Další termín: 15.-30.11., volná místa
23.10.-6.11. 2019<, poslední volné místo, možnost prodloužení o cestu do Amazonie s naší průvodkyní

- V malé skupince maximálně 10 os.+průvodkyně, přátelská atmosféra.
- Originální program, orientovaný na poznání nejkrásnějších přírodních památek, kultury, ale i pláží v Brazílii.
- Krásné přírodní scenérie národního parku Chapada Diamantina i vodopády Iguazú .
- Dvě úžasná města: Salvador de Bahía - rodiště brazilské kultury a Rio de Janeiro .
- Tři dny v tropickém ráji - na ostrově Ilha Grande.

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Přílet do Foz do Iguaçu .


Den 2-3: Naši brazilskou cestu začneme u nádherných vodopádů Iguazú, které jsou největším systémem vodopádů na Zemi (mimochodem jsou čtyřikrát širší než Niagárské vodopády!). Porovnáme jejich krásu z brazilského i argentinského břehu. Dostaneme se do samého nitra vodopádu, tzv. “Chřtánu ďábla” (la Garganta del Diablo). Půldenní návštěva ptačího parku. Krátké nakouknutí do Paraguaye a pašeráckého města Ciudad del Este. Pokud budou celníci dobře naladěni dostaneme i razítka do pasu.
Zájemcům dokážeme zprostřekovat plavbu pod vodopády (asi 2000 Kč) nebo 10 minut dlouhý přelet helikoptérou nad vodopády (asi 3200 Kč). (Technickým nadšencům jsme schopni zajistit prohlídku obří hydroelektrárny Itaipu - dle času příletu.)

Den 4: Přelet do Salvador de Bahia a následný přesun do národního parku Chapada Diamantina.


Den 5-7: Národní park Chapada Diamantina. Pobyt ve šikovně umístěném Lençóis - v minulosti centrum hledačů diamantů a bohaté koloniální městečko. Treky za krásnými řekami s vodopády, zatopenými jeskyněmi, výhledy na stolové hory.


Den 7-10: Salvador de Bahia - první hlavní město Brazílie. Africká kultura. Nádherné pláže. Historická část města, Pelourinho, označovaná za centrum “tropického baroka”. Zlatem vykládaný kostel São Francisco. Svezeme se výtahem Lacerda, který spojuje dvě části města. Bývalý otročí trh Mercado Modelo, dnes trh se šperky, uměleckými předměty, tradičními hudebními nástroji, ... Bylinková lékárna, kde se prodávají bylinky z celé Brazílie, a také Amazonie. Nejstarší maják na americkém kontinentu ve čtvrti Barra.
Fakultativně vystoupení světoznámého místního folklorního baletu (samba, capoeira).
Fakultativně účast na večeru afro-brazilského náboženství candomblé, které k Bahii neodmyslitelně patří.
Celodenní výlet na pláž Praia do Forte. Návštěva záchranné stanice mořských želv. Koupání a šnorchlování na krásné pláži Guarajuba.

Den 10-12: Přelet do Rio de Janeiro, jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Cukrová homole Pao de Acucar, socha Ježíše Krista - Cristo Redendor. Návštěva favely Vidigal a výšlap na vrchol kopce Dos Irmaos.
Pláže Ipanema a Copacabana - s typickým brazilským koktejlem caipirinha. Tradiční rituál místních, kteří se potleskem loučí se zapadajícím sluncem.
Pulzující čtvrť Lapa, známá svými historickými památkami (mj. akvadukt z 18.století) i nočním životem. Půvabná umělecká čtvrť Santa Teresa. Selarónovi schody, které jsou vytvořeny z tisíců barevných dlaždiček pocházejících z celého světa (i z ČR). A mnohem, mnohem více! (Sportovním nadšencům pomůžeme zajistit návštěvu legendárního stadionu Maracaná.)


Den 13: Paraty - malebné koloniální městečko, které se v minulosti díky obchodu se zlatem těšilo velkému významu. Mimo jiné zde ochutnáme tradiční „Cachaçu“, likér vyrobený z cukrové třtiny.


Den 14-16: Vrchol celého zájezdu: tropický ráj Ilha Grande. V této oáze klidu, kde mimochodem nesmí jezdit auta, se nachází jedna z nejkrásnější pláží Brazílie, pláž Lopes Mendez. Ubytujeme se v přístavním městečku Vila do Abraão, odkud budeme vycházet přes deštný prales na další krásné pláže.
Fakultativně možnost plavby kolem ostrova.


nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 10 plus průvodkyně. V malé skupince má průvodkyně více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé. Průvodkyně Denisa v Brazílii žila a opakovaně se tam vrací.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je naše cesta speciální?

Jezdíme v malé skupince max. 10 spolucestujících s českou průvodkyní, která skvěle zná Brazílii.

Co s námi zažijete?

Vodopády Iguazú a tři země ve dvou dnech jako bonus.
K vodopádům Iguazú se vydáme jak z brazilské, tak z argentinské strany. Se zájemci vkročíme i na území Paraguyae. Dechberoucí vodopády Iguazú jsou širší než Viktoriny vodopády, vyšší než Niagarské vodopády a nabízí v délce téměř 3 kilometrů nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 metrů.

národní park Chapada Diamantina
Brazílie, to nejsou jen pláže a Rio de Janeiro. Navštívíme Národní park Chapada Diamantina ve státu Bahia. Stolové hory, rozlehlé planiny, řeky, vodopády, jezírka a zatopené jeskyní. Při našich trecích můžeme narazit na papoušky, kapybary, tukany a ještěrky. Zato pravděpodobně nenarazíme na zahraniční turisty.

Tři dny v tropickém ráji Ilha Grande
3 dny v ráji. Ilha Grande je ostrov, který se nachází jen 200 km od Ria de Janeira. Na ostrov nesmí auta. Mata Atlantica, ekosystém vyznačující se hustým tropický porostem, vodopády, mangrovy. Ostrov je protkaný cestičkami vedoucími podél pobřeží, tropickým lesem i na vrcholky hor. Za nejkrásnější pláž ostrova se považuje Lopes Mendes (je zařazena mezi desítku nejkrásnějších pláží světa).


Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře a v malé skupince,

- chtějí poznat místní kulturu a opravdový život v Brazílii,

- chtějí v 16 dnech poznat to nejlepší z Brazílie bez "lítání" od jedné památky ke druhé

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!

nahoru

Cena a náklady

48.700 Kč + letenka do Brazílie*
zahrnuje i vnitrostátní letenky Foz de Iguacu - Salvador de Bahia, Salvador de Bahia - Rio de Janeiro
Pokud porovnáváte s jinými nabídkami, ptejte se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování utratíte, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 15 nocí (popis níže),
- služby výborné české průvodkyně (naše průvodkyně na vás čeká na letišti v Brazílii),
- veškeré přesuny a výlety uvedené v programu,
- vstupy na všechny památky uvedené v programu
- 2 vnitrostátní letenky Foz de Iguacu - Salvador de Bahia, Salvador de Bahia - Rio de Janeiro
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování mimo snídaní
- cestovní pojištění
- případné fakultativní výlety a vstupy

*Mezinárodní letenka:

Praha (ev. levněji Vídeň nebo nějaké letiště v Německu) - Iguacu / Rio de Janeiro - Praha.
Letenku si kupujete s naší pomocí sami, většinou prostřednictvím jednoduchého rezervačního systému v češtině. Odhadovaná cena letenky: 19.000-24.000 Kč.
Zájemcům letenky zajistíme za příplatek.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Průměrné hodnocení zájezdu dle hodnotících dotazníků od klientů (nejlepší=10), k 20.12.2017: program cesty 9.5, ubytování 9.7, doprava 9.3, průvodkyně 9.5:

Ubytování pro mne naprosto vyhovující, vše v pořádku. Rozhodující je pro mne čistota a vztřícnost personálu. Vše bylo splněno, a snídaně jako úžasný bonus
z hodnotících dotazníků, Marika T.

Deniska je naprosto skvělá žena. Brazílii miluje celým svým srdcem a tak i do průvodcovství dala úplně vše...Snažila se nám tuto zem co nejvíce přiblížit nenásilnou formou, vyšla nám v čemkoliv vstříc...díky ní to byla bezkonkurenční dovolená :-)
z hodnotích dotazníků, bez podpisu

Denisa si věděla rady v každé situaci, i když se ne vždy dalo spolehnout na místní agentury, vždy si dokázala poradit. Bylo skvělé, že znala místní prostředí, jazyk a dokonale se v místech pobytu orientovala.
z hodnotících dotazníků, bez podpisu


Další recenze ostatních zájezdů najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Zájezd není fyzicky příliš náročný. Lehkou turistiku s pochody kolem 10 km budeme podnikat v národním parku Chapada Diamantina. Kratší pochody nás čekají na Ilha Grande a také nás čeká chození ve městech po památkách a zajímavostech.
Můžete cestovat s batohem i s kufrem.< br/> Účastníci by měli být schopni absolvovat lehké túry v délce do 10 km (všechny možno vynechat).

Počasí

Teplotní maxima by měla být na 25-30 stupňů, v noci očekávejte kolem 15-20 stupňů. U vodopádů Iguazú může být v červenci chladněji, přes den mírně na 20 stupňů a v noci 10. Během naší cesty může občas pršet, takže pro jistotu pláštěnku s sebou.
Moře ve státu Bahía by mělo mít teplotu kolem 26 stupňů, v Rio de Janeiro cca 22 stupňů.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích ve velmi příjemných hotelech odpovídajících přibližně *** hotelům a v typických brazilských "pousadas", ve volném překladu "bed and breakfasts". V Brazílii si potrpí na čistotu i na kvalitu služeb. Tam, kde to je možné, preferujeme menší hotely před obřími komplexy. K ubytování patří i dobré snídaně!

Doprava

Dva vnitrostátní přelety (jeden s přestupem, celkem obvykle 5-6 hodin, druhý asi 2 hodiny). Na delší vzdálenosti většinou veřejná doprava.
Čeká nás jeden delší přesun do NP Chapada - 6-7 hodin pohodlným autobusem.
Na kratší vzdálenosti většinou soukromá doprava.

Stravování

Snídaně v ceně ubytováni. Brazilská snídaně je známá svou pestrostí, nikdy nechybí ovoce, dobrá brazilská káva a toasty nebo brazilské palačinky z tapioky.
Po zbytek dne se budeme stravovat jako Brazilci. Velkou výhodou jsou restaurace "comida por quilo". Bufet, kde si můžete vybrat na co máte chuť, maso, ryby, zelenina, sushi, atd. Platí se za váhu. Milovníci masa se mohou těšit na churrasco (lepší než argentinský steak :-)) a vegetariáni zase na objevování exotického ovoce. Ceny stravování jsou o trochu vyšší než v ČR.

Pojištění a odpovědnost

Velmi důležité je mít uzavřené kvalitní zdravotní pojištění. Pojištění s pojišťovnou Generali včetně pojištění storna zájezdu můžete uzavřít v rámci přihlášky - orientační cena dle varianty (400-1800 Kč). Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se nebudeme pohybovat v Evropě.

Očkování

Obecně se doporučuje se především očkování proti žluté zimnici a břišnímu tyfu. Na zvážení očkování proti žloutence A+B.
V každém případě se poraďte s lékaři!

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek, bezpečnostní situace a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Brazílie a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

červen 2019 - nový termín!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde