Všechny listopadové termíny plné. Další termíny: BŘEZEN 2020, pište nám už teď na info@dojizniameriky.cz.

- Originální program, cesta v malé skupince 8 osob v příjemné atmosféře, v klidu bez honičky
- Světoznámý ledovec Perito Moreno, NP Torres del Paine, hora Fitz Roy a mnohem více. V národních parcíchspíme v chatkách, ne ve stanu!
- Pozorování zvířat ve volné přírodě, mj. tučňáků patagonských (2. největší druh tučňáka), kondorů, lam guanak, plameňáků, pštrošů Nandu, se štěstím delfínů, lachtanů, velryb a dalších...
- Jezdíme na mimo hlavní sezónu, vyhýbáme se davům turistů a pravděpodobně zažijeme krásně barevný patagonský podzim!
- Možnost individuálního prodloužení: Andy ve středním Chile.
Jaká zvířata můžeme na cestě vidět? Kondor. Guanako. Lachtani. Tučňák patagonský. Plameňáci. Řada dravců. Pumu asi neuvidíme, ale také se hojně vyskytuje. Podobné to je s delfíny i velrybami.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do jediného většího města na jihu Chile - Punta Arenas (120 tis. obyv). Krátká pěší turistika v okolí ("kouzelný" les v národní přírodní rezervaci).


Den 2-3: Výjimečná návštěva Ohňové země (Tierra del Fuego).
Plavba lodí přes Magallanův průliv do městečka Porvenir.
Cesta opuštěnou přírodou Ohňové země za kolonií unikátních tučňáků patagonských ("pinguino rey" = "tučňák královský").
Jednoduchý nocleh v Porveniru s dokonalou atmosférou konce světa.
Další den návrat do Punta Arenas. Průzkum města na břehu Magallanova průplavu.

Den 4: Cesta podél Magallanova průlivu na jih směrem k nejjižnějšímu pevninskému bodu Jižní Ameriky. Pěší turistika podél moře. V případě dobrého počasí dosažení romantického majáku San Isidro (nejjižnějšího majáku na kontinentu). Cestou vyhlídky na Dawsonův ostrov. Fakultativně (místo turistiky) návštěva pevnosti Fuerte Bulnes - vstupné asi 450 Kč. Puerto del Hambre (Přístav hladu), smutně proslulé místo spojené s nejstarší historií osidlování konce světa.
Večer přejezd do rybářského města Puerto Natales (3 hod).


Den 5-8: Treking v jedné z nejvyhlášenějších přírodních oblastí na světě, v národním parku Torres del Paine.
Čtyřdenní pochodování s lehkým batohem (10-15 km denně s možnostmi zajímavých prodloužení až na 25 km) od chaty k chatě po trase zvané "W". Ubytování v chatkách!
Navštívíme nejkrásnější místa parku. Uvidíme Paine Grande (nejvyšší vrchol parku - 3 050 m n. m.), horu Cuernos del Paine ("rohy Paine"), Valle Frances (Francouzské údolí) mezi oběma horami. Prohlédneme si jezera Lago Grey a Lago Pehoé (které také přejedeme na lodi) a Lago Nordenskjold, vodopád Salto Grande.
Jako bonbónek na závěr si necháme samotné vrcholy Torres del Paine, slavnou kompozici tří skalních věží.
Pohodlné ubytování v chatách. Druhý a třetí den navíc v ceně vydatná snídaně i večeře! Zažijeme strhující patagonskou přírodu na vlastní kůži. Nebude se nám chtít pryč...


Den 9: Přejezd z Puerto Natales přes hraniční přechod do El Calafate - městečka uprostřed Patagonie v Argentině. Poznáme pravý rozměr Patagonie – její rozlehlost a nekonečné obzory. Cestou guanako - příbuzné lamy, draví ptáci, možná i pštros Nandu. Pumu raději slibovat nebudeme :-) Odpoledne nezapomenutelná návštěva obrovskéholedovce Perito Moreno známého častým odlamováním ohromných mas ledu. Silný zážitek pro oči i pro uši.

Den 10: Přejezd do osady El Chaltén, výchozího bodu pro nejslavnější treky v oblasti národního parku Los Glaciares. První krátká túra po okolí.


Den 11-13: Celodenní pochody z osady El Chaltén divokou patagonskou přírodou, podél říček s pitnou vodou, jezer, pod strmými horami a ledovci. Překrásné vyhlídky v naprosto unikátní přírodě jedné z nejvyhlášenějších pochodovacích oblastí světa.
Trek pod horu Fitz Roy (3 405 m n. m.).
Trek podél řeky Fitz Roy pod druhou dominantu NP Los Glaciares – skalní „jehlu“, kilometr vysoký útes Cerro Torre za ledovcem "Grande".
Zájemci mohou zvolit alternativní trasy, jak delší, tak i výrazně kratší. Po večerech sraz u vynikajícího argentinského steaku, u lahve vína nebo třeba v místním minipivovaru.
Přejezd zpět do El Calafate a odlet do Evropy.


PRODLOUŽENÍ STŘEDNÍ CHILE:

6 dní - na začátku:
Den 1: Přílet na letiště v Santiago de Chile. Přejezd do Valparaíso - krásného přístavního města, památky UNESCO.
Den 2: Prohlídka Valparaísa. Krásné uličky, bohémská atmosféra, kopce, vyhlídky. Možnost navštívit dům básníka Pabla Nerudy. Odjezd pohodlným nočním autobusem na jih Chile, do střediska Pucón.
Den 3: Návštěva nedalekého vodopádu. Zájemci možnost raftingu, jízdy na koni, canopy apod., ev. dovolí-li to podmínky fakultativně výstup na aktivní sopku Villarica.
Den 4: Celodenní pochod v NP Huerquehue, domov obřích stromů araucarií, jediných původních jehličnanů v Jižní Americe.
Den 5: Přesun do městečka Puerto Varas na břehu jezera Llanquihue s výhledy na sopku Osorno. Návštěva impozantních vodopádů Petrohue a možnost pěší turistiky přímo pod sopkou Osorno, v případě dobrého počasí dokonce vysoko na svazích této sopky.
Den 6: Odlet z Puerto Montt na jih Patagonie - den 6 = den 1 hlavního programu


ALTERNATIVA PRODLOUŽENÍ: OSTROV CHILOÉ VE STŘEDNÍM CHILE:

6 dní - na začátku:
Den 1: Přílet do hlavního města Santiago de Chile. Přejezd do Valparaíso - krásného přístavního města, památky UNESCO.
Den 2: Prohlídka Valparaísa. Krásné uličky, bohémská atmosféra, kopce, vyhlídky. Možnost navštívit dům básníka Pabla Nerudy. Odjezd pohodlným nočním autobusem do města Puerto Montt ve středním Chile.
Den 3-6: Přejezd autobusem a trajektem přes Ancúdský záliv na nesmírně zajímavý ostrov Chiloé, druhý největší chilský ostrov (po Ohňové zemi). Jako jediní v ČR vám pyšně nabízíme možnost poznat tento zajímavý a krásný ostrov.
- nahlédneme do života mimořádně přátelských místních lidí "Chilotes"
- prohlídka několika krásných dřevěných kostelíků z 18. a 19. století (památky UNESCO)
- města Ancúd a Castro a fotogenické "palafitos" - dřevěné domečky na kůlech
- pochodování v nádherné přírodě národního parku Chiloé a jeho okolí
Odlet z Puerto Montt na jih Patagonie - den 6 = den 1 hlavního programuMOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
Spolu s místními agenturami jsme po skončení oficiálního programu schopni zajistit vám další program v Chile nebo v Argentině dle vašich preferencí, s anglicky hovořícím průvodcem. Nabízí se například návštěva Velikonočního ostrova. Naším krédem je individuální přístup ke klientům, všem se maximálně snažíme vyjít vstříc s jakýmikoliv požadavky.

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás bude maximálně 8 plus průvodce. Ten má tak více času věnovat se každému z Vás, Vašim individuálním požadavkům a přáním a celkově je i mnohem větší prostor pro improvizaci nebo individuální program, což se hodí mj. při celodenních pěších výletech. Máte mnohem větší flexibilitu!
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je náš program výjimečný?

Jezdíme v malé skupince 8 spolucestujících + průvodce, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Jedeme mimo sezónu - Patagonie se právem ocitla v hledáčku turistů a v hlavní sezóně (prosinec-únor) jsou nejznámější místa doslova v obležení davů (na trecích fronty na mosty, apod.). Tomu se chceme vyhnout i za cenu mírně chladnějšího počasí. V roce 2017 se nám to maximálně vyplatilo (včetně počasí) a v roce 2018 jsme zažili nádherně barevný patagonský podzim.

Patagonie pro každého - vymysleli jsme pochodování v Patagonii tak, že nikdo nemusí ujít denně více než 13 km, navíc jen s lehkým batohem. Zároveň ale zájemcům o delší pochody nabízíme zajímavá prodloužení jednotlivých túr přibližně na dvojnásobek.
Ani v národních parcích nebudeme spát ve stanu, ale v chatkách, navíc se vydatnou snídaní, obědem s seboua výbornou večeří (mimo první noc). Nemusíte s sebou brát skoro nic!

Tučňák královský - tučňák patagonský (v překladu ze španělštiny výstižněji "tučňák královský") se odlišuje od běžnějšího tučňáka magellanského mnohem větší velikostí a také krásným žlutým zbarvením krku. Jsme jedna z mála CK v Evropě, které jezdí tyto tučňáky v Patagonii pozorovat.

Ohňová země - podíváme se do chilské části Ohňové země (Tierra del Fuego). Budeme spát v malém městečku Porvenir a nasávat silnou atmosféru života na úplném konci světa.Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupince,

- chtějí poznat místní atmosféru a také místa, o kterých se toho v průvodcích (zatím) moc nepíše,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody v doprovodu znalce Jižní Ameriky.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním lidem i přírodě!

nahoru

Cena a náklady

48.000 Kč + příp. prodloužení programu (12.670 Kč) + MEZINÁRODNÍ LETENKA (viz níže, aktuálně od 23.640 Kč)
(do ceny zahrnujeme mj. veškeré vstupy, na místě utratíte obvykle jen za stravování, ev. alkohol a suvenýry)

Věříme, že s námi cestujete, protože je vám blízký náš styl cestování, nikoliv jen kvůli výhodné ceně!

Cena zahrnuje:

- ubytování 12 (17) nocí včetně snídaní - popis viz níže,
- 2 x snídani a večeři v národním parku Torres del Paine, - služby špičkového českého průvodce pro skupinku max. 8 spolucestujících,
- veškeré přesuny a výlety a také vstupné do národních parků,
- pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku (viz níže),
- fakultativní výlety a aktivity (je na ně prostor jen místo našeho programu),
- stravování (mimo výše uvedené),
- vaše cestovní pojištění (poradíme, nemusí být drahé),
- prodloužení zájezdu Valparaíso a střední Chile (6 dní) - 12.670 Kč vč. vnitrostátní letenky Puerto Montt - Punta Arenas(!) (v ceně do 200 USD)

Letenka:

Jelikož mezinárodní letenku nezahrnujeme do ceny zájezdu, máte možnost s námi výrazně ušetřit! S hledáním a rezervací nejvhodnější letenky dle vašich preferencí ochotně pomůžeme.
Chcete-li si ovšem nechat letenku zařídit, stačí říct a nemusíte se o nic starat.

Pro zájemce POUZE o hlavní program: Praha (jiné letiště v okolí) - Punta Arenas / El Calafate - Praha (ev. jiné letiště) (cena cca 35.000 Kč)
Pro zájemce o prodloužení zájezdu: Praha (jiné letiště v okolí) - Santiago de Chile / El Calafate - Praha (ev. jiné letiště) (cena cca 30.000 Kč z Prahy, pod 25.000 Kč z Německa)


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

(...) díky moc za ochotu, a hlavně za perfketně připravenou a nezapomenutelnou cestu, Chile, Argentina a Martin jsou super! :).
Kristina Z. (44 let)

(...) Průvodce ÚŽASNÝ!!! Všem se věnoval (mladým i nám "starším"), všechno zařizoval s pohodou a úsměvem, pokud sděloval něco z historie země, bylo znát, že má velké znalosti, mluvil se zapálením, porovnával jihoamerické země a život v nich... A přesto, že v Patagonii byl opakovaně, měl radost z přírody, ze situací, z lidí okolo... jako, kdyby tam byl poprvé :), což i v nás potencovalo nadšení! Okouzlující osobnost! Vyřiďte mu velký DÍK..
Zuzka P. (65 let)

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let)

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let)

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let)

Další reference najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Měli byste být schopni absolvovat až 13 km dlouhé pochody s lehčím batohem v terénu.
Na všechny pochody bude dostatek času a zájemci mohou většinu z nich zkrátit (a prakticky všechny velmi zajímavě prodloužit).

Počasí

Patagonské klima může přinést 4 roční období během jednoho dne. Všem účastníkům našich zájezdů posíláme podrobné informace k tomu, jak se obléci a jaké vybavení si vzít s sebou. Patagonie je pověstná občasným silným větrem, ale kdo by nechtěl vidět vodopád tekoucí vzhůru nohama nebo zmoknout vodou, kterou vítr odfoukne z hladiny jezera :-)

Ubytování

Ve městech ve dvoulůžkových pokojích v příjemných a pohodlných hotýlcích nebo apartmánech. Sprcha a wc na pokoji.
V NP Torres del Paine v turistických chatkách (společná noclehárna často jen pro naši skupinku, ale občas až pro 10 osob.). Jednoduché ubytování bude také 1 noc v Ohňové zemi.
Upozorňujeme, že v případě vyčerpání kapacit turistických ubytoven, jsou další klienti umístěni do předem připravených stanů na vyvýšených podsadách, vybavených matracemi a velmi kvalitními spacáky. (zima nikomu nebude) Jednotlivci, kteří nechtějí platit příplatek za jednolůžkový pokoj, budou sdílet pokoj s jiným účastníkem zájezdu.

Doprava

Kombinace soukromé dopravy a veřejné dopravy.

Stravování

V místních restauracích. V přírodě (Torres del Paine) první den buď z vlatních zásob příp. možnost využít trochu drahé místní občerstvení. Další 2 dny snídaně i večeře v ceně!

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní cestovní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Poradí lékaři. Obecně se uvádí, že není žádné speciální očkování potřeba, za zvážení stojí očkování proti žloutence typu A.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména s ohledem na letenky. Také z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o účast na zájezdu po Patagonii a Chile a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Důležité: napište, prosím, něco o sobě - my i naši spolucestující rádi víme s kým cestujeme.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Všechny termíny vyprodány... Znovu pojedeme v listopadu 2019!

více zde


(...) díky moc za ochotu, a hlavně za perfketně připravenou a nezapomenutelnou cestu, Chile, Argentina a Martin jsou super! :)
"

Kristina Z. (44 let), Louny
Patagonie 2018


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde