Podobné zájezdy: Peru (+Bolívie) - 10 - 18dní, volná místa téměř každý měsíc v roce. Přihlašte se na info@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé skupince 8 os.+průvodce, v přátelské atmosféře.
- Originální program, kombinace největších památek a míst bez turistů.
- Noc v místní rodině na ostrově na jezeře Titicaca.
- Úplně celý den na Machu Picchu + dvě noci pod ním :-)
- Nejkrásnější města Peru: Lima , Arequipa a Cuzco .
- Možnost individuálního prodloužení: obrazce Nazca nebo Amazonie
Hory, příroda, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, kondoři a kolibříci, termální lázně, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky, jezero Titicaca a MNOHEM více!

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1: Večer přílet do Limy . Na letišti v Limě na vás budeme čekat a začínáme!


Den 2: Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal - vyhlídka na město. Možnost návštěvy čtvrti Barranco, ev. koupání v moři. Večer odlet do Arequipy.

Den 3: Arequipa . Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů, první seznámení s kokou. Fakultativně prohlídka kláštěra Santa Catalina (vstup asi 270 Kč).


Den 4: Odjezd na venkov. Jedna z nejvyšších silnic světa - sedlo Abra Patapampa (4910 m n.m), vyhlídka na aktivní sopky. Přejezd do městečka Yanque (3400 m n.m.) v národním parku Colca - druhý nejhlubší kaňon světa.


Den 5: Aklimatizační den na tradičním peruánském venkově. Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí - předincké město, tradiční krajina s políčky, plodina quinua. Návštěva místního muzea.

Den 6: Cesta údolím Colca s nádhernými vyhlídkami. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Návštěva okolních vesniček s koloniálními kostelíky. Po obědě přesun přes přírodní rezervaci Salinas y Aguada Blanca (možnost pozorování vikuní a plameňáků) a Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů.


Den 7-8: Plavba po jezeře Titicaca. Plovoucí rákosové ostrovy Uros. Tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v místní rodině, stravování spolu s rodinou. Prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolívijské hory.
Další den odplutí na ostrov Taquile, návštěva dalšího velmi tradičního ostrova, známého mj. tkaním (kulturní dědictví UNESCO). Možnost typického oběda. Plavba zpět do Puno.


Den 9: Přesun do Cuzco komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: Pucará - předincké pyramidy, La Raya - nejvyšší bod cesty (4335 metrů nad mořem) - vyhlídka, Andahuaylillas - úžasný kostelík, Raqchi - incký chrám stvořitele-Wiracocha. Na výborný oběd vás dnes zveme my!

Den 10: Přejezd do Posvátného údolí Inků. Vyhlídky. Návštěva inckých památek. Morai - záhadné kruhové konstrukce, zemědělská laboratoř nebo něco jiného? Salineras - solné doly. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé incké vesničce - Ollantaytambo. Možnost prohlídky stejnojmenného inckého archeologického komplexu.


Den 11: Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.!!!). Nahoře téměř žádná vegetace, o 3000 výškových metrů níže kávové plantáže, koková políčka. Cestou možnost zastávek na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný pochod kaňonem řeky Urubamba do Santa Teresa. Koupání v možná nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu.


Den 12: Jeden z vrcholů programu: celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu . Možnost vylézt na vyhlídkovou horu Wayna Picchu nebo na horu Machu Picchu (nutnost včasného přihlášení). Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod.

Den 13: Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Cuzco - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, dříve hlavního města Incké říše.


Den 14: Pokračování v prohlídce Cuzco.Chrám Coricancha (chrám Slunce). Pevnost Saksayhuamán . Možnost nákupů nebo návštěvy dalších památek, kostelů, muzeí. Navečer odlet do Limy a do Evropy.
MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
3 dny: Ica - výrobny pálenky z vína (pisco) - oáza Huacachina - Nazca, přelet nad obrazci na poušti - archeologické památky v okolí Nazca
4 dny / 3 noci: jedinečná návštěva Amazonie v přírodní rezervaci Tambopata (cena od 350 USD + doprava do Amazonie)

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás totiž bude maximálně 8 plus průvodce. Průvodce má více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je naše cesta speciální?

Jezdíme v malé skupince max. 8 spolucestujících s českým průvodcem, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Čím je náš program výjimečný?

Machu Picchu - na prohlídku máme úplně celý den!
Pod Machu Picchu spíme dvě noci. Většina ostatních turistů sem přijíždí až dopoledne a odjíždí pryč odpoledne. Brzy ráno a později odpoledne se také vyhneme největším návalům. Zároveň zájemci mají dostatek času navštívit vyhlídkové hory Wayna Picchu nebo Machu Picchu.

Údolí Colca - spíme v malé tradiční vesničce s minimem turistů
Naprostá většina turistů spí v turistikou dost poznamenaném městečku Chivay. V naší vesničce sice nejsou bary ani turistické restaurace, ale zato máme větší možnost nahlédnout na opravdový peruánský venkov. Navíc zde zůstáváme dvě noci, abychom nasáli atmosféru a také se před další cestou do výšek lépe aklimatizovali.

Cesta k Machu Picchu - nádherný přejezd hor, termální lázně a pochod pod Machu Picchu
Standardní přístup k Machu Picchu je po železnici. Vlakem pojedeme i my, ale jen jednu cestu. Druhou cestu absolvujeme po silnici nádhernou krajinou okolo inckých památek do průsmyku ve výšce 4330 m n.m., abychom pak během dvou hodin naklesali více než 3000 metrů! V tropickém kraji nás po cestě mezi banány, políčky s kávou nebo kokou čeká koupání v nádherných termálních lázních a pak i závěrečný 12 km dlouhý pochod přímo pod Machu Picchu podél řeky Vilcabamba.

Ostrov Amantaní - pobyt u místní rodiny
Na tradičním ostrově na jezeře Titicaca vyměníme komfort za zážitky. Po dvou nebo po čtyřech budeme ubytování v místních rodinách. Paní a pan domácí se o nás budou skvěle starat, vařit nám a jelikož se jim poštěstí ubytovat turisty jen jednou za několik týdnů, budou si s námi rádi povídat!

Další jedinečné zážitky
V Limě vás vezmeme do nejbohatších i nejchudších čtvrtí, ať máte možnost poznat jako pozorovatel i třeba to, jak se žije těm méně šťastným Peruáncům.
Kde to dává smysl, jezdíme soukromým transportem a jelikož je nás málo, není problém kdekoliv zastavit - ať už na krásné vyhlídce nebo když z okénka spatříme lamy nebo plameňáky. Jsme flexibilní!
S radostí s vámi zajdeme na oběd na trh, na večeři za 35 Kč mezi místní a také vás naučíme správně žvýkat koku :-)
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře a v malé skupince,

- chtějí poznat místní lidi a opravdový život v Peru,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!

PS: naší nejmladší účastnici podobné cesty bylo 6 let, nejstaršímu spolucestujícímu 70 let. Překonejte je :-)

nahoru

Cena a náklady

43.800 Kč + letenka do Peru*
zahrnuje i vnitrostátní letenku v Peru!
Až budete porovnávat cenu s jinými nabídkami, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v ní zahrnuto i to, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování potřebujete, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 13 nocí,
- služby českého průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše včetně např. vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), plavbě po jezeře Titicaca, turistického autobusu Puno - Cuzco, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1100 Kč), památek v okolí Cuzco (asi 950 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), další vstupy v Cusco, Arequipě, atd..
- vnitrostátní letenku Lima-Arequipa

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování
- fakultativní výlety a vstupy (viz program - v podstatě se jedná jen o přelet nad obrazci Nazca), příp. cestu autobusem z Machu Picchu do vesničky Aguas Calientes - 12 USD

*Mezinárodní letenka:

Letenku si kupujete s naší pomocí sami, většinou prostřednictvím jednoduchého rezervačního systému v češtině. Odhadovaná cena letenky: 20.000-25.000 Kč.
Cena zpáteční letenky z Prahy do Limy a zpět z Cuzco do Prahy s jedním krátkým přestupem v Evropě (cestou zpět i v Limě) k 18.8.2017: 21.570 Kč.
Zájemcům letenky zajistíme za mírný příplatek.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

Do Peru jezdíme už téměř každý měsíc. S našimi "peruánskými" ex-spolucestujícími Vás moc rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Honzo, díky ti moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí, o který ses s námi podělil. Díky za skvělou organizaci, která vyhovovala rychlým mlaďochům i nám, kterým to už tak nešlape. (...) Díky za obohacení cesty kontakty s místními lidmi, hlavně díky za místní kluky, kteří s námi strávili pár dní; byl to hluboký zážitek určitě nejen pro ně, ale i pro nás.
Marta (58), Peru, 2016, 23 dní

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let), Peru 2015

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)
, Peru 2015
Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
Láďa+Lucka (25, 40 let), Peru 2015

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let), Peru 2014

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let), Peru 2014

Další recenze najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Cestující by měl být schopen absolvovat až 13 km dlouhé nenáročné pochody s lehkým batohem. Všechny pěší výlety je možné vynechat bez narušení programu.
Čeká nás několik vícehodinových přesunů v minibusech a autobusech..
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být teplo (až ke 30°C) a déšt je velmi výjimečný. - V horách mohou noční teploty klesat i pod 0°C (červenec-srpen), naopak v lednu-březnu by neměly klesnout příliš pod 10°C. Přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet. - V tzv. "období dešťů" (listopad-duben) může občas pršet, srážky nás zatím nikdy na naší cestě více neomezily, většinou prší jen krátce. Výhodou je ovšem krásně zelené Peru a mnohem menší množství turistů. V období sucha (květen-říjen) jsou srážky mimo okolí Machu Picchu výjimečné.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením na pokoji.
Ve městech v příjemných a pohodlných hotýlcích. Vždy jsme v pěší vzdálenosti od historického centra města.
Na venkově ubytování jednodušší, ale čisté a příjemné, často v hotýlcích provozovaných místními rodinami. Výjimečně pokoj bez sociálního zařízení. Na ostrově Amantaní se bydlí ve velmi jednoduchých podmínkách u místní rodiny.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším spolucestujícím z naší skupiny.
Toužíte-li ve městech po komfortu tří-čtyř hvězdičkových hotelů, kontaktujte nás. Pokusíme se vyjít vstříc.

Doprava

Převážně soukromá doprava, ve městech taxi a pro zájemce také veřejná doprava.

Stravování

Snídaně často jednoduchá v hotelu (většinou rohlíky s marmeládou, kafe nebo čaj). Během dne a večer se můžete stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 50-70 Kč. Pizza apod. dvojnásobek a jen ve větších městech.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Peru.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu, žloutence A+B, do Amazonie proti žluté zimnici.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Napište, prosím, pár slov o sobě. Nechceme jezdit v anonymních skupinkách.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

AKTUÁLNÍ CENA LETENKY Z PRAHY: 21.570 Kč!!!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde