Volné termíny:
20.11.-6.12. - volno
Možnosti prodloužení: Amazonie, trek ke Ztracenému městu.
Přihlašte se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v přátelské atmosféře v malé skupince 8 spolucestujících + špičková průvodkyně.
- Poznáme rozmanitost Kolumbie: prales, zelené svahy And, kávové plantáže, vysoké hory, poušť a na závěr i pobřeží!
- Kromě přírody a venkova si prohlédneme i do dvě krásná města: Cartagena a Bogotá.
- Jste čtyři nebo více? Vymyslíme s vámi program na míru a vaší skupinku rádi doplníme. Možností v Kolumbii je nepřeberné množství.
Všechny fotografie jsou z našich cest - možná ne profesionální, ale autentické!

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1-2: Přílet do Bogoty. Prohlídka téměř desetimiliónové metropole. Historické centrum - čtvrť La Candelaria. Cesta lanovkou na vyhlídku Monserrate (3150 m).Muzeum zlata, jedno z nejlepších muzeí v Jižní Americe. Se zájemci návštěva obrovského trhu Paloquemao.
Cesta pohodlným nočním autobusem do městečka San Agustín.Den 3-5: San Agustín a tradiční kolumbijský venkov. Návštěva největšího komplexu předkolumbovských soch a monumentů v Jižní Americe (památka UNESCO). Kaňon řeky Magdalena. Lehká pěší turistika po krásném kolumbijském venkově.
Přesun autobusem jedinečnou vysokohorskou krajinou národního parku Puracé do Popayánu.


Den 6-7: Krátká prohlídka krásného koloniálního města Popayán - bílého města. Přesun na venkov, do malé vesničky pod aktivní sopkou Puracé. Návštěva termálních pramenů San Juan vyvěrajících uprostřed vysokohorské krajiny. Se štěstím uvidíme kondory. Zájemci možnost výstupu na vrchol sopky Puracé (4650 m n.m.) - doporučujeme! Ostatní: lehká pěší turistika v okolí. Odpočinek v termálních lázních.Den 8-10: Přejezd přes Calí - hlavní město tance salsa, do typického městečka Salento v malebné oblasti kávových plantáží (Zona Cafetera). Seznámení se s výrobou kafe na tradiční kávové farmě. Pěší výlet (11 km) nádhernou přírodou do mlžného pralesa na kraji národního parku Los Nevados. Pozorování kolibříků. Pro zájemce možnost jízdy na koni.
Návštěva termálních lázní a sympatického městečka Santa Rosa de Cabal pověstného mj. klobásami a výbornými cukrárnami a městečka Filandía s kavárnami, pekárnami a vyhlídkovou věží s rozhledem po celé kávové oblasti. Výprava mimo turistické trasy tradičním jeepem willy k největší lesu tzv. voskových palem na světě! Městečko Salento - po večerech možnost zahrát si biliár nebo tradiční kolumbijskou hru tejo, ani v jednom proti místním nemáme nejmenší šanci :-).


Den 11-14: Přelet na sever Kolumbie do města Riohacha. Odjezd na poušť na poloostrově La Guajira, kterou obývají indiáni Wayuú. Ubytování ve vesničce Cabo de la Vela. Panoramatický pohled na Karibik a Guajiru z vyhlídky Pan de Azúcar. Možnost koupání na okolních plážích. Přejezd pouště terénním vozidlem k nejsevernějšímu výběžku Jižní Ameriky Punta Gallinas. Písečná duna Taroa. Atmosféra konce světa mezi velmi jednoduše žijícími místními indiány Wayuú.
Přesun do městečka Palomino k písečným plážím plážím.


Den 15-16: Dva dny odpočinku u Karibiku poblíž písečných pláží s výhledem na ledovce nejvyšší kolumbijské hory v národním parku Sierra Nevada de Santa Marta. Možnost koupání ve sladké i slané vodě. Výlet k vodopádům. Fakultativně možnost sjezdu řeky na duších. Pro nejaktivnější spolucestující zorganizujeme celodenní výlet do národního parku Tayrona.


Den 17-18: Přejezd do Cartagena. Prohlídka nejnavštěvovanějšího města v Kolumbii. Historické centrum. Pevnost San Felipe. Úchvatné opevnění - 31 km hradeb, největší v Jižní Americe.
Pokud se nebudete řídit oficiálním sloganem Kolumbie: "Největší nebezpečí je to, že už tu zůstanete", tak odlet zpět do Evropy.
MOŽNOSTI FAKULTATIVNÍHO PRODLOUŽENÍ:

Ztracené město (Ciudad Perdida)
4 denní trek ke Ztracenému městu nádhernou přírodou na svazích nepřístupného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Náročný pochod tropickým pralesem, brodění spousty řek. Odměnou za 4 dny ve vedru, mokru a mezi komáry jsou překrásné scenérie a návštěva samotného Ztraceného města, které bylo objeveno teprve v roce 1973. Cesta vede územím indiánů Kogui, Wiwa a Arhauca.
Jde se v 10-15 členných skupinkách (každý svým tempem) s místním průvodcem a anglickým tlumočníkem. V ceně 7500 Kč je zahrnuto stravování i jednoduché noclehy na palandách nebo v hamakách.


Více pláží
Celodenní výlet lodí na pláže v okolí Cartagena, ev. potápěníé.

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 8 plus průvodce. Průvodce má více času věnovat se každému z Vás i vyhovět individuálním požadavkům. Máme tak mnohem větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi na naší hlavní stránce.


nahoru

Čím je naše cesta speciální?

Jezdíme v malé skupince max. 8 spolucestujících s českým průvodcem, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Čím je náš program výjimečný?

Program od znalců Kolumbie
Program připravil majitel CK Honza Brotánek, který v Kolumbii momentálně žije. “Vybrali jsme to nejlepší tak, abyste s námi poznali Kolumbii v celé své rozmanitosti. Zajímavým turistickým místům se nevyhýbáme, ale vezmeme vás i na místa, kde moc turistů nepotkáme.”

Mimo turistické trasy (nejen) v kávové oblasti
V kávové oblasti a turistickém městečku Salento se neomezíme na hlavní turistické cíle. Vezmeme vás tradičním jeepem willy po opuštěné cestě do malebné krajiny k největšímu lesu kolumbijského národního stromu tzn. voskové palmy na světě. Ve vesničce Filandía okusíme nejlepší kávu a na hlavní třídě ve městečku Santa Rosa de Cabal, pověstném v celé Kolumbii nejlepšími klobásami, pravděpodobně nepotkáte ani jediného zahraničního turistu.

Neturistický venkov poblíž národního parku Puracé
Na dvě noci se ubytujeme v malé vesničce na svazích sopky Puracé v indiánské autonomní oblasti. Nahlédneme tak do života místních lidí, indiánů, které živí především zemědělství. Projdeme se po krásném okolí, vykoupeme v termálních lázních a od našeho místního kamaráda - průvodce se dozvíme mnoho zajímavostí o místním životě. Pro zájemce je připraven i výstup na sopku Puracé.

La Guajira - poušť, Karibik a indiáni Wuayuú
Zcela autentickým zážitkem je návštěva nejsevernějšího poloostrova Jižní Ameriky - La Guajira. Ojedinělý kontrast mezi pouští a nekonečným mořem je pastvou pro oči i pro objektivy. Ještě větším zážitkem je nahlédnutí do života místních indiánů Wayuú, kteří jsou v nehostinných podmínkách zvyklí na neuvěřitelně jednoduchý život. Pokud se místním rybářům bude dařit, ochutnáte nejlepší langustu nebo rybu v životě!

Památky UNESCO
Navštívíme hned tři kulturní památky UNESCO:
- Město Cartagena se svým malebným centem, impozantní pevností a také nejrozsáhlejším systémem opevnění v celé Jižní Americe.
- Archeologický komplex San Agustín, největší svého druhu v Jižní Americe.
- Kávovou oblast, kulturní krajinu plnou tradic a úžasných výhledů.

Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře a v malé skupince,

- chtějí poznat místní lidi a opravdový život v Kolumbii,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody a nevadí jim proto občas obětovat trochu pohodlí.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!

PS: naší nejmladší účastnici podobné cesty bylo 6 let, nejstaršímu spolucestujícímu 70 let. Překonejte je! :-)

nahoru

Cena a náklady

41.100 Kč + letenka do Kolumbie*
zahrnuje i vnitrostátní letenku v Kolumbii!
Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování potřebujete, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 16 nocí,
- služby české průvodkyně,,
- veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
- vnitrostátní letenku z kávové oblasti do města Riohacha

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování
- fakultativní výlety a vstupy (např. jízda na koních, sjezd řeky Palomino na duších - cca 400 Kč, celodenní návštěva NP Tayrona - asi 800 Kč vč. vstupů, apod.)

*Mezinárodní letenka:

Letenku si kupujete s naší pomocí sami - většinou prostřednictvím rezervačního systému v češtině (např. letuska.cz). Případně vás spojíme s extérním letenkářem, který vše vyřídí za vás. Odhadovaná cena letenky: 17.000-23.000 Kč.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Nemáme připomínek. Vše stálo za to. No a počasí se ovlivnit nedá, mohlo být i lepší, ale nakonec nám ještě vyšlo celkem slušně. Průvodkyně skvělá. Velmi ochotná!
Natálie O.
Kolumbie, leden 2018

Jelikož nikdy nevyužíváme služeb tradičních a zavedených masových cestovních kanceláří, rozhodli jsme se pro nezávislý způsob cestování i pro naši první rodinnou mimoevropskou cestu do Kolumbie a Ekvádoru. Neznajíce však španělštinu ani místní poměry, pochopili jsme po studiu informací na internetu, že bez služeb rodilého Jihoameričana se neobejdeme. (...)
Slovo dalo slovo, a počátkem srpna jsme vyrazili za Honzou do Bogoty na 25-denní cestu. Zažili jsme mnoho nového a netradičního, poznali věci, které bychom zřejmě bez Honzy nikdy nepoznali. Pro všechny, kteří dávají přednost skutečným zážitkům před pohodlím, pro všechny, kteří dávají přednost podívat se do neznámých míst před postáváním ve frontách plných evropských a amerických turistů u profláklých atrakcí a pro všechny, kteří mají odvahu poznat skutečný život domorodců více než zázemí nadnárodních hotelů evropského střihu, je Honza tou správnou volbou.
Hasta Luego, Honzo!

Ivana, Bob, Adéla a Ondra Sobotkovi (rodina, 20-50 let)
Kolumbie, Ekvádor, srpen-září 2014, 25 dní

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova.. Určitě mě ještě láká severovýchod. Ale to az někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás 🙂
Jana Š., Peru 2018, Brazílie 2018 (videa zde)

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)
, Peru 2015
Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let), Peru 2014

Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Bezpečnost

Kolumbie je bezpečná jako nikdy dříve. Po více než 50 letech tady skončil ozbrojený konflikt a místní obyvatelé i turisti si užívají dříve nemyslitelných možností cestování. Stejně jako v jiných jihoamerických zemích, je potřeba i v Kolumbii dávat pozor na své osobní věci zejména ve větších městech. Největším nebezpečím je situace na silnicích, která je (v celé Jižní Americe) mnohem horší než v ČR. Riziko minimalizujeme i tím, že vybíráme ty nejlepší řidiče a přepravce.

Náročnost

Cestující by měl být v ideálním případě schopen absolvovat až 15 km dlouhé mírně náročné pochody s lehkým batohem. Všechny delší pěší výletyje možné vynechat. Dobrovolný výstup na sopku Puracé trvá asi 2,5 hodiny a zdoláte převýšení 700 metrů, při dobrém počasí je jedinou složitostí nadmořská výška (4000-4600 m n.m.).
Čeká nás několik vícehodinových přesunů v autobusech včetně jednoho nočního přejezdu.

Počasí

Budeme projíždět mnoha klimatickými zónami.
V Bogotě je počasí podobné jako v Česku na jaře.
V San Agustín očkávejte teplé léto.
V národní parku Puracé nás čeká spíše podzim a pokud se vydáte na sopku, tak bude zima, možná i sníh.
V kávové oblasti by mělo být příjemné počasí, ani zima, ani vedro.
Na pobřeží bude teplo, spíše vedro, a velká vlhkost.
Kdykoliv může pršet a to i častěji. Ale právě díky dešti je Kolumbie celoročně krásně zelená ;-)

Ubytování

Až na výjimky ve dvoulůžkových pokojích.
Ve městech a v turistických oblastech v příjemných a pohodlných hotýlcích.
Jednoduché, ale příjemné ubytování očekávajete ve vesničce u národního parku Puracé. Sociální zařízení a sprchy (obvykle s teplou vodou!) jsou jen ve společném atriu.
Mnohem jednodušší ubytování bude na poloostrově La Guajira. Spí se v ve vícelůžkových pokojích nebo v hamakách (chinchorro).
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším spolucestujícím z naší skupiny. Toužíte-li ve městech po komfortu tří-čtyř hvězdičkových hotelů, kontaktujte nás. Na turistických místech se vám pokusíme vyjít vstříc.

Doprava

Převážně veřejná autobusová doprava, ve městech a jejich okolí většinou taxi a soukromá doprava.

Stravování

Budeme se stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení. V Kolumbii jsou aktuálně ceny celkem příznivé. Očekvájete ceny za oběd (polévka, druhé jídlo, džus) v místních restauracích obvykle 60-80 Kč. Pizza apod. dvojnásobek a jen ve větších městech. Občas, kde to je možné, se vyplatí investovat do výborného steaku nebo ryby - málokdy vás výborné jídlo bude stát nad 200 Kč.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.
Při brzkém přihlášení zvažte pojištění storna cesty a letenek. V případě zrušení cesty ze závažných důvodů vám pojišťovna vyplatí zpět až 90 procent nákladů.
Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje zejména očkování proti proti žluté zimnici, ev. proti břišnímu tyfu, žloutence A+B. Při příletu z některých zemí Kolumbie vyžaduje očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které by mohly mít vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Kolumbie a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Budeme rádi, když nám připíšete pár slov o sobě.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

AKTUÁLNÍ CENA LETENKY Z PRAHY: 16.880 Kč!!!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


"Byla to fantastická dovolená. (...) nejvíc se mi libilo všechno ostatní :-) hory, města, lázně, kolo, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek. Navíc se už těším az se sem vrátím!" Danča M.(35+) Ekvádor, 2 týdny + Galapágy

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde