Termín: 8.-19. říjen 2017
V malé skupince max. 8 osob + průvodce!!! Zamluvte si svoje místo na info@dojizniameriky.cz.

- Originální program - během 14 dní navštívíme Peru, Bolívii, Chile, Argentinu a Brazílii.
- Celý den na Machu Picchu, přejezd solné pouště Uyuni, vodopády Iguazú i Rio de Janeiro.
- V doprovodu špičkové průvodce a znalce Jižní Ameriky Martina Mykisky!
- Garantovaný termín, v malé skupince max. 8 osob - doplňujeme sympatickou 4 člennou skupinku

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1-3 (8.-10.10.): Přílet do Cuzco. Přejezd do Posvátného údolí Inků. Salineras - solné doly. Návštěva městečka Pisac. Přejezd vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba k Machu Picchu. Individuální návštěva záhadného inckého města Machu Picchu. Návrat do Cuzco. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Pevnost Saksayhuamán, ev. okolní památky.


Den 4 (11.10.) : Odlet do La Pazu. La Paz - prohlídka hlavních památek a zajímavostí - kostel​ a náměstí Sv. Františka​. Typické tržiště (Mercado negro) i čarodějnický trh Mercado de las Brujas​, Mercado de Artesanía (možnost nákupu suvenýrů). Teleférico​ (jízda kabinkovou lanovkou nad městem). Večer odjezd na letiště a odlet do Uyuni. .


Den 5-7 (12.-14.10.): 3 denní přejezd solné poušti Uyuni a okolí soukromým terénním vozidlem (budeme v něm jen my + řidič).
1. den: Hřbitov vlaků. Solná poušť Uyuni. Ostrov Inca Huasí s obřími kaktusy. Noc v jednoduchém hotýlku ze soli.
2. den: Kaňon Sora. Poušť Chuguana s výhledy na vyhaslé sopky. Vysokohorská jezera. Poušť Siloli a “kamenný strom”. Laguna Colorada - jezero s červenou barvou, plameňáci. NP Avaroa. Gejzíry “Sol de maňana” a bahenní sopky. Noc poblíž termálních lázní uprostřed Altiplana.
3. den: Poušť Dali. Laguna Verde, obvykle krásná zelená barva. Sopka Licancabur a zde přechod hranic do Chile a příjezd do San Pedro de Atacama (kolem poledne). Odpoledne návštěva Valle de la Luna a Valle Muerte - pískovcové útvary.

Den 8 (15.10.): Celodenní přejezd autobusem do Salta v Argentině. Krásná cesta, i když po předchozí cestě přes Uyuni už budeme namlsaní.


Den 9 (16.10.): Salta. Muzeum MAAM, jedny z nejzachovalejších andských mumií. Prohlídka města. Ochutnávka Argentiny (třeba doslovně? - steak? :-)) Večer odjezd na letiště a odlet do Puerto Iguazú.


Den 10-11 (17.-18.10.): Prohlídka vodopádů Iguazú, z obou stran, argentinské i brazilské. Odpoledne 18.10. odjezd na letiště Foz do Iguaçu (Brazílie) a přelet do Ria de Janeira, transfer na hotel.


Den 12 (19.10.): Celodenní prohlídka města Rio de Janeiro. Transfer na letiště.MOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
Peru - návštěva jezera Titicaca.

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás bude maximálně 8 plus průvodce. Ten má tak více času věnovat se každému z Vás, Vašim individuálním požadavkům a přáním a celkově je i mnohem větší prostor pro improvizaci. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je náš program výjimečný?

Jezdíme v malé skupince 8 spolucestujících + průvodce, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Během 12 dnů stihneme navštívit ty největší přírodní a kulturní památky této části Jižní Ameriky - včetně Machu Picchu, solné poušti Uyuni, vodopádů Iguazú a Rio de Janeiro.

Unikátní třídenní přejezd solné poušti Uyuni a okolních hor v terénních vozech. Možná ne úplně komfortní, ale na krásné výhledy a zážitky dlouho nezapomente.Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé neanonymní skupince,

- chtějí poznat místní atmosféru a také místa, o kterých se toho v průvodcích (zatím) moc nepíše,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody v doprovodu znalce Jižní Ameriky.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním lidem i přírodě!

nahoru

Cena a náklady

64.700 Kč + MEZINÁRODNÍ LETENKA (viz níže, aktuálně od 24.240 Kč)
(do ceny zahrnujeme mj. veškeré vstupy - mimo Rio de Janeiro, na místě utratíte obvykle jen za stravování, ev. alkohol a suvenýry)

Cena zahrnuje:

- ubytování 11 nocí - popis viz níže
- služby špičkového českého průvodce pro skupinku max. 8 spolucestujících s výjimkou prvních 3 dnů, kdy vás budou doprovázet anglicky hovořící kolegové.
- veškeré přesuny a výlety a také vstupné do národních parků
- letenky: Cusco-La Paz, La Paz-Uyuni, Salta-Puerto Iguazú, Foz de Iguacu-Rio de Janeiro
- pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku (viz níže)
- fakultativní výlety a aktivity (v rámci hlavního programu v podstatě jen vstupy v Rio de Janeiro)
- stravování (mimo přejezdu pouště Uyuni a jednoduchých snídaní v hotelech)
- vaše cestovní pojištění (poradíme, nemusí být drahé)

Letenka:

S hledáním a rezervací nejvhodnější letenky dle vašich preferencí ochotně pomůžeme.
Chcete-li si ovšem nechat letenku zařídit, stačí říct a nemusíte se o nic starat.

Praha (jiné letiště v okolí) - Lima / Rio de Janeiro - Praha (ev. jiné letiště) (cena cca 22-26.000 Kč)


nahoru

Recenze a hodnocení

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let)

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let)

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let)

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let)

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let)

Další reference najdete na naší hlavní stránce.

Praktické informace

Náročnost

Program není fyzicky náročný. Čekají nás jen krátké vycházky.

Počasí

Podle nadmořské výšky nás čekají velké změny teploty - v noci může v Bolivii mrznout, zatímco např. u vodopádů Iguazú může být na 30°C.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím na pokoji v příjemných hotýlcích. Na solné poušti Uyuni velmi jednoduché ubytování!

Doprava

Kombinace soukromé dopravy a veřejné dopravy.

Stravování

V místních restauracích. Stravování během přejezdu pouště Uyuni je zahrnuto v ceně.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní cestovní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů.

Očkování

Poradí lékaři. Dle našich informací není žádné speciální očkování potřeba, za zvážení stojí očkování proti žloutence typu A.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména s ohledem na letenky. Také z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o účast na tomto zájezdu a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Poslední 4 volná místa!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.

Lucka+Láďa (25, 40), Říčany
Peru 2014

Vyšly nám tři základní Podmínky - Perfektní Parta, Počasí a Průvodce. Díky moc za splnění našeho snu, díky za tu fůru informací a znalostí. (...)

Marta,
Peru 2016více recenzí zde