Termín: 3.-17. září 2019
V malé skupince max. 8 osob + česká průvodkyně. Zamluvte si místo na info@dojizniameriky.cz.

- Navštívíme 5+1 zemi Jižní Ameriky: Peru, Bolívii, Chile, Argentinu, Brazílii (a Paraguay).
- Machu Picchu, 3 denní přejezd solné pouště Uyuni a okolí, pouště Atacama v Chile, vodopády Iguazú a na závěr Rio de Janeiro.
- V doprovodu špičkové české průvodkyně a znalkyně Jižní Ameriky.
- Pohodlné ubytování a pro více komfortu: 4 přelety a 5x2 noci na jednom místě.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1-4: Přílet do Cuzco. Přejezd do Posvátného údolí Inků a ubytování v jediné zachovalé vesničce z doby Inků - Ollantaytambo. Návštěva solných jezírek Salineras. Prohlídka okolních zajímavostí.
Přejezd vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba k Machu Picchu.
Prohlídka záhadného inckého města Machu Picchu s možností výstupu na jednu ze dvou přilehlých hor (Machu Picchu nebo Wayna Picchu).
Návštěva městečka Pisac. Návrat do Cuzco, kde strávíme dva dny prohlídkou jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, dříve hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Pevnost Saksayhuamán a mnohem více.
2 noci v Ollantaytambo, 2 noci v Cuzco


Den 5: Odlet do La Pazu, hlavního města Bolívie. La Paz - prohlídka hlavních památek a zajímavostí - kostel​ a náměstí Sv. Františka​. Typické tržiště (Mercado negro) i čarodějnický trh Mercado de las Brujas​, Mercado de Artesanía (možnost nákupu suvenýrů). Teleférico​ (jízda kabinkovou lanovkou nad městem). .
2 noci v La Pazu


Den 6-8: Brzký ranní odjezd na letiště a odlet do Uyuni. Tří denní přejezd solné poušti Uyuni a okolí terénním vozidlem.
1. den: Hřbitov vlaků. Solná poušť Uyuni. Ostrov Inca Huasí s obřími kaktusy. Noc v jednoduchém hotýlku ze soli.
2. den: Kaňon Sora. Poušť Chuguana s výhledy na vyhaslé sopky. Vysokohorská jezera. Poušť Siloli a “kamenný strom”. Laguna Colorada - jezero s červenou barvou, plameňáci. NP Avaroa. Gejzíry “Sol de maňana” a bahenní sopky. Noc opět velmi jednoduchá, poblíž termálních lázní uprostřed Altiplana.
3. den: Poušť Dali. Laguna Verde, obvykle krásná zelená barva. Sopka Licancabur a zde přechod hranic do Chile a příjezd do San Pedro de Atacama.

Den 8-9: San Pedro de Atacama - městečko uprostřed nejsušší pouště na světě (Atacama). Po příjezdu odpočinek a pro zájemce ochutnávka chilských vín a nasátí chilské atmosféry. Komentované pozorování noční oblohy - díky absenci světelného znečištění vůbec jedno z nejlepších na celém světě.
Výlet za jedinečnými přírodními scenériemi do okolí: gejzíry El Tatio (nejvýše položené gejzírové pole na světě, počtem gejzírů třetí největší na světě), fascinující skalní útvary Valle de la Luna, Valle de la Muerte a dalšími.
2 noci v San Pedro de Atacama


Den 10-11: Celodenní přejezd autobusem do Argentiny. Krásná cesta přes hory, ačkoliv po předchozí cestě přes solnou poušť Uyuni a Altiplano už budeme namlsaní. Salta. Muzeum MAAM, jedny z nejzachovalejších andských mumií. Prohlídka města. Ochutnávka Argentiny (třeba doslovně? - steak, víno :-)) Večer odjezd na letiště a odlet do Puerto Iguazú.
1 noc v Salta


Den 12-13: Důkladná prohlídka vodopádů Iguazú, z argentinské i brazilské strany.
Se zájemci nakoukneme pár kroků do Paraguaye, do pašeráckého Ciudad del Este.
Přelet do Ria de Janeira.
2 noci ve Foz de Iguacu


Den 14-15: Rio de Janeiro, jedno z nejkrásnějších měst na světě. Cukrová homole Pao de Acucar, socha Ježíše Krista - Cristo Redendor.
Veselý závěr celé cesty: pláže Ipanema a Copacabana, třeba s typickým brazilským koktejlem caipirinha!
I když se nikomu asi moc chtít nebude, tak odlet do Evropy...
2 noci v Rio de JaneiroMOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
Na závěr: Tropický ráj na ostrově Ilha Grande jen tři hodiny od Rio de Janeiro s výborným koupáním.
Na začátku: rozšířený program v Peru.

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás bude maximálně 8 plus průvodkyně. Ta má tak více času věnovat se každému z Vás, Vašim individuálním požadavkům a přáním a celkově je i mnohem větší prostor pro improvizaci. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je náš program výjimečný?

Jezdíme v malé skupince 8 spolucestujících + průvodce, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Během 15 dnů stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky - včetně Machu Picchu, solné poušti Uyuni, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

Unikátní třídenní přejezd solné poušti Uyuni a okolních hor v terénních vozech. Možná ne úplně komfortní, ale na krásné výhledy a zážitky dlouho nezapomente. Vozidla s řidiči budou jen naší skupinky i zde budeme mít flexibilitu.

I když toho po cestě zvládneme spoustu, tak myslíme i na vaše pohodlí, odpočinek a vydechnutí: například výběrem příjemných hotelů. Navíc dokonce pětkrát budeme spát v jednom hotelu dvě noci za sebou.

Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupince,

- chtějí poznat místní atmosféru,seznámit se s místními zvyky a ochutnat lokální pochutiny,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody v doprovodu znalkyně Jižní Ameriky.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt k místním lidem i přírodě!

nahoru

Cena a náklady

78.700 Kč + MEZINÁRODNÍ LETENKA (viz níže)
(do ceny zahrnujeme mj. veškeré vstupy, na místě utratíte obvykle jen za stravování, ev. alkohol a suvenýry)

Cena zahrnuje:

- ubytování 14 nocí - popis viz níže
- služby špičkové české průvodkyně pro skupinku max. 8 spolucestujících,
- veškeré přesuny a výlety a také vstupné do národních parků,
- letenky: Cuzco-La Paz, La Paz-Uyuni, Salta-Puerto Iguazú, Foz de Iguacu-Rio de Janeiro v celkové ceně max. 20.000 Kč
- pojištění proti úpadku cestovní kanceláře.

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku,(viz níže)
- případné fakultativní výlety a aktivity,
- stravování (mimo přejezdu pouště Uyuni a snídaní v hotelech),
- vaše cestovní pojištění (poradíme, nemusí být drahé).

Zdá se vám to drahé?

Nám také... Tento zájezd je o hodně dražší než všechny ostatní. Párkrát jsme přepočítávali cenu, snažili se ušetřit, snížili marži, ale levněji už to prostě nezvládneme a standard snižovat nechceme a už vůbec ne zvětšovat velikost skupinky...
Jen za všechny letenky utratíme až 20.000 Kč. Ubytování zejména v Chile, Argentině i Brazíli je drahé. Levná není ani cesta terénním vozidlem po solné poušti. Za zpáteční vlakovou jízdenku k Machu Picchu "vysolíme" minimálně 2500 Kč, dalších 1400 Kč za vstup na Machu Picchu, atd, atd...
Tak to jen, abyste věděli, že si na vás nechceme namastit kapsy...

Letenka:

Nákup mezinárodní letenky koordinujeme. V ideálním případě letí všichni naši spolucestující společně, ale ne vždy se to podaří (někdo chce levně např. z Mnichova, Moraváci létají často raději z Vídně, jiní chtějí z Prahy, apod...). S pořízením letenky Vám každopádně maximálně pomáháme, ale letenku kupujete sami.
Chcete-li si nechat letenku kompletně zařídit, stačí říct a nemusíte se starat o nic, kromě potvrzení, že vám námi doporučená letenka vyhovuje. Letenku Vám my nebo náš extérní letenkář koupí za nejvýhodnější cenu (poplatek za tuto službu: 1.000 Kč / os.).

Orientační cena letenky: Praha - Cuzco / Rio de Janeiro - Praha 24-29.000 Kč, ze zahraničí (Vídeň, Mnichov, apod.) často levněji.


nahoru

Recenze a hodnocení

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let)

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let)

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let)

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let)

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let)

Další reference najdete na naší hlavní stránce.

Praktické informace

Náročnost

Program není fyzicky náročný. Čekají nás jen krátší vycházky. Náročnější může být pro někoho dlouhý přejezd autobusem z Chile do Argentiny nebo 3 denní cesta terénními vozidly po poušti a Altiplanu. Program je uzpůsoben aklimatizaci na nadmořskou výšku. První dvě noci budeme spát ve 2900 metrech nad mořem, poté několik nocí nad 3000 m n.m. a na závěr už nízko.

Počasí

Podle nadmořské výšky nás během cesty čekají velké změny teploty. V Bolivii může v noci mrznout, zatímco např. u vodopádů Iguazú může být nad 30°C.

Ubytování

V příjemných hotelech, většinou odpovídajících *** standardu ve dvoulůžkových pokojích. Dvě noci na solné poušti Uyuni velmi jednoduché ubytování ve vícelůžkových pokojích!

Doprava

Soukromé minibusy, ve městech taxi, dálkový přesun linkovým autobusem, 4 přelety.

Stravování

V místních restauracích s pomocí naší průvodkyně. Stravování během přejezdu pouště Uyuni je zahrnuto v ceně.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní cestovní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Poradí lékaři. Kvůli návštěvě tropických oblastí v Brazílii se doporučuje očkování proti žluté zimnici a za zvážení stojí očkování proti žloutence typu A nebo břišnímu tyfu.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména s ohledem na letové řády.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o účast na tomto zájezdu a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Právě jsme vypsali nový termín! Výhodná letenka z Prahy s jedním krátkým přestupem v Evropě za 24.804 Kč (k 18.2.)


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde