POSLEDNÍ VOLNÉ TERMÍNY 2018: Peru s turistikou (srpen, 1 volné místo, napište si o program),
NOVÝ TERMÍN: standardní program s možností Amazonie od 1.října - volná místa!

Váš nejoblíbenější zájezd - v roce 2017 vyprodáno všech 9 termínů. 98 procent klientů v posledních 3 letech hodnotí zájezd průměrnou známkou 9 (z 10) a lepší!

- V malé skupince poznáme opravdové Peru. Nejezdíme jen na turistická místa.
- Originální program, průvodce (český) = znalec Jižní Ameriky.
- Noc v místní rodině na ostrově na jezeře Titicaca.
- Úplně celý den na Machu Picchu ! + dvě noci pod ním :-)
- Nejkrásnější města Peru: Lima , Arequipa a Cuzco .
- 18 dní + možnost prodloužení 4 dny: cesta do neporušené části Amazonie!
Moře, poušť, tučnáci a lachtani, hory, příroda, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, kondoři a kolibříci, džungle, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky, jezero Titicaca. Největší památky bez davů turistů!

ORIENTAČNÍ PROGRAM (17 nebo 21 dní)

Den 1: Přílet do Limy . ZDE ZAČÁTEK OFICIÁLNÍHO PROGRAMU


Den 2: Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal - vyhlídka na město. Možnost návštěvy čtvrti Barranco, ev. koupání v moři.


Den 3: Ica - exkurze v tradičních výrobnách pálenky pisco a vína, ochutnávky, oáza Huacachina. Večer přejezd do Nazca.


Den 4: Výlet buginou skrze poušt Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka pozorování stovek lachtanů, tučňáků, při štěstí i andských kondorů! Autentické téměř neturistické místo.

Den 5: Fakultativně možnost přeletu nad světově známými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Exkurze po archeologických památkách v okolí. Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipa .


Den 6: Arequipa . Odpoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Fakultativně prohlídka kláštěra Santa Catalina (vstup asi 270 Kč). Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů.


Den 7: Odjezd na venkov. Přejezd horami do městečka Yanque (3400 m n.m.) v národním parku Colca - druhý nejhlubší kaňon světa.


Den 8-9: Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí - předincké město, tradiční venkovská krajina, plodina quinua. Návštěva místního muzea. Výlet v údolí Colca, krásné vesničky a výhledy. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Lehká turistika.

Den 10: Rozloučení s údolím Colca. Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů. Zastávka u pohřebních věží Sillustani předinckých civilizací na břehu jezera Umaya.


Den 11: Vyplutí na jezero Titicaca přes plovoucí rákosové ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v místní rodině, prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolívijské hory. Stravování v místní rodině.


Den 12: Ráno odplutí na další zajímavý ostrov na jezeře Titicaca: Taquile. Plavba zpět do Puno.


Den 13: Přesun do Cuzco komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: La Raya - nejvyšší bod cesty (4335 metrů nad mořem) - vyhlídka, Andahuaylilas - krásný kostel, Raqchi - incký chrám Wiracocha. Oběd zdarma!

Den 14: Cuzco - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Fakultativně pevnost Saksayhuamán (vstupné cca 550 Kč). Přejezd do Posvátného údolí Inků. Salineras - solné doly. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé incké vesničce - Ollantaytambo


Den 15: Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.) - kávové plantáže, koková políčka. Cestou obvykle zastávky na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný adrenalinový přejezd nad ohromným kaňonem do Santa Teresa. Koupání v nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu .


Den 16: Celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu objeveného v roce 1911. Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod. až pod Machu Picchu . Ubytování v městečku Aguas Calientes.

Den 17: Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Volný program v hlavním městě Incké říše. Nákupy, apod.


Den 18: NA LETIŠTI V CUZCO KONEC OFICIÁLNÍHO PROGRAMU. Odlet do Evropy - ev. odlet do Amazonie.

Program spolu s prvními zájemci rádi upravíme. Např. 1-2 dny navíc v Cuzco a okolí, zkrácení úvodní části (Nazca, Colca) o 1-3 dny, vynechání návštěvy Limy.
Zároveň je možné program i rozšířit: např. o treky v okolí Cuzco, poblíž hory Huascarán nebo v pohoří Huayahuash, návštěvu archelogického místa Caral-Supe a o další zajímavosti dle domluvy.

PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA.

Den 18: Odlet do Puerto Maldonado a několikahodinový přesun autem a lodí po řece Tambopata do nitra Amazonie.

Den 19, 20: Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě velkého štěstí i větších savců. Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se mistnímu průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.


Den 21: Ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. Odlet do Evropynahoru

Termíny 2018

únor, duben, květen, červenec, srpen, říjen (Peru a Bolívie) a další - aktuální obsazenost v horní části stránek a na titulní stránce www.dojizniameriky.cz


Termíny téměř každý měsíc. Napište nám!
Jste minimálně 4? Termín i program společně upravíme a chcete-li ušetřit, skupinku rádi doplníme dalšími zájemci.
Další termíny podobných cest: viz www.dojizniameriky.cz.
Program je vhodný pro všechny - jsme flexibilní a věkový rozdíl ve skupinkách nám zatím nikdy nezpůsoboval žádné problémy. Několikrát s námi byly i děti!

Jak bude probíhat cesta?

Jsme jiní než většina cestovních kanceláří. Náš styl přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás cestuje maximálně 8 plus 1 průvodce. Spolu nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou.

- se nedomluví španělsky (v Brazílii portugalsky).

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena a náklady

41.300 Kč + letenky - za 18 denní program

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u řady CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!
DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cenou se rozumí VŠE co na našem putováním potřebujete s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje na rozdíl od nabídek cestovních kanceláří i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 16 nocí (+1 noční přejezd autobusem),
- služby průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), plavbách po jezeře Titicaca, nočního přejezdu komfortním autobusem Nazca - Arequipa, turistického autobusu Puno - Cuzco vč. obědového bufetu, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1000 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cusco, Posvátném údolí Inků, atd.. - pojistění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů

Cena nezahrnuje:

- letenky (viz níže)
- stravování
- fakultativní výlety a vstupy (viz program - v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca, zájemci placené památky v Arequipě), příp. cestu autobusem z Machu Picchu zpět do vesničky Aguas Calientes - 12 USD
- vaše cestovní pojištění

Cena letenek:

Praha-Lima-Praha orientační cena 18-23.000 Kč (lze letět z Německa nebo jiného místa v Evropě obvykle ještě levněji) Se zařizováním letenek pomůžeme.
POZOR: Naši klienti zaplatili na šesti zájezdech v roce 2016 za letenky z Prahy do Limy v průměru méně než 20.000 Kč!!! Zde je obrovská úspora!
Cuzco-Lima: Orientační cena 120 USD. (průměrně cena z roku 2016: 94 USD)

Pobyt v džungli 4dny/3noci:

390 USD + letenka (doplatek cca 40 USD oproti Cuzco - Lima, příp. letenka Cuzco - Puerto Maldonado cca 80 USD - ev. nočním autobusem, v ceně). Zahrnuje i poslední den v Limě.
V případě min. 4 zájemců zahrnuje i pobyt a cestu česky hovořícího průvodce. Jinak anglicky nebo španělsky mluvící průvodci.


nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Hodnocení

Od září 2015 posíláme všem účastníkům našich zájezdů hodnotící dotazníky. Vyplnilo je 88 procent všech našich spolucestujících do Peru.
Výsledky (k červenci 2016): (1 nejhorší - 10 nejlepší):
Program 9.5, ubytování 8.5, doprava 9.5, průvodce 10.0

V roce 2014 jsme tuto trasu absolvovali se čtyřmi skupinkami, v roce 2015 také se čtyřmi, v roce 2016 se šesti. S ex-spolucestujícími Vás rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

Díky Vám jsem zažila dovolenou v jakou jsem už nevěřila. I přes vyšší věk (64) jsem si v mladém kolektivu nepřipadala vůbec ztracená. Všichni byli příjemní, přátelští a kamarádská atmosféra udělala z této dovolené zážitek na který budu vzpomínat po celý zbytek života.
Liba, Dětmarovice, Peru 2016

Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)Díky tobě máme i my ostatní zážitkuchtiví turisti možnost zažít něco nezapomenutelného. Děkuji za všechno, co jsem mohla díky Tobě zažít.
Zdenka (cca 50), Peru 2015

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2014

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let), Peru 2014


Další hodnocení najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Náš spolucestující by měl být schopen absolvovat až 13 km dlouhé pochody s lehkým batohem. Většinu pěších výletů lze ale vynechat.
Čeká nás jeden noční přesun komfortním autobusem.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně, nikdo by proto neměl mít větší problémy.
Jednodušší je cestovat s batohem, ale menší část našich spolucestujících volí kufr.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží může být velké teplo (dle ročního období i nad 30°C),
- v horách mohou noční teploty klesat hluboko pod 0°C (v červenci a sprnu), naopak v únoru-dubnu by neměly klesat pod 5°C, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, od prosince do května do může občas pršet, v jiných měsících mimo Machu Picchu jen výjimečně. Sluníčko v horách je extrémně silné.
- V džungli bude velké teplo a obrovská vlhkost a může pršet i hodně vydatně kdykoliv během roku.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých, ale čistých a příjemných hotýlcích. Teplá voda teče všude mimo ostrůvku na jezeře Titicaca. V Peru může samozřejmě občas nastat výpadek dodávky (teplé) vody, ale dokonce i elektřiny. Řada hotelů je vybavena wifi, které kupodivu většinou i slušně funguje :-)
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem nebo cestovatelkou z naší skupiny.
V Amazonii jednoduché ubytování v chatkách. Elektřina jen několik hodin denně. Voda na sprchování má cca 30°C.

Stravování

Snídaně často jednoduchá v hotelu (většinou rohlíky s marmeládou, kafe nebo čaj). Během dne a večer se stravujeme většinou společně v místních i turistických restauracích, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle max. 50-70 Kč - pizza a další pochutiny evropského typu dvojnásobek a jen ve větších městech. Snažíme se vám představit typickou peruánskou kuchyni a stravovat se podobně jako místní.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni naši cestující musejí mít uzavřeno kvalitní cestovní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Latinské Americe.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, do džungle NUTNÁ žlutá zimnice.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

Jak se přihlásit?

1. Pečlivě se seznamte s programem a se stylem, jakým cestujeme.
2. Napište nám na info@dojizniameriky.cz.
Ideálně napište něco o sobě. Snažíme se jezdit v neanonymních skupinkách. Pokud to není logisticky příliš složité, nabízíme i osobní schůzku.


... a co Vás čeká po přihlášení?

1. Nákup letenek. Jakmile se naplní skupinka, sháníme co nejvýhodnější letenky (obvykle 5-7 měsíců před odletem). Ne vždy letí všichni společně (někdo chce co nejlevněji a nevadí mu dlouhý let, někdo to mají blízko do Vídně, jiný do Německa, atd...). V tom nejideálnějším případě ale letíte všichni společně z Prahy a letenka stojí kolem 20.000 Kč.
S nákupem letenek vám pomáháme dle vašich individuálních požadavků. Vyhledáme a poradíme jak a kde koupit (vše bezplatně a každému z vás rádi maximálně poradíme najít nejvhodnější letenku). Příp. za příplatek necháme Vaší letenku zařídit a nemusíte se o nic starat.
2. Současně s nákupem letenek uzavíráme "smlouvu o zájezdu" (online), probíhá platba zálohy (40 procent z ceny zájezdu) a posíláme vám poštou "potvrzení o zájezdu" a "garanční list pojišťovny" - tzn. potvrzení pojištění naší CK proti úpadku. Doplatek je splatný 3 týdny před odletem.
3. Před cestou většinou máme společné setkání, kde se všichni seznámíme, projdeme společně program zájezdu a všechno, co vás zajímá.

4. Setkání v Limě na letišti.


nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Pokud raději komunikujete telefonicky, pošlete nám telefonní číslo a rádi vám zavoláme zpět.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Nový termín: květen.

více zde


"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany
Peru 2014


více hodnocení zde