Jak to vypadá s cestami do Jižní Ameriky?

Kvůli situaci s koronavirem ve světě v Jižní Americe jsem už bohužel zrušili všechny zájezdy až do konce září. Všem klientům, kteří s námi nemohli do Jižní Ameriky odjet, jsme vrátili peníze. Tzv.”vouchery” jsme neuplatňovali, nepřijdou nám v dnešní nejisté době korektní vůči našim klientům.

Kdy vypíšeme nové termíny?

S vypsáním nových termínů stále vyčkáváme. Nechceme předčasně vypisovat termíny na  nejistá podzimní data a poté je rušit. Hned až bude možné s vyšší mírou pravděpodobnosti jednotlivé zájezdy vypsat, tak tak uděláme. Sami už se nemůžeme se dočkat! 🙂

Jak to s cestováním a koronavirem vypadá v jednotlivých zemích a oblastech Jižní Ameriky?

Chile, Argentina a Patagonie – nadějné

Nadějně vypadají podzimní termíny pro Patagonii a to zejména v Chile, kde se epidemiologická situace velmi rychle zlepšuje. Země by mohla pro zahraniční turisty otevřít 1.října.
Do Chile plánujeme i cestu za úplným zatměním slunce v prosinci.
V Argentině je špatná situace v Buenos Aires.

Ekvádor a Galapágy – částečně otevřeno

Nadějná je situace u cest na Galapágy. Komerční lety na Galapágy byly obnoveny od 3.srpna. Galapágy jsou pro turistiku otevřené a místní poskytovatelé turistických služeb jsou připraveni. Na Galapágách bylo za celou dobu zaznamenáno 101 případů covidu a 1 člověk zemřel.
I vnitrozemský Ekvádor je technicky otevřený včetně hlavních národních parků. V omezené podobě fungují už od června také mezinárodní lety. Zatím ovšem platí povinnost týdenní domácí karantény po příletu, navíc v některých oblastech není situace s koronavirem příliš dobrá a stále trvají omezující opatření.

Brazílie – otevřeno

Brazílie už otevřela své hranice turistice. Epidemiologická situace tam ovšem není příznivá a stále existují různá lokální omezení. S prvními termíny zatím vyčkáváme.

Peru – opět špatné…

S uvolňováním opatření se bohužel opět zhoršila epidemiologická situace v Peru. Poslední zprávy z peruánského ministerstva turistiky naznačují, že by se otevření země pro pravidelné mezinárodní lety mohlo posunout až na konec roku.
Informace z Peru a situace v Peru se neustále mění  – nezbývá než být trpěliví.

Kolumbie, Bolívie – také špatné

Špatná a zhoršující se situace je bohužel stále v Kolumbii i v Bolívii.

Sledujte naše stránky a Facebook pro další pravidelné informace o cestování v Jižní Americe.

Děkujeme vám za přízeň a moc se těšíme na další společné cesty!