Brazílie to nejlepší za 14 dní
"covidový program"
Jedinečná místa Malé skupinky Skvělí průvodci

Největší systém vodopádů na světě, okouzlující Rio de Janeiro, dechberoucí příroda, místní kultura a lidé, ale i úžasné pláže – to vše a mnohem více zažijeme během dvoutýdenního poznávání Brazílie. Podíváme se ale i mimo obvyklé trasy zahraničních turistů – na stolové hory v národním parku Chapada Diamantina, do srdce Brazílie: města Salvador de Bahía nebo na tropický ostrov Tinharé. Aktivní poznávací zájezd v malé skupince max. 10 osob se špičkovou českou průvodkyní.

Pro zájemce možné prodloužení o návštěvu Amazonského pralesa či návštěvu tropického ostrova Ilha Grande.

Vzhledem k situaci ohledně covid-19 pro tuto cestu platí speciální storno podmínky, placení záloh apod. Všechny výjimečnosti kvůli covid-19 naleznete níže. Až pomine pandemie, budeme nabízet opět náš standardní program.

1-3 den
Vodopády Iguazú

Přílet do Foz do Iguazú. Naši brazilskou cestu začneme návštěvou jednoho ze sedmi přírodních divů světa. Vodopády Iguazú jsou největším systémem vodopádů na Zemi. Návštěva ptačího parku a pozorování tukanů, papoušků a kolibříků. Pokud nám to současná situace dovolí, krátce nahlédneme také do Paraguaye a pašeráckého města Ciudad del Este. Odlet do Salvador de Bahía.

Více informací
3-6 den
Salvador de Bahía a tropický ostrov Tinharé

Salvador de Bahia: původním hlavní město Brazílie. Procházka historickou čtvrtí Pelourinho označovanou za centrum “tropického baroka”. Odjezd katamaránem do vesnice Morro de São Paulo na tropický ostrov Tinharé. Průzračná voda kolem celého ostrova vytváří ideální podmínky nejen pro koupání, ale i pro potápění a lov langust, krevet a ryb. Vše je obklopeno bujnou tropickou vegetací, kterou křižují chodníčky nabízející procházky po celém ostrově. Navštívíme místní starobylou pevnost ze 17. století a vystoupíme na některý ze tří kopců s krásnými vyhlídkami. Užijeme si pláže, vyjížďky lodí a procházky.

Více informací
7-10 den
Stolové hory v NP Chapada Diamantina

Přesun soukromou dopravou do národního parku Chapada Diamantina, který je proslulý stolovými horami, pestrými možnostmi treků a panensky čistou přírodou. Ubytování v krásném koloniálním městečku Lencois, jež bylo v minulosti centrem hledačů diamantů. Lehké pěší túry v národním parku. Společně zdoláme stolovou horu Morro do Pai Inacio (mírná zátěž), podíváme se k vodopádům a zatopeným jeskyním. Koupání v křišťálově čisté vodě. Návrat zpět do Salvadoru.

Více informací
11-14 den
Tři dny v Rio de Janeiro

Přelet do Rio de Janeiro, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Ubytování nedaleko pláže Ipanema. Cukrová homole (Pao de Acucar), socha Ježíše Krista – Cristo Redendor. Pláže Ipanema a Copacabana – s typickým brazilským koktejlem caipirinha. Umělecká čtvrť Santa Teresa, Selarónovy schody, které jsou vytvořeny z tisíců barevných dlaždiček pocházejících z celého světa (i z ČR). Úchvatná moderní katedrála São Sebastião. Možnost návštěvy favely Vidigal (podle aktuální bezpečností situace i covidové). Odlet do Evropy nebo prodloužení (pláže: Ilha Grande nebo Amazonie: Manaus)

Více informací

Prodloužení

NABÍZÍME DVĚ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU

Varianta A: Amazonie 5 dní  dobrodružství na lodi
(s naší průvodkyní – tzn. při dosažení minimálního počtu zájemců)

Den 1: přelet do Manaus, “tropické Paříže”, dle času příletu prohlídka města – metropole uprostřed pralesů. 

Den 2: Třídenní plaba lodí na řece Rio Negro. Zažijeme tu pravou Amazonii.  Vyplujeme soukromou lodí k soutoku žlutohnědé Amazonky a černé Rio Negro (pro Brazilce vzniká Amazonka až tady). Plavba proti proudu řeky Rio Negro. Pěší výlet hlouběji do džungle, kde budeme pozorovat unikátní amazonskou přírodu: z flóry to budou například obří bílé lilie, místní průvodce nás seznámí s některými léčivými rostlinami, z fauny se můžeme těšit na opice, lenochody nebo papoušky.  Čeká nás také plavání s růžovými delfíny, rybaření piraní nebo noční pozorování krokodýlů. Navštívíme indiánskou rodinu a seznámíme se s jejich tradičním způsobem života. Nocleh v kajutách. Jaká zvířata uvidíme nikdy nelze stoprocentně garantovat, nejde o návštěvu zoo 🙂 

orientační cena (vč. přeletu do Amazonie): 18.500 Kč v závislosti na počtu osob

Varianta B: tropický ráj: ostrov Ilha Grande
(individuálně nebo v případě větší skupinky s naší průvodkyní)

Tropický ostrov Ilha Grande. Oáza klidu, kde nesmí jezdit auta.
Cesta soukromou dopravou (3 hod.) a krátká cesta katamaránem.
Ubytování v přístavním městečku Vila do Abraão.
Na ostrově se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Brazílie, pláž Lopes Mendez.
Možnost odpočinku na plážích, pochodování v deštném pralese, výlet na lodi okolo ostrova k dalším plážím.

cena na vyžádání dle rozsahu služeb, které budeme na ostrově zařizovat (příklad: doprava na ostrov a transfer zpět na letiště v počtu 6 os. celkem do 2000 Kč na osobu, ubytování dle kategorie hotelu od 400 Kč na osobu a noc)

 

Zaměření zájezdu

Příroda
Pláže, moře
Města
Památky
Kultura a místní obyvatelé
Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme max. 10 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
květen (předpoklad) (volná místa)
Přihlásit se
45 000 Kč + letenky od 12 500 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

 • ubytování 13 nocí,
 • služby špičkové české průvodkyně (naše průvodkyně na vás čeká na letišti v Brazílii),
 • veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
 • vstupy na všechny památky uvedené v programu,
 • 2 vnitrostátní letenky Foz de Iguazú – Salvador de Bahia, Salvador de Bahia – Rio de Janeiro,
 • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

 • mezinárodní letenku,
 • stravování mimo snídaní,
 • případné fakultativní výlety a vstupy,
 • vaše cestovní pojištění, které se bude vztahovat i na léčebné výlohy spojené s onemocněním covid-19
 • PCR test nutný pro vstup do Brazílie (cena od 1 600 Kč, poradíme). PCR test budete potřebovat i po návratu do ČR k případnému ukončení karantény.

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Je zájezd stejně dlouhý? (My počtem dní rozumíme počet dní v Brazílii.) Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  nákup letenky do Brazílie vám zařídíme, ev. můžete koupit sami. Aktuální cena letenek Praha – Iguazú / Rio de Janeiro – Praha: 12.500 Kč (k 8.1., lety s přestupem v Paříži) plus příp. odbavené zavazadlo 2.000 Kč.

Program byl výborný, všechno krásně navazovalo i přes veliké vzdálenosti. (…) Průvodkyně učiněný poklad, nikoho takového jsem ještě nezažil. Naprosto dokonalé služby, flexibilita a ochota pomoci každému, ev. přizpůsobit program našim požadavkům, dokonalá znalost prostředí a jazyka (nejen portugalštiny). Prostě nej, nej, nej…

Jirka K., 52 let, Klatovy, Brazílie 2019

Program nám ukázal, krajinu, venkov, koloniální etapu, moderní velkoměsto, folklór, zábavu “domorodců” a krásnou přírodu. Co si přát víc? Průvodkyně Denisa byla jedním slovem SKVĚLÁ. Ale to nevyjadřuje její schopnost empatie, improvizace, odhadu co ještě ano a co už skupina nedá. Vše podložené perfektní znalostí lidí i prostředí a jazykové vybavenosti. Nepřeháněla to s historií a čísly, ale zprostředkovala nám “jak tady žijí místní”, včetně zábavy a gastronomie. Každému z nás asi zůstal kousek Brazílie “pod kůží”.

Vladimír a Jaroslava V., 66 let, Železná Ruda, Brazílie 2019

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru + Bolívie + Brazílie 2017

Rád bych touto cestou chtěl ještě jednou moc poděkovat za naplnění svého posledního dětského cestovatelského snu. Díky Denise jsme navíc nejen naplnili program zájezdu, ale díky její velké vášni – Brazílii – viděli a slyšeli mnohem více! Neměla to s místními agenturami (svátky, maňana aj.) a prostředím jednoduché, přesto nás BEZPEČNĚ provedla celou cestou až do cíle. Díky Deniso, ale i Vám, pane Brotánku za Vaše porady s očkováním. Snad se s Vámi v budoucnu opět setkám při našich cestovatelských aktivitách.

Luděk D., 61 let, Praha, Brazílie 2018

Program byl sestavený tak, abychom toho viděli v čase patnácti dnů co nejvíce. Já jsem byla spokojená. Města i příroda. Děkuji.

Marika T., 41 let, okres Olomouc, Brazílie 2017

V Brazílii jsem byla 15 dnů, ale přijde mi, že jsem tam byla měsíc, co všechno jsem tam poznala a zažila. Určitě to je jedna z mých nej nej dovolených, děkuji moc za nezapomenutelné zážitky. A jen tak dál!

Lucie R., 35 let, Frýdlant, Brazílie 2017
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

alternativní text

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

❗Různé dotazy k zájezdu v souvislosti s covid-19

❗Jaké budou výjimečnosti kvůli covid-19

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Jaká bude doprava?

Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

Pro koho je/není tato speciální cesta vhodná?

Podobné zájezdy

Peru to nejlepší za 17 dní – “covidový program”

Poznejte opravdové Peru. Navštivte s námi největší památky země Inků i spoustu neturistických míst. Váš nejoblíbenější zájezd.

Termíny:
snad v červnu...
volná místa
41 700 

+ letenky 21 000 – 24 000 Kč

Délka 17 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Zájezd za přírodou Ekvádoru – “covidový program”

Navštivte s námi tři různé ekvádorské světy – pobřeží, hory, Amazonii a zájemci i čtvtý: Galapágy.

Termíny:
snad opět v červenci
volná místa - nový termín
45 000 

+ letenky 18 000 – 28 000 Kč

Délka 20
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.