- Ohromné incké město Choquequirao, větší než Machu Picchu!
- Pozorování lachtanů, tučňáků i kondorů přímo z pobřeží Tichého Oceánu. Noc na poušti u moře.
- Pokus o dosažení nejnižšího bodu kaňonu Cotahuasi - nejhlubšího na světě.
- Ohromné incké město Choquequirao, větší než Machu Picchu!
- V malé skupince a v přátelské atmosféře!
- Zcela originální a jedinečný program v ČR i ve světě!
Dobrodružný přejezd pouště Atacama. Tučnáci, lachtani a kondoři zblízka. Ztracené kouty And, indiánské vesničky. Nejhlubší kaňon světa. Tajemné předincké památky. Druhé Machu Picchu, ale bez turistů - Choquequirao. Největší památky, ke kterým se zatím běžní turisté nedostanou!

PROGRAM

Den 1: Přílet do Limy . Dle časových možností prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal - vyhlídka na město. Možnost návštěvy čtvti Barranco, ev. koupání v moři.


Den 2: Odjezd pouští Atacama do Nazca . Zastávka v Ica - prohlídka vináren a výroben pálenky pisco, ochutnávka vín a pisco, oáza Huacachina.


Den 3-4: Zcela unikátní několikahodinový přejezd nejsušší pouště světa terénním vozidlem. Cestou fotografování v dunách.
Nezapomenutelné pozorování tučňáků, tuleňů, ale i kondorů a dalších živočichů přímo ze břehu a z blízkosti. Přenocování ve stanech na pláži.
Návrat do Nazca. Návštěva desítek ohromných 2000 let starých pyramid Cahuachi - v budoucnosti možná jedné z nejdůležitějších jihoamerických památek.
V noci přesun do Arequipa.

Den 5: Arequipa . Odpoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Fakultativně prohlídka kláštěra Santa Catalina (vstup asi 270 Kč). Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů.


Den 6-9: Odjezd do nejhlubšího kaňonu světa - Cotahuasi. Cestou v případě příznivého počasí fantastické výhledy na šestitisícové vrcholky And v okolí.
Lehké pochodování, návštěvy vesniček, termální lázně, tisíce let stará stupňovitá políčka. Zvědaví místní obyvatelé indiánského původu - starší hovoří jen kečuánsky.

Pokus o dosažení místa, kde má kaňon hloubku 3354 metrů!
Poslední den návrat a noční přejezd komfortním autobusem do Cuzco.


Den 10: Cuzco - odpočinek a individuální prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Odpočinek!


Den 11-15: Přesun do vesničky Cachora a po obědě zahájíme trek k inckému městu Choquequirao. Sestup do údolí řeky Apurimac. Druhý den výstup k památce. Třetí den celý den prohlídka ohromného komplexu Choquequirao - větší “Machu Picchu” bez turistů. Velká část je stále zarostlá v džungli! K této památce se bohužel bude v nejbližší době stavět lanovka s kapacitou přes 1000 návštěvníků denně… (odkaz) Návrat zpět do vesničky Cachora.

Den 16-17: Přesun přes andská údolí do mimořádně přátelského městečka Andahuaylas. Ochutnávka místní gastronomie, návštěva trhu, nákup medu a medoviny. Výlet k laguně Pacucha a předinckému tajemnému chrámu Sondor.


Den 18: Ráno odlet zpět do Limy. Případně ještě prohlídka města a nákup suvenýrů.

Den 19: Odlet zpět do Evropy.


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ:
- návštěva měst Ayacucho, Huancayo a řady vesniček a přírodních i kulturních památek v této oblasti - celkem 5 dní, cena dle počtu zájemců.

nahoru

Termíny 2015

březen-květen 2015 - přesné termíny společně určujeme s prvními závazně přihlášenými zájemci zejména dle ceny letenek.

Jak bude probíhat cesta?

Nejsme cestovní kancelář, což přináší částečnou flexibilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup ( Se námi nebo s CK?).
Značná část cesty probíhá v oblastech, kde se organizovaná turistika teprve začíná rozvíjet nebo vůbec neexistuje. Počítejte s častými improvizacemi a mírnými změnami v programu. Další informace o cestování s námi zde.
Ve skupině nás bude cestovat maximálně 8 plus 1 průvodce, ev. 12 plus 2 průvodci. V malém počtu lépe nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.

nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou.

- se nedomluví španělsky (v Brazílii portugalsky).

- nemají čas, chuť nebo možnosti pečlivě naplánovat a zorganizovat cestu.

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena a náklady

Náklady se rozumí VŠE co na našem putováním utratíte s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod. Zahrnují na rozdíl od mnohých nabídek cestovních kanceláří i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou častých jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech. Pokud nemáte speciální požadavky, nebude tvořit významnou část Vašeho rozpočtu.

Náklady obsahují:

- ubytování,
- služby průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše s výjimkou vnitrostátní letenky,
- vstupy

Náklady neobsahují:

- letenky (viz níže)
- stravování

Celkové náklady:

39.000 Kč / os. + letenky
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní v Peru!)

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, proto, že jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cena letenek:

Praha-Lima-Praha orientační cena 30-35.000 Kč (lze letět z Německa nebo jiného místa v Evropě obvykle v cenách o cca 10.000 Kč nižších) Se zařizováním letenek pomůžu.
Andahuaylas-Lima: Orientační cena 2500 Kč. Alternativně cesta autobusy (22 hodin, do 1000 Kč)
Aktuální ceny letenek na březen 2015: z Prahy 26.000 Kč (ke dni 17.7.2014)


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Další informace

Náročnost

Jednotlivé túry a pěší výlety je možné upravit dle Vašich požadavků případně je možné je vynechat. Trek k Choquequirao je stěžejním bodem programu. Denně budeme pochodovat jen okolo deseti kilometrů, ale s převýšením cca 1500 metrů (2x dolů, 2x nahoru). Většinou (dle klimatických podmínek) je možné výstup absolvovat na koni (za poplatek). Dále je nutné nést s sebou potraviny, stan a spací pytel. Vše je možné svěřit nosičovi (za poplatek). Pokud máte pochybnosti, konzultujte s námi!
Čekají nás dva noční přesuny komfortním autobusem.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Vybavení

Kromě běžného vybavení (viz také sekce počasí) budete potřebovat stan a spací pytel. Obojí je možné zapůjčit.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být relativně teplo (asi 25°C),
- v horách mohou teploty klesnout v noci až na 5 stupňů, přes den by mělo být kolem 20°C. Občas může pršet.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých hotýlcích a ubytovnách.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem z naší skupiny.
Dvakrát strávíme noc v komfortních autobusech, jednou na pobřeží v zapůjčeném nebo vlastním stanu (bude teplo) a čtyřikrát během treku k Choquequirao také ve stanu.

Stravování

Můžete se stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle max. 40-70 Kč. Při cestě Vám se vším pomůžeme a poradíme. Cestujeme v malé skupině, na každého máme dostatek času a velmi často chodíme jíst společně.
Na treku na Choquequirao budou omezené možnosti teplého stravování - většinu jídla si vezmeme s sebou a trochu se uskromníme.

Pojištění

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (stojí pár set Kč). Doporučuji také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Minimálně žlutá zimnice - doporučeno.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobných úprav v programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz.
Důležité: napište, prosím, hned něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


"(...) hory, města, kolo, lázně, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek."


Danča, Mikulov/Praha
Ekvádor 2013


více referencí zde