Neustále se rozrůstající sbírka recenzí a hodnocení cest a zájezdů. Děkujeme!!!

aktualizace - červenec 2016


Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk (64) jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života. Moc všem děkuji. Liba
Liba Z. (64), Dětmarovice, Peru+Amazonie - 22 dní, červen 2016Výběr z hodnotících dotazníků - Peru+Amazonie, červen 2016, hodnocení průvodce: Martin Mykiska
- Martin je skvělý průvodce.
- Na jedničku :)
- Spokojenost.
- Výborný, ochotný, trpělivy.
- Znalý prostředí, klidný, ochotný odpovídat na otázky, prostě chlap na svém místě.
- Martin je nejen výborný průvodce, ale taky skvělej parťák.Ještě jednou děkujeme za zorganizování nádherných 14 dní v Peru. Všechno klaplo přesně tak, jak bylo naplánováno. Všechny hotely, jízdenky, místní služby nastaly přesně tak, jak jsem měla od vás napsáno v excelovém souboru. Těžko bychom se bez toho s manželem v Peru orientovali, bez znalosti španělštiny, jen s angličtinou. Takhle jsme si to užili v klidu, bez stresu a navíc velmi efektivně. Asi nejhezčí zážitek byla dvoudenní cesta s místním řidičem po inckých památkách a 12 km pochod podle kolejí mlžným pralesem. Velmi silným zážitkem byl i pobyt u místních obyvatel uprostřed jezera Titicaca. Jediné, co nás mírně zaskočilo, byly fyzické pocity ve vysokých výškách okolo 4000 metrů n.m. Netušili jsme, že to, co se nám děje, je běžná forma adaptace na tuto nadmořskou výšku (hůř se spí, člověk si musí občas „přidýchnout“,atd.). Popis tohoto „stavu“, který v ČR nelze zažít, bylo asi to jediné, co jsme postrádali. Putování po Peru byl celkově velmi intenzivní a silný zážitek, v pozitivním slova smyslu, ke kterému výrazně napomohlo Vaše skvělé zorganizování celé cesty. Ještě jednou velké díky!
Alena Honejsková, Praha, individuální cesta do Peru - 14 dní, květen 2016Výběr z hodnotících dotazníků - Peru, červen 2016, hodnocení průvodce: Honza Brotánek
-Jižní Amerika je evidentně srdeční záležitost průvodce. Tomu odpovídaly znalosti, radost z místa a pod. Takže maximum bodů.
-Super, zkušený a znalý místních podmínek, ochotný se podělit o zajímavé informace.
-Honza je dobrý průvodce,je vidět,že ho ta práce baví,rád poradí kde co koupit a kam se jít ve městě podívat,co ochutnat. Je vidět,že se vyzná a ví si rady a možná to chvílemi asi také neměl jednoduché. Když byl výklad v angličtině,tak nám ho pak přeložil do češtiny.
-Vynikající, empatický, ochotný, příjemný, s velkým zájmem o spokojenost všech.Ahoj Honzo, konecne se dostavam na nejakou reflexi zazitku z Peru. Byla to pro me hodne intenzivni dovolena a vstrebavat to budu jste dlouho...
Nenapada me moc slov, musel bych mluvit furt v superlativech. Bylo to uplne super - krajina, priroda, kultura, lide (mistni i spolucestujici), Tvoje pojeti pruvodcovani, Tvoje skladba "atrakci", Tvoje osvicene znalosti vseho, na co nas napadlo se zeptat, Tvoje improvizacni schopnosti, kdyz se naskytl treba karneval v Mace, Tvoje snaha cestovat setrne a podporovat mistni...
(...)
Uprimne vytky me nenapadaji. Krom ubytovani v Punu, ktere bylo vzhledem k okolnostem pochopitelne, fakt nevim, co bys mohl delat lip. Mozna by sis mel dal davat pozor na mistni pruvodce, par jich bylo pod Tvoji urovni :-) Verim ale, ze jejich vyber je narocny...
(...)

Franta P. (30), Basel, Peru+Amazonie - 23 dní, únor 2016zdravím z Č.T. Cesta po Peru byla víc nez vynikající. Svůj názor sdělím na tvojich www stránkách a postupně budu sdělovat kamarádům a přátelům.
---

Alena P. (64), Česká Třebová Peru+Amazonie - 23 dní, únor 2016


Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. Oceňujeme tvoje nasazení, stále ve střehu a stále hlídat - kam jít, kde spát, co jíst, v kolik a kam a kdo se přepravit atd. Bez tebe a Diany by nás cesta stála dvakrát tolik peněz, času i nervů. Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Diance děkujeme, za její milou povahu, znalost prostředí, historie a hlavně za její klid a úsměv, který nám pomáhal, když jsme se prohrabávaly na dno svých sil.
Doufáme někdy někde zase dovi na cestě (třeba s tebou do Ekvádoru, jestli nás šneky vezmeš :-)
Marta+Alena+Věra

Marta P. (58), Austrálie, Peru+Amazonie - 23 dní, únor 2016


Ráda bych vyzdvihla tvou znalost prostředí, ochotu s čímkoliv pomoc, neměla jsem nikdy pocit, že tě s něčím obtěžuji a co na Tobě obdivuji je ten klid a jak zvládáš (s úsměvěm) nepříjemnosti na cestě. .)) za to fakt palec nahoru.
Ohledně hodnocení, mně se splnil sen, takže díky moc za pomoc. Jinak možná ten hotel v Punu byl na mě příliš studený a ještě chvíli bych asi počkala než přestane smrdět barva, kterou se tam malovali pokoje. (...)

Olga L. (31), Jihlava, Peru+Amazonie - 23 dní, únor 2016


Diky Honzo, bylo to perfektní :)
Petr B. (26), Praha, Peru+Amazonie - 23 dní, únor 2016


Ahoj, všechno je naprosto v pořádku. Rodina v Otavalu super. Učitel se stěhoval se mnou, tak paráda nemusel jsem si zvykat na jediného. Vzali mě do svých rodin podívat a včera jsem byl i na svatbě. Jsou tu úžasný lidé.
Jarda K. (45), 3 týdny kurz španělštiny v Ekvádoru + Galapágy , 2015

Ahoj Honzo, přeji hodně zdaru na sopce a ještě jednou díky za super zážitky, nemělo to chybu. Našetřím dukáty, ještě minimálně jednou se na jih Ameriky vrátím a můžeš vzít jed na to, že jako průvodce budu chtít tebe. Opatruj se
Láďa F. (29), Peru+Amazonie, 2015


Ahoj Honzo, stale se vracim ve vzpominkach zpet do Peru. Byl to pro me jeden z nejlepsich zazitku. To, jak jsi se nam venoval, bylo opravdu mimoradne. (...) Diky tobe mame i my ostatni zazitkuchtivi turisti zazit neco nezapomenutelneho. Preji Ti hodne uspechu a stesti. Dekuji za vsechno, co jsem mohla diky Tobe zazit.
Zdenka (50?), Peru, 2015Ahoj Honzo, po volných chvílích jsem zpracovával svoje rychlozápisky z cesty. V příloze je výsledek :) Moc se nám to líbilo, pořád jsme ještě plní dojmů. CO chvila se zasnim a vracim se do Nazca nebo MP :D
Kuba (29), Peru, 2015Ahoj Honziku, Jeste jednou srdecne diky za Tvuj pristup a bajecnou organizaci! Jsi borec a chlap na svem miste! Uz ted se tesim na dalsi cesty s Tebou. (...) Hodne stesti!
Jarda (50), Peru+Amazonie, 2015Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let), Peru, únor 2014Jelikož nikdy nevyužíváme služeb tradičních a zavedených masových cestovních kanceláří, rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. Neznajíce však španělštinu ani místní poměry, pochopili jsme po studiu informací na internetu, že bez služeb rodilého Jihoameričana se neobejdeme. Jednoho takového jsme naštěstí potkali, je z Třemošné u Plzně a jmenuje se Honza Brotánek.
Slovo dalo slovo, a počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25-denní cestu.
Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou.
Hasta Luego, Honzo!
Ivana, Bob, Adéla a Ondra Sobotkovi (rodina, 20-50 let)
Kolumbie, Ekvádor, srpen-září 2014, 25 dní(...) Na vás a vaší organizaci cesty máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým. (...)
Ještě jednou mockrát děkujeme a třeba se ještě setkáme při cestách do dalších míst Jižní Ameriky.
Zbyněk a Magda (cca 35), Peru, březen 2014, 18 dníNejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru!
Krátce v bodech proč cestovat s Honzou:
1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. Doporučujeme cestovní styl Honzy Brotánka každému, komu vyhovuje jen rámcový program, je ochoten přizpůsobit se improvizaci a je připraven na přiměřenou námahu a nepohodlí. Tedy lidem, které nebaví válení se na jednom místě, ale rádi poznávají cizí země s batohem na zádech, které baví ochutnávat místní jídlo, bavit se s místními lidmi, zažít i něco dobrodružného a přitom si na dovolené odpočinout od plánovaní tras, vědět, že i když nejsem zrovna dobře jazykově vybaven, že průvodce zařídí dopravu, ubytování a vše potřebné. Odměnou byli pro nás pohledy na nejzajímavější části země – památky,poušť, hory a prales, prostě vše co jsme chtěli vidět v tak krátkém čase a za velmi přijatelnou cenu. . Nakoukli jsme také do historie i do současného světa lidí a kultury v exotickém Peru a v budoucnu, pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.
L+L. (25, 40), Peru, březen 2014, 21 dníS odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa.
Organizace z Tvé strany neměla chyb, myslím, že nikdo z nás jsme nezaznamenali žádné problémy, takže klobouk dolů, je vidět že to máš za dobu, co jezdíš do J.Ameriky opravdu vychytané.
Jsme rádi, že jsme se v tomto poměrně exponovaném teritoriu rozhodli pro tuto "komorní" formu cesty. (...)

Martin, Mirka (cca 55), Peru, 2014Ahoj Honzo Jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. Já mám zatím pořád frmol, že pomalu ani nevím jak se jmenuji. Takže Ti děkujeme za tvoje služby.
Pepa a přátelé (cca 50-60), Peru, 2014Není to ani čtrnáct dní, co jsme se s manželem vrátili z Peru. Byla to úžasná dovolená na tři týdny, včetně pobytu v Amazonii. Zážitky si teprv "sedají a dobíhají", ale již nyní lze říct, že to bylo přesně to, co bylo v našich představách o této cestě. Jsme zvyklí cestovat sami bez cestovek, davovým turistickým místům se spíše vyhýbáme a také vědomí, že jen s angličtinou a bez znalosti místních poměrů si asi nevystačíme, byly důvody proč jsme zvolili cestu s průvodcem Honzou. A nelitujeme, bylo to doopravdy super! Pohybovali jsme se mezi obyčejnými Peruánci, jedli jsme s nimi v místních stravovnách, jezdili veřejnou dopravou a tím poznávali jejich kulturu. Samozřejmě jsme se seznamovali i s jejich bohatou a rozvinutou minulostí a tím pádem jsme nevynechali ani bájné Machu Picchu, můj dávný sen..Naplánovaný program jsme si často přizpůsobovali našim potřebám a také tempu, protože pobyt ve vysokých nadmořských výškách nás často zadýchal. Díky Honzovým znalostem místních poměrů jsme platili "neturistické" ceny a poznávali skutečný život místních domorodců.
Honzo DÍKY a zase někdy příště.

Jana(50) a Ladislav(47), Peru, 2013, 3 týdny


z emailu: "Byla to fantastická dovolená. Nejmíň se mi líbily rafty a pak trochu Guayaquil (i když Malecón, las Peňas a jídlo za to stály!) A nejvíc se mi libilo všechno ostatní :-) hory, města, lázně, kolo, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek. Navíc se už těším az se sem vrátím!"
Danča M.(35+) Ekvádor, 2013, 2 týdny + Galapágy


Prožili jsme krásnou dovolenou. Honza nás vyzdvihl na letišti, po celou dobu se o nás staral, vše zařizoval a nakonec nás opět doprovodil na letiště. Vzhledem k perfektní znalosti místních podmínek a jazyka vždy zjistil bezpečnostní situaci konkrétní oblasti, možnosti, co můžeme v dané lokalitě vidět a zažít, našel ubytování a sjednal příznivou cenu - včetně ceny autobusových jízdenek. Vždycky zasáhl tam, kde bychom bez něj zaplatili mnohem vyšší cenu, několikrát nás upozornil na nebezpečí (okradení), kde jsme to nepředpokládali.
Tento způsob cestování má 3 základní výhody:
1) Kdykoliv je možnost měnit plány na základě zájmu, počasí, případně aktuální indispozice (tu jsme nezažili).
2)Když chcete, ocitnete se blíž místním obyvatelům.
3)Víte, jak jsou vynakládány Vaše peníze a nepožadujete-li přepych, můžete výrazně ušetřit.

Hana (57) a František(60) - rodiče, Kolumbie a Peru, 2012, 3 týdny


Splnil se mi sen. Sen, který jsem si ani netroufal mít, protože neumím žádný cizí jazyk a bez španělštiny,domníval jsem se, je mi Jižní Amerika nedostupná. A s klasickou cestovkou zase finančně. Když vás je ale víc a koupí se šikovně letenka, dá se i taková cesta uskutečnit. Bylo to rychlé: v červnu mi sestřenice nabídla, zda s ní nechci letět do Jižní Ameriky. V červenci jsme letěli. Za měsíc v Kolumbii jsme toho mnoho viděli: Byli jsme v jednom z národních parků, v muzeích, procházeli pouští, bydleli na ostrůvku, potápěli se, stanuli na nejsevernějším místě Jižní Ameriky, spali v indiánské vesnici, ... Díky Honzovým průvodcovským schopnostem a jeho znalosti prostředí jsme na mnoha místech byli jediní turisté. Prostě nádhera. Děkuji H. Brotánkovi za nádhernou a netradiční dovolenou, kterou naplánoval dle našich představ.
Lukáš F. (36), Kolumbie, 2012Ahoj Honzo, s odstupem času si člověk najednou uvědomí, co se stalo a co zažil. Naše společná cesta po tak krásné zemi byla neobyčejná a bezpečná.Takovou cestu nedokáže nabídnout žádná cestovní kancelář. Vždy jsme se snažili cestovat tak, aby jsme byli schopni vidět a zažít navštívenou zemi ve skutečném světle a pohybovat se hlavně v neturistických místech. To se nám s Tebou velice povedlo. Hlavně naše největší lákadlo byla odlehlá a od civilizace hodně vzdálená Amazonie, kde jsme se dostali do míst s velkým množstvím papoušků. Takové množství druhů a množství jsme nečekali. Prostě papouščí ráj. Dále další úchvatná místa Peru. Oceán a pobřeží, zasněžené vrcholky And, poušť a památky Inků. Tak děkujeme a těšíme se na další cestu s Tebou. Tentokrát Ekvádor a Galapágy v roce 2015.
Karel a Kamil Š. (55 / 33 let), Peru - hlavně Amazonie, 4 týdny