Váš nejoblíbenější poznávací zájezd. Na této cestě po Peru se rozhodně neomezujeme jen na klasické turistické okruhy. S námi poznáte spoustu úžasných míst, kde často budeme jediní turisté. V komorní skupince můžeme proniknout mezi místní, ať už do typických restaurací, na neturistické trhy nebo na venkov a poznávat opravdové Peru, které se značně liší od toho “turistického”. Ale nebojte, navštívíme samozřejmě i hlavní památky: Machu Picchu, jezero Titicaca, Cuzco i kaňon Colca. Také ochutnáme to nejlepší z vyhlášené peruánské kuchyně.

1-2 den
Lima a Ica

Přílet do Limy, zde začínáme oficiální program. Další den přejedeme po pobřeží do Ica: exkurze v tradičních výrobnách pálenky “pisco” a vína, ochutnávky, oáza Huacachina a písečné duny. Přesun do Nazca.

Více informací
3-4 den
Nazca - obrazce i cesta k Pacifiku

Celodenní výlet buginou skrze poušť Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka budeme pozorovat tučňáky, stovky lachtanů, po cestě se štěstím například pouštní lišky nebo guanacos. Otužilci se mohou v Pacifiku vykoupat, pláž bude jen naše.
Fakultativně možnost přeletu malým letadlem nad světověznámými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Všichni si obrazce prohlédneme také z vyhlídkové věže.
Exkurze po zajímavých archeologických památkách v okolí.
Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipy.

Více informací
5 den
Arequipa

Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Procházka po městě. Vyhlídky. Navštívíme místní trh, ochutnáme místní dobroty a džusy.
Fakultativně také možnost prohlídky kláštera Santa Catalina (vstup asi 280 Kč) nebo muzea s mumií Juanity (vstup asi 140 Kč).

Více informací
6-8 den
Údolí Colca - opravdový peruánský venkov

Odjezd na venkov. Přejezd přes jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4 910 m n. m.) do městečka Yanque (3400 m n. m.) v údolí Colca, kde zůstaneme 3 noci (2 celé dny).
V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí (šance vyšší než 95 procent).
Pořádně se prohřejeme v termálních lázních.
Prohlídka místního muzea a několika krásných kostelíků, lehká turistika po okolí mezi políčky (plodina quinua).
Se zájemci podnikneme pěší výlet k pevnosti z předincké doby s překrásnými výhledy do kaňonu Colca, který je druhým nejhlubším na světě.

Více informací
9-11 den
Jezero Titicaca a plavba na tři ostrovy

Přesun minibusem přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3 850 metrů. Po cestě několik zajímavých zastávek (vyhlídka na aktivní sopky, skalní město, pozorování alpak a vikuní, po většinu roku také plameňáků). Zastávka u pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya.
Plavba po jezeru Titicaca přes plovoucí rákosové ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní obydlený kečuánskými indiány. Zde se ubytujeme ve skromných podmínkách u místní rodiny, která nám bude zároveň vařit. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Za dobrého počasí nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolivijské hory. Večerní krátká, ale veselá oslava se živou hudbou. Naučíme se místní tanec ve výšce téměř 4 000 metrů nad mořem.
Další den odplujeme na ostrov Taquile, návštěva dalšího velmi tradičního ostrova, známého mj. tkaním (UNESCO). Stravování na ostrovech v ceně. Plavba zpět do Puno.

Více informací
12-13 den
Cuzco a Posvátné údolí Inků

Přesun do Cuzka komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará – předincké pyramidy na Altiplanu, La Raya – nejvyšší bod cesty (4 335 m n. m.) – vyhlídka, Raqchi – incký chrám zasvěcený bohu-stvořiteli Wiracocha, Andahuaylilas – fantastický kostel na venkově, který zaujme i zapřísáhlé ateisty. Výborný bufetový oběd máte v ceně.
Procházka po Cuzcu, jednom z vůbec nejkrásnějších měst v Jižní Americe, bývalého hlavního města Incké říše.
Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Pevnost Saksayhuamán. Kolem poledne přejezd do Posvátného údolí Inků. Návštěva tradiční tkalcovské dílny. Salineras – fotogenické solné doly, které nepřetržitě fungují už od inckých dob. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé vesničce z dob Inků – Ollantaytambo.

Více informací
14-15 den
Machu Picchu a krásná cesta k němu

Přejezd přes sedlo Abra Málaga (4320 m n. m.) do vesničky Santa María (1170 m n. m.!). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové, čajové a banánové plantáže, koková políčka. I tady máme vlastního řidiče, který nám po cestě zastaví na vyhlídkách, u inckých vykopávek nebo na čaj v tradiční místní “restauraci”.
Koupání možná v nejhezčích termálních lázních v Peru. Odpoledne pochod podél řeky Urubamba a podél kolejí pod Machu Picchu.
Jeden z vrcholů programu: celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Možnost vylézt na horu Machu Picchu nebo na horu Wayna Picchu (nutnost včasného přihlášení).
Více asi nemá cenu psát – pro mnohé den, na který v životě nezapomenou! Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, nebo “happy hour” 4 x pisco sour za 20 solů 🙂

Více informací
16-18 den
Cuzco podruhé a Lima

Ráno cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Po cestě můžeme v místní vesničce ochutnat morče nebo nakoupit suvenýry v typickém městečku Pisac. Odpoledne nebo večer návrat do Cuzka, kde budeme pokračovat v prohlídce toho, co se nestihlo, máme na to jeden večer a velkou část dalšího dne.
Zájemci možnost fakultativní cesty k Duhové hoře – Rainbow mountain (cena podle počtu zájemců 700-1000 Kč, jedeme soukromým vozidlem už po třetí hodině ráno, abychom na místě byli mezi prvními – dříve, než přijedou davy turistů). Navečer odlet do Limy.
Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal – vyhlídka na město. Odlet do Evropy – ev. odlet do Amazonie.

Více informací

Prodloužení

MOŽNÉ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA
Den 19-22: Přílet do Limy, přenocování, následný odlet do Puerto Maldonado a přesun autem a lodí po řece Tambopata hlouběji do Amazonie. Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě štěstí i větších savců (už jsme tady viděli tapíry, amazonská prasata, ale i jaguára). Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.
Poslední den ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Další den individuální prohlídka Limy a odlet do Evropy.

Cena 7 640 Kč (s anglicky nebo španělsky hovořícím průvodcem) ev. 8 920 Kč (s naším průvodcem v počtu min. 4 os.) + letenka do Amazonie a zpět cca 4 000 Kč.

Zaměření zájezdu

Chtěli byste upravit cestu podle vašich představ? Napište nám

Termíny a ceny

1

Včetně vstupů

Naše ceny jsou transparentní a samozřejmě zahrnují i veškeré vstupy v rámci programu.
2

Malá skupinka

Cestujeme v opravdu malé skupince . Malou skupinkou rozumíme 8 osob a průvodce.
3

Český průvodce

Všichni naši průvodci hovoří česky a v Jižní Americe se pohybují jako ryby ve vodě.
4

Ubytování

V příjemných hotelech v čistých dvojlůžkových pokojích s wc a teplou sprchou na pokoji. Preferujeme menší hotely.
5

Stravování

Stravujeme se podle individuálních přání a chutí, samozřejmě vám pomůžeme s výběrem.
Jak se přihlásit?
4.-21.11. 2019 (1 volné místo (muž))
Přihlásit se
42 700 Kč + letenky 20-26 000 Kč
15.1.-1.2. 2020 (1 volné místo)
Přihlásit se
42 700 Kč + letenky 20-26 000 Kč
Další termíny

Cena zahrnuje

  • ubytování na 16 nocí (+1 noční přejezd autobusem), více informací níže,
  • služby špičkového českého průvodce,
  • veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky k Machu Picchu (v ceně cca 1 400 Kč), plavby po jezeru Titicaca, nočního přejezdu komfortním autobusem Nazca – Arequipa, turistického autobusu Puno – Cuzco vč. obědového bufetu, cesty autobusem ke vstupní bráně na Machu Picchu a zpět (cca 500 Kč), atd.
  • všechny vstupy z programu včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1 400 Kč), do údolí Colca (cca 500 Kč), vstupy v Cuzco, atd.,
  • vnitrostátní letenku Cuzco – Lima (v ceně cca 2 000 Kč),
  • pojištění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů.

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenky,
  • stravování (snídaně až na jednu výjimku vždy v ceně, též plná penze na ostrově Amantaní),
  • fakultativní výlety a vstupy (viz program – v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě),
  • vaše cestovní pojištění.

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? My počtem dní rozumíme počet dní na místě! Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.).

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Mezinárodní letenka –  s nákupem letenek do Peru vám pomůžeme. Její cena závisí především na vašich preferencích: místo odletu, počet přestupů, celková délka letu. Orientační cena letenky do Limy z Prahy 22 – 28 000 Kč, z Německa nebo z Vídně často seženeme i pod 20 000 Kč. Tyto ceny obsahují i zavazadlo k odbavení. Naši klienti v průměru platí za letenku kolem 22 000 Kč, přibližně polovina odlétá z Prahy, druhá polovina z Vídně nebo Mnichova. Na letišti v Limě na vás bude čekat náš průvodce (výjimečně taxikář, který vás odveze do hotelu).

 

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.

Liba Z., 64 let, Dětmarovice, Peru+Amazonie 2016

Co ale mohu říci už teď je, že jsme v Peru prožili zcela mimořádné a nezapomenutelné tři týdny. Jménem všech členů expedice bych Ti chtěl proto poděkovat za skvělou organizaci a zajištění zájezdu. Vše fungovalo skvěle a bez zádrhelů, skoro až neuvěřitelně vzhledem ke zdánlivému chaosu, který jsme v Peru kolem sebe viděli. (…) Ještě jednou tedy díky, přeji Ti hezké příští dny a agenturu doJižníAmeriky budeme rádi doporučovat 🙂

Jiří K., 62 let, Lanškroun, Peru 2017

S průběhem cesty po Peru s Vámi jsem naprosto spokojená, organizačně všechno v cajku 🙂 Tato cesta pro mne navždy zůstane nezapomenutelným zážitkem, obzvláště Váš lidský, srdečný přístup.

Lída K., 44 let, okres Brno-venkov, Peru 2017

Program pestrý, našlapaný, super zvládnutý. Moc děkujeme za super zážitek. Vrchovatě naplnil naše sny a očekávání. Budeme vás všude doporučovat.

Marek Š., 50 let, okres Frýdek-Místek, Peru 2018

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Ubytování bylo velmi dobré a na místní podmínky přímo skvělé, včetně ubytování u rodiny na jezeře Titicaca. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :-). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.

Honza a Ilona P., 53 a 57 let, Frýdek-Místek, Peru 2018

Ještě jednou moc děkuji. Byla to neuvěřitelná dovolená. Těmi videi se krásně vracím zpátky a prožívám to znova. Určitě mě ještě láká severovýchod. Tam taková ta pyramida a podobné památky. Ale to až někdy za pár let. Tak se určitě obrátím opět na Vás.

Jana Š., 27 let, Praha, Peru+Bolívie+Brazílie 2017
...
Další reference

Foto z cest

Všechny fotografie jsou z našich cest, případně z cest našich průvodců, takže můžete opravdu vidět, co na cestách poznáte. Fotografie nijak nepřikrášlujeme ani nekupujeme z fotobank.

Kvetoucí kaktus

Mapa cesty

Otázky a odpovědi

Jaké bude ubytování?

Jaké bude stravování?

Co když cestuju sám/sama?

Je zájezd fyzicky náročný, věkově omezený?

Pro koho je zájezd vhodný?

Je to bezpečné?

Jak je to s nadmořskou výškou?

S jakým zavazadlem cestovat?

S námi nebo sám?

S námi nebo s jinou cestovní kanceláří?

Chcete znát 10 důvodů proč jet s námi?

Podobné zájezdy

Severní Peru za 16 dní

Tato cesta míří mimo turistické oblasti, za poznáním opravdového Peru a jeho nádherné přírody, kultury a historie.

Termíny:
červen 2020
volná místa
40 700 

+ letenky 20 000 – 26 000 Kč

Délka 16 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Střední

Peru to nejlepší za 14 dní

Trochu kratší verze vašeho nejoblíbenějšího zájezdu do Peru. Naše cesta je zaměřena především na poznání přírody a kultury.

Termíny:
43 800 

+ letenky 20 000 – 26 000 Kč

Délka 14 dní
Skupina max. 8 členů
Průvodce
Vstupy V ceně
Charakter
Náročnost Lehká

Nové termíny e-mailem


Odesláním berete na vědomí zpracování osobních údajů
Email s novinkami zasíláme jen několikrát ročně.