- To nejlepší z Kolumbie a Ekvádoru v 16 dnech - venkov, hory i města.
- Poznávání rovníkových And od 1400 do 4000 m.n.m (zájemci i výše).
- Návštěva několika krásných koloniálních měst - Quito, Bogotá a Popayán
- V malé skupince a v přátelské atmosféře.
- Zcela originální a jedinečný program v ČR i ve světě!
Kávové plantáže, národní park Los Nevados, možnost výstupu na aktivní sopku, termální lázně, spousta vodopádů, koloniální města Quito, Bogotá a Popayán, možnost pobytu u moře nebo prodloužení cesty o Amazonii nebo Galapágy.

PROGRAM

Den 1-2: Přílet do Bogoty. Prohlídka destimiliónové metropole. Cesta vláčkem, lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Monserrate (3150 m), prohlídka historického jádra. Fascinující Muzeum zlata a možnost návštevy mnoha dalších muzeí. Možnost návštěvy autentického trhu Paloquemao. Fakultativně návštěva solné katerály Zipaquira.


Den 3-5: Přesun do malebné oblasti kávových platáží (Zona Cafetera). Prohlídka kávové farmy a seznámení se s výrobou kafe. Celodenní pěší výlet nádhernou přírodou do mlžného pralesa pod pohořím Los Nevados - cestou voskové palmy a kolibříci. Možnost jízdy na koni, na kole nebo dalších pěších výletů.
Přátelské městečko Salento - večer možnost hrát biliár nebo tradiční kolumbijskou hru tejo.Den 6-8: Přesun podél plantáži s cukrovou třtinou přes město Calí do Popayánu - "bílého města". Prohlídka Popayánu.
Ubytování v malé vesničce pod aktivní sopkou Puracé - pěší výlety v krásné okolní krajině - vodopády, řeky, hluboká údolí, zájemci možnost vystoupit na vrchol sopky (4650 m n.m.). Návštěva nedalekých termálních lázní.


Den 9-10: Noční přesun na ekvádorské hranice pohodlným autobusem. Návštěva vysokohorských jezer pod sopkou Chiles, pohádkového "lesu" květin frailejon, vysokohorského pralesa a relaxace v siřičitých termálních lázních (až 55°C). Přejezd do města Otavalo.Den 11-12: Návštěva obrovských indiánských trhů v Otavalo. Výlet k sopečnému jezeru Cuicocha pod horou Cotacachi, výlet okolo jezera v krásné přírodě se spoustou květin a orchidejí. Pro zájemce možnost zorganizovat výstup na horu Imbabura (4630 m n.m.)..


Den 13-14: Přesun do Quito - hlavního města Ekvádoru s krásným historickým centrem. Prohlídka města, kostel Compaňía de Jesús, ulička La Ronda, klášter San Francisco, muzea. Vyhlídka Panecillo. Možnost cesty lanovkou do výšky 4270 m n.m. (pro zájemce možnost vystoupit na vrchol sopky Pichincha).

Den 15-16: Přejezd po tzv. "avenidě vulkánů" do lázeňského městečka Baňos přímo pod vysoce aktivní sopkou Tungurahua. Příjemný cyklovýlet podél vodopádů směrem do pralesa. Krátké pěší výlety v okolí. Lázně, odpočinek. V případě vysoké aktivity sopky, pozorování lávy a výbuchů. Odjezd do Quito na letiště a odlet (den 17)MOŽNOST PRODLOUŽENÍ A ROZŠÍŘENÍ:
- pobřeží Pacifiku (letovisko Montaňita, klidné okolní vesničky, NP Machalilla, pláže, koktejly, možnost surfování)
- Galapágy (viz informace o Galapágách)
- Amazonie (expedice nebo výlet do Amazonie - NP Cuaybeno nebo NP Yasuní)
- Amazonie v Kolumbii (cesta do Amazonie na úvod programu)
- Výstup na hory Iliniza Norte (5126m n.m.), Cotopaxí (5897 m n.m.) nebo Chimborazo (6268 m n.m.)

nahoru

Termíny 2015

leden, květen nebo červen 2015.

Jak bude probíhat cesta?

Nejsme cestovní kancelář, což přináší částečnou flexibilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup ( S námi nebo s CK?).
Značná část cesty probíhá v oblastech, kde se organizovaná turistika teprve začíná rozvíjet nebo vůbec neexistuje. Počítejte s možnými improvizacemi a mírnými změnami v programu. Další informace o cestování s námi zde.
Ve skupině nás bude cestovat maximálně 8 plus 1 průvodce, ev. 12 plus 2 průvodci. V malém počtu lépe nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.

nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou.

- se nedomluví španělsky (v Brazílii portugalsky).

- nemají čas, chuť nebo možnosti pečlivě naplánovat a zorganizovat cestu.

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena a náklady

Náklady se rozumí VŠE co na našem putováním utratíte s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech. Pokud nemáte speciální požadavky, nebude tvořit významnou část Vašeho rozpočtu.

Náklady obsahují:

- ubytování,
- služby průvodce,
- veškeré přesuny* a výlety uvedené výše s výjimkou příp. doplatku za letenku a transfer z letiště viz níže a fakultativních výletů a aktivit (uvedeno v programu jako "fakultativní" nebo "možnost")

* přesuny probíhají obvykle místní dopravou, občas taxi nebo privátní dopravou - od dopravy většinou nelze očekávat český standard služeb

Náklady neobsahují:

- letenky (viz níže)
- stravování
- vstupy (celkem obvykle 800-1500 Kč)

Celkové náklady:

33.900 Kč / os. + letenky, stravování, vstupy
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní v Jižní Americe!)

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, proto, že jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cena letenek:

Praha-Bogotá / Quito-Praha orientační cena 30-35.000 Kč (lze letět z Německa nebo jiného místa v Evropě obvykle v cenách o cca 5-10.000 Kč nižších) Se zařizováním letenek pomůžu.
Bogotá-Armenia (nebo Pereira) obvykle 1400-2900 Kč + přesun do Salento (100-1200 Kč - dle druhu dopravy a počtu osob). Alternativně cesta autobusy (8 hodin, v ceně)


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Další informace

Náročnost

Jednotlivé túry a pěší výlety je možné upravit dle Vašich požadavků případně je možné je zcela vynechat - kde je možné doporučíme alternativní program. Nabízíme možnost s pomocí organizace výstupu na sopky Puracé v Kolumbii a Imbabura v Ekvádoru.
Čeká nás jeden noční přesun komfortním autobusem v Kolumbii a 7-10 hodin dlouhý denní přesun v Kolumbii.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- V regionu kávových plantáží a v Baňos by mělo být relativně teplo (přes den až 25°C),
- Většinou se ale budeme pohybovat ve výškách 2000-3200 m n.m. V noci mohou teploty klesnou jen těsně nad nulu. Přes den by mělo být kolem 20°C. Občas může pršet. - Při výstupech na vrcholy hor můžeme zažít extrémní počasí: velký vítr, zimu, déšť nebo sněžení.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých hotýlcích a ubytovnách.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem z naší skupiny.
Jednu noc strávíme v komfortním autobusu.

Stravování

Můžete se stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle max. 50-80 Kč. Při cestě Vám se vším pomůžeme a poradíme. Cestujeme v malé skupině, na každého máme dostatek času a velmi často chodíme jíst společně.
Na venkově budou občas možnosti stravování omezené, ale hlady neumřeme :-)

Pojištění

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (stojí pár set Kč). Doporučuji také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Žlutá zimnice - doporučeno zejména pro cestu do Amazonie nebo na pobřeží.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobných úprav v programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek, stávek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

Bezpečnost

Špatná pověst Kolumbie pochází z minulosti a první dny se cestovatelé většinou diví, jak je tato země vyspělá a klidná. Bezpečnostní situace je podobná jako v okolních zemích a je potřeba dodržovat "jihoamerická pravidla", se kterými jsou naši spolucestující opakovaně seznamováni. (Pohybovat se tam, kde víte, že je bezpečno, nenosit u sebe cenné věci, příp. mít cennosti schované na těle, atd.)

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Kolumbie a Ekvádoru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz.
Důležité: napište hned něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


"(...) hory, města, kolo, lázně, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek."


Danča, Mikulov/Praha
Ekvádor 2013


více referencí zde