojdeme přes horský hřeben až do smíšeného lesa a kousek dál i k našemu ubytování, kamenné turistické chatě z 19. století. Celkem se jedná o 20 km (stoupání 1200 výškových m, klesání 800 m).

Mapa a výškový profil cesty

Více informací
6 den
Čtvrtý den pochodu: nádherné výhledy, nejvyšší bod naší cesty, poutní místo Lluc

Poslední den našeho putování, závěrečných 14 km (stoupání 900 výškových m, klesání 940 m) si užijeme už od brzkého rána. Krajina i výhledy se budou rychle měnit, čeká nás opět stoupání odměněné nádhernými výhledy na horský masiv Serra de Tramuntana, ale také na celé severovýchodní pobřeží ostrova, pro odvážlivce je možnost vystoupat i na vrchol Massanella (1365 m n. m.). Odpoledne dojdeme do městečka Lluc, které je významným poutním místem a to díky klášteru Santuari de Lluc, který navštívíme a zde symbolicky ukončíme naše putování. Navečer se přesuneme do městečka Pollença, kde zůstaneme po zbytek našeho pobytu.

Mapa a výškový profil cesty

Více informací
7-10 den
Severní Mallorca: Port de Pollença, Alcúdia, pláže, útesy, historie, gastronomie

Výlet do přístavu Port de Pollença, zasloužený relax na pláži a návštěva slavného vyhlídkového bodu na poloostrově Formentor, majáku Far de Formentor, který je ikonický už z dálky. Uchvátí vás úžasné výhledy a vysoké útesy strmě padající do modrého moře. Večerní prohlídka městečka Pollença.

Půldenní výlet do přírodního parku Albufera, kde uvidíme mokřady a mnoho druhů ptactva, hlavní okruh má 11,5 km, ale je možné ho zkrátit. Poté přesun na pláž poblíž městečka Son Bauló. Odpoledne se vydáme na procházku podél pobřeží navštívit archeologické naleziště (nekropoli) Son Real a přilehlé pláže (velmi neturistické místo).

Celodenní výlet na poloostrov Alcúdia, který je proslavený svými plážemi. Prohlédneme si přístav a odpoledne si uděláme dobrovolný výlet (opět cca 11 km) na kopec Talaya Alcúdia (446 m n. m.). Možnost posledního koupání.

Podle času odletu možnost navštívit poutní místo a vyhlídkový bod Santuari de la Mare de Déu del Puig v samotné Pollençe nebo se vrátit dříve do hlavního města Palma de Mallorca a využít poslední momenty k vychutnání skvělého vína nebo španělské sangríi.
Odlet do ČR.

Více informací

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

My malou skupinkou rozumíme 9 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Sympatická průvodkyně
4

Ubytování

Horské chaty, hostal při přechodu, dále prostorné dobře vybavené aparmány
5

Stravování

Na treku z vlastních zásob, nákupů během cesty, možná polopenze v chatách. Ostatní dny se stravujeme podle individuálních přání a chutí. Zájemce vezmeme do místních restaurací.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • 9x ubytování (detaily viz otázky),
  • veškerou dopravu (detaily viz otázky),
  • všechny vstupy dle programu,
  • českého průvodce,
  • případný test na Covid-19 před návratem zpět do ČR,
  • zákonné pojištění CK.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku (cena cca 3 – 7.000 Kč podle místa odletu, přímé lety společností Smartwings, Ryanair nebo Czech Airlines z Prahy, případně přímé lety z Německa či z Vídně), pomůžeme vám vybrat a koupit letenku,
  • stravování (polopenzi 1. a 3. noc treku lze předem navíc objednat),
  • fakultativní výlety apod.

  Naše cena zahrnuje i veškeré vstupy a případný antigenní test před odletem z Mallorky.
  Jednotlivci bez příplatku! (Budete bydlet na pokoji s osobou stejného pohlaví.)

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Otázky a odpovědi

  Jaká jsou na Mallorce omezení?

  Jaké jsou podmínky vstupu a návratu na Mallorku? (k 22. 6. 2021)

  Jaké očekávat na Mallorce počasí?

  Fyzická náročnost cesty a detaily treku

  Jak to bude na Mallorce s dopravou?

  Jak to bude na Mallorce se stravováním?

  Jaké bude na Mallorce ubytování?

  Podobné zájezdy

  Madeira – to nejlepší (s turistikou), v malé skupince

  Pojeďte s námi na Madeiru. Užijte si aktivní dovolenou na jednom z nejkrásnějších ostrovů v Evropě.

  Termíny:
  31 200 

  + letenky 7 000 – 12 000 Kč

  Délka 12 dní
  Skupina max. 8 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.