(aktualizace 3.8.)

Milí spolucestující,

v dubnu vstoupil v platnost zákon “lex voucher”. Ten nám umožnil místo vracení peněz za neuskutečněné zájezdy nabízet klientům vouchery na další zájezdy. Pokud byste tento voucher nevyužili, měli bychom vám vrátit peníze až v září 2021.

Se zákonem mám osobně zásadní problém: bere si jako “rukojmí” klienty. Ti poskytují cestovním kancelářím bezúročné půjčky. Zároveń tento zákon zpětně mění smluvní vztah mezi CK a klienty, což je minimálně kontroverzní. 

Rozhodli jsme se, že všem klientům, jejichž zájezdy budou muset být v důsledku této mimořádné situace zrušeny, vrátíme zpět veškeré platby za zájezdy a to okamžitě při zrušení zájezdu. Dále jsme až do odvolání pozastavili povinnost platit doplatky na zájezdy.

K vracení peněz jsme přistoupili jako jedna z mála CK v České republice i přesto, že rušení zájezdů nás stálo nemalé finanční prostředky, které už pravděpodobně nenávratně zůstanou “předplacené” v Jižní Americe. Letecké společnosti, koncesionářské firmy v Patagonii, majitelé lodí na Galapágách apod. se jednoduše rozhodli, že peníze nevrátí… 

Pevně věříme, že tento náš přístup oceníte a vyjedete s námi do Jižní Ameriky hned, až to bude možné! Vaše podpora po skončení krize bude zásadní pro to, abychom udrželi náš skvělý tým v plné síle. Předem moc děkujeme!

Zároveň pečlivě monitorujeme situaci v Jižní Americe a hned až to bude možné a bezpečné, vyjedeme spolu s vámi do Jižní Ameriky znovu. Už se nemůžeme dočkat!

Aktuálně jsme museli zrušit všechny zájezd s odjezdem do 30.9.

První zájezdy připravujeme předběžně od října. Termíny vypíšeme teprve až bude velmi pravděpodobné, že budou tyto zájezdy vůbec moci proběhnout. První cesty by mohly být na Galapágy (technicky od srpna otevřeno pro turistiku) a do Patagonie.

O nových termínech vás budeme informovat na webu, na Facebooku i v newsletteru (přihlášení zde). 

S pozdravem,
Jan Brotánek, jednatel CK