Ekvádor a Kolumbie za 21 dní Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Ekvádor je nejoblíbenější jihoamerickou zemí našich průvodců, nabízí především fantastickou přírodu, ale i výbornou turistickou infrastrukturu, je levný, bezpečný a mimořádně přátelský. Kolumbie vás také obrovsky překvapí, je jednoznačně destinací budoucnosti a pokud ji chcete poznat dříve než ji objeví davy turistů, je nejvyšší čas vyjet. Poznání těchto dvou zemí nebudete litovat.

1-6 den
Cuenca, NP Cajas a Baňos

Přílet do Quito a následný přelet do Cuenca, prohlídka historického centra města Cuenca (památka UNESCO). Národní park Cajas – výlet do NP Cajas s lehkou turistikou, vysokohorská krajina stovek jezer. Přejezd do lázeňského městečka Baňos termální lázně, turistika v okolí lázeňského letoviska přímo pod aktivní sopkou Tungurahua. Prohlídka vodopádů, mlžné pralesy, tropické ovoce – jedinečná příroda východních svahů And. Přesun k sopečnému jezeru Quilotoa, nádherné výhledy vysoko v horách. Podrobnější informace najdete v programu zájezdu (PDF).

Více informací
7-10 den
Cotopaxi, Quito a Otavalo

Návštěva národního parku Cotopaxí přímo pod stejnojmennou aktivní sopkou s dokonalým tvarem, včetně krátkého výstupu sopečnou krajinou k horské chatě ve výšce 4864 m n.m., přesun do hlavního města Quito, výjezd lanovkou na vyhlídku do výšky 3945 m n.m, při vhodných podmínkách krásné výhledy na okolní vulkány. Prohlídka historického centra Quita. Přejezd do tradičního indiánského města Otavalo. Celodenní výlet k laguně Cuicocha – nádherné sopečné jezero pod horou Cotacachi, pěší turistika, orchideje, andská flóra. Tradiční indiánské trhy, pravděpodobně nejhezčí a největší v celé Jižní Americe. Podrobnější informace najdete v programu zájezdu (PDF).

Více informací
11-14 den
Bogotá a kávová oblast

Přelet do Bogoty, prohlídka téměř desetimiliónové metropole. Historické centrum – čtvrť La Candelaria. Cesta lanovkou na vyhlídku Monserrate (3150 m n.m.). Muzeum zlata, jedno z nejlepších muzeí v Jižní Americe. Přelet a přesun do typického městečka Salento v malebné oblasti kávových plantáží (zona cafetera), prohlídka jedné z tradičních kávových faremMěstečko Salento, pěší výlet (11 km) nádhernou přírodou do mlžného pralesa na kraji národního parku Los Nevados. Pozorování kolibříků. Možnost jízdy na koni. Podrobnější informace najdete v programu zájezdu (PDF).

Více informací
15-21 den
Medellín, NP Tayrona a Cartagena

Přejezd do Medellínu, návštěva nejbarevnější vesničky Kolumbie Guatapé a skály El Peňol s překrásnými výhledy na okolní jezerní krajinu. Krátká prohlídka historického centra Medellínu. Přelet do města Santa Marta, dva dny aktivního odpočinku u Karibiku. Z písečných pláží jsou vidět ledové vrcholky nedaleké nejvyšší kolumbijské hory v národním parku Sierra Nevada de Santa Marta. Možnost koupání ve slané i sladké vodě. Výlet k vodopádům. Návštěva místní indiánské komunity Kogi (pokud budou indiáni ochotni vpustit turisty). Celodenního výlet do národního parku Tayrona. Nazávěr prohlídka nejnavštěvovanějšího města v Kolumbii a památky UNESCO, Cartagena. Krásně upravené historické centrum. Podrobnější informace najdete v programu zájezdu (PDF).

Více informací
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.

  Další termíny připravujeme, chcete o nich vědět jako první?
  Zadejte svůj e-mail, budeme vám zasílat informace o nových termínech, cestách a další novinky.

  Nespamujeme! Emaily posíláme asi 4x za rok.

  Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů

  Cena zahrnuje

  • ubytování na 20 nocí,
  • služby špičkového českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
  • vnitrostátní letenku Pasto – Bogotá, Bogotá – Pereira, Medellín – Santa Marta,
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

  Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (snídaně obvykle v ceně),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program),
  • vaše cestovní pojištění,
  • PCR test (2x měsíčně ZDARMA), včetně jeho lékařského potvrzení v angličtině.

  Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

  DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

  Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Quita z Prahy 20 – 25 000 Kč, zpáteční let je z Kolumbie, Cartagena.

  Neviem si predstaviť vidieť a hlavne zažiť za 3 týždne viac. Všetky ubytovania ma milo prekvapili a najviac v Amazónii.

  Anna B., 54 let, Bratislava, Ekvádor 2021

  Pro první návštěvu země ideální, umožňuje poznat všechny geoklimatické části. Ubytování výborně zvolené, jak lokalitou, tak nabízeným komfortem a čistotou. Jediná “kaňka” je netekoucí voda v ubytování v oblasti Caňar, to ale byla smůla, nesouvisí s výběrem ubytování. Doprava velmi komfortní tím, že jsme po celou dobu mohli využívat jedno auto s řidičem.

  Barbora S., 48 let, Praha, Ekvádor 2021

  Velmi pěkný program, našlapaný, logisticky promyšlený. Nejvíce se mi líbila komunita Casa Viejas, laguna Quilotoa a Amazonie.

  Luděk K., 33 let, Plzeň, Ekvádor 2019

  Program je velmi pestrý, prales, hory, moře, vše se střídá i někdy hodně rychle, jeden den ve vysokých horách, druhý den už v Amazonii – místa jsou zvolena dobře a myslím, že to tak může být i nadále. Děkuji za cestu, já jsem si ještě prodloužil o ty Galapágy a také to fungovalo bez chyby, chci se tam ještě vrátit, protože za ten týden se nedá všechno vidět – stal jsem se fanouškem šnorchlování, což jsem předtím nebyl. Program může takto zůstat.

  Vladislav G., 55 let, Louny, Ekvádor 2018

  Program velmi pestrý, splněn a přeplněn. Spokojenost.

  Pavel S., 53 let, okres Vsetín, Ekvádor 2017

  Rozdílný názor na “lehkou turistiku” :-). Jinak velmi různorodý zajímavý program. Nej z cesty – návštěva komunity, tropický prales, Chimborazo.

  Jana R., 55 let, Vsetín, Ekvádor 2018

  Nelze jinak než pochválit pestrost a komplexnost programu. Pro mne byl zájezd absolutně vyhovující a rád s vámi pojedu někam znovu. Zatím vstřebávám čerstvost zážitků, příště může být cesta i náročnější 🙂

  Aleš H., 47 let, Hradec Králové, Ekvádor 2018

  Naprosto úžasný, nad očekávání. Spousta aktivit, každý den program – bezvadné. Nejlepší body programu vidím 2x kontakty a pobyty v indiánských komunitách, především v komunitě de Casas Viejas. Za mě tedy čím více těchto pobytů mezi domorodci tím lépe. Během 18 dní pobytu jsem konečně zažil to, co ne, za celý život – výstup do 5.100 nm, rafting na divoké řece, šnorchlování mezi rejnoky a mořskými želvami, jízda na kole v amazonii, indiáni apod. – super!

  Michal P., 50 let, okres Hradec Králové, Ekvádor 2018

  Rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. (…) počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25 denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou. Hasta Luego!

  Ivana, Bob, Adéla a Ondra S., rodina 20-50 let, Kolumbie + Ekvádor 2014
  ...
  Další reference

  Foto z cest

  Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

  Otázky a odpovědi

  Jaké jsou podmínky vstupu do země?

  Jaké bude ubytování?

  Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

  Je cestování do Jižní Ameriky bezpečné?

  S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

  Cestovat do Jižní Ameriky s námi nebo sám?

  Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

  Co když cestuju sám/sama?

  Podobné zájezdy

  Peru to nejlepší v malé skupince za 18 dní

  Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

  Termíny:
  28.5.-15.6. (vč. pramenů Amazonky)
  volná místa
  24.6.-12.7. (vč. pramenů Amazonky)
  1 volné místo
  Další termíny
  51 400 

  + letenky 23 000 – 32 000 Kč

  Délka 18 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Lehká

  Opravdová Kolumbie v malé skupince

  Vydejte se do rozmanité Kolumbie dříve než ostatní. Vezmeme vás od Karibiku po vrcholy hor, od pouště po kávové plantáže.

  Termíny:
  6.4.-23.4.2023
  plno
  20.9.-7.10.2023
  nový termín
  Další termíny
  52 200 

  + letenky 20 000 – 28 000 Kč

  Délka 18 dní
  Skupina max. 9 členů
  Průvodce
  Vstupy V ceně
  Charakter
  Náročnost Střední

  Chcete dostávat zajímavosti k cestování po Jižní Americe?


  Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
  Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.