Potvrezný termín: 15.2.-4.3.2017.
I v roce 2017 v doprovodu sympatického průvodce Honzy Korby.
Zamluvte si svoje místo už dnes na honza@dojizniameriky.cz.

- Cestujeme v malé neanonymní skupince a přátelské atmosféře.
- Originální program, pobřeží, hory, Amazonie a mnohem více.
- Aktivní sopky a jezera v kráterech Cuicocha a Quilotoa.
- Prohlídka Quito - vůbec první světové památky UNESCO.,
- Možnost individuálního prodloužení: Galapágy!
Hory, sopky, Amazonie, deštný prales, pobřeží, mangrovníky, suchý tropický les, indiáni v horách i v džungli, vodopády, poušť, Tichý oceán. Máte se na co těšit!

PROGRAM ZÁJEZDU

Den 1-2: Přílet do Guayaquilu.
Návštěva nejzachovalejších ekvádorských mangrovů v nedaleké ekologické rezervaci.
Přejezd do odlehlé komunity uprostřed unikátního pobřežního mlžného pralesa. Lehká túra - možná uvidíme i opičky. Večerní kulturní program.


Den 3-5: Přesun na pobřeží Tichého oceánu do příjemné vesničky poblíž populárního letoviska Montaňita u nekonečných písečných pláží. Ubytování tři noci v kvalitním hotelu.
Aktivní program na pobřeží:
- Výlet do NP Machalilla (zcela výjimečný suchý tropický les, nádherné pláže),
- výlet s místním průvodcem do vnitrozemí, do pralesa, k vodopádům,
- brzká ranní návštěva tradiční rybářské vesničky v době, kdy se rybáři vrací z oceánu s úlovky
(zájemci individuálně mohou zvolit i program na místních plážích s koktejly z tropického ovoce, v rytmech salsy a merengue, možnost surfování).
Fakultativně (místo části výše uvedeného programu) celodenní plavba na Isla de la Plata (tzv. “Galapágy pro chudé”)


Den 6: Přelet do Quita. Prohlídka historického centra Quita (vůbec první památka UNESCO, koloniální architektura, jedno z nejhezčích měst v Jižní Americe, krásně upravené) - společná prohlídka kostela La Compaňía.


Den 7: Odjezd na venkov - přírodní rezervace Iliniza. Lehká pěší turistika - les stromů polylepis a tropický vysokohorský ekosystém páramo. V případě dobrého počasí nádherné výhledy mj. na blízkou sopku Cotopaxí i na Quito.

Den 8: Přesun k sopečnému jezeru Quilotoa. Ubytování ve stejnojmenné indiánské vesničce na hraně kráteru. Sestup do kráteru k jezeru. Možnost jízdy na lodičce. Výstup zpět možný i na koních. Lehká turistika. Nádherné výhledy vysoko v horách.


Den 9-11: Přejezd do Baňos po tzv. “avenidě vulkánů”. Termální lázně, turistika v okolí lázeňského letoviska přímo pod aktivní sopkou Tungurahua. Dobré restaurace, můžeme ochutnat i morče.
Cyklovýlet směrem do tropů po tzv. cestě vodopádů. Prohlídka vodopádů, mlžné pralesy, tropické ovoce - jedinečná příroda východních svahů And. Cestou také možnost canopy (asi 1000 metrů), bungee jumping a dalších atrakcí... Noční přejezd autobusem do Amazonie.


Den 12-15: Ráno příjezd do města Lago Agrio v Amazonii.
4 denní cesta do přírodní rezervace Cuyabeno. Ubytování v typických chatkách z přírodních materiálů uprostřed deštného pralesa - příjezd po silnici (2 hod) + po řece (2.5 hod). Bohatý program v doprovodu místního průvodce. Pochodování v primárním pralese - léčivé byliny, stromy, budeme hledat zvířata - opičky, ptáky, hady, ale i sladkovodní delfíny a alespoň stopy větších savců... Pozorování papoušků na tzv. soliscích. Noční procházka pralesem. Pozorování kajmanů.
Pozn. Jsme v pralese, ne v zoo, někdy toho vidíme více, jindy méně, taková je příroda. Nicméně šance na pozorování zvířat jsou zde v opravdové divočině poměrně velké. Nejezdíme do oblasti Puyo, kde byl původní prales kompletně vykácen a kam směřuje velká část levných "expedic do Amazonie v Ekvádoru."
Veškeré stravování v ceně!

Den 15-18: Návrat do civilizace, přelet Lago Agrio -Quito. Přejezd rovníku cestou do Otavalo, tradičního indiánského města v Andách.
Laguna Cuicocha - nádherné sopečné jezero pod horou Cotacachi, pěší turistika, orchideje, andská flóra.
Tradiční sobotní trhy v Otavalo, pravděpodobně nejhezčí a největší v Jižní Americe. Vysokohorské jezero Mojanda a možnost výstupu na horu Fuya-Fuya (4260 m n.m.). Odlet z Quita do Evropy.


PRODLOUŽENÍ O NÁVŠTĚVU GALAPÁG (dle momentální dostupnosti lodí, orientační délka programu 5-9 dní, cena cca 200 USD na den + letenka a vstup na Galapágy cca 600 USD)
Zájemcům o návštěvu Galapág, kteří nemají dostatek dovolené, umožňujeme bezstarostný individuální začátek programu kdykoliv v průběhu prvních šesti dní! Zajistíme jim dopravu z letiště ve Guayaquilu až k nám, ev. se s nimi setkáme 6. den v Quitu.


MOŽNOSTI INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ:
Spolu se spolupracujícími místními agenturami jsme po skončení oficálního programu schopni zajistit vám další program v Ekvádoru dle vašich preferencí s anglicky hovořícím průvodcem. Ať už lenošení na plážích nebo vysokohorskou turistiku. Naším krédem je individuální přístup ke klientům a maximálně se všem snažíme vyjít vstříc s požadavky.

nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Cestovat s námi je trochu jiné než s většinou cestovních kanceláří.
Ve skupině nás bude maximálně 8 plus průvodce. Průvodce má více času věnovat se každému z Vás i individuálním požadavkům. Máte větší flexibilitu! Spolu také nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit trochu jako naši spolucestovatelé. Proto raději místo slova zájezd používáme termín "cesta" :-)
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Čím je náš program výjimečný?

Jezdíme v malé skupince 8 spolucestujících + průvodce, který je vždy znalec Jižní Ameriky.

Tři světy v Ekvádoru
Během doby, která rychle uteče, navštívíme tři zcela odlišné ekvádorské světy:
Pobřeží - i u moře máme připravený aktivní program. Dopřejeme si kvalitní ubytování.
Hory - program s lehkou turistikou. Kdo by se necítil, může vynechat.
Amazonie - daleko od měst a ruchu běžného světa. Jedinečný zážitek. Ubytování přímo v nitru pralesa.


Nahlédnutí do neturistické komunity na ekvádorském pobřeží.
Mezi místními přespíme a zažijeme nefalšovaný ekvádorský venkov. Navíc v krásném a dnes také velmi vzácném pobřežním mlžném pralese. Mezi místní nakoukneme i v horách, například ve vesničce na hranicích přírodní rezervace Iliniza nebo cestou k laguně Quilotoa.

Průvodce: Honza Korba
Honza, student lesnictví na MU v Brně se do Ekvádoru zamiloval. Strávil tam více než rok a neustále se do něj vrací. Od Honzy se dozvíte obrovské množství zajímavostí. Navíc můžete očekávat nesmírně přátelský přístup, snahu vyjít všem vstříc a věčný úsměv!

Trhy v Otavalu v sobotu
V sobotu jsou v centru indiánské kultury Otavalo obrovské trhy. Kromě tradičních turistických, jsou v okolí centra i další trhy - s dobytkem, se slepicemi, s domácími mazlíčky, ... Tyto jsou primárně určeny místním. My náš itinerář upravíme tak, abychom se podívali i na tyto trhy.

Další jedinečné zážitky
V Quitu budeme bydlet hned u historického centra.
Kde to dává smysl, jezdíme soukromým transportem a jelikož je nás málo, není problém kdekoliv zastavit - ať už na krásné vyhlídce nebo když vykoukne z mraků nějaká z aktivních sopek. Jsme flexibilní!
S radostí s vámi zajdeme na oběd na trh, na večeři za 40 Kč mezi místní (občas nám ani nic jiného nezbyde :-))
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé neanonymní skupince,

- chtějí poznat místní lidi a také místa, o kterých se toho v průvodcích (zatím) moc nepíše,

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury a přírody.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitá je pozitivní nálada a také respekt a tolerance k místním!nahoru

Cena a náklady

43.400 Kč (zahrnuje i dvě vnitrostátní letenky v Ekvádoru)
+ letenka do Ekvádoru* (viz níže)
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých zájezdů jiných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, kvůli ceně, ale proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

V ceně je zahrnuto VŠE, co na našem putování potřebujete, s výjimkou stravování a například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.
V ceně jsou zahrnuty i dvě vnitrostátní letenky Guayaquil-Quito, Coca (Lago Agrio)-Quito!

Cena zahrnuje:

- ubytování 17 nocí - popis viz níže,
- služby českého průvodce,
- veškeré přesuny a výlety a vstupy dle programu,
- cestu + pobyt v Amazonii, 4 dny/3 noci v doprovodu českého a místního průvodce, vč. stravování
- 2 vnitrostátní letenky (Guayaquil-Quito, Coca (Lago Agrio)-Quito)

Cena nezahrnuje:

- mezinárodní letenku*
- stravování (ale v Amazonii ano!)
- fakultativní výlety a aktivity (např. jízda na koni, canopy, rafting, ...), apod.

*Mezinárodní letenka:

Máte dvě možnosti:
1. Shánění letenky nechte na nás, nemusíte se o nic starat. Aktuální cena letenky 19.800 Kč z Vídně (cena k 20.1.2017, upozorňujeme, že cena se může změnit, aktuální cenu v den rezervace zájezdu vám sdělíme).
2. Letenku si koupíte sami. Průměrná cena, kterou naši klienti platili za letenku Praha-Quito-Praha v roce 2016 - 22.800 Kč.


nahoru

Mapa cesty


nahoru

Recenze a hodnocení

S našimi "ekvádorskými" ex-spolucestujícími Vás moc rádi spojíme. Následující ohlasy jsou z letošních dvou zájezdů - expedic:

Ze všech odeslaných hodnocení 2 zájezdů v Ekvádoru z března 2016:
Program - prům. známka: 8.7/10
Průvodce - prům. známka: 9.8 / 10
Jeli byste s doJižníAmeriky.cz znovu? ano: všichni ne:nikdo :-)


z hodnocení programu:

Výborné. Jen je škoda, že jsme neviděli moc vršků sopek, ale počasí člověk neovlivní.

Program byl poměrně dobře zorganizovaný. Velice se mi líbila návštěva mlžného pralesa a laguny "Cuicocha". V programu bylo málo měst, což mi vyhovovalo. Asi bych jinak zorganizovala návštěvu rezervace El Angel. Kvůli procházce, která trvá cca. 1,5 hodiny jsem celý den byli v autobuse či v taxíku, ale musím přiznat, že se mi tato rezervace velmi líbila.(...)

Super, promyšlené.

Super.

Z hodnocení průvodců (dvou Honzů :-)):

Vynikající, výborný, nepřekonatelný, flexibilní, ...

Průvodce jak jinak skvělý.

Super

Honzík byl super

Honza byl velmi vstřícný a ochotný průvodce. Zodpověděl vždy ochotně naše otázky a když jsme chtěly, tak i upravil program podle nás. Bylo také vidět, že Ekvádor hodně zná. Když byl potřeba taxík, nejel nějaký autobus, ihned věděl kam jít nebo komu zavolat, takže nic nebyl problém.

Honza byl komunikativní, znalý. Byla jsem velmi spokojená.

Další recenze a hodnocení najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Proč se nebát

Zemětřesení v Ekvádoru 2016
Větší materiální škody byly v jedné poměrně malé části Ekvádoru (část provincie Manabí). V této oblasti se nebudeme pohybovat. Zemětřesení se vyskytují v celé Jižní Americe pravidelně a několikrát v historii významně poškodila např. i Limu. Šance, že zrovna v době našeho zájezdu nás v Ekvádoru postihne ničivé zemětřesení, je skutečně extrémně nízká.

Vir zika
Dle našich zkušeností se v Jižní Americe viru zika obávají výhradně těhotné ženy. Oproti dalším dlouhodobě vyskytujícím se tropickým nemocem (např. dengue, malárie, chiqunguňa) je průběh nemoci nekomplikovaný. Informace k 13.7.2016: V těch oblastech, kde se budeme pohybovat my, je výskyt viru zika minimální.

Bezpečnost
Bezpečnostní situace v Ekvádoru je podobná jako např. z Peru. Ve velkých městech je potřeba dávat pozor především na kapesní krádeže. Většina naší cesty míří na klidný a bezpečný venkov.

nahoru

Praktické informace

Náročnost

Měli byste být schopni absolvovat až 10 km dlouhé pochody s lehkým batohem v terénu. Veškeré pěší výlety je ovšem možné po předchozí domluvě vynechat bez větších komplikací.
Čeká nás jeden noční přejezd autobusem. Žádný z dalších přejezdů by neměl za normálních okolností být delší než 3,5 hodin.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být teplo, možná i vedro (přes 30 stupňů) a vlhko, podobé počasí, ještě vlhčí bude v Amazonii,
- v horách mohou noční teploty klesat k 5°C, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových pokojích v příjemných hotýlcích se sprchou a wc na pokoji. Na pobřeží tři noci v komfortním hotelu. Na venkově (laguna Quilotoa, komunita na pobřeží) ubytování velmi jednoduché.
V Amazonii ubytování v typických chatách z přírodních materiálů.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, bude to až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem z naší skupiny.

Doprava

Kombinace soukromé dopravy a veřejné dopravy, ve městech obvykle taxi.
Veřejnou dopravu používáme tam, kde to má smysl z hlediska velké finanční úspory několikrát i z hlediska kulturního zážitku a poznání života v Ekvádoru. Kde to má smysl, objednáváme soukromé transfery.

Stravování

Zveme vás 6x na dobrou snídani v hotelích (3x pobřeží, 3x Baňos). Během dne a večer se můžete stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 50-80 Kč. Jídla z jídelního lístku 80 Kč a více.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Jižní Americe.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, teoreticky antimalarika na pobřeží a do Amazonie.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Ekvádoru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz
. Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

AKTUÁLNÍ CENA LETENKY: z Prahy 28.650 Kč, z Německa 18.700 Kč !!!

více zde


Program: 8.7/10
Průvodci: 9.8/10


hodnotící dotazníky
Ekvádor 2016


Program: super, promyšlený
Průvodce: Vynikající, výborný, nepřekonatelný, flexibilní, ...


z dotazníku
Ekvádor 2016

"Byla to fantastická dovolená. (...) Nejvíc se mi libily hory, města, lázně, kolo, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž."


Danča, Brno
Ekvádor 2013více referencí zde